شنبه 1396/2/9 - 58 : 11
مشخصات امام جمعه
سیدحبیب موسوی
سیدحبیب موسوی
شازند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
در انتخابات شوراها، قوم و قبیله گرایی را کنار بگذارید

خطبه اول : 

         امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی در خطبه اول ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوی الهی و پرهیز از محرمات توصیه و سفارش نمودند ، در  ادامه با اشاره به اهمیت مقوله تشکیل خانواده و همچنین عوامل تحکیم بنیان خانواده گفت: حفظ بنیان اسلامی و دینی و اخلاقی خانواده تاثیر مستقیم بر جامعه خواهد داشت و توجه به خانواده بسیار در دین مبین اسلام مورد تاکید قرار داشته است.

وی به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) درباره حسن خلق اشاره کرد و افزود : این پیامبر الهی حسن خلق را نیمی از ایمان معرفی می کنند که این مسئله نشان دهنده اهمیت  حسن خلق در ساختار دین و عملکرد مسلمانان است.

امام جمعه شازند با اشاره به اینکه یکی از مهمترین عوامل تحکیم بنیان خانواده، اخلاق مداری است تصریح کرد: با نگاهی به آموزه های دینی مشاهده می شود که تأکیدات زیادی درباره اخلاق و حسن خلق در آیات و روایات آمده است، ولی متأسفانه توجه به این مسئله، کم است.

 

 

خطبه دوم : 

        امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی  در خطبه دوم ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوای الهی که انجام دادن واجبات و ترک محرمات است سفارش و در ادامه به سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دستور امام راحل اشاره و بیان نمودند : رمز موفقیت نیروهای نظامی ما و وجه تمایز این نیروها با نیروی نظامی سایر کشورها ، انگیزه الهی، کارآمدی نیروها، اخلاص، شهادت‌طلبی و روحیه جهادی گری آنان است.

وی ادامه داد: فلسفه تاسیس سپاه، دفاع از انقلاب اسلامی است و هرجا نام و نشانی از انقلاب به چشم می‌خورد سپاه نیز همان‌گونه که تا الان حضور داشته حضور خواهد داشت و از انقلاب و آرمان الهی آن دفاع خواهد نمود.

 امام جمعه شازند همچنین در اشاره ای مجدد به موضوع دیدار برخی نمایندگان مجلس با سران فتنه تاکید کرد: نمایندگانی که با سران فتنه دیدار می کنند، خود فتنه گر هستند و مردم باید آنان را شناسایی و از آنها دوری بجویند.

حجت الاسلام موسوی در ادامه به مسئله انتخابات اشاره و تاکید کرد: مسئله انتخابات پیش رو را به ویژه انتخابات شوراها را نباید کوچک شمرد و مردم بصیر ایران بار دیگر باید حضور پرشوری در انتخابات داشته باشند.

وی گفت: در انتخابات شوراهای اسلامی باید قوم و قبیله گرایی را کنار گذاشت و به افراد با بصیرت، انقلابی، کاردان، متخصص، مومن، متعهد، متحرک، متخلق به اخلاق اسلامی و دلسوز رای داد.

امام جمعه شازند با بیان اینکه حضور در انتخابات یک وظیفه حیاتی و اجتماعی هر ایرانی است خاطرنشان کرد : مردم هوشیار باشند که افراد  غربگرا ، نوکر آمریکا و خودفروخته هستند انتخاب نکنند و به خصوص جوانان به جلسات چنین افرادی نروند.

 

 

ارتباط با امام جمعه