پنج شنبه 1396/1/3 - 52 : 20
مشخصات امام جمعه
علی مقدسی پور
علی مقدسی پور
كميجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
ولادت با سعادت کوثر قران

تلخیص خطبه اول

ولادت با سعادت کوثر قران و دخت پیامبر (ص) حضرت زهرا و فرزند صالح ایشان امام خمینی ره و روز زن

حجت الاسلام مقدسی پور امام جمعه کمیجان در آستانه ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) به صفات اخلاقی و زندگی آن حضرت اشاره کرد و گفت: تقوای الهی از صفات حضرت زهرا بوده است، ایشان بسیار زندگی ساده ای داشتند.

وارستگی و ساده زیستی هم از نقاط برجسته ی حیات فاطمی است که در زندگی کوتاه حضرت نمودهای زیبایی داشته است ، زهد و ساده زیستی حضرت همیشه به معنای فقر روزگار نبود.

وی افزود: یکی از ویژگی های آن حضرت بی توجهی به ظواهر دنیوی بود، ازدواج حضرت زهرا (س) هم سرشار از درس های اسلامی و دینی بود که امروزه خانواده ها باید بیشتر به آن توجه کنند. متاسفانه امروزه در برخی از خانواده ها برخلاف آن انجام می شود ، که بیشتر اوقات شاهد آسیب های اجتماعی زیادی هستیم.

در ادامه لزوم توجه به نکاتی در روز زن اشاره کردند و فرمودند: روز زن و روز مادر که خوشبختانه در نظام جمهوری اسلامی انطباق پیدا کرده است با روز ولادت برگزیده خلقت حضرت فاطمه زهرا (س) باید همه را توجه دهد به این نکات اگر ما توانستیم در زمینه زن و خانواده و مادر و همسر درست فکر کنیم درست تصمیم بگیریم و درست عمل کنیم بدانید که آینده این کشور تضمین شده است.

مهمترین وظایف زن، همسرداری نیکوی اوست. همسرداری نیکو برای زنان هم تراز جهاد و شهادت است عظمت و حساسیت موقعیت و نقش زن در خانواده و در برابر همسر است. کلید آرامش، انضباط، استحکام و صمیمت خانواده به دست زنان است و به دنبال آن موفقیت و آسودگی خاطر مرد نیز به نوع رفتار و برخورد زن درون خانه بستگی دارد.

تلخیص خطبه دوم

موضوع اول: تبیین فرمایشات رهبر انقلاب در جمع اعضای خبرگان ملت

بیانات بسیار مهم رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری حاوی نکات و تذکرات بسیار مهم به مسئولین کشور بود رهبر معظم انقلاب در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت و تاثیرگذاری مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان ساختند که باید با تلاش بی وقفه و عینی کردن آثار اقتصاد مقاومتی در زندگی مردم حرکت پر افتخار دهه اخیر را شتاب و رونق بیشتری بخشیم.

بخشی از مهم ترین محورهای سخنان معظم له:

  1. لزوم عینی کردن آثار اقتصاد مقاومتی برای مردم
  2. لزوم کار و تلاش جدی مسولین در حل مشکلات مردم
  3. لزوم تلاش برای تحقق اهداف اسلامی ولو به صورت تدریجی

موضوع دوم: تانک کرار، نماد جدید اقتدار نیروهای مسلح

امام جمعه کمیجان در ادامه به بهره برداری یکی از پیشرفته ترین تانک های دنیا "تانک کرار" در کشور به دست متخصصان داخلی اشاره کرد و گفت: این تانک قدرتمند که در بخش های مختلف تخصصی در بالاترین رتبه قرار دارد نماد اقتدار ملی است، نماد «ما میتوانیم» است.

وی بیان کرد: ایران همواره در پی استقلال خود بوده است و صرفا در جهت حفظ تمامیت ارضی خود در پی افزایش توان نظامی کشور است، در این راستا هم شاهد اظهار نظرهای غربی ها بودیم که ایران را تهدیدی برای خود میداند و این یک شیطنت بیش نیست.

موضوع سوم: سند 2030 و چگونه فرهنگ لیپرال غربی را در زهن کودکان ما تزریق می کند؟

حجت الاسلام مقدسی پور بیان داشتند که چندی قبل سند ملی آموزش 2030 با حضور وزرای آموزش و پرورش و علوم در مراسمی رونمایی شد سندی گه کمیسیون علمی، فرهنگی سازمان ملل(یونسکو) در ایران در چارچوب عمل جهان آموزش 2030 و مطابق با آخرین مصوبات و دستورات بین الملیی اقدام به تدوین آن کرده است مسئولین مربوطه در ایران رونمایی کردند و تلاش های مختلفی برای تبدیل این سند به مرجع تصمیم گیری و مبنای سیاست گذاری در آموزش و پرورش صورت می پذیرد.

سازمان ملل ابزاری برای پیشبرد اهداف نظام سلطه جهانی و مبنای یونسکو تفکر لیپرال غرب می باشد و با تفکر اسلامی در تضاد است، تفکر لیبرال ضد دین و خدا و پیامبر و قیامت است.

موضوع چهارم: به مناسبت انتخابات اردیبهشت ماه 1396

خطیب نماز جمعه  در ادامه به اهمیت انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: انتظار داریم افراد پر تلاش، جوان، متعهد و ولایی در این انتخابات حضور پیدا کنند و با روحیه تلاشگرانه و بالای خود نقش موثری در رفع مشکلات شهر و روستای خود داشته باشند و صحنه را خالی نکنند. همچنین شوراها باید ابتدا رضایت خداوند متعال و سپس حقوق مردم و شهروندی را همواره مد نظر قرار دهند.

توصیه خطیب نماز جمعه کمیجان در باب موضوع انتخابات: الان هم تاکید می کنم یک تیم 5-6 نفره که متعهد و اقلابی و هم سلیقه هتسند بیایند و ثبت نام کنند نه یک تیم، دو تیم، سه تیم، اما هم قسم بشوند که با هم سازگار باشند و اختلاف سلیقه نداشته باشند و هدفشان خدمت به مردم باشد.

در ادامه از مردم بصیر و آگاه شهرستان خواستند بر اساس طایفه و قوم و خویش رای ندهند معیار خدا باشد و برای خدا اگر رای دادید به اهداف خودتان هم می رسید و اما اگر بر اساس تعصب و قوم و قبیله باشد به منظور دنیایی خودتان هم نمی رسید.

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه