شنبه 1396/2/9 - 1 : 12
مشخصات امام جمعه
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی
قره چاي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/8
استفاده ابزاری از مقدسات در راستای تبلیغات انتخاباتی به هر شکل حرام شرعی است

خطبه‌ی اول:

امام جمعه‌ی قره‌چای پس از توصیه‌ی خود و مستمعین به تقوای الهی و با تبریک حلول ماه پرفضیلت شعبان و اعیاد شعبانیه، حدیث رسول خدا صلی‌ الله علیه و آله در باره‌ی آویختگان به شجره‌ی مبارکه‌ی طوبی و شجره‌ی خبیثه‌ی زقّوم را مورد بحث قرار داد و گفت:

در این حدیث گهربار، رأفت، بخشش، احسان، گذشت و فداکاری، احترام والدین، شاد کردن دل مؤمن، عبادات مستحبی اعم از نماز و روزه و تلاوت قرآن، اصلاح میان دو مؤمن متخاصم، عیادت مریض، فراگیری علمی که سودمند باشد و کلاً هر خیر و خوبی‌ای به عنوان مستمسک و سبب خشنودی خدا و به تبع آن بهشتی شدن معرفی گردیده و در مقابل، هر آنچه ضد آنها باشد و کلاً هر گناه و شر و بدی‌ای موجبات خشم و غضب الهی و زمینه‌ی جهنمی شدن برشمرده شده است.

ایشان اظهار امیدواری کرد مراسمات اعیاد نورانی و باعطمت شعبانیه خصوصاً میلاد آخرین منجی عالم بشریت عجل الله فرجه هرچه باشکوه‌تر برگزار شوند.

احمدی در ادامه، ماه شعبان را دروازه‌ی ورود به شهرالله و میهمانی خدا خواند و همگان را به استفاده از فرصت‌های طلایی این ماه و انجام اعمال عبادی آن خصوصاً مناجات و صلوات شعبانیه فراخواند.

خطبه‌ی دوم:

حجت‌الاسلام احمدی سالگرد شهادت سرلشکر خلبان علی‌اکبر شیرودی را گرامی داشت و خاطرنشان کرد:

شیرودی عزیز، جوانی ۲۶ساله بود که در اخلاق و تقوا و شجاعت و مبارزه و جهاد فی سبیل الله به درجه‌ای از کمال رسیده بود که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «شیرودی اولین نظامی‌ای بود که در نماز به وی اقتدا کردم».

ایشان در ادامه به بحث پیرامون انتخابات پرداخت و در ادامه‌ی مباحث هفته‌ی گذشته در لزوم پرهیز کاندیداها و طرفدارانشان از روش‌های غلط در تبلیغات، تصریح کرد: یکی از کارهای زشت و ناپسند در عرصه‌ی تبلیغات، استفاده‌ی ابزاری از مقدسات و اهلبیت علیهم السلام و نیز باورهای پاک و خالصانه‌ی اعتقادی مردم است.

ایشان ادامه داد: این که من نوعی بخواهم فرد مورد تأیید و قبولم را به صرف اینکه اصلح می‌دانم، مورد پسند امامان معصوم علیهم السلام بدانم، کاری خلاف شرع و حرام است و اگر طرفداران کاندیدای رقیب در مقابل و به بهانه‌ی اشتباه گروه اول، بخواهند اهانتی به ساحت مقدس اولیاء معصوم علیهم السلام روا بدارند، گناهی نابخشودنی است.

وی با محکوم کردن شدید اهانت به مقام شامخ امام رضا علیه السلام در جریان مراسم افتتاحیه‌ی ستاد تبلیغاتی یکی از کاندیداها در یکی از شهرها، ادامه داد: متأسفانه این عمل محرّم در حضور یکی از مقامات نسبتا بلندپایه که نایب رئیس مجلس شورای اسلامی است صورت گرفته و وی هیچ واکنشی نشان نداده است و این مصداق این بیت است که می‌گوید:

من از روئیدن خار سر دیوار دانستم

که کس والا نمی‌گردد از این بالانشینی‌ها.

ایشان در پایان لزوم برخورد قاطع قضایی در این زمینه را خواستار شد.

ارتباط با امام جمعه