جمعه 1396/4/2 - 48 : 23
مشخصات امام جمعه
علی مقدسی پور
علی مقدسی پور
كميجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
سبک زندگی علوی

حجت الاسلام مقدسی پور امام جمعه کمیجان در خطبه های این هفته نمازجمعه کمیجان با اشاره به سبک زندگی اسلامی گفت: امام علی(ع) اسوه سازش ناپذیری و قاطعیت در دوران زندگی، حکومت و خلافت از خود نشان داد.

صفات بارز حکومت امام علی (ع)

وی افزود: ویژگی های مهم امام علی (ع) سازش ناپذیری در مورد احکام اسلامی، قاطعیت در حفظ بیت المال، قاطعیت در مقابل توقعات، عدم سازش کاری در برابر دشمن بود.

امام جمعه کمیجان بیان کرد: یکی از صفات بارز امام علی(ع) روحیه صلابت، مقاومت و سازش ناپذیری با دشمنان دین و امت اسلامی بود، که نمونه های بسیار فراوان از پایمردی و استقامت او در تاریخ اسلام ثبت گردیده است .

وی تصریح کرد: از آن میان در دوران خلافت هرگز با خواسته های نامشروع سه گروه ناکثین، قاسطین و مارقین موافقت نکرد و فقط مصالح امت اسلامی را برهمه چیز مقدم داشت و تا آخر در برابر این این سه پدیده شوم مقاومت نموده است.

افسران جنگ نرم آتش به اختیار باشند

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به سخن «آتش به اختیار» مقام معظم رهبری گفت: اصل توصیه رهبری به جوانان دانشجو به عنوان افسران جنگ نرم و نیز همه «هسته های فکری و علمی، جهادی و فرهنگی» در کشور است. موضوع این دستور نیز «تلاش جدی و همه جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلابی» است .

وی درادامه افزود: از این بیان رهبری مشخص می شود که ایشان قائل به ضعفی گاها جدی در ستادها و مراکز نظام در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی است و در این رابطه اختلال و یا خلاهایی رخ می دهد که در این موارد دانشجویان انقلابی و دیگر هسته های فکری، جهادی و فرهنگی باید ورود کنند.

خطیب نمازجمعه کمیجان خاطرنشان کرد: رهبری در طول سالیان گذشته بارها از مردمی کردن فرهنگ و حضور مردم در دفاع از نظام و گفتمان انقلاب اسلامی صحبت کرده بودند، این بیان رهبری رابطه ی جدی با آن دغدغه و توصیه ی ایشان دارد.

فرمان «آتش به اختیار» در مسیر قانون است

حجت الاسلام مقدسی پور گفت: «آتش به اختیار» بودن در این شرایط به معنی تجویز بی نظمی و هرج و مرج و خودسری و یا حرکت های تخریبی و مانند آن نیست و یا انجام فعالیت های کور و بی هدف و آتش گشودن به هر سمتی نیست. این نیروی عظیم حزب اللهی متراکم در میان مردم نباید معطل ناکارآمدی برخی دستگاه های دولتی و حکومتی در برخی عرصه ها بماند.

اردوهای جهادی نمونه ای از «آتش به اختیار» است

وی در ادامه افزود: انقلاب نباید دچار رکود ناشی از تنبلی و کم تحرکی ادارات دولتی شود، این اساس کار است. حرکت هایی مانند اردوهای جهادی، فعالیت های جهاد در سازندگی، کارهای فرهنگی مردمی در مساجد و رسیدگی به نقاط محروم کشور که به صورت خودجوش صورت میگیرد، نمونه هایی از این امر است.

حادثه تروریستی تهران عظمت کار مدافعان حرم را آشکار ساخت

امام جمعه کمیجان با اشاره به حادثه تروریستی تهران گفت: این حادثه نخستین عمیات تروریستی تکفیری در ایران نبود بلکه آنها پیش از این نیز بارها قصد انجام عملیات تروریستی در ایران داشته اند که توسط نیروهای اطلاعاتی _ امنیتی کشورمان عملیات آنها را پیش از وقوع کشف و خنثی شده است .

وی افزود: این حادثه نشان داد که برخلاف تبلیغات سو برخی طیف ها در داخل کشور، مدافعان حرم، نه تنها از حریم اهل بیت دفاع می کنند بلکه با این کار خود از حریم امنیت کشور نیز پاسداری می کنند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه