يکشنبه 1396/1/6 - 42 : 13
مشخصات امام جمعه
عبدالمجید مجدی زاده
عبدالمجید مجدی زاده
خنداب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
صله رحم از دیدگاه آیات و روایات ائمه معصوم (ع)


امام جمعه موقت حجت الاسلام ستوده ابتدا خود و نمازگزاران را دعوت به تقوی نمود و پس از آن فرارسیدن عید نوروز را تبریک گفتند. در ادامه نابودی استکبار و اسرائیل را دعا فرمودند. ایشان به حدیث معراج اشاره داشتند که حضرت خاتم(ص) مشاهده کردندکه در در چهارم نوشته شده بود لااله الاالله و محمدرسول الله و علی ولی الله که اشاره دارد به اهمیت خداوند متعال به نبوت رسوا خدا و ولایت امیر المومنین. که شرط ورود به بهشت این مهم است. پذیرفتن ولایت پذیرفتن جانشینان جانشینان امیر المومنین است. پذیرفتن ولایت فقیه در راستای همین مهم است.بودن امت مذهبی،انقلابی و متدین بدون ولی امر کار به جایی نخواهد برد و همچنین ولی امر بدون امت و بدون جانشینان ولایت فقیه راه بجایی نخواهد برد. در ادامه گفتند هر کس به خدا و آخرت ایمان دارد مهمان را تکریم میکند . هر گکس بخدا و آخرت ایمان دارد همسایه را تکریم می نماید . هر کس بخدا و آخرت اینان دارد تکریم والدین می کند و به آنها حتی اف نمیگوید. کسی که ایمان بخدا و روز رستاخیز دارد یا کم می کوید یا اینکه چیزی نمیداند سکوت می کند.

خطبه دوم : با دعوت مجدد نمازگزاران به رعایت تقوی الهی به بیانات حضرت آقا در پیام نوروزی و سخنرانی در مشهد مقدس ، اشاره کردند. مهم ترین مسئله معیشت مردم بود که از دغدغه های بزرگ ولی امر مسلمین جهان بود.که به صورت اطلاعت از ولایت فقیه و پیروی از فرامین رهبری این مشکل قابل حل است.مسئله بعدی تولید و اشتغال بود که در جامعه بسیار اهمیت دارد. جلوگیری از قاچاق کالا ، ورود کالاهای خارجی اعم از خوراک و پوشاک که باعث میشود عملا دست تولید و اشتغال بسته شود . این موضوع در سطح عمده و راس هرم باید گرغنه شود . تعطیلی کارخانه ها، تولیدات داخلی منجر به بیکاری می شود. درادامه به بحث انتخابات اشاره کردند که در انتخابات عزت اسلام و کشور در درجه اول باید حفظ شود . در ادامه به بحثص حرکت کارئان های راهیان نور به جبهه های جنوب و غرب اشاره کردند که امروز هم در سطح شهرستان خنداب  کاروان های های متشکا از بسیجیان ؛ رزمندگان دفاع مقدس ، خانوتده های معظم شهدا به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

در ادامه به مسافرت های نوروزی اشاره نمودند که رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی الزامی است . که همه باید خود را ملزم کنند تا برای سلامتی خود و جامعه بکوشند. در پایان به حلول ماه مبارک رجب در پایان هفنه جاری اشاره داشتند.که از خداوند متعال طلب بهره مندی و کسب فیض بیشتر طلب نمودند.

ارتباط با امام جمعه