دوشنبه 1396/11/2 - 35 : 15
مشخصات امام جمعه
مجتبی روحانی
مجتبی روحانی
بابل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/6
خطبه نمازجمعه 6 مرداد 1396
نمازسیاسی عبادی جمعه امروز 6 مرداد 1396 شهرستان بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل برگزار شد
گزیده ای از خطبه های امروز :
اهمیت نمازجمعه// بر اساس سبک زندگی اسلامی، انسان در هنگام نمازجمعه زینت کند و لباس نو بپوشد زیرا نمازجمعه دارای جایگاه الهی بزرگ و مهمی است. روز نمازجمعه برای یادآوری و قدرشناسی این جایگاه مهم و رفیع است.
دهه کرامت // مراسم سرور و جشن و شادی را از موضوعات پذیرفته شده در اسلام است و شادی دهه کرامت را به دیگران به ویژه نسل جوان ما نشان بدهید. دهه کرامت دهه تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه است و باید بر اساس تذکر مقام معظم رهبری به قطب فرهنگی هر منطقه تبدیل شود.باید از دولتی شدن اماکن متبرکه و مدیریت مستقیم دولت در این امر جلوگیری شود بلکه با هیات امنایی شناخته شده در این اماکن سفره معارف اهل بیت گسترده شود. فرزندان خود را بر اساس سیره اهل بیت(ع) دارای صفت کرامت بار بیاورید تا رفتار توام با کرامت را از آن ها مشاهده کنید. گناه انسان را حقیر می کند و کرامت انسانی را دچار خدشه می سازد.
روز فنی و حرفه ای // امروز روز کارآفرینی و روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای است. فنی و حرفه ای و آموزش بیکاران در این عرصه می تواند بخش اعظم بیکاری در جامعه ما را از بین ببرد. یکی از مهمتین پایه های اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار یادگرفتن مهارت فنی و اشتغال در بازار کار است.به جای اخذ مدارک بیهوده بدون کاربرد در جامعه، فرزندان را به سمت آموزش های فنی و نیازهای جامعه سوق دهید.
تحریم های جمع آمریکا علیه ایران//  تحریم های گسترده کنگره و سنای آمریکا به بهانه چهار مساله حقوق بشر، موشک های بالستیک، تروریزیم و تسلیحات تصویب شده است و مطمئنا رییس جمهور با اشتهای آمریکا هم تایید و اجرا خواهد نمود و دوباره می خواهند بر طبل تحریم بکوبند و زمینه خوف و هراس را برای ما و نیز کشورهایی که با ما ارتباط اقتصادی دارند، فراهم کنند. این تحریم ها حتی اعتراض برخی دولتمردان سابق آمریکا و مقام های آمریکایی را برانگیخت و آن را علیه برجام اعلام کردند. حتی آنها که برجام آفرین بوده اند، در ان خصوص ابراز نگرانی کردند. تحریم های جدیدنهایت بی توجهی و پایبندی آمریکا را نسبت به نظام معاصر بین الملل نشان داد و یکی از اثرات آن بی اعتمادی جهانی علیه آمریکا را در پی خواهد داشت. یکی از اهداف تحریم های علیه ما تشدید دو قطبی و اختلاف های سیاسی در کشور است تا اقتصاد ما را فلج کند و دیگران جرات مرادوات اقتصادی با ما نداشته باشد.تحریم ابزار جدیدی علیه ملت ما نیست.تحریم ها 20 تا 30 درصد مشکلات اقتصاد ما است و بیشترین مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت است و به جای دیپلماسی زبانی نرم را به کار بگیرند، دیپلماسی انقلابی و قاطع را انجام دهند و به اقتصاد مقاومتی توجه شود . مجلس مصوبه جدید انجام دهد و قاطعانه و قدرتمندانه با این تحریم ها مقابله کند.
دیدار اخیر رییس جمهور با فرماندهان سپاه// از ارزشمندترین دیدارهایی که صورت گرفت، دیدار فرماندهان سپاه با رییس جمهور بود.نیروی ارزشمند سپاه جهت دفاع از آرمان ها ایستادگی می کند و باید این پایه های قدرت در کشور ما تقویت شود و شاهد همبستگی ملی در مقابل دشمنان باشیم
پیروزی ها اخیر مقاومت و محکوم کردن هتک حرمت به قدس// جریان مقاومت نشان داد که ایستادگی و مقاومت است که پیروزی را کسب می کند، پیرزوی های اخیر حزب الله در مقابل تکفیری ها و عملیات استشهادی جوانان فلسطینی موجب عقب نشینی رژیم صهیونیستی را فراهم کرد.
سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی//
12 مرداد سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به فرمان امام راحل شکل گرفت و از خادمان این نهاد تقدیر می کنم. باعنایت مسؤول شورای هماهنگی کشور بابل دارای سیستم یکپارچه صوتی در شهر شد.
اخبار
ارتباط با امام جمعه