سه شنبه 1395/11/5 - 45 : 20
مشخصات امام جمعه
نورا... طبرسی
نورا... طبرسی
ساری
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
رئیس جمهور جلوی واردات مرکبات را بگیرد/برخی واردکنندگان مرکبات با رئیس جمهور دیدار کردند/مصوبه، مشکل باغداران را حل نمی‌کند

آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان ساری، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در اقتصاد مقاومتی باید مدنظر قرار گیرد، بحث مدیریت جهادی است.

آیت‌الله طبرسی با اشاره به اینکه مدیریت اصلی جهان هستی توسط خداوند منان انجام می‎شود، افزود: بعد از مدیریت الهی توجه انسان به مدیریت انبیاء در عالم گیتی منعطف می‎شود.

امام جمعه ساری با اعلام اینکه در مدیریت دین‌داری و داری علم بودن باید مدنظر قرار گیرد، افزود: این دو شرط اساسی برای مدیریت است.

آیت‌الله طبرسی یادآور شد: هر فردی اگر قرار است در نظام اسلامی منصبی در اختیار بگیرد باید دین‌دار و دارای علم باشد.

طبرسی با اشاره به نزدیک بودن ایام انتخابات، ادامه داد: این طوری نیست که هر فردی با نصب پارچه و تبلیغات در انتخابات برنده شود.

آیت‌الله طبرسی ادامه داد: یکی از عیب‌ها و نقص‌های مدیران بی‌تعهد این است که بیت‌المال را مال‌البیت می‎دانند.

نماینده ولی فقیه در مازندران اضافه کرد: در جامعه ما در حال حاضر شاهد فعالیت برخی مدیران هستیم که تعهد چندانی ندارند، املاک نجومی و حقوق نجومی نشان از عدم تعهد در مدیریت است.

آیت‌الله طبرسی تأکید کرد: گناه تخلف افراد نباید به گردن اسلام بیفتد، نارسایی‌ها به عهده ما است و اسلام در همه امور حساسیت ویژه‌ای دارد.

آیت‌الله طبرسی با اشاره به اظهارات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط برخورد با مفاسد، اظهار کرد: این همه رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با ضرورت برخورد با مفاسد اقتصادی دغدغه داشتند، برخورد می‌شود ولی مناسب نیست، رسیدگی به این‌گونه پرونده‌ها خیلی وقت‎گیر است.

آیت‌الله طبرسی آیت‌الله طبرسی در بخش دیگری به اقدامات مردم آمل در حماسه 6 بهمن اشاره کرد و گفت: ولایت‌مداران این خطه با تقدیم 40 شهید قائله آمل را ختم به خیر کردند و امام راحل از مردم آمل بابت این جریان تشکر کرد.

امام جمعه ساری به مشکلاتی که برای باغداران مازندران به وجود آمد اشاره کرد و یادآور شد: با مدیران ارشد استان در این ارتباط صحبت‌های زیادی شد، اقداماتی در این زمینه انجام شد، ولی انتظار ما این است که دولت‌‌مردان سریع‌تر نسبت به اجرایی کردن تعهدات خود اقدام کنند.

آیت‌الله طبرسی ادامه داد: از مبلغ 30 میلیارد تومانی که قرار بود به صورت بلاعوض و تسهیلات 250 میلیارد تومانی تصویب شده در جلسات هیأت دولت خبری نیست و کشاورزان از این بابت به شدت گلایه‌مند هستند و مصوبه مشکل مردم را حل نمی‎کند.

آیت‌الله طبرسی با اعلام اینکه زمزمه‌های واردات مرکبات برای شب عید شنیده می‎شود، افزود: وزیر جهاد کشاورزی مخالف این موضوع است، ولی برخی افراد که دست در واردات مرکبات دارند با رئیس جمهور دیدار کردند و بنا دارند مرکبات وارد کنند.

آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه کل مرکبات مورد نیاز کشور در ایام عید 250 هزار تن است، افزود: زمینه تأمین نیازمندی مرکبات پایان سال در استان وجود دارد، واردات مرکبات صدمات جدی به روحیه کشاورزان استان وارد می‎کند.

 نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: مقرر شد بنده و استاندار مازندران نامه‌ای در جلوگیری از واردات مرکبات به رئیس جمهور بنویسیم و به رئیس جمهور اعلام کنیم که جلوی واردات را بگیرد.

آیت‌الله طبرسی با اشاره به مشکلاتی که  برای مسلمانان در یمن، بحرین و میانمار به‌وجود آمد، افزود: چرا سازمان‌های مدافع حقوق بشر در برابر این ظلم‌ها سکوت اختیار کردند.

آیت‌الله طبرسی در ادامه به مطرح شدن بحث مذاکره با آمریکا در ارتباط با برجام اشاره کرد و افزود: ایران در ارتباط با برجام مذاکره‌ای ندارد که انجام دهد، بدعهدی آمریکا در ارتباط با برجام به‌خوبی مشخص شد، آنها با مطرح کردن مذاکره به‌دنبال کنترل موشک‌های ما هستند.

آیت‌الله طبرسی گفت: مرکز هسته‌ای ما را سیمان گرفتند و الان به‌دنبال کنترل موشک‌های ما هستند و این موضوع خیال خام است.

نماینده ولی فقیه در مازندران در پایان گفت: مسؤولان آمریکایی بشر نیستند و تنها لباس انسان‌ها را برتن دارند و از حقوق بشر و انسانیت بویی نبردند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه