دوشنبه 1396/8/1 - 38 : 20
مشخصات امام جمعه
علی مقدسی پور
علی مقدسی پور
كميجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
آداب همسایه‌داری در سبک زندگی اسلامی

تلخیص خطبه ها

حجت‌الاسلام مقدسی‌پور، امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان با اشاره به آداب همسایه‌داری در سبک زندگی اسلامی؛ گفت: همسایه و همسایه‌داری در فرهنگ اسلامی سهم بسزایی دارد تا جایی که بارها در آیات و روایات مورد توجه و سفارش قرار گرفته است.

همسایه و همسایه‌داری در فرهنگ اسلامی جایگاه مهمی دارد

وی در ادامه افزود: امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی و بزرگ شدن خانه‌ها، فاصله افتادن بین محل زندگی افراد، زندگی پیچیده‌تر، تشریفات و تهاجم فرهنگ غربی نقش همسایگان کمرنگ شده است و افراد از یکدیگر بی‌خبرند.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: اسلام دریافته است چنانچه بین بستگان و هسایگان مودت، محبت و رابطه عاطفی برقرار نباشد هر خانواده اولین ضربه را از همسایه خود می خورد. اگر همسایه امین باشد زیان و سود همسایه را از آن خود می‌داند و هر فرد در دژ محکمی از چهار طرف قرار میگیرد.

اعلام عدم پای بندی ایران؛ راهی که به انزوای امریکا ختم می شود

امام جمعه کمیجان با اشاره به تصمیمات اخیر ترامپ در مورد برجام گفت: ترامپ به زودی نظر خود را در کنگره آمریکا در مورد پای بندی ایران به برجام اعلام می‌کند. بسیاری معتقدند که او عدم پای بندی ایران را اعلام و روابط ایران و آمریکا را به سوی خصومت علنی باز خواهد کرد.

قدم کلیدی برای موفقیت در گفت و گو با ایران؛ تغییر رفتار خصمانه سران امریکایی است

وی در ادامه افزود: سیاست امریکا در مورد تغییر رژیم در ایران نتیجه ای به جز خودزنی برای امریکا نداشته است؛ امریکایی ها باید از این رفتار استکباری دست بکشند و رفتارشان را تغییر دهند. قدم کلیدی برای موفقیت در گفت و گو با ایران؛ تغییر رفتار خصمانه سران امریکایی است.

سیاست های خصمانه چند دهه اخیر امریکا سبب رشد و نفوذ و قدرت ایران در منطقه شده است

حجت الاسلام مقدسی پور بیان کرد: دولت ترامپ مهم ترین دلیل مخالفت با برجام را سیاست های منطقه ای ایران خوانده است. پذیرش این واقعیت توسط امریکا مهم است که سیاست های چند دهه امریکا در جهت نفی و انزوای ایران، موجب رشد و نفوذ و اقتدار منطقه ای ایران همچون سوریه، عراق، یمن، لبنان شده و متقابلا نفوذ امریکا در منطقه مذکور و سایر مناطق کاهش یافته است.

اصرار بر دیوانه معرفی کردن ترامپ هدف جریانی مرموز در غرب

خطیب نماز جمعه کمیجان خاطر نشان کرد: از روزی که ترامپ به ریاست جمهوری امریکا انتخاب شده است، یک جریان مرموز در امریکا و اروپا اصرار دارد که او را یک دیوانه تمام عیار معرفی کند که در چرخه ای غیر منتظره بر کرسی ریاست جمهوری امریکا نشسته است.

وی اظهار کرد: دنباله همین جریان مرموز در داخل کشور ما نیز هر از چندگاهی در این شیپور فریب می دمد که رئیس جمهور امریکا سیاستمدار دیوانه، خطرناک و غیرقابل پیش بینی است و نتیجه می‌گیرد که باید از چالش و رویارویی با او پرهیز کرد، چون هر لحظه ممکن است دست به اقدام خطرناکی بزند و تصمیم فاجعه آفرینی علیه کشور مان اتخاذ کند.

ادعای دیوانگی ترامپ یک ترفند برای ایجاد رعب و گرفتن امتیازات در طرف های مقابل امریکا

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به گذشتن ترامپ از فیلتر های چندگانه برای رسیدن به ریاست جمهوری، گفت: بسیار ساده لوحانه است اگر تصور کنیم یک دیوانه توانسته است از تمام فیلترهای چندگانه حزب عبور کند و به عنوان نامزد نهایی معرفی شود.

وی در ادامه تصریح کرد: شواهد نشان می‌دهد که ترامپ در این مدت تنها در راستای زورگویی به دیگر کشورها و گرفتن امتیاز از آنها در جهت منافع امریکا عمل کرده است و کوچکترین تردیدی را باقی نمی‌گذارد که ادعای دیوانگی ترامپ یک ترفند برای ایجاد رعب در طرف های مقابل امریکا در جهت امتیاز گیری از آنهاست.

امام جمعه کمیجان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب از همان ابتدا در زمان تبلیغات ریاست جمهوری امریکا به نقشه شوم آنها پی برد و آن را برملا کرد. زمانی که ترامپ گفت برجام را پاره خواهم کرد رهبری فرمودند «اگر شما برجام را پاره کنید ما به آتش می‌زنیم».

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به سخنان اخیر فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: دقیقا موضع قاطع، انقلابی و شجاعانه فرماندهی کل سپاه انقلاب اسلامی در همین نقطه قابل درک است. سردار جعفری در روزهای اخیر به امریکا هشدار داد که اگر سپاه پاسداران را در لیست گروه های تروریستی جای دهند سپاه نیز ارتش امریکا را یک جریان تروریستی نظیر داعش تلقی خواهد کرد.

ترامپ باید تاوان تظاهر به دیوانگی را پس بدهد

خطیب نمازجمعه کمیجان تاکید کرد: ترامپ باید تاوان تظاهر به دیوانگی را بدهد. بارها تجربه کرده است که سپاه ادعای بی پشتوانه نمی کند و اساسا دلیلی ندارد که وقتی ارتش امریکا جایگزین داعش می شود از مجازات های سخت نظیر آنچه بر سر داعش امده است در امان باشد.

عصر امام سجاد(ع)؛ عصر پراختناق دوران تاریخ اسلام

حجت الاسلام مقدسی پور عصر زندگی امام سجاد(ع) را یکی از پر اختناق ترین دوران های تاریخ اسلام برای شیعیان دانست و افزود: دوره ای که شیعه هم از بعد اعتقادی و هم از بعد سیاسی در شرایط بسیار سختی به سر می برد.

وی در ادامه بیان کرد: امام سجاد(ع) با بهره گیری از اصل تقیه، هستی و دوام شیعه را حفظ کرد و در پوشش آن به هدایت و رهبری جامعه پرداخت. امام(ع) با تبیین فرهنگ اسلامی در غالب پند و اندرز و دعا و نیایش، معارف متعارف دینی را برای جامعه آن روز به ارمغان آورد.

امام جمعه کمیجان خاطر نشان کرد: امام سجاد(ع) با تربیت نیروهای صالح و عالم، زنده نگاه داشتن یاد و خاطره‌های عاشورا، موضع گیری های متقن و محکم در برابر اعمال و رفتار امویان، احیای سنت رسول خدا(ص) و فقه امیرالمومنین(ع) به بهترین وجه رسالت بزرگ هدایت و رهبری شیعه را به انجام رسانید و زمینه انقلاب فرهنگی و علمی را برای دو امام بعدی امام محمد باقر(ع) و امام صادق(ع) فراهم آوردند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه