چهارشنبه 1396/11/4 - 8 : 15
مشخصات امام جمعه
مهدی ربانی
مهدی ربانی
محلات
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
دست دولت در جیب اقشار کم‌درآمد برای تامین بودجه/همبستگی ملی آتش فتنه را به سرعت خاموش کرد

حجت الاسلام والمسلمین حاج مهدی ربانی امام جمعه محترم شهرمحلات در خطبه اول ضمن توصیه به تقوا و پرهیزکاری در ادامه بحث بدعت گذاری به عنوان یکی از عوامل جدایی از صراط مستقیم الهی گفت: بدعت منجر به فتنه ها می شود ، ضمن اینکه فتنه به معنای لغوی یعنی آزمون، بنابراین کسی که بدعت می گذارد این آزمونی برای پیروان حق است که ببینند با این بدعت چگونه برخورد می کنند ، ضمن اینکه بدعت موجب تفرقه در جامعه می گردد.

وی یکی از مصادیق قرآنی بدعت و آزمون پیروان حق را مسئله گوساله سامری بیان کرد و با اشاره به آیات ۸۵الی ۹۶سوره طه گفت: با توجه به این آیات اولا بدعت یک فتنه و آزمون است و انسان باید مواظب باشد در این آزمون مردود نشود.ثانیا بدعت موجب تفرقه و اختلاف در جامعه می شود. ثالثا ریشه و منشاء بدعت و فتنه هواهای نفسانی است.رابعا سامری دستاورد مهم جنبش اسلامی حضرت موسی (ع) را که رسیدن مردم به یکتا پرستی بود در هم پیچید و نابود کرد.

ایشان با اشاره به انقلاب اسلامی ایران گفت: در انقلاب ما هم سلطنت طلب ها، منافقین،وابستگان به ظلم و ستم و استکبار تمام تلاششان این است که بدعت گذاری و ایجاد فتنه کنند و دستاوردهای مهم انقلاب را یک مرد الهی بنام حضرت امام خمینی (ره) در جامعه ایجاد کرد نابود و از بین ببرند.

خطیب جمعه شهرمحلات با اشاره به روایاتی مبنی بر نهی و سرزنش بدعت گذار گفت: براساس فرمایش امیر المومنین علی (ع) هیچ چیزی مثل بدعت دین را نابود نمی کند لذاوظیفه مهم ما در مرحله اول این است که از بدعت و انحراف در جامعه حمایت نکنیم و روی گردان باشیم و در مرحله دوم وظیفه همه ما بویژه عالمان و اندیشمندان روشنگری است.

حجت الاسلام ربانی در خطبه دوم با اشاره به ۱۷دی ماه ۱۳۱۴ سالگرد اجرای توطئه استعماری انگلیس بدستور رضا خان مبنی بر کشف حجاب گفت: حجاب از ضروریات دین اسلام است که همه مخصوصا زنان باید به آن توجه و عنایت کنند و به عنوان یک تکلیف و وظیفه دینی و الهی به حجاب پایبند باشند .

وی در خصوص اثار حجاب در جامعه گفت: اولارعایت حجاب در جامعه باعث آرامش روانی و بی حجابی موجب تهییج و تحریک افراد می شود، ثانیا حجاب باعث استحکام بیشتر خانواده می گردد و بی بندوباری موجب از بین رفتن مهر و محبت بین زوجین و در نتیجه فروپاشی خانواده و طلاق می شود، ثالثا حجاب حیا و ارزش های انسانی را در جامعه نهادینه می کند ، رابعا حجاب باعث کاهش مفاسد و آسیب های اجتماعی می گردد. 

ایشان با اشاره به ۱۹دی سالروز قیام مردم قم گفت: قیام ملت بزرگ ایران بدنبال قیام مردم قم آغاز و منجر به پیروزی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ شد.

خطیب جمعه شهرمحلات با اشاره به اغتشاشات روزهای اخیر گفت: ملت بزرگ ایران باید توجه داشته باسند:اولا مطالبات و مشکلات مردم باید در سایه امنیت پیگیری و دنبال شود، ثانیا در کنار این مشکلات باید به خدمات و پیشرفت های بی شماری که بعد از انقلاب اسلامی داشتیم توجه کنیم که نادیده گرفتن این خدمات و بزرگ نمائی مشکلات خیانت به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است، ثالثا بیشتر این مشکلات را دشمنان برای ما ایجاد و بزرگ نمائی می کنند و بعد می خواهند نتیجه بگیرند. 

وی گفت: بر اساس شواهد فراوان پشث صحنه این اغتشاشات آمریکا،انگلیس، رژیم صهیونیستی و عوامل آنها در منطقه خصوصا آل سعود است و آنان کمر همت را بستند که جامعه ما را ناامن کنند چون نمی توانند این امنیت پایدار را در جامعه ما ببینند.

ایشان با اشاره به آتش زدن مساجد، امامزاده ها، قرآن،پرچم های امام حسین(ع)و پرچم جمهوری اسلامی ایران  توسط آشوبگران  گفت: ماهیت اقدامات آشوبگران ماهیت ضد دینی و خدایی است و دلیلش این است که با اسلام ناب محمدی (ص) منافع دشمنان به خطر می افتد لذا ملت ما باید هوشیار و مراقب باشد. 

خطیب جمعه شهرمحلات گفت: فضای مجازی و رسانه های استکباری نقش بسزا و موثری در اغتشاشات  داشت. 

 

حجت الاسلام ربانی در خصوص اهداف آشوبگران گفت: هدف دشمنان از ایجاد آشوب های اخیر برجسته کردن مشکلات مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی، ایجاد هزینه برای نظام،ایجاد ناامنی در کشور، انتقام شکست استکبار جهانی در منطقه ،برگرداندن بخشی از تحریم هایی که با برجام برداشته شدو نهایتا براندازی نظام جمهوری اسلامی بود ولی در همه این اهداف پلید شان شکست خوردند. 

وی با اشاره به حضور میلیونی ملت بزرگ ایران در تظاهرات محکوم کردن آشوبگران و فتنه گران و تشکر از مردم شریف دارالمومنین شهر محلات به جهت حضور در این راهپیمایی گفت: ملت ما با حضور در این راهپیمایی نشان دادند ملتی بصیر،آگاه ، مقاوم واستوارند .

ایشان در خاتمه گفت: ما باید همه گوش به فرمان توصیه های مقام معظم رهبری باشیم و در برابر دشمنان بایستیم و بدانیم که خداوند وعده داده است که اگر در برابر دشمنان مقاوم باشیم نصرت و یاری خودش را شامل حال ما خواهد کرد.

 
اخبار
ارتباط با امام جمعه