سه شنبه 1396/3/2 - 28 : 19
مشخصات امام جمعه
سیدابراهیم حسینی
سیدابراهیم حسینی
ساوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/29
امام جمعه ساوه: سند 2030 یک برجام فرهنگی است و یک لکه ننگی بر دامن مسئولان فرهنگی و سیاسی کشور است

امام جمعه ساوه گفت: مقام معظم ر هبری و مردم قدرشناس ایران اسلامی برندگان بزرگ انتخابات 29 اردیبهشت ماه هستند.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه ساوه افزود: ماهیت انتخابات در کشور اسلامی با دیگر کشورها متفاوت است و به این معنا که پدیده ای بنام برد و باخت نامزدها در انتخابات ایران معنا ندارد.

وی اظهار کرد: انتخابات در کشورهای غربی به معنای رقابت برای کسب قدرت است اما در فرهنگ اسلامی به معنی رقابت برای خدمت است که در این صورت، هم نامزد انتخاباتی و هم افرادی که رای می دهند، در حال انجام وظیفه برای توسعه کشور هستند.

وی تصریح کرد: چنانچه قرار باشد بازنده ای برای انتخابات جمهوری اسلامی تعریف شود، بی شک آمریکا، انگلیس، دشمنان و ضد انقلاب در این عرصه بازنده شده اند.

خطیب جمعه ساوه انتخابات را نماد حق تعیین سرنوشت دانست و گفت: پیام این رویداد بزرگ سیاسی اعلام وفاداری به نظام اسلامی و هر برگ رای بیعت مجدد با نظام اسلامی، رهبر انقلاب و شهدا است.

حجت الاسلام حسینی افزود: در این راستا هر اندازه که تجمیع آرا بیشتر باشد، مشروعیت بخشی، اقتدار و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران نیز بیشتر است.

وی ادامه داد: حضور حداکثری و انتخاب اصلح با قصد توفیق نظام و لبیک به مقام معظم رهبری هدف اصلی انتخابات است.

به گفته وی، نامزدها و طرفداران آنها باید با قانونمداری، ولایتمداری، نجابت و تمکین به قانون به نتیجه نهایی انتخابات احترام بگذارند و به افراد منتحب برای اجرایی شدن برنامه هایشان کمک کنند.

حجت الاسلام حسینی با تقدیر از مجریان و برگزارکنندگان انتخابات گفت: وظیفه دستگاه اجرایی و نظارتی امانتداری در آرای مردم است.

خطیب جمعه ساوه به سوم خرداد 61، سالروز فتح خرمشهر نیز اشاره کرد و گفت: این مهم نقطه عطفی در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس بود که سرنوشت جنگ را عوض کرد.

وی ادامه داد: سوم خرداد تجلی اراده خدا و غرور ملی ما شد و رهبری در این باره فرمودند: هیچکس در دنیا باور نمی کرد خرمشهر را پس بگیریم.

وی افزود: در جریان آزادسازی خرمشهر؛ امام خمینی (ره) با کمک مردم این اقدام بزرگ و شگرف را رقم زدند و خیانت های بنی صدر را فاش کردند.

وی در خصوص سند 2030 نیز گفت: آقایان دارند توجیه می کنند اگر انتخابات نبود بیشتر باز می کردم. اینها یا سواد خواندن آن را ندارند و یا عامدانه می خواهند به بهانه جهانی شدن می خواهند ما را تسلیم فرهنگ غربی کنند.

وی گفت: سند 2030 یک برجام فرهنگی است و یک لکه ننگی بر دامن مسئولان فرهنگی و سیاسی کشور است. رهبری معظم انقلاب فرمودند اینجا جمهوری اسلامی است و اینجا باید اسلام حاکم شود. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به رئیس جمهور هشدار دادند.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: همه انقلابیون خواستار توقف این سند و خواستار بازپس گیری امضای این سند ننگین هستند تا این لکه ننگ بر دامن جمهوری اسلامی ایران ننشیند.

وی از مجلس و نمایندگانی که اهل زد و بند نبوده و غیرت دینی دارند خواست تا به دولت تذکر داده و این سند را باز پس بگیرند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه