شنبه 1396/5/28 - 25 : 19
مشخصات امام جمعه
سیدابراهیم حسینی
سیدابراهیم حسینی
ساوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
امام جمعه ساوه: جرم محصورین فراتر از سیاسی و مجازاتش اعدام است

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه های امروز نماز جمعه این شهردرخصوص انتخاب کابینه جدید گفت:  کابینه پیشنهادی دولت اولا آزمون خوبی بود که کمتر به سهم خواهان بها داد ولی بخاطر حفظ اکثریت کابینه قبل جای انتقاد دارد.
وی افزود: ثانیا آزمونی برای نمایندگان مجلس است که با تعامل و تفاهم به دولت کمک کنند و شایسته سالاری و امانتداری را جایگزین حزب  بازی ولجبازی کنند.

حسینی بیان کرد: نمایندگان مردم در مجلس اگر با حزب بازی و بی دقتی به کابینه رای دهند به موکلانشان خیانت کرده اند .
وی ادامه داد: رقابت بر سر تصرف منافع ملی در دولت و شهرداری، انحراف از شعار «ماشیفتگان خدمتیم نه شیفتگان قدرت» است.

خطیب نماز جمعه ساوه اظهار کرد:دولت پس از اخذ رای اعتماد و تشکیل کابینه به توصیه و فرمان رهبری توجه و عمل کند و معیشت مردم را در 4 سال آینده به نقطه مطلوب برساند.
وی با اشاره به تجربه دولت قبلی افزود: کابینه باید انقلابی،مردمی،فعال و با نشاط، دردآشنا، مومن و متخصص، پرتلاش و بی حاشیه باشد دیگر بهانه ای به نام دولت قبل یا تحت فشار بودیم، قابل قبول نیست.

 

اشتغال  جوانان بر ساخت زایرسرای نوبران  اولویت دارد/ شهردار علاوه بر تعهد و تخصص باید مستقل باشد

امام جمعه ساوه با اشاره به ساخت زایر سرا در نوبران گفت: اقدام خوبی است ولی باید موازین قانونی و شرعی رعایت شود و از این عنوان برای تصرف اموال بیت المال سواستفاده نشود.

وی ادامه داد: دعوت استاندار از خیرین برای ساخت آن بسیار خوب است ولی دعوت خیرین و صاحبان کارخانجات برای ایجاد اشتغال جوانان و چاره جویی برای پرداخت معوقات حقوق اولویت دارد.

 این مسئول شهرستان ساوه تاکید کرد: مبادا به اسم زایرسرا و امام حسین(ع) باشد، بعدا زمین های زیادی را دیگران به تصرف شخصی خود درآورند.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: از اعضای محترم شورای اسلامی جدید که با همدلی و بدون تعصب همه گزینه های پیشنهادی را برای شهرداری دعوت کردند، تشکر می کنم و بر این مسئله تاکید دارم که مدیریت شهر یک تخصص عالی با تعهد بالا می خواهد و باید مستقل، شجاع و زیر بلیط و تحت نفوذ کسی نباشد و گرنه آینده شهر را تباه می کند.


مصوبه مجلس ضداقدامات آمریکا خوب ولی ضعیف بود

حسینی با اشاره به اقدامات ضد ایرانی آمریکا بیان کرد: مصوبه مجلس در تقابل با تحریم های ظالمانه آمریکایی در گام اول ضروری و خوب بود اما ضعیف است زیراشما در بخش ششم برای مجازات آن عدم صدور روادید مصوب کردید که برای نهادهای اطلاعاتی و نظامی آمریکا، این شبیه یک جوک است.

وی افزود: آیا ورود مقامات سیاة اف بی ای و مامورین آزانس امنیت ملی امریکا تاکنون به ایران آزاد بود که شما به عنوان مجازات آن را ممنوع کردید؟ آیا این سازمانها در ایران اموال دارند که شما بخواهید آن را توقیف کنید؟ بهترین کار اجرای مصوبه  21/7/94 که شرط قبول برجام بود یعنی همکاری های داوطلبانه،توسعه سریع برنامه های هسته ای صلح آمیزایران به نحوی که ظرف مدت دوسال ظرفیت غنی سازی کشور به 100هزار سو افزایش یاید.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: تحریم وممنوعیت واردات کالا به ویزه اتومبیل وگوشی تلفن همراه و یا اجتناب ازخرید هواپیما و..از آمریکا مجازات بهتری است، امیدواریم تهدیدهای رئیس جمهور جدی باشد که دراین صورت نافع و موثر است.

قدرت موشکی ایران قابل مذاکره نیست

حسینی با اشاره به  مناسبت 31مرداد روز صنعت دفاعی اظهار کرد: یکی از اقدامات موثر تقویت صنایع و تجهیزات دفاعی است، آمریکا و اروپا باید بفهمند که قدرت بازدارندگی ایران، قدرت موشکی ما قابل مذاکره نیست وامروز به لطف خداوند با تدابیرحکیمانه رهبری معظم انقلاب و هوشمندی سپاه، ارتش و وزارت اطلاعات، ما در عرصه هوافضا، قدرت موشکی، قدرت دریایی و همچنین در عرصه زمینی جزء کشورهای قدرتمند محسوب می شویم و این اقتدارمانع تجاوز دشمن به ما می شود.

وی ادامه داد: رئیس سازمان جاسوسی رزیم صهیونیستی اعتراف می کند ایران درحال تبدیل شدن به قدرت برتر و بلامنازعه در منطقه است ماموریت اصلی رزیم صهیونیستی مبارزه با نیروهای نیابتی ایران در منطقه است ونشریه هافینگتون آمریکا با صراحت اولا پایان یافتن هژمونی آمریکا در منطقه را تصدیق می کند و ثانیا می نویسد قدرت آمریکا قابل برگشت است.

محصورین فتنه یک و نیم سال فرصت بازگشت را هدر دادند/ جرم محصورین فراتر از سیاسی و مجازاتش اعدام است

حسینی با اشاره به اقدامات هماهنگ خارج نشینان و فتنه گران گفت: تلاش به عنوان کمیته رفع حصر و برگزاری دادگاه اقدامی بیهوده است زیرا محصورین شرافت انسانی، نجابت ایرانی و تعهد اسلامی را به قانون و شرع زیر پا گذاشتند، اقایان به جای اعتصاب توبه کنند.

وی افزود: تشکیل دادگاه علنی فعلا بی مورد است، چه می خواهند بگویند آنها بعد از فتنه خرداد 88تا 25 بهمن 89 بیش از یک ونیم سال  فرصت داشتند چه گفتند؟ حرفشان این بود به خیابانها بریزید و آشوب کنید و ملکت را بهم بریزید و با صراحت گفتند انتخابات بهانه است اصل نظام  نشانه است لذا جرم آنها سیاسی و از مصادیق اصل 168قانون اساسی نیست بلکه مجازات آنان اعدام است.

 خطیب نماز جمعه ساوه تاکید کرد: بلکه در پیشگاه ملت ورهبری و شهدا توبه کنند تا مورد عفو قرار بگیرند اینها قبل از بیماری جسمی، بیمار روحی و سیاسی هستند که خدا باید آنها را شفا بدهد.

 

شهید حججی الگوی جوان پاک و انقلابی است

حسینی با گرامیداشت یاد شهید حججی بیان کرد: شهید محسن حججی اسوه جوان انقلابی و پاک امروز است که شهادت مظلومانه او نه تنها ایران بلکه دنیا را تحت الشعاع قرار داد.

 جدایی ازروحانیت و اعتماد به آمریکا دلیل سقوط دولت مصدق بود

امام جمعه ساوه اظهار کرد: کوئتای ننگین 28مردد 1332 برای بازگرداندن شاه خائن بود پس از پیروزی قیام در سی تیرماه به رهبری آیت الله کاشانی ، دشمنان غدار ایران یعنی آمریکا و انگلیس با بکار گیری مزدوران داخلی و بارگیری از میان احزاب و گروههای سیاسی ایران مثل جبهه ملی زهر خود را ریختند و کودتا کردند.

وی افزود: این کودتا نتیجه پیمان شکنی دولتمردان وقت و خروج از اسلامیت و اسلام گرایی و قطع پیوند با روحانیت با شعار ملی گرایی بود که هم به ملت ضربه زد و هم شاه ستمگر و سرسپرده را به ایران برگرداند و هم به اسلام ضربه زد.

 

حسینی یادآوری کرد: عامل دیگر اعتماد به آمریکا و وادادگی دستگاه های فرهنگی و سیاسی کشور بود که به تخریب چهره های دینی و نفوذ عوامل بیگانه در دولت کمک کردند.

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه