جمعه 1396/2/8 - 41 : 18
مشخصات امام جمعه
نورا... طبرسی
نورا... طبرسی
ساری
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
پاسخ رجزخوانی دشمنان را در میدان می‌دهیم

آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز مازندران اظهار کرد: براساس فرمان مقام معظم رهبری در پیام نوروزی، اصول مهم اقتصاد مقاومتی را تولید و اشتغال نامید و براین اساس باید اهمیت تولید را بدانیم.

آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه خداوند انسان را طوری آفرید که فسخ و فجور و خوبی را می‌داند و هرکجا باشد خیر و شر را نشان می‌دهد ادامه داد: زندگی ضابطه‌ای دارد و این همه تجمل و اسراف معنی ندارد بلکه باید حسن تدبیر داشته باشیم.

امام جمعه ساری افزود: اگر زندگی تدبیر داشته باشد با هر میزان حقوق می‌توان زندگی کرد که بانوان در زندگی می‌توانند به خوبی مدیریت داشته باشند.

آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه یکی از بلاهای اجتماعی ما اسراف است گفت: مشکلات وقتی است که چشم به هم چشمی زیاد و تجمل‌گرایی باشد.

آیت‌الله طبرسی بیان کرد: اگر خدا خیر بنده‌ای را بخواهد به صورت خودجوش راه زندگی درست را به او الهام می‌کند.

آیت‌الله طبرسی خاطرنشان کرد: به قول اقتصاددانان  خدمات‌دهی در علم اقتصاد جز تولید است و تولید تنها شخم زدن و بیل زدن نیست.

نماینده ولی فقیه در مازندران درباره اهمیت تولید گفت: در گذشته در برخی اقوام کار کردن ننگ بود اما این فکر اکنون در بین برخی جوانان تحصیل‌کرده است که برخی از کارها را عار می‌دانند.

آیت‌الله طبرسی ادامه داد: انسان اصل است و اقتصاد در خدمت انسان است و اسلام به کار و تولید در ابعاد مختلف ارزش قائل شد.

آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه از آغاز تا پایان خلقت بعثت تکرار نخواهد شد و روزی به عظمت بعثت نخواهد آمد گفت: امامت مکمل دین است.

آیت‌الله طبرسی ادامه داد: امام راحل بعد از پیروزی انقلاب کمتر از یکسال دستور داد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شود چراکه امام دشمن را خوب شناخت و می‌دانست دشمنان دست از سر اسلام بر نمی‌دارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: دشمنان رجز می‌خوانند اما هیچ کاری نمی‌توانند بکنند و تا لب مرز می‌آیند و برمی‌گردند چون سپاه و انقلاب اسلامی امنیت پایدار را برقرار کرده است.

آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه امروز مقتدرترین کشور در خاورمیانه ایران است اظهار کرد: سپاه برای ما ارزش فوق‌العاده است و امیدواریم در خط ولایت ثبات قدم داشته باشیم.

آیت‌الله طبرسی درباره محیط زیست و محیط پاک گفت: اگر محیط زیست نداشته باشیم هیچ چیز نداریم بلکه ما نیاز به محیط زیست پاک داریم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه ما میراث‌دار آیندگان هستیم اضافه کرد: محیط زیست باید حفظ شود اما در برخی جاها باید هم‌سویی شود و در نیاز ضروری باید نرمش و انعطاف باشد.

آیت‌الله طبرسی اظهار کرد: جاهایی که محیط زیست زیاد نقش ندارد ایرادی ندارد مجوز برای احداث کارخانه و یا ایجاد شغل‌های دیگر شود.

آیت‌الله طبرسی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اصل بر معیشت مردم است دولت فعلی و بعدی باید اشتغال و تولید را در اولویت قرار دهند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه