يکشنبه 1396/1/6 - 42 : 13
مشخصات امام جمعه
سیدابراهیم حسینی
سیدابراهیم حسینی
ساوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
امام جمعه ساوه: مراقب ورود نفوذی‌ها به انتخابات پیش‌رو باشیم

امام جمعه ساوه در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به موضوع اسکار فروشنده اظهار داشت: فیلم فروشنده جایزه اسکار گرفت، خوب از خودتان بپرسید چرا از اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها جایزه گرفت و رژیم صهیونیستی، این فیلم را در سرزمین‌های اشغالی به نمایش گذاشت و متاسفم برای کسی که عزت و ارزش‌های فرهنگی را به‌خاطر یک جایزه بین المللی می‌فروشد و وزیر خارجه هم تحسین می کند.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی افزود: برخورد با استانداری که بر خلاف حدود شرعی و احکام اسلامی درباره جشن ها نظر داده بود یکی از مهمترین انتظارات مورد تاکید ما است.  

وی با اشاره در پیش بودن انتخابات شورای اسلامی گفت: در انتخاب اعضای هیئت های اجرایی اشتباهاتی شده است و افراد مسئول شدند که سوابق خوبی ندارند، اعضای هیئت های اجرایی و نظارت باید صالح باشند و قانون را اجرا کنند و اگر بی جهت کسی ردصلاحیت شود، این اعضا، مدیون هستند.

حسینی خاطرنشان کرد: دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی هم باید طبق قانون عمل کنند، با دادن اطلاعات غلط سبب  ورود افراد ناصالح به شورا نشوند.

امام جمعه ساوه با اشاره به سالگرد رحلت حاج احمدآقا خمینی گفت: بنده با سیدحسن خمینی همکلاس بودم، یک وصیت مکتوب پدربزرگوارشان را یادآوری می‌کنم که گفت "به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را می خواهند"،  این بزرگوار همیشه حامی مقام معظم رهبری بودند و اگر امروز زنده بودند یقینا با حقوق های نجومی مقابله می‌کردند.

وی به موضوع مذاکرات اشاره کرد و افزود: اشتیاق و انتظار بیش از حد دولت برای مذاکره هسته‌ای، اعتماد بی‌جا به طرف مقابل و انتظار انتخاباتی از عوامل شتاب‌زدگی دولت و تبدیل برجام از بازی برد-برد به بازی برد- باخت برای ایران شد.

امام جمعه ساوه با اشاره به سخنان اعضای هیئت دولت گفت: وزیر امورخارجه اعلام کرد که بدعهدی آمریکا قابل پیش بینی بود ولی 3 سوال پیش می آید که پس چرا ضمانت اجرایی از طرف مقابل نگرفتید؟  چرا منتقدان برجام را مورد هجمه قرار می دادید؟ و چرا گام به گام تعهدات را اجرا نکردید؟

حسینی با اشاره به دیدگاه های متفاوت رئیس مجلس درخصوص برجام ادامه داد: اکنون دیگر دیر شده است، آن زمان که باید بیشتر در مجلس بررسی می شد چطور در 20 دقیقه برجام را تصویب کردید و منتقدان را کاسبان تحریم خواندید؟ 

وی اضافه کرد: حرف ما این است به جای اعتماد و اتکا به کدخدا به خدا و مردم خودمان اعتماد کنید، اقتصاد مقاومتی راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی است، این درحالیست که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی های اخیر از عدم اجرای کامل اقتصادی گلایه کردند.

امام جمعه ساوه در ادامه گفت: تکریم زنان و مادران عاملی برای عزتمندی جامعه است و در تحقق این مهم باید کوشید تا مقام والای زن و مادر در جامعه مورد احترام قرار گیرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی با اشاره به 29 اسفند ولادت حضرت فاطمه (س) افزود: پیغمبر اسلام در عصر جاهلیت فرمود بهشت زیرپای مادران است که این امر بیانگر مقام والای زنان و مادر در اسلام است.

وی اظهار کرد: دشمنان با تحریف و تهدید پیغمبر راه به جایی نبردند و ایشان را ابتر دانستند اما خداوند با اعطای حضرت زهرا (س) خیر کثیر به پیامبر اعطا کرد.

وی این بانوی بزرگ اسلام را هدیه بزرگ خداوند برای امت اسلامی دانست و گفت: نهضت و شریعت اسلامی با وجود فاطمه ادامه پیدا می کند.

خطیب جمعه ساوه افزود: تفکر رایج در عصر جاهلیت بر مبنای پست شمردن جایگاه زن بود ولی پیامبر فرمودند جز انسان های پست کسی به زنان اهانت نمی کند.

حجت الاسلام حسینی همچنین در خصوص فعالیت های اجتماعی زنان ادامه داد: اسلام با حبس زنان در منزل و یا دوشادوشی آنها با مردان بدون رعایت اصل حجاب و عفاف است مخالف است.

وی گفت: زنان جامعه اسلامی باید در فعالیت های اجتماعی به ویژه در سنگر تعلیم و تربیت با رعایت شئونات اسلامی حضور داشته باشند.

وی همچنین در خصوص فرارسیدن سال جدید گفت: خانه تکانی دل بسیار مهم است که باید از حسادت ها فاصله گرفت و از خرید خارجی دوری کرد.

امام جمعه ساوه بیان کرد: افکار و اخلاق خود را متحول کرده و با به جای اوردن صله رحم به افراد نیازمند فامیل توجه شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه