پنج شنبه 1396/5/26 - 32 : 8
مشخصات امام جمعه
نورا... طبرسی
نورا... طبرسی
ساری
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
مردم مازندران به حق خود در دولت یازدهم نرسیدند/ حرکت دولت یازدهم در بخش اقتصادی کند بوده است

حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساری با اشاره به اینکه مردم در دوران آخرالزمان دچار درد اجتماعی می‌شوند، اظهار کرد: بنا بر حدیثی از پیامبر رسول اکرم(ص)، مواردی از جمله نافرمانی از دستورات الهی، شکرگزار نبودن نعمت‌های الهی، ثروت‌اندوزی و تکاثر، چشم هم چشمی، بغض و کینه و دوری گزیدن از یکدیگر، حسادت ورزیدن(تساحد)،  سبب درد اجتماعی می‌شود.

حجت‌الاسلام قاسمی افزود: اگر مردم یک جامعه دچار این دردها شوند، آن جامعه تسخیر می‌شود و رو به زوال می‌رود، عده‌ای در جامعه غنی و عده‌ای دیگر فقیر هستند.

امام جمعه موقت ساری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز به‌کار رسمی فعالیت دولت دوازدهم گفت: خدا را شاکریم که مراسم تنفیذ و تحلیف و معرفی ابتدایی کابینه جدید به‌خوبی انجام شد و در مراسم تحلیف نمایندگانی از 100 کشور حضور یافتند و مردم ایران بار دیگر طعم مردم‌سالاری دینی را  چشیدند؛ هر چند حاشیه‌هایی را نیز داشتیم اما با هوشمندی و امنیت کامل این مراسم برگزار شده است.

حجت‌الاسلام قاسمی بیان کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس و به‌ویژه نمایندگان مازندران با تیزهوشی و تیزبینی کابینه دولت را رصد کنند تا وزرایی که به‌درد استان و کشور می‌خورند انتخاب شوند.

حجت‌الاسلام قاسمی خطاب به رئیس جمهور دوازدهم اظهار کرد: توقع مردم ایران اسلامی و مازندران و مرکز استان این است که حاشیه‌سازی‌ها کنار برود و به حاشیه‌ها دامن نزنند و مردم را معطل حاشیه‌ها نکنند، ببینند درد مردم چیست، درخواست‌های مردم را پیگیری و آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی مورد توجه باشد، تفکر بسیجی، روحیه انقلابی و کار جهادی سرلوحه  فعالیت دولت دوازدهم قرار بگیرد.

امام جمعه موقت ساری ادامه داد: توقع مردم مازندران نیز از دولت دوازدهم از رئیس جمهور و کابینه این است که نگاه مثبت به مازندران داشته باشید زیرا این مردم هم با مشارکت بالا پای صندوق رأی آمدند، مردم مازندران در دولت یازدهم به حق خود نرسیدند و حرکت اقتصادی حرکت کندی بود و در در بخش کشاورزی، فرهنگی و گردشگری نیز فعالیت‌ها کند بوده است.

حجت‌الاسلام قاسمی بیان کرد: نمی‌خواهیم مدیریت اجرایی و مدیران کل را زیر سؤال ببریم اما توقع مردم مازندران توقع کمی نیست و دولت باید نیم‌نگاهی به این استان داشته باشد.

حجت‌الاسلام قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث منطقه و جهان گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیستها دستپاچه شده و نمی‌دانند چه رفتاری در قبال کشورهای منطقه داشته باشند، لذا سیاست‌های دوگانه را در پیش گرفته‌اند، آنها خواستار منحل شدن ارتش حزب‌الله هستند و این ایام که سالروز جنگ 33 روزه است به یاد بیاوریم که آمریکا با تمام تجهیزات پشت سر اسرائیل قرار گرفته بود اما یک گروه کوچک به نام حزبالله دمار از روزگار اسرائیل و  آمریکا درآورده‌اند، لذا کشورهای استکباری درباره منحل شدن حزبالله کور خواندهاند.

امام جمعه موقت ساری گفت: آمریکا و اسرائیل به‌دنبال بهانه‌جویی در قبال سپاه هستند اما باید بدانند که نیروهای انتظامی و سپاه باید تجهیزات خود را بهروز کنند، موشک‌های بالستیک سپاه آنها را به‌درد آورده است، آنها به‌دنبال تحریم سپاه قدس هستند اما اعلام می‌داریم شما دشمنان باید این خواب را به گور ببرید و سپاه ما و سردار سلیمانی خاری در چشم استکبار جهانی است.

حجت‌الاسلام قاسمی ادامه داد: حامیان تروریست دم از حقوق بشر و مبارزه با تروریست میزنند، آنها ایران را مورد مؤاخذه قرار داده‌اند که چرا کسانی که بهدلیل ایجاد ناامنی و یا قاچاق مواد مخدر در کشور دستگیر شده‌اند اعدام میشوند.

امام جمعه موقت ساری بیان کرد: آنها در حالی این موارد را بیان میکنند که مردم مظلوم و بیدفاع را به خاک و خون میکشند و اخیراً نیز یکی از نیروهای رزمنده ایران(شهید محسن حججی) را سر میبرند.

حجت‌الاسلام قاسمی بیان کرد: از سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی تقاضا داریم که به داعشیها و تکفیریها بهدلیل حوادث اخیر جواب کوبنده‌ای بدهند و بدانند که ملت ایران بیدار است.

حجت‌الاسلام قاسمی با اشاره به اینکه آمریکا و اسرائیل برای روسیه، چین و کره شمالی نیز نقشه کشیدهاند، خاطرنشان کرد: آمریکا بداند دوران کدخدایی او تمام شده است و ملت‌ها بیدار شده‌اند و امیدواریم کشورهای روسیه، چین و کره شمالی با آمریکا معامله سیاسی و اقتصادی نکنند و باید مانند ایران در مقابل استکبار بایستند.

امام جمعه موقت ساری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، بیان کرد: آنها ازجمله حاج آقا ابوترابی در سیاه‌چاله‌ها و سلول‌های تاریک و وحشتناک حزب بعث شکنجه‌های سختی را تحمل کردند.

حجت‌الاسلام قاسمی در پایان با بیان اینکه آزادگان مایه سرافرازی کشور هستند، اظهار کرد: از مسئولان توقع داریم که عزت و آقایی آزادگان را حفظ کنند، زیرا آنها در سختی‌ها استقامت کردند و در مقابل دشمن تسلیم نشدند و تهدیدها، فشارها و شکنجه‌ها را تحمل و عزت خود را حفظ کردند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه