دوشنبه 1396/8/1 - 18 : 20
مشخصات امام جمعه
سیدابراهیم حسینی
سیدابراهیم حسینی
ساوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/28
امام جمعه: تنها راه نجات ما صلابت، اقتدار، ولایتمداری و پیگیری اقتصاد مقاومتی است

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه نمازجمعه این شهر گفت: القا دیوانه بودن ترامپ برای ایجاد ترس و پایبندی به برجام به هر قیمتی است  در حالیکه ما دیوانه تر از ترامپ یعنی صدام و داعش را ادب کردیم.
وی افزود: هرگز جنگی در راه نیست و آنها به یاد دارند چطور سربازانشان توسط سپاهیان دلاور دستگیر شدند و از ترس شلوارشان خیس شد و این عصبانیت ها ناشی از شکستهای آمریکا از ایران در منطقه است.

حسینی بیان کرد: مکتبی که فرهنگ عزت و شهادت دارد هیچ هراس و اسارتی ندارد.
وی ادامه داد: آمریکا بداند که اگر غلط زیادی کند با دستور فرمانده کل قوا رهبر معظم انقلاب، ظرف چند دقیقه حیفا و تلاویو را با خاک یکسان می کنیم.

خطیب نماز جمعه ساوه با اشاره به بدعهدی آمریکا تاکید کرد: هر نوع مذاکره مجدد ممنوع است، آمریکایی ها می خواهند الگوی برجام را به حوزه امنیت و توان دفاعی، نفوذ منطقه ای و هویت انقلابی تعمیم دهند، لذا وزیرخارجه آمریکا گفته ما خواهان توافق ثانویه هستیم.
وی به دشمنان هشدار داد که با آتش بازی نکند و افزود: طبق بیان رهبری اگر متعهد به برجام بمانند، ما هم می مانیم چون عهد بستیم ولی اگر توافق را پاره کنند ما ریز ریز می کنیم.

حسینی اظهار کرد: نظریه اروپای خوب و آمریکای بد غلط است زیرا وابستگی اروپا به آمریکا 45 برابر ایران است و بخاطر همین دنباله رو آمریکا است.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در این  خصوص ادامه داد: صرف محکوم کردن آمریکا توسط اروپا کافی نیست باید به تعهداتشان در برابر ایران عمل کنند و در برابر نقض برجام از سوی آمریکا بایستند.

امام جمعه ساوه گفت: تنها راه نجات ما صلابت، اقتدار، ولایتمداری و پیگیری اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: هر وقت بر آمریکا لبخند زدیم ضربه خوردیم، آزموده را آزمودن خطا است.


دلایل شکست برجام
حسینی بیان کرد: اشتباه محاسباتی، اشتیاق به آمریکا و عوامل نفوذی سه عامل شکست برجام بودند.
وی با یادآوری جشن و پایکوبی پس از برجام در بعضی رسانه ها ادامه داد: این باغ برجام از ابتدا بی حاصل بود ، در زمان خود اوباما نیز چندین بار روح و متن برجام نقض شد و بر تحریم ها افزوده شد، در حالیکه قرار بود از همان روز اول همه تحریم ها حذف شود.

تسلیت مصیبت بزرگ کاپیتالاسیون و فروش استقلال ایران
این کارشناس حقوق بین الملل با اشاره به تن دادن پهلوی به کاپیتالاسیون اظهار کرد: این لایحه با درخواست محمدرضا پهلوی در مجلس تصویب شد و به صورت یک طرفه به دیپلماتها و ماموران آمریکایی مصونیت قضایی داده می شد.
وی افزود: امام خمینی(ره) با انا لله وانا اليه راجعون سخنرانی را شروع کرد تا این مصیبت بزرگ را به مردم هشدار دهد و فرمود:« استقلال ما را فروختند و باز هم چراغانی کردند، پایکوبی کردند. اگر من به جای اینها بودم این چراغانی ها را منع می کردم، می گفتم بیرق سیاه بالای سر بازارها بزنند».

حسینی با اشاره به سخنان امام راحل تاکید کرد: آمریکا خواستار نابود کامل عزت و استقلال ما است و دست برنمی دارد.
وی ادامه داد: آمریکای امروز وحشی تر از گذشته است و ترامپ چهره واقعی و عریان آمریکا است و تفاوتی در سیاست های خارجی با سایر روسای جمهور آمریکاندارد.


رباخواری بلای اجتماع است
امام جمعه ساوه بیان کرد: یکی از گناهان کبیره نزول خواری است و یهود بخاطر همین گناه مستحق خشم پروردگار شدند.
وی افزود: باید از اموالی که به انسان داده شده است در راه پروردگار قرض الحسنه و صدقه داد، نه به دنبال درآمد از نیاز مالی دیگران بود.

حسینی با اشاره به تاکید حضرت علی (ع) برآموختن تجارت اظهار کرد: ای مردم، ابتدا احکام تجارت را بیاموزید سپس تجارت کنید.

زیارت اربعین از ویژگی های شیعیان برجسته است
امام جمعه ساوه گفت: زیارت اربعین از ویژگی های شیعیان برجسته است و فرصت خوبی برای اتصال و ارادت به اباعبدالله الحسین(ع) است.
وی ادامه داد: این پیاده روی اربعین روح بندگی، استکبارستیزی را تقویت می کند.

اطاعات از آیت الله خامنه ای، اطاعت از امام(ره) است
حسینی با اشاره به سالگرد شهادت آیت الله سیدمصطفی خمینی  تاکید کرد: در اول آبان 1356 با توطئه خاصی در نجف به شهادت رسید تا امام راحل و سایر انقلابیون را به نحوی تهدید کنند.
وی افزود: امام راحل مانند کوهی استوار ایستاد و این شهادت را از الطاف خفیه الهی دانست و همینطور شد و مراسم اربعین آقا مصطفی در شهرهای مختلف، جان تازه ای به انقلاب داد.

امام جمعه ساوه بیان کرد: یادگاران امام راحل بخصوص همکلاسی خودم سیدحسن وصیت پدر سید احمدآقا را جدی بگیرند و با ولایتمداری ، دقت و بصیرت کاری کنند همین آوازه همیشه در نسل امام (ره) بماند .
وی ادامه داد: حرمت رهبری نظام اسلامی از اصول خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی است .

حسینی تاکید کرد: اطاعات از آیت الله خامنه ای، اطاعت از امام(ره) است، هرکسی منکر این معنا شود در خط امام (ره) نیست و در خط آمریکا است.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه