پنج شنبه 1396/4/8 - 47 : 6
مشخصات امام جمعه
سیدابراهیم حسینی
سیدابراهیم حسینی
ساوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
امام جمعه ساوه مطرح کرد: شریعت اسلامی، ایرانی بودن و فطرت انسانی سه دلیل حمایت از نهضت فلسطین

امام جمعه ساوه گفت: امروز به سه دلیل ایرانی بودن، فطرت انسانی و شریعت اسلامی از نهضت فلسطین ها علیه رژیم صهیونیستی حمایت می کنیم.

به گزارش ستاد نماز جمعه ساوه حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه ساوه افزود: به حکم شریعت اسلامی از این نهضت حمایت می کنیم چرا که دفاع از امت اسلامی بر همه مسلمانان یک وظیفه واجب است و در اندیشه اسلامی مرز بین کشورها مرز جغرافیایی نیست و اینها ساخته امپریالیسم است و در تفکر اسلامی مرز اعتقادی است و جهان اسلام در برابر جهان کفر امت واحده بود  پشتیبان یکدیگر هستند.

وی بیان کرد: به حکم ایرانی بودن از فلسطین حمایت می کنیم چرا که اگر تا دیروز عده ای نمی فهمیدند یا خودشان را به نفهمی می زدند و اعتراض می کردند چرا از لبنان و فلسطین دفاع می کنید و یا با طاهری ملی گرای و طرفداری از وطن می گفتند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران که البته دروغ می گفتند و می خواستند جریان سازش با آمریکا و نوکری او را تثبیت کنند.

امام جمعه ساوه بیان کرد: با وجود این امروز همه فهمیدند که اسرائیل یک غذه سرطانی است که اگر آن سوی مرزها مهار نشود باید در هماسیگی خودمان با او بجنگیم و جلوی تجاوز او را بگیریم همان طوری که آمریکائی ها فرزند اسرائیل یعنی داعش را ایجاد کردند تا کارهای ناتمام رژیم اسرائیل را تمام کند و در اسلام هراسی، ضربه زدن به امت اسلامی توطئه چینی کند.

وی بیان کرد: امروز اگر ما گفتمان مقاومت را در سوریه حمایت نمی کردیم اگر با داعشی ها در سوریه مقابله نمی کردیم باید جلوی مجلس و نهاد ریاست جمهوری با آنان مقابله می کردیم.

وی در ادامه گفت: به حکم فطرت انسانی از نهضت فلسطین حمایت می کنیم همان طور که حضرت علی (ع) فرمود: همیشه دشمن ستمگر باشید و یار مظلومان و مقام معظم رهبری هم فرمودند راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان نماد مقابله با سلطه استکباری است و نه فقط دفاع از یک ملت یا خاک است.

امام جمعه ساوه در ادامه به فرا رسیدن هفته قوه قضائیه اشاره کرد و با گرامیداشت شهادت شهید بهشتی گفت: شهید بهشتی یک ملت بود و هم نماد یک گفتمان ناب اسلامی و انقلابی و هم نماد تفکر انقلابی اسلام ناب در برابر لیبرالیسم و جریان سازش با آمریکا بود.

وی گفت: دستگاه قضایی در هر کشور نماد اقتدار آن کشور است و هم نماد مبارزه با فساد و تبهکاری است و لذت طبیعی است که مفسدین و غارتگران بیت المال و متجاوزین و تبهکاران از آنان ناراحت باشند.

وی تصریح کرد: تضعیف دستگاه قضایی شروع یک فساد و استبداد را به دنبال خواهد داشت لذا به کسانی که دستگاه قضایی را تضعیف می کنند هشدار می دهم که این کار یک عمل ضد انقلابی و خائنانه است.

خطیب جمعه ساوه تاکید کرد: دستگاه قضایی باید تلاش کند استقلالش را حفظ کند و وارد گروهها و بازی های سیاسی احزاب نشود. سیاسی کاری و وارد جناح بندی سیاسی شدن یک سهم مهلک است برای دستگاه قضایی و باید فارغ از این بازی ها به مشکلات مردم رسیدگی شود تا رضایت آنان جلب شود و بنده هم از پاکدستی دستگاه قضایی ساوه و قاطعیت و فسادستیزی رئیس دادگستری و دادستان شهرستان حمایت می کنم.

وی در ادامه به تحلیل سخنان مقام معظم رهبری پرداخت و با تاکید بربی اعتمادی به آمریکا و عدم سازش با آن گفت: چقدر حماقت است دشمنی که با صراحت و بدون هیچ پرده پوشی از تلاش خود برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی سخن می گوید ما به او اعتماد کنیم و بخواهیم با او سر یک میز بنشینیم مگر این همه نشستیم در برجام چه میوه ای داد که از این به بعد بخواهد به بار بنشیند؟

وی گفت: تحریم جدید و جامع آمریکا برجام را ذبح کرد. چرا آقایان با صراحت و قاطعیت موضع گیری نمی کنند؟ چرا مجلس و دولت و شورای عالی امنیت ملی با این شیطنت های آمریکا اقدام لازم و مقابله جدی نمی کنند .

وی در ادامه با تاکید بر نادرستی و ناروایی سند 2030 و ضرورت تبین اساتید حوزه و دانشگاه نسبت به این سند و در سایر مسائل مهم فرهنگی، سیاسی و اجتماعی گفت: بار دیگر از دولت می خواهیم به اشتباه خود در امضا و اجرای سند 2030 ادامه ندهد بلکه علاوه بر توقف موقتی در اجرای آن اساسی این سند را ابطال و خروج خودش را از پذیرش این سند اعلام کند.

خطیب جمعه ساوه در ادامه با حمایت مقام معظم رهبری از گفتمان مقاومت و اعلام دست برتر ما نسبت به دشمن و اینکه ما به دشمن سیلی می زنیم نه آنها، گفت: همزمان با فرمایش معظم له و با دستور مستقیم شخص رهبری معظم انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا، سپاه با شلیک 6 فروند موشک میان برد بالستیک این سیلی را به صورت داعش نواخت اما هم رژیم صهیونیستی صدایش را شنید و هم آل سعود و آمریکا حساب دستشان آمد و الحمدلله همه دوستان انقلاب هم حمایت کردند.

وی به پیام های حمله موشکی سپاه اشاره کرد و گفت: این موشک های وحدت آفرین باعث اقتدار بیشتر نظام اسلامی شدند و انتقام سخت از دشمن متجاوز با حمله به مقرهای فرماندهی کنترل میادین نبرد داعش و محل های نگهداری تجهیزات لجستیکی آنها گرفت.

وی تاکید کرد: آمریکا و نوکران منطقه ای استکبار جهانی بدانند که دست ما روی ماشه است و اسرائیل متجاوز بداند با کوچک ترین خطا حیفا و تل آویو را خاک یکسان خواهیم رکد و سعودی های نادان هم بدانند اگر دست از پا خطا کنند جز مکه و مدینه اثری از کشورشان باقی نخواهد ماند.

حجت الاسلام حسینی دقت بالای موشک ها، حفظ و تقویت توانمندی بالای صنعت موشکی به عنوان یک ضرورت ملی و انقلابی، از دیگر پیام های حمله موشکی دانست و گفت: آمریکایی ها حواسشان جمع باشد که هر 30 پایگاه نظامی آنها در منطقه در تیررس ما هستند و ملت های منطقه هم بدانند که ما در کنار آنها هستیم و قدرت موشکی ما برای آنها تهدیدی نیست.                                                                                                                  وزارت اطلاعات جریاناتی را که آمریکا برای تغییر نظام روی آنها حساب باز کرده است را معرفی کند.

وی با اشاره به سخنان تیلرسون وزیر خارجه آمریکا مبنی حمایت از عناصر داخلی برانداز افزود: سیاست آنها تاکید بر تحریم ایران به بهانه های مختلف موشکی، سپاه و غیره است، وزارت اطلاعات جلوی عناصر نفوذی را بگیرد.

حسینی در سوال از وزارت اطلاعات بیان کرد: آیا آنهایی که به هر بهانه ای همچون فتنه سازماندهی شده 88، اقتدار سپاه را می شکنند، همان جریان آمریکایی نیستند؟

وی ادامه داد: آیا نباید راه دادن حامیان و وابستگان فتنه 88 به کابینه دولت آینده خط قرمز باشد.

وی در ادامه با بیان نقدی بر سخنان رئیس جمهور گفت: عجیب است که در همین ایام هم رهبری و هم مردم و هم همه گروههای سیاسی از سپاه حمایت می کنند و پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور در توئیتر در یک اقدامی علیه سپاه مطلبی را منتشر کرد که حرف چند سال پیش آقای رئیس جمهوری بود که آن حرف همان زمان غلط بود و انتشار آن در این زمان غلط اندر غلط و بجای سخن از حمایت از فلسطین در روز قدس گفته شود ابلاغ سیاست های اصل 44 برای واگذاری اقتصاد به مردم مردم بود اما بخشی از اقتصاد که دست دولت بی تفنگ بود را به یک دولت با تفنگ تحویل دادند، چه معنایی دارد؟ آن هم همزمان با تحریم سپاه توسط آمریکا و عصابنتی ضد انقلاب از سپاه که این همزمانی خیلی غلط است.

وی در خصوص مبنای ولایت حضرت علی (ع) نیز گفت: آقای رئیس جمهور آن را ناشی از رای مردم دانسته است که با واکنش شدید مراجع و علما و متدینین مواجه شد. و به فرموده آیت الله مکارم ایشان یک صفحه از نهج البلاغه را خوانده اند اما بقیه آن را ندیدند و این همان اشتباه دوم خرداد 76 بود که می گفتند مردم، علی را ولی کردند کهدالبته رئیس جمهور پی به اشتباه خود بردند و به ناچار چند روز پیش گفته خود را اصلاح کردند.

امام جمعه ساوه در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته تبلیغات اسلامی اظهار کرد: روحانیت شیعه باید مدرن ترین شیوه های تبلیغ را برای رساندن پیام حق خود به دیگران مورد استفاده قرار دهد و با کمک مسئولین و سازمان ها از طرح های فرهنگی و تبلیغی حمایت شود.

وی در ادامه بر تجمیع زکات فطریه با نظارت شورای زکات اشاره کرد و گفت: این کار مناسب تر و فراگیر است و نظام توزیع در بین نیازمندان را عادلانه خواهد کرد.

خطیب جمعه ساوه در ادامه با گرامیداشت روز اصناف از این قشر به عنوان بازوان انقلاب یاد کرد و افزود: برای کمک به دولت از خرید و فروش کالای قاچاق خودداری کرده و به اشتغال و تولید ملی اهمیت دهید و با بر پائی نماز اول وقت برکت را به کسب خود بیاورید

اخبار
ارتباط با امام جمعه