يکشنبه 1395/12/1 - 16 : 22
مشخصات امام جمعه
سیدحبیب موسوی
سیدحبیب موسوی
شازند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
کم کاری مسئولان در این نظام ولایتی کمتر از جنایت نیست

خطبه اول : 

         امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی در خطبه اول ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوی الهی و پرهیز از محرمات توصیه و سفارش نمودند ، در  ادامه به موضوع هفته های گذشته که تحکیم بنیان خانواده بود پرداختند و بیان داشتند : تشکیل خانواده یکی از ارکان سبک زندگی اسلامی است و هیچ ساختمان و بنایی را خداوند به اندازه بنیان ازدواج و خانواده دوست ندارد و هیچ ویرانگری را به اندازه طلاق بد نمی‌داند. ایشان افزودند : نیاز انسان به زندگی اجتماعی و تشکیل خانواده، نیازی فطری است و تطابق نیازهای درونی و امکانات بیرونی که از مصادیق تام حکمت الهی است این امکان را فراهم آورده تا انسان‌ها با روی آوردن به ازدواج به این میل باطنی و خواسته طبیعی خویش پاسخ دهند.

امام جمعه شازند بیان کرد: ازدواج در حقیقت دروازه ورود به تشکیل خانواده است و تشکیل خانواده اساس همه تربیت‌های اجتماعی و انسانی است.

خطبه دوم : 

        امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی  در خطبه دوم ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوای الهی که انجام دادن واجبات و ترک محرمات است سفارش و در ادامه ضمن شکر خداوند متعال به خاطر بارش نعمات الهی در روزهای گذشته عنوان نمودند : از تمام ارگانها و نهادهایی که در این روزهای برفی و بارشهای سنگین مشغول خدمات رسانی بودند تقدیر و تشکر می کنیم.

 وی در ادامه با بیان اینکه حضور حماسی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن ماه جوابی دندان شکن برای جنایتکاران و استبدادگران بود تصریح کرد: اما به فرموده مقام معظم رهبری این حضور مردم به معنی رضایتمندی از مسئولان نیست و مردم از کم کاری ها و تبعیض ها و... گلایه مندند.

 امام جمعه شازند با اشاره به جلسه ای که آزادگان شهرستان با ائمه جمعه داشتند اظهار نمودند : نتیجه این جلسه عدم رضایتمندی این عزیزان از مسئولان بود.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه کم کاری مسئولان در این نظام ولایتی کمتر از جنایت نیست، به موضوع انتخابات اشاره و تصریح کرد: مردم باید آگاه باشند و انتخاب خود را با بصیرت انجام دهند وبه افراد متعهد، متخصص، متدین  و متحرک رأی بدهند.

 وی با بیان اینکه انتخاب افراد از روی تعصب، قبیله گرایی، محله گرایی و... گناهی بزرگ است ادامه داد: حزب گرایی،جناح گرایی و محله گرایی باید از صحنه انتخابات کنار برود و مردم با بصیرت و از روی آگاهی انتخاب خود را انجام دهند.

ارتباط با امام جمعه