يکشنبه 1396/11/1 - 36 : 16
مشخصات امام جمعه
سیدابراهیم حسینی
سیدابراهیم حسینی
ساوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
امام جمعه ساوه: بی دستاوردی برجام ، زمینه ساز اعتراضات مردم بود

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه های نمازجمعه این شهر با اشاره به گذشت دوسال بی حاصل از توافق برجام گفت: ذات پلید و پیمان شکنی آمریکا و ساده لوحی بعضی مسئولان در اعتماد به آمریکا و ضمانت دانستن امضای « کری» از دلایل بی دستاوردی برجام است.
وی با یادآوری تیترهای روزنامه های زنجیره ای حامی برجام ( تحریم خاک شد، صبح بدون تحریم، تحریم رفت ) افزود: خود این آقایان شیفته توافق با آمریکا بعدا اذعان کردند که درباره فواید برجام مبالغه کردند( دروغ گفتند) تا امضا شود این یعنی هدف وسیله را توجیه می کند که منطق « ماکیاولیستی» است.


حسینی با اشاره به ضرب المثل« عطر آن است که خود ببوید، نه آنکه عطار بگوید»، بیان کرد: آقایان امروز به خود آیید و دستاوردتراشی و اعتماد به آمریکا نکنید همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند:« امید بستن به آمریکا، خسارت محض است»، برجام از همان روز اول روی هوا بود، مردم می دانند مسئولان هم بفهمند.
وی با اشاره به بی تاثیری ترامپ و اوباما بر سیاست های کلان آمریکا ادامه داد: تمجیدهای مسئولان از برجام، درد مردم را دوا نمی کند، مگر قرار نبود مشکلات اقتصادی، بیکاری، گرانی و مشکل آب خوردن را حل کند.
بی دستاوردی برجام زمینه ساز اعتراضات مردم بود/اعتقادات مردم را با فرافکنی اشتباهات خود، تخریب نکنید
خطیب نماز جمعه اظهار کرد: یکی از دلایل مهیا شدن زمینه برای فتنه اخیر،همین بی دستاوردی برجام برای اقتصاد کشور بود، مردم اغتشاشات و فتنه را محکوم کردند ولی نباید مطالبه به حق مردم فراموش شود.
وی افزود: به جای حل مشکلات مردم چرا فرافکنی و اعتقادات آنها را تخریب می کنید، مردم به زندگی در کاخ شاهانه و بی خبری از درد مردم اعتراض دارند، انصاف نیست، شما مسئولین، وزرا و دستگاه قضایی اشتباه کنید ، آن وقت مردم امام زمان(عج) را نقد کنند.

جریانات سیاسی از برجام درس بی اعتمادی به آمریکا بگیرند
حسینی با اشاره به تحریم های جدید آمریکا به نقل از نارخبرتصریح کرد: این تحریم ها راه به جایی نمی برد بلکه ملت ایران بیشتر متوجه دشمنی آمریکا می شوند و جریانات سیاسی هم باید درس بگیرند به آمریکا اعتماد نکنند و دیگر از مذاکره و رابطه با آمریکا سخن نگویند.
وی با بیان اینکه روزنامه های زنجیره ای، خسارت هر روز تاخیردر اجرای برجام را تا 500 میلیارد تومان می دانستند، ادامه داد: در بیش از 4 سال اخیر جریان سازش کار داخلی با تبلیغات واهی، چهره کریه آمریکا را بزک کردند تا برجام را تحمیل کنند، حالا به جای دستاوردتراشی، پاسخ دهند چه کرده اند و آیا آمریکا وفای عهد داشت.

 

تاکید رهبری بر اتحاد جهان اسلام در برابر استعمارگران
امام جمعه ساوه با اشاره به برگزاری اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مهمانان این اجلاس بر اتحاد جهان اسلام و تلاش برای رهایی از هیمنه رسانه های غربی و افشای دروغ های حقوق بشری و ضد تروریستی آمریکا و توجه به مسئله فلسطین تاکید کردند./منبع:نارخبر
وی افزود: امروز حدود 55 کشور اسلامی داریم و یک چهارم جمعیت جهان مسلمان هستند، اما به دلیل خیانت  سران برخی کشورها در همه جا تحت استعمار و استثمار هستند.
نمازجمعه، پایگاه بصیرت بخشی ، تثبیت ایمان و اصلاح اخلاق است
حسینی با اشاره به انتصاب ریاست جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور توسط رهبر معظم انقلاب بیان کرد: رهبری در این حکم بر اهمیت نمازجمعه تاکید فرمود و آن را نهاد مبارک رحمانی و دارای جایگاه تاثیرگذار ویژه دانست.
وی ادامه داد: نماز جمعه ، نماز عادی نیست بلکه نماز وفاداری به حکومت اسلامی و پایگاه بصیرت بخشی ، تثبیت ایمان و اصلاح اخلاق است که خاری در چشم ضد انقلاب است.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه