شنبه 1396/4/3 - 58 : 9
مشخصات امام جمعه
سیدحبیب موسوی
سیدحبیب موسوی
شازند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26

خطبه اول : 

         امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی در خطبه اول ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوای الهی و پرهیز از محرمات توصیه و سفارش نمودند ، در  ادامه به فضائل حضرت علی (علیه السلام) در سوره های لقمان و کهف که کلمه (کلمه الله ) در این سوره ها به امام علی (علیه السلام) اشاره نموده است بیاناتی داشتند.

امام جمعه محترم در ادامه بیان داشتند : پیامبر گرامی اسلام(ص) در راستای فضائل امام علی (علیه السلام)می فرمایند : ای علی مردم ، خدا را نشناختند مگر با شناخت من و تو .

 

 خطبه دوم : 

        امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی  در خطبه دوم ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوای الهی که انجام دادن واجبات و ترک محرمات است سفارش و در ادامه با بیان سخنی از پیامبر گرامی اسلام(ص)که می فرمایند : « عَلِيٌّ مَعَ الْحَقِّ وَالْحَقُّ مَعَ عَلِيٍّ»  ادامه دادند ، منطق و حکومت امام علی (ع) بر مبنای رسیدگی به فقرا و حل مشکلات مردم استوار بود ، در ادامه به  مسئولین کشور اشاره و بیان داشتند به فکر حل مشکلات مردم باشید .

امام جمعه محترم در پایان به هفته قوه قضائیه ، تشکیل جهاد کشاورزی اشاره نمودند و از بسیج ، سپاه و نیروی انتظامی که در راستای برقراری امنیت تلاش می کنند ، تقدیر و تشکر نمودند .

ارتباط با امام جمعه