سه شنبه 1395/11/5 - 31 : 4
مشخصات امام جمعه
سیدحبیب موسوی
سیدحبیب موسوی
شازند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
شرایط استخدامی پتروشیمی شازند عادلانه نیست/فاصله حرف تا عمل مسئولان زیاد است

خطبه اول : 

         امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی در خطبه اول ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوی الهی و پرهیز از محرمات توصیه و سفارش نمودند ، در  ادامه بیان داشتند یکی از گناهان کبیره دروغ گفتن است که اگر کسی دروغ بگوید ایمانش را از بین می برد ، خداوند متعال در آیه 105 سوره نحل می فرمایند : اگر گرفتار دروغ شوید ، ایمان ندارید.

از پیامبر گرامی اسلام(ص) سوال شد : آیا مومن گرفتار به زنا می شود ؟ فرمودند : شاید ، سوال شد آیا مسلمان دزدی می کند ؟ فرمودند :  شاید ، سوال شد آیا مسلمان دروغ میگوید ؟ فرمودند : نه ، مومن وقتی دروغ میگوید دیگر ایمان به خدا ندارد . متأسفانه خیلی ها به این دروغگویی مبتلا هستند.

خطبه دوم : 

     امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی  در خطبه دوم ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوای الهی که انجام دادن واجبات و ترک محرمات است سفارش و در ادامه به موضوع حادثه ساختمان پلاسکو در تهران اشاره و ضمن تسلیت به خاطر شهادت تعدادی از آتش نشانان در این حادثه گفت: ساخت و ساز چنین آسمان خراش هایی و رسیدگی نکردن به ساختمان هایی که عمر بالا دارند موجب چنین حوادثی می شود.

وی ادامه داد: از نظر ساخت و ساز در شهرها عقب هستیم و در این خصوص مسئولین مدام حرف می زنند.امام جمعه شازند با انتقاد از اینکه مسئولان به جای عمل کردن، حرف می زنند تصریح کرد: به طور مثال در مسئله اقتصاد مقاومتی همه، حرفهای زیبایی می زننداما تا عمل فاصله زیادی دارد.

حجت الاسلام موسوی بیان کرد: همین مسئله کارخانه قند شازند، مصداق بارز حرف زدن و عمل نکردن است؛ چرا باید این کارخانه ای که صدها نفر از طریق آن ارتزاق می کردند به این روز در بیاید و حالا چرا راه اندازی نمی شود.

وی در ادامه به نزدیکی دهه فجر اشاره و عنوان کرد: دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت:  انقلاب اسلامی ایران حاصل استفاده از رهنمودهای امام خمینی(ره) در مقابله با ظلم و استکبار بوده است.

امام جمعه شازند بیان کرد: برای گرامیداشت و برگزاری پرشور برنامه‌های دهه فجر باید هر سال بیش از سال گذشته تلاش کرد و کم رنگی برنامه‌های دهه فجر و فراموشی خاطرات انقلاب شادی دشمن را به همراه دارد.

حجت الاسلام موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جوانان سرمایه مادیو معنوی این مملکت هستند و مسئولان باید در رسیدگی به امورات مربوط به آنان توجه ویژه داشته باشند گفت: جدیداً شرکت پتروشیمی شازند برای جذب نیرو، آگهی منتشر کرده که شرایط مندرج در آن به هیچ وجه عادلانه نیست.


وی ادامه داد: صنایع شهرستان باید در برنامه های جذب نیروی خود اولویت را برای جوانان شهرستان شازند قرار دهند و این شرایط سنی و معدل نیز باید اصلاح شود چرا که این هوا، زمین و آبی که آلوده شده مال این مردم است اما دیگر بیکاری نباید مال مردم منطقه باشد، در غیر اینصورت نهایت ظلم و بی عدالتی است.

امام جمعه شازند تصریح کرد: این چه سیاستی است که حتی یک نفر از اهالی این منطقه به عنوان مدیر و مسئول در این صنایع حضور ندارد؟! یعنی هیچکس در این شهرستان توانایی مدیریت دراین صنایع را نداشته است؟! این خود یکی از ضعف های بزرگ و تهدید برای مردم منطقه است.

 

ارتباط با امام جمعه