جمعه 1396/1/4 - 36 : 12
مشخصات امام جمعه
علیرضا احمدی
علیرضا احمدی
قره چاي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
در زمینه‌ی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی چندان موفق عمل نشد

خطبه‌ی اول:

امام جمعه‌ی بخش قره‌چای ضمن توصیه‌ی خود و نمازگزاران به تقوای الهی، در تجلیل از شخصیت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه سلام الله علیها، به داستان ولادت و مقدمات ولادت آن حضرت اشاره کرد و افزود: چنین مقدماتی برای ولادت هیچ‌یک از معصومین علیه السلام گزراش نشده است و این نشان از عظمت شأن و شخصیت عظیم آن بانو دارد. ایشان با اشاره به نامگذاری روز ولادت سیده‌ی زنان عالمیان به نام روز مادر و روز زن، خاطرنشان کرد:

این روز بزرگ نباید به کادو گرفتن و کادو دادن بگذرد بلکه باید تلنگری باشد برای آحاد اجتماع خصوصا زنان مؤمنه که از روش و منش حضرت زهرا سلام الله علیها الگو بگیرند.

وی افزود: سعی و اهتمام و دقت در تربیت صحیح فرزندان بر منهاج ارزش‌های دینی و نیز طهارت و پاکی درون، دو مشخصه‌ای هستند که می‌توان در آنها از بی‌بی دو عالم درس گرفت.

ایشان طهارت باطن و تقوا را تنها راه عبودیت و بندگی و راه یابی به حریم ولایت الهیه‌ی معصومین علیهم السلام خواند و تصریح کرد: مراقبت دائم در همه‌ی حالات اعم از « شادی و غم، نعمت و تنگدستی، سفر و حضر و ...» می‌تواند در رسیدن به مقصود والای خلقت به انسان مدد برساند.

خطبه‌ی دوم:

حجت‌الاسلام احمدی با بیان حدیثی از امام صادق علیه السلام در باره‌ی سختی دینداری در دوره‌ی غیبت امام عصر عجل الله فرجه، تمسک به یقینیات دینی را (که در واجبات و محرمات تبلور یافته‌اند) راه نجات از فتنه‌های آخرالزمان دانست.

ایشان در ادامه به بازخوانی سال 95 از دو منظرگاه پرداخت:

از منظرگاه تحولات و رویدادهای شیرین و تلخ داخلی و بین‌المللی: آغاز به کار مجلس دهم، درگذشت شخصیت‌های بزرگ همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، فتح حلب در سوریه و آزادی فلوجه و موصل در عراق، حادثه‌ی دلخراش پلاسکو و قطار سمنان و روی کار آمدن ترامپ در آمریکا و نقض برجام توسط این کشور.

از منظرگاه توجه به شعار سال «اقتصاد مقاومتی»: ایشان اظهار داشت: به رغم همه‌ی تلاش‌های مسؤولان، رضایت رهبری و مردم در این زمینه حاصل نشد و معظم‌له فرمودند: کارهای ضروری اقتصاد مقاومتی به طور بایسته و شایسته انجام نشد.

امام جمعه‌ی جاورسیان ادامه داد: البته یک سر این عدم نسبی موفقیت مردم بودند که متأسفانه در بخش‌هایی دچار اسراف و تبذیر هستیم و طبق گزارشات منابع مطلع، سالیانه غذای حدود پانزده میلیون نفر در کشور دور ریخته می‌شود که این با ملاکات اسلامی سازگاری ندارد.

ارتباط با امام جمعه