چهارشنبه 1396/11/4 - 51 : 10
مشخصات امام جمعه
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی
ساروق
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/3
شکست داعش نشانه زبونی دشمنان اسلام و توان بالای امت اسلامی بود

خطبه‌ی اول:

امام‌جمعه‌ی بخش قره‌چای ضمن توصیه‌ی خود و‌نمازگزاران به تقوای الهی، مهم‌ترین فرع از فروع ده‌گانه‌ی دین را نماز برشمرد و گفت:

اهمیت نماز به حدی است که ستون دین‌اش شمرده‌اند و قبولی سایر اعمال را به قبولی آن گره زده‌اند.

ایشان یکی از علائم ایمان و یکی از راه‌های در امان ماندن از مهالک روز قیامت را مداومت بر نماز دانست و تأکید کرد: بر اساس آموزه‌های دین و روایات وارده از اهلبیت علیهم السلام، هرچقدر نماز انسان با کیفیت‌تر باشد، ایمان و تقوای او هم بهتر خواهد بود و در این راستا، نماز اول وقت، نماز در مسجد و ‌نماز به جماعت می‌تواند خیلی سودمند باشد.

ایشان افزود: بنا به تصریح امامان معصوم علیهم السلام آن مقداری از نماز پذیرفته است که انسان با توجه و حضور قلب به جا آورده باشد؛ لذا امام صادق علیه السلام فرموده باشند: گاه ممکن است به اندازه‌ی یک سبحان‌الله از نماز شخص پذیرفته شود.

احمدی، پرداختن به نوافل یومیه را یکی از راه‌های جبران کاستی‌های نمازهای واجب برشمرد که خود اهلبیت علیهم السلام به آن سفارش کرده‌اند و بی‌اعتنایی به نوافل ممکن است برای فرد عقوباتی را در دنیا به همراه داشته باشد.

خطبه‌ی دوم:

خطیب جمعه‌ی جاورسیان، بر حسب وظیفه‌ی شاگردی، سالگرد درگذشت استاد بزرگوارش مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمد فاضل استرآبادی نجفی را گرامی داشته، برای آن عزیز سفرکرده علو درجات را مسئلت نمود.

حجت‌الاسلام احمدی همدردی و همیاری عموم مردم با زلزله‌زدگان کرمانشاه را تجلی وحدت و همبستگی بین آحاد مردم مسلمان کشورمان خواند و از همه‌ی مسؤلان ذی‌ربط علی الخصوص مقام معظم رهبری که با حضور بی‌آلایش و بی‌پیراییه‌ی خود در میام مردم مصیبت‌دیده بهترین مرهم را بر زخم‌های آنان گذاشتند، صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.

خطیب جمعه‌ی جاورسیان در ادامه، نابودی داعش ملعون را نشانه‌ی آشکار زبونی و ناتوانی آمریکا و دیگر دشمنان اسلام و نیز قدرت و توان بالای جمهوری عزیز اسلامی و امت اسلامی برشمرد و با سپاس و تشکر و قدردانی از فرماندهان و رهبران جهان تشیع خصوصا رهبری معظم و آیت‌الله سیستانی و سردار سلیمانی، خاطرنشان کرد: این پیروزی بزرگ با مجاهدت و پایمردی همه‌ی امت اسلامی (چه آنان که در میدان کارزار و نبرد بودند و چه آنانی که در دیگر میادین به مجاهده‌ی فی سبیل الله پرداختند) و البته به مدد الهی و دعای امام عصر عجل الله فرجه به دست آمد. وی برای همه‌ی شهدای عزیز مدافع حرم علو درجات را مسئلت نمود.

امام جمعه‌ی جاورسیان، پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام در سال ۵۸ را گرامی داشت و افزود: رهبری بزرگوار در دیدارشان با جمعی از بسیجیان سراسر کشور به خوبی برکات و ثمرات شجره‌ی طیبه‌ی بسیج را بازگو فرمودند و امروزه بسیج است که در همه‌ی عرصه‌های مقابله با دشمن قسم خورده، افتخارآفرینی می‌کند.

ایشان افزود: صد البته مقصود از بسیج، صرفا آن تشکیلات کادری نیست بلکه هر مؤمن و حزب‌اللهی‌ای در هر گوشه و بخشی از مملکت اسلامی‌مان برای اعتلای میهن عزیز تلاش می‌کند، فی‌الواقع بسیجی است و آن تشکیلات نمادی از این درخت تناور و پرثمر است.

حجت‌الاسلام احمدی، سالروز شهادت یازدهمین امام شیعه، حضرت امام حسن عسکری علیه السلام و ‌نیز آغاز امامت امام عصر ارواحنافداه را تسلیت و تبریک گفته، از حذف تعطیلی رسمی روز هشتم ربیع‌الاول انتقاد کرد.

ابشان در پایان، تحولات لبنان و تصمیم حریری برای بازگشت به قدرت و پشتیبانی مردم لبنان از این تصمیم را شکستی بسیار سنگین برای آل‌سعود در عرصه‌ی دیپلماتیک خواند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه