دوشنبه 1396/8/1 - 40 : 20
مشخصات امام جمعه
سیدحبیب موسوی
سیدحبیب موسوی
شازند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/28
آمریکا، خود تروریست پرور است/ وضعیت کارخانه قند باید زودتر تعیین تکلیف شود

خطبه اول : 

       امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی در خطبه اول  ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوای الهی و پرهیز از محرمات توصیه و سفارش نمودند و در ادامه به نقش امامان در هدایت و سعادت بشر و جامعه اشاره و بیان داشتند: ائمه ي اطهار منابعي نوراني هستند که اگر انسان در پرتو اين نورانيت قرار گيرد بي شک به مقصد نهايي و عالم معنا راه پيدا مي کند. ايمان، عبادت و شهود آن ها، همه نشان از انقطاع از عالم ماده و وصل به عالم معناست.

وی در بیان حدیثی از امام صادق(ع) بیان کرد: هر گروه و ملتی، سه خصلت را داشته باشد سعادت دنیوی و اخروی را به دست خواهد آورد؛ 1) تعمق در دین و شناخت نسبت به وظایف دینی، 2) صبر و استقامت در برابر اتفاقات و سختی ها 3) تدبیر معیشت و پرهیز از تجمل گرایی

 

 خطبه دوم : 

        امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی  در خطبه دوم ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوای الهی که انجام دادن واجبات و ترک محرمات است سفارش ودر ادامه به سالروز اعتراض امام خمینی(ره) به قانون کاپیتولاسیون اشاره و تاکید کرد: امام (ره) تمام برنامه هایی که علیه اسلام و طاغوت برنامه ریزی می کردند مخالفت می کرد تا جایی که فرزندشان را به شهادت رساندند و علمای اسلام هم در سالگرد ایشان در سخنرانیهای خود ماهیت پلید طاغوت را معرفی کردند که باعث معرفی و پیشرفت انقلاب اسلامی شد.

حضرت حجت الاسلام موسوی بیان داشتند : تحمیل این قانون بر ملت ایران در حقیقت قانونی علیه انسانیت و تقابل عزت و ذلت بود و اعتراض امام (ره) فریادی در سکوت بر علیه وطن فروشان و فریادی برای آزادی بشریت بود.

وی همچنین به سخنان اخیر ترامپ اشاره و تصریح کرد: آمریکا، خود تروریست پرور بوده و در رأس همه تروریستهای جهان قرار دارد؛ نباید به لفاظی های فرد دیوانه ای چون ترامپ اعتنا کرد و باید با قدرت در مسیر پیشرفت و رونق اقتصادی قدم برداشت.

 امام جمعه شازند همچنین ضمن تاکید بر تعیین تکلیف مسأله کارخانه قند شازند یادآور شد: وضعیت این کارخانه باید زودتر تعیین تکلیف شود و مسئولان شهرستان باید در این خصوص اقدامات عاجلی انجام دهند چرا که مردم به خصوص جوانان توقع دارند.

ارتباط با امام جمعه