يکشنبه 1396/11/1 - 39 : 16
مشخصات امام جمعه
سیدحبیب موسوی
سیدحبیب موسوی
شازند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
مسئولان از اجرایی شدن سند2030 در استان جلوگیری کنند

خطبه اول : 

       امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی در خطبه اول ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوای الهی و پرهیز از محرمات توصیه و سفارش نمودند و در ادامه  بیان نمودند : ذکر و یاد خدا اساسش در قلب است و قلب جایگاه الله است ، خداوند متعال حاکم قلب که فرمانروای بدن است می باشد و بدین صورت اعضاء و جوارح تسلیم امر خدا می شوند.

امیر المومنین علی (ع) می فرمایند : ذکر و سپاس خداوند 3 مرحله است : 1) شکر زبانی 2)شکر و سپاس قلبی که میگوید هرچه دارم از آن خداست3)شکر عملی

خطبه دوم : 

        امام جمعه محترم شهر شازند حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی   در خطبه دوم ، خود و همه خواهران و برادران نماز گزار را به تقوای الهی که انجام دادن واجبات و ترک محرمات است سفارش ودر ادامه به موضوع سند 2030 اشاره و بیان داشتند : متاسفانه اخباری می رسد که سند 2030 در برخی مناطق استان مرکزی در حال اجرایی شدن است.

وی افزود: علی رغم مخالفت صریح رهبر معظم انقلاب با اجرایی شدن این سند که توسط غرب طراحی شده و به طور آشکارا به دانش آموزان مسائل جنسی را آموزش می دهد اما متاسفانه در همین استان مرکزی شاهد اجرایی شدن آن هستیم.

امام جمعه شازند اضافه نمودند : همه مسئولان به ویژه آموزش و پرورش باید به این موضوع ورود پیدا کرده و از اجرایی شدن چنین مسئله ای جلوگیری نماید.

حجت الاسلام موسوی در ادامه به روز غزه اشاره و بر لزوم اتحاد هر چه بیشتر مسلمانان جهان برای رسیدگی به وضعیت غزه و فلسطین تاکید نمودند.

وی همچنین به سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اشاره و بیان داشتند پرستاران اسوه بارز صبر و ایثار هستند و بزرگترین افتخار این قشر، نام گذاری روز ولادت حضرت زینب (س) به نام روز پرستار است.

امام جمعه شازند اضافه نمودند : مهمترین ویژگی های شخصیتی حضرت زینب (س) صبر و حفظ حیا در مواجهه با مشکلات زندگی بود و پرستاران باید در برخورد با بیماران، این ویژگی را سرمشق خود قرار دهند.

حجت الاسلام موسوی همچنین به در پیش بودن ایام فاطمیه و مقارن شدن آن با دهه فجر اشاره و تصریح کرد: در برگزاری مناسبات و مراسم مربوط به دهه فجر باید حرمت ایام فاطمیه حفظ شود.

ارتباط با امام جمعه