چهارشنبه 1396/11/4 - 6 : 15
مشخصات امام جمعه
قربانعلی محمدی مطلق
قربانعلی محمدی مطلق
نوبران
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
تبیین یکتاپرستی حضرت ابراهیم(ع) - سخنان رهبری معظم انقلاب درخصوص حوادث اخیر -مناسبتها

بسمه تعالی

                                                فرم اطلاعات و چکیده خطبه های نماز جمعه شهر نوبران                    شماره نامه: 100-30/10/96

ایراد خطبه نماز جمعه توسط امام جمعه محترم شهر نوبران حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محمدی مطلق

تاریخ برگزاری نماز جمعه:29/10/96           مسئول ستاد: آقای حسام الدین شهیدی

تعداد شرکت کنندگان

مرد

زن

جمعیت شهر

مدت خطبه اول

مدت خطبه دوم

مدت کل مراسم

کیفیت خطبه ها

340 نفر

210 نفر

130 نفر

3.334 نفر

20 دقیقه

20 دقیقه

60 دقیقه

مختصر و مفید

1- سخنران پیش از خطبه و چکیده ای از سخنرانی:

 2- حوادث و جریانهای مهم سیاسی منطقه دراین هفته : -----

3- تعداد جلسات ستاد در این هفته با قید تاریخ و اعضای شرکت کننده و چکیده تصمیمات: -----

4-نام و نام خانوادگی: حسام الدین شهیدی                                     تاریخ: 29/10/96                                            عنوان:مسئول ستاد

 

موضوع و خلاصه مختصری از خطبه های نماز جمعه

خطبه اول:                

نماز جمعه مورخ 29/10/96 مصادف با 1 جمادی الاولی سال 1439هـ.ق به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا قربانعلی محمدی مطلق در مسجدحضرت ولیعصر(عج) شهر نوبران برگزار گردید ایشان ضمن سلام وصلوات برحضرت محمد(ص) وائمه طاهرین علیهماالسلام و توصیه بتقوای الهی﴿عباد الله اوصیکم و نفسی بتقوی الله و اشاره به آیه شریفه 35 از سوره مبارکه مائده فرمودند: انسان مسافر است حرکت در زمین نیست در عمل به دین است مقصد این سفر لقاءاله است . مسافر انسان است حرکت با عمل کردن به دستورات خدا می شود همان سلمان ابوذر شود. ساخته شدن روح و جان انسان است تا انسان صفتهای رذیله و شیطانی را از وجود خود پاک کند و از صفات رحمت رحمانی خدا را در وجودش زنده کند، خداگونه شود و رنگ خدا بگیرد. و در مسیر حرکت انسان در صراط مستقیم بسوی خدا و ساخته شدن مثل یک میوه شیرین و شاداب شدن یک ره زن خطرناک در کنار همین صراط با لشگرش کمین کرده با تیرهای مسموم جلو صراط مسنقیم را گرفته . لذا خدا دو دستور داده : 1- تقوی ، حالا دشمن قوی کمین کرده و او و نیروهای تحت امر شما را می بیند و شما نمی بینید پس در مقابل تیرها سپر بگیرید تقوی یعنی وقایه ، اتقوالله چون تیرهای شیطان مسموم است تیرها همان گناه است، همه گناهان همینطور است و عده ای در قیامت کر و کور و لال محشور می شوند چون تیرهای شیطان را خوردند.

دستور دوم: چون مقصد خیلی دور است یعنی ساخته انسان خیلی سخت است اگر انسان با پای پیاده حرکت کند خیلی دیر به مقصد می رسد احتیاج به مرکب دارد پیاده روزی 40 کیلومتر می رود با ماشین روزی 400 کیلومتر، با هواپیما در ساعت 1000 کیلومتر می رود حالا وسیله چیست؟

آخرین وسیله توبه و اقرار به گناهان است.

خاتمه خطبه قرائت سوره مبارکه کوثر

خطبه دوم:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قربانعلی محمدی مطلق در خطبه دوم نیز پس از توصیه همگان به تقوای الهی،‌مناسبات هفته را برشمرده فرمودند: 29 دی ماه روز هوای پاک ، در شهرهای بزرگ گاهی آلودگی هوا چندین برابر استاندارد جهانی می شود  و سالی 4 هزار نفر جان می دهند.

3 بهمن ولادت حضرت زینب کبری(س) عقیله اهل بیت (ع) و روز پرستار و بهورز است. حضرت زینب بانوی قهرمان ، زن نمونه در حجاب و عفاف شیرزن قافله کربلا. زینب دارای بصیرت در امور سیاسی پرورش یافته در مکتب زهرای مرضیه و تربیت شده علی امروز حرم باصفای حضرت زینب در کشور سوریه را نجات داد زیارت او درس مقاومت است.

مناسبت بعد 4 بهمن ، اشغال نظامی فرودگاه مهرآباد به دستور بختیار برای جلوگیری از آمدن امام(ره) در سال 57 به ایران و سرانجام تسلیم اراده فولادین امام وحمایت ملت ایران بود.

هفته گذشته خبر حادثه غمبار آتش گرفتن کشتی نفتکش سانچی بزرگ ایران که حامل 136 هزار تن میعانات نفت وگاز و جان باختن 32 نفر خدمه کشتی بود که ملت ایران را عزادار نمود مخصوصاً خانواده های داغدیده که عزیزانشان سفر دریایی رفته بودند آسمانی شدند تسلیت باد به ملت و خانواده های داغ دیده که در حال انجام وظیفه جان خود را از دست دادند. با تغییر ریاست محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و معاونت ها نگرش نو در نهاد مقدس نمازجمعه بوجود خواهد آمد . نزدیک به 900 نمازجمعه در سراسر ایران برگزار می شود نماز جمعه مکان عبادت و یاد خدا و عامل وحدت و آگاهی مردم است. مقام معظم رهبری(مدظله العالی) امروز مهمترین تدبیر دشمن در جنگ نرم در فضای مجازی شایعه پراکنی برای تغییر افکار عمومی است جنگ امروز دشمن مثل جنگ اول دهه انقلاب نیست که جنگ نظامی بود گاهی کودتای طبس، کودتای نوژه، جنگ 8 ساله صدام ، امروز جنگ نظامی برای دشمن دستاوردی ندارد اما بوسیله فضای مجازی افکار عمومی مخصوص افکار ناپخته جوان را تغییر می دهند دشمن طوری تبلیغات می کند خادمین ملت را بنام خائن و خائنان به این کشور یعنی ضدانقلاب را بنام خادم و دلسوز قلمداد می کند. زیرا دشمن در تغیرر افکار عمومی تجربه تاریخی دارد امام علی (ع) و امام مجتبی(ع) را با همین تبلیغات و قلب ماهیت و قلب واقعیت به شکست کشانید آنقدر تبلیغات کرده بودند حضرت علی(ع) در محراب عبادت به شهادت رسید گفتند مگر علی با مسجد و نماز چکار می کرد.

مطالبات رهبری معظم از مسئولین و دولت مسئله اشتغال در سالی که اقتصاد مقاومتی تولید داخلی و اشتغال است این مسئله مسئله کلیدی کشور است در مصرف هم صرفه جویی شود.

   خاتمه خطبه ها، دعا و نیایش و تقدیر و تشکر از نمازگزاران و قرائت سوره مبارکه توحید

 

ارتباط با امام جمعه