سه شنبه 1395/11/5 - 34 : 4
مشخصات امام جمعه
سیدابراهیم حسینی
سیدابراهیم حسینی
ساوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
امام جمعه موقت ساوه:مسئولان به هشدارهای ایمنی در خصوص مراکز اداری و اقتصادی توجه کنند

خطیب جمعه موقت ساوه گفت: مسئولان و مدیران کارخانه ها، مراکز صنعتی، اداری و اقتصادی به هشدارهای امنیتی و ایمنی در این مکان ها توجه کنند.

حجت الاسلام علی بدرخانی در خطبه های نماز جمعه ساوه گفت: حوادث ناگواری بر اثر توجه نکردن به موازین ایمنی در کشور رخ می دهد و این در حالیست که امنیت محل زندگی و محل کار باید جدی گرفته شود.

وی با اشاره به پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در خصوص حادثه ساختمان پلاسکو و دلجویی از آتش نشانان اظهار کرد: اقدام اتش نشانان در این حادثه ایثارگرانه بود.

وی با تاکید بر ایمن سازی و تجهیز ایمنی ساختمان ها گفت: باید شرایط به گونه ای باشد که ساخت و ساز اماکن با رعایت اصول فنی و استاندارد لازم صورت گیرد.

با اشاره به توافق برجام اظهار داشتبرای توافق برجام هزینه های سنگینی پرداخت کردیم ولی آمریکا به تعهداتش در روی کاغذ عمل نکرد و برجام سندی محکم از بدعهدی و قابل اعتماد نبودن آمریکا شد.

حجت الاسلام علی بدرخانی افزود: قلب راکتور اراک با بتن پر شد که به گفته کارشناسان تا ابد قابل برگشت نیست، 20 هزار سانتریفیوژ در پسابرجام به 5 هزار عدد یعنی یک چهارم کاهش یافت.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای گام به گام تعهدات برای جلوگیری از بد عهدی آمریکا تصریح کرد: بیش از 11 هزار کیلو اورانیوم غنی شده را از دست دادیم و فقط 300 کیلو داریم، دانشمندان ما تا 20درصد توانسته بودند اورانیوم را غنی‌سازی کنند ولی در پسابرجام به 3 درصد برگشتیم.

امام جمعه موقت ساوه ادامه داد: باید در سطح جهانی برای رفع تحریم ها که هدف اصلی مذاکرات بود تلاش کنند و آمریکای بد عهد را رسوا کنند تا روزنه ای برای شناخته شدن آمریکا به عنوان غیر قابل اعتماد باشد.

وی خاطرنشان کرد: درفضایی که دشمن هرروز ما را با تحریم مورد هجمه قرار می‌دهد، استفاده از ظرفیت های داخلی امری ضروری است و این خود از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

بدرخانی با اشاره به روز جهانی گمرک گفت: گمرک باید در خدمت اقتصاد مقاومتی باشد، واردات و نگاه به بیرون مانع اقتصاد مقاومتی است و باید با وضع قوانین بازدارنده از ورود کالاهای غیرضروری و تجملاتی به کشور جلوگیری شود.

وی ادامه داد: از ورود جدی قوه قضائیه به مبارزه با فساد اقتصادی با وجود فشار باندهای قدرت و ثروت تشکر می‌کنیم زیرا مبارزه با فساد و پرونده های حقوق نجومی امری مبارک است که باید مسئولان حمایت کنند.

امام جمعه موقت ساوه با اشاره به موضوع حقوق‌های نجومی گفت: طبق بیانات رهبرمعظم انقلاب، برداشت‌های غیرمنصفانه بعضی مدیران خیانت به آرمان های انقلاب اسلامی است و اقدام این مدیران در برداشت های زیاد سبب بدبینی به اکثریت مدیران سالم کشور می شود که ظلم است و طبق فرمایشات رهبری باید مبالغ نامشروع  به بیت‌المال بازگردد و افراد مقصر برکنار شوند.

امام جمعه موقت ساوه همچنین با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر اضافه کرد: بهمن ماه یادآور دهه فجر، به ثمر نشستن انقلاب اسلامی و فرصت مناسبی برای انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام بدرخانی گفت: مراسم این دهه نباید تنها به جشن ها معطوف شود بلکه باید انتقال دستاوردهای انقلاب به نسل جوان به عنوان اولویت اصلی این برنامه ها در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام بدرخانی افزود: بیت المال امانت بزرگی در اختیار مسولان است و همه باید در راستای صیانت از بیت المال ثابت قدم باشند.

وی گفت: آمریکا در برهه های مختلف تاریخ بدعهدی خود را نشان داده و در جریان برجام نیز به تعهدات خود پایبند نبود و عهد شکنی کرد.

حجت الاسلام بدرخانی ادامه داد: ظرفیت های بسیاری در داخل کشور وجود دارد که برای برون رفت از تنگناهای موجود ز جمله تورم و بیکاری باید به داشته های کشور بها داد.

وی با تاکید بر اینکه گمرک باید در خدمت اقتصاد مقاومتی باشد گفت: واردات کالاهای مورد نیاز بخش تولید و اولویت دار می تواند به عنوان یکی از مولفه های ارزشمند تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه