جمعه 1396/4/2 - 44 : 23
مشخصات امام جمعه
مجتبی روحانی
مجتبی روحانی
بابل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
خطبه نمازجمعه 26 خرداد 1396

 

 

خطبه های نمازجمعه بابل توسط حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل

 

*امیرالمومنان اهمیت ویژه ای برای نمازجمعه قائل بود و با پای برهنه در این عمل عبادی شرکت می کرد و پیروان راه آن حضرت به ایشان در این مسیر تمسک کنند.
*از حضور پرشور مردم بزرگوار به ویژه جوانان در مراسم شب های احیا تشکر می کنم. جمعه آینده روز قدس و آخرین جمعه ماه رمضان یادگار ارزشمند امام راحل است
*آفرین مردم بابل که همپای انقلاب بیشترین جلوه ها رامی آفرینند و در راهپیمایی ها و صحنه های انقلاب باشکوه شرکت فعالی دارند. امیدوارم که در راهپیمایی روز قدس امسال هم شکوه و جلوه ای دیگر در تاریخ انقلاب ثبت کنند.
*از تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص توقف و لغو اجرای سند آموزشی 2030تقدیر می کنم. این اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی نشان می دهد که دیدگاه های رهبر معظم انقلاب در اعتراض به این سند آموزشی مبتنی بر گزارش های دقیق بود و دقت نظر ایشان موجب شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم بر توقف آن بر اساس منافع ملی بگیرد.باید سند جامع تحول در آموزش و پرورش که برگرفته از فرهنگ بومی و ملی ما و مبانی اسلامی است، مورد توجه قرار بگیرد.
*سنای آمریکا تصمیم به تشدید تحریم های ایران گرفت و آن را به دولت آمریکا ابلاغ کرد و تحریم کلی ایران، به تصویب مجلس آمریکا رسید.آنها به دنبال نابود کردن هژمونی معنوی ایران در منطقه هستند. نکته تاسف بار این نکته این است که آنها علنا امیدواری خود را به تحرک نیروهای خود و اقدام آنها در پی تحریم ها در کشور اعلام می کنند. آنها تغییر صلح آمیز ایران را از سوی عناصر نفوذی خود مطرح می کنند.
*ما از تحریم ها نگران نیستیم زیرا آنها از ابتدای انقلاب تصمیم به تحریم ما گرفتند اما موجب نگرانی ما عناصر نفوذی آنها در کشور است.سخنان تیلرسون برای ارتباط با برخی عناصر داخلی، دقیقا تایید سخنان مقام معظم رهبری  در خصوص پیاده نظام دشمن در کشور بود. ستون پنجم آمریکا در مراکز کشور نفوذ کردند و در صدد هستند تا در تغییر فرهنگ و باورها نظام اسلامی را به انجام برسانند.این نفوذی ها ذره ذره استکبار را برای فشار از برون و تغییر در رفتار نظام اسلامی امیدوار می کنند.کمیته نظارت برجام از رخوت بیرون بیاید و در مقابل تحریم های جدید موضع جدی و برخورد قاطعی بگیرد. 38 سال است که آمریکایی ها ما را تحت فشار قرار می دهند اما از دو عامل مهم در کشور غافل هستند که توطئه های آنان را خنثی می کنند.هدایت های امام خامنه ای و حضور پرشور متحدانه مردم پرتوان و با صلابت حضور پیدا می کنند و باطل السحر همه توطئه های علیه نظام هستند.مقام معظم رهبری با بصیرت و برخورد قدرتمندانه سایه های شوم را از ما برداشت.
*از همه خادمان نمازجمعه تشکر می کنم برخی از اعضای ستاد بیش از سی سال خدمتگزار هستند. خادمان نمازجمعه سعی می کنند تا در تمام جهات خدمت گزاری کنند.ستاد نمازجمعه برای هزینه های جاری خودش متکی به عنایت های شما است. نمازجمعه بابل نیازمند به فرش است از کمبود امکانات مصلای بزرگ جمعه بابل به ویژه سرمایش و گرمایش نمازجمعه خجالت می کشم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه