يکشنبه 1396/11/1 - 34 : 16
مشخصات امام جمعه
محمدحسن باقری
محمدحسن باقری
غرق آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
اگر کسی می‌خواهد بترسد، بترسد اما از طرف مردم نترسد

خطیب محترم جمعه ساروق، حاج آقا باقری در ابتدای خطبه اول شایستگان ، بندگان خوب خداوند،نمازگزاران عزیز و بزرگوارجمعه همه شما را به تقوای الهی و پرهیزکاری وصیت و سفارش می نمایم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا باقریخطبه اول خود را به مبعث پیامبر اکرم(ص) اختصاص داداند و فرمودند: 27رجب از نظر تشیع روز بعثپیامبر اسلام است و نبوت آن حضرت هم از همان روز آغاز می شود روزی که پیامبر اسلام به رسالت رسید برای هدایت و راهنمایی مردم برانگیخته شد و به وسیله فرشته وحی جبرئیل امین به پیامبر ورود کرد و در غار حرا که مشغول عبادت بود عرضه کرد اقرا بخوان و بعد از سه با تکرار شروع کرد به خواندن سوره علق سوره علق اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ [٩٦:١]بخوان به نام پروردگارت که (جهان را) آفرید، خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ [٩٦:٢]همان کس که انسان را از خون بسته‌ای خلق کرد! اقْرَأْ وَرَبُّكَ الْأَكْرَمُ [٩٦:٣]بخوان که پروردگارت (از همه) بزرگوارتر است، الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ [٩٦:٤]همان کسی که بوسیله قلم تعلیم نمود، عَلَّمَ الْإِنسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْ [٩٦:٥]و به انسان آنچه را نمی‌دانست یاد داد!

امام جمعه ساروق درپایان خطبه اول وقتی پیامبر به خانه رفت و به خدیجه (س) درباره اضطراب نگرانی دارند فرمود خدیجه او را دل داری داد او سه سال بصورت سرری مردم را به اسلام دعوت کرد افرادی که بعد از سه سال مسلمان شد اولین کسی که به دین اسلام گروید حضرت خدیجه (س) بود و ... سپس پیامبر سران بنی هاشم را دعوت  کرد تا اسلام را آشکار کند و دعوت عمومی را آغاز کرد و با صدای بلند و زیبا مردم را به یکتا پرستی دعوت کرد و در کنار کوه صفا بلند فرمودند یا صباح ای مردم هرگاه من در پشت کوه صفا دشمنان موضع گرفتن و قصد جان شما را دارند آیا من را تصدیق می کنید ای گروه قریش خود را از آتش جهنم نجات دهید من شما را در پیشگاه خداوند نمی توانم کاری انجام بدهم موقیت من در میان شما این است که دشمن را از دور می بینم.

حاج آقا باقری در ابتدای خطبه دوم همه بندگان خوب و شایسته خداوند، نمازگزران عزیز و بزرگوارجمعه را به تقوا سفارش می کنم.

امام جمعه ساروق به مناسبت های هفته اشاره کردند و به اولین مناسبت هفته 2 اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال 1358 و سالروز انقلاب فرهنگی در سال 1359 دومین مناسبت هفته، یکشنبه سوم اردیبهشت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) سومین مناسبت هفته پنج اردیبهشت سالروز شکست آمریکا در طبس در سال 1359

وی در پایان خطبه دوم به بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی)در دیدار فرماندهان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران  پرداختند و اگر مسئولان یک کشور از اخم و تهدید دشمن بترسند، در را برای تجاوز او بازکردند. اگر کسی می‌خواهد بترسد، بترسد اما از طرف مردم نترسد. ملت ایستادند؛ اگر ایستاده نبودند اثری از ایران و ایرانی باقی نمی‌ماند. دشمن در مقابل نظامی که به مردم خود متصل است هیچ غلطی نمی‌تواند بکند
ارتباط با امام جمعه