سه شنبه 1395/11/5 - 26 : 4
مشخصات امام جمعه
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی
قره چاي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
حمایت از تولید داخل وظیفه‌ی مهم مردم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است

اول بهمن

خطبه‌ی اول:

امام جمعه‌ی قره‌چای ضمن توصیه‌ی خود و نمازگزاران به تقوای الهی، و در ادامه‌ی مباحث معاد، به مسأله‌ی حسابرسی اعمال اشاره کرد و گفت:

به نص صریح قرآن حسابرسی اعمال بندگان بسیار نزدیک است و اولین مرحله‌ی حسابرسی در شب اول قبر انجام خواهد گرفت که طی آن، میت مورد بازخواست و سؤال نکیر و منکر واقع خواهد شد.

وی به نقل از رسول خدا صلی الله علیه و آله گفت:

سؤال از چگونه طی کردن فرصت عمر و جوانی، چگونگی بدست آوردن و هزینه کردن مال و نیز سؤال از محبت اهلبیت علیهم السلام از جمله موارد بازخواست در حسابرسی است.

خطبه‌ی دوم:

حجةالاسلام احمدی با تذکر در پیش بودن ایام الله مبارک دهه‌ی فجرانقلاب اسلامی، لزوم هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن جشن‌ها و مراسمات این دهه‌ی فرخنده و بازگو نمودن و قایع و حقایق انقلاب برای نسل جوان را مورد تأکید قرار داد.

وی در ادامه به تولید داخل به عنوان رکن اصلی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود:

تولید داخل و تحرک و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال و نیز مقابله‌ی با گرانی، همه و‌همه برای حل مشکلاتی مانند رکود، بیکاری و ایستادگی در مقابل تهدیدات اقتصادی دشمنان مؤثر هستند. وی خاطرنشان ساخت: برای نیل به این مقاصد مقدس، ملت دو وظیفه‌ی مهم بر عهده دارد:

یکی مقاومت اقتصادی و دیگری اقتصاد مقاومتی‌.

خطیب جمعه‌ی جاورسیان در توضیح این دو مقوله (مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی) گفت: یک بخش مقاومت اقتصادی قناعت و اکتفا به حداقل مصرف و مصرف صحیح است همچنان که یک بخش عمده و اساسی اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخل و خرید کالای ایرانی است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه