يکشنبه 1395/12/1 - 12 : 22
مشخصات امام جمعه
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی
قره چاي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
آشتی ملی معنا و موضوعیت ندارد. عذرخواهی جمعی سران فتنه و حامیان آنها باید مطرح باشد

خطبه‌ی اول:

امام جمعه‌ی بخش قره‌چای ضمن توصیه‌ی خود و نمازگزاران به تقوای الهی و تربیت خود و خانواده به آداب دینی، با تسلیت ایام فاطمیه، به تبیین گوشه‌ای از فضائل و مناقب بانوی بزرگ اسلام پرداخت.

وی با بیان لزوم الگوگیری از سیره و روش پسندیده‌ی حضرت فاطمه سلام الله علیها در همه‌ی ابعاد فردی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، و در ارتباط با خدا، خود و خلق خدا اظهار داشت:

یکی از فضائل بی‌شمار حضرت زهرا سلام الله علیها تسبیحات معروف ایشان است.

احمدی افزود: بر اساس روایات متعددی که در تفسیر آیات کریمه‌ی «۱۵۲ بقره، ۲۲۷ شعراء، ۳۵، ۴۱ و ۴۲ احزاب» از ائمه‌ی معصوم علیهم السلام رسیده، مصداق و نمونه‌ی ذکر کثیر همین «تسبیحات فاطمه‌ی زهرا سلام الله علیها» است.

ایشان با اشاره به جریان تاریخی درس‌آموز این تسبیحات گفت:

جامعه‌ی اسلامی باید به این باور برسد که فقط برخورداری از مظاهر مادی و زرق و برق دنیا نمی‌تواند ملاک خوشبختی و سعادت باشد و باید از ذکر و یاد خدا نیز برای فائق آمدن بر مشکلات و تحمل سختی‌ها و صبر بر شدائد کمک بگیرد.

وی ادامه داد: امروزه رسم و رسومات غلط و ریخت و پاش‌های مراسمات شادی و عزا بسیاری را به اسقراض‌های کلان و بعضاً ربوی کشانده ضمن اینکه بسیاری دختران و پسران را نیز از فکر تشکیل خانواده و ازدواج منصرف کرده است و می‌طلبد با یک حرکت انقلابی و عزم الهی در میدان عمل این رسوم جاهلانه و غلط را زیر پا بگذاریم.

خطبه‌ی دوم:

امام جمعه‌ی جاورسیان با تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن سال جاری، گفت: همانطوری که رهبری بزرگوار فرمودند این حضور که به تصریح و اعتراف همه‌ی رسانه‌های داخلی و خارجی از سال‌های قبل هم باشکوه‌تر بود، پیام‌هایی داشت: پیام این حضور در درجه‌ی اول، ادامه‌ی حمایت همه‌جانبه و جانانه‌ی مردم پای آرمان‌های نظام و در درجه‌ی دوم، توجه دادن مسؤلان به وظایف سنگینشان در قبال ملت بود.

خطیب جمعه‌ی جاورسیان گفت: همان‌طور که رهبری هم فرمودند، این حضور به معنای گله‌مند نبودن مردم از کم‌کاری‌های مسؤلان بخش های مختلف نیست و مردم گله‌مندند و سؤال دارند و جواب متقن و قانع‌کننده می‌خواهند.

ایشان با گرامی‌داشت سالروز شهادت شهید محلاتی شهدای روحانیت اظهار داشت: بر اساس خط مشی‌ای که ولی امر مسلمین تعیین کردند، نظام برای اسلامی ماندن، حوزه‌ی انقلابی می‌خواهد و حوزه‌ی انقلابی یعنی حوزه‌ای که هوشیارانه در مقابل غفلت‌ها و اشتباهات مسؤلان جامعه واکنش نشان می‌دهد و تذکر می‌دهد و انتقاد می‌کند.

وی با بیان اینکه اصل انقلاب و‌موجودیت نظام اسلامی برای تقویت اسلام و باورهای دینی مردم است، خاطرنشان ساخت: مبادا خدای ناکرده کسی در این مملکت اسلامی به خاطر نان شب دست از دین و اعتقادات حقه بردارد که در آنصورت خطر تفکر غلط ناکارآمدی نظام در اداره‌ی امور جامعه جدی خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به توطئه‌ی حکومت بحرین برای تبعید آیةالله عیسی قاسم به ترکیه، گفت: با نگاهی به حماقت حکومت پهلوی در اشتباه تاریخی تبعید امام می‌توان آینده‌ی حکومت خودکامه‌ی بحرین را از هم‌اکنون پیش‌بینی کرد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه