يکشنبه 1396/4/4 - 16 : 13
مشخصات امام جمعه
عباس بابائیان
عباس بابائیان
بابلكنار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
خطبه های نماز جمعه 2 تیر 1396 حجت الاسلام و المسلمین بابائیان امام جمعه بابلکنار

2 تیرماه 1396

حجت السلام والمسلمین عباس بابائیان امام جمعه بابلکنار:

* هدف اصلی تأسیس رژیم اشغال گر قدس نیز این است تا منافع ملت ها را به غارت ببرد اما با بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران این هدف به خطر افتاد .

* کشورهای مستکبر و اسرائیل بدانند اگر بخواهدایران را تحریم و تهدید کنند، ما با موشک های بالستیک دور برد چنان درسی به آنها خواهیم داد که تا روز قیامت فراموش نکنند.

* هدف اصلی ازسند 2030 غربی کردن جوانان است. آنها می خواهند با این سند عزت و شرف ملت ها را زیر سلطه بگیرند.

* در سالهای قبل روز قدس، روز حمایت از مردم فلسطین بود اما امروز روز قدس روز اعلان حمایت از یک ملت نیست بلکه نماد مبارزه با استکبار و سلطه گرایان منطقه است.  

* ما اعلام می کنیم که همه مستکبران جهان بدانند اگر بخواهند به ایران اسلامی حمله کنند آنچنان سیلی محکمی به آنان خواهیم زد که از راهی که آمده اند پشیمان شوند.

* پیام موشکهای سپاه فقط متوجه داعش نیست متوجه همه کسانی است که قصد مبارزه و دشمنی با ایران را دارند و همچنین پاسخی به مصوبه اخیر سنای آمریکا در افزایش بردامنه تحریمها علیه ایران است.

* با حمله قدرتمند موشکی جمهوری اسلامی، دشمنان مجبورند در توطئه ها و تصمیمات و محاسبات خود تجدید نظر کنند.

* امریکا به بهانه انرژی هسته ای می خواهد ایران را از پا در بیاورد ولی به جهت موقعیت خاص ایران از نظر ژئوپلیتیک، ژئواستراتژیک و ژئو اکونومیک، حتی اگر مسأله هسته ای مطرح نبود باز هم به بهانه دیگری برای اعمال فشار پیدا می شد.

* بیعت مردم با پیامبر(ص) و ائمه علیهم السلام به معنای مشروعیت بخشیدن به آنها نیست بلکه تأکیدی بر اعلام وفاداری و پیروی از رهبران الهی است و نباید آن را با رأی مردم و انتخابات مقایسه کرد.

* اگر مبنای ولایت و حکومت رأی مردم است چرا حضرت امیرالمومنین(ع) با توجه به رأی مردم در سقیفه حاضر به بیعت نبود؟ و به اجبار ایشان را به مسجد بردند!

* مردم مقبولیت و موجودیت حاکم و ولی را تأمین می کنند اما مشروعیت حاکمیت عقلاً محال است که از سوی مردم باشد، زیرا در این صورت باید معتقد به عصمت همه مردم باشیم که عقلاً محال است.

* امریکا و اسرائیل دست از تحریم و تهدید ایران بر دارند و گنده تر از دهانشان سخن نگویند و با ملت ایران با ادبیات مؤدبانه تر سخن بگویند و در صورت حمله به ایران منطقه را برای اسرائیل و مزدوران عرب و امریکا به جهنمی بزرگ تبدیل می کنیم.

* بیش از پنج دهه نظم بین المللی را ناو های هواپیما بر، موشک های بالستیک و سلاح های اتمی قدرت های استکباری رقم می زدند امروز دیگر نوبت ماست، نوبت اردوگاه مستضعفین است امروز نظم آینده و رابطه منطقه ای و بین المللی را موشک های بالستیک تعیین خواهد کرد.

* امروز دیگر روز ترسیدن ملت های مظلوم نیست بلکه نوبت ترسیدن خوش نشینان واشنگتن، الیزه، برلین ، لندن، اسرائیل و ناتوی عربی در منطقه است.

* آنهایی که در شعارهای انتخاباتی خود میگفتند بجای مبارزه با داعش با آنها مذاکره کنیم، سپاه آنها را به موشک ببندد بروند با داعش مذاکره کنند.

* برخی در اظهار نظرشان درباره سیلی موشکی سپاه طوری حرف میزنند که انگار سپاه با دستور مستقیم آنان به داعش حمله موشکی کرد، دستور این حمله به دشمن توسط شخص فرماندهی معظم کل قوا مقام معظم رهبری و مراحل اطلاعاتی آن نیز توسط نیروی قدس صورت پذیرفت.

* رئیس جمهور محترم بجای تئوری پردازی، به وظایف اجرایی خود بپردازند و تئوریپردازی را به اهلش واگذار نمایند.

* امریکائیها گفتند کسانی در داخل کشور هستند که برای تغییر نظام بر روی آنها حساب می کنیم، مسئولین امنیتی به مردم پاسخ دهند اینها چه کسانی هستند که امریکا روی آنها حساب باز کرده است؟

* رهبری معظم فرمودند اگر قدر استقلال دانسته نشود وارد یک دوران تلخ و دشوار می شویم، مسئولین امنیتی پیگیری نمایند چه افرادی در حال از بین بردن استقلال کشور هستند؟

* مطرح کردن سند 2030 توسط رهبری بعد از ادعای شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر کنار گذاردن آن، به ایم معنی است که برخی می خواهند مخفیانه آن را ادامه دهند!

 

نماز جمعه این هفته بخش بابلکنار به امامت حجت السلام والمسلمین عباس بابائیان و با حضور پر شکوه مردم روزه دار به مناسبت روز قدس اقامه شد . خطیب جمعه بابلکنار در خطبه اول ضمن تقدیر از حضور پر شکوه مردم بخش بابلکنار تصریح کرد: حضور با شکوه و با بصیرت و صمیمی و با عشق و علاقه به ولایت مردم بخش بابلکنار را در این هوای گرم و با دهان روزه را ارج می نهیم و از خداوند متعال می خواهیم این پاها در پل صراط نلرزاند. روز قدس تجلی قدرت مسلمانان در جهان اسلام است. روز حضور مردم خداجوی با زبان روزه در برابر تمام مستکبرین جهان است .باید توجه داشته باشیم که امروز آنچه که باعث مشکلات جهان اسلام و مردم منطقه شده است اسرائیل غاصب است و تمام حرکت هایی که امروز کشورهای مستکبر جهان انجام می دهند بخاطر حفظ اسرائیل و حضورش در فلسطین است .حتی به وجود آمدن داعش برای حفظ منافع اسرائیل است تا ذهنها از اسرائیل منحرف شود تا این غده سرطانی بتواند به اهدافش برسد .امام جمعه بابلکنار تاکید کرد :در قرآن مجید خداوند بارها فرموده است :یهود و اسرائیل دشمنان سرسخت اسلام هستند .این یهودیان همیشه می خواستند تا در راس امور باشند .هدف اصلی تاسیس رژیم اشغال گر قدس نیز این است تا منافع ملت ها را به غارت ببرد اما با بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران این هدف به خطر افتاد .البته مستکبرین در منطقه در حال فعالیت هستند تا کشورهای منطقه را تحریک کنند تا اهداف اسرائیل را در منطقه تامین کنند .18هواپیما از اسرائیل به عربستان می آیند تا علیه بن سلمان کسی توطئه نکنند و علیه قطر نیز یکروزه کشورهای عربی منطقه متحد می شو.ند خاک بر سر شما که تاکنون که 69 سال است ،همین کشورها نتوانستند بر علیه اسرائیل متحد شوند .البته این نشان دهنده رذالت آنهاست .

یهودیان همیشه تلاش می کنند تا مسلمانان را گمراه کنند تا بتوانند به خواسته های نامشروعشان برسند .اینها برتری طلب هستند یهودیان می گویند :ما از همه اقوام برتر هستیم و فقط ما باید در بهشت جا بگیریم و برای همین در فکر حکومت در جهان هستند .اما بدانید این وعده خداست که دین خدا در جهان گسترش پیدا خواهد کرد وکس نمی تواند این دین را از بین ببرد .این سخن قرآن است که :این انسان لجوج است بهانه بنی اسرائیل نیز همین است و به هر بهانه ای می خواهند خیانت های خود را توجیه کنند .

امام جمعه شهر مرزی کلا خاطر نشان کرد :اهمیت روز قدس نیز برای این است که مقاومت تمام جهان اسلام در جهان تجلی پیدا کند و در حقیقت مشروعیت و موجودیت اسرائیل با راهپیمایی روز قدس زیر سئوال می رود .روز قدس باعث نا امنی سرزمین اسرائیل می شود .البته گذشت آن زمانی که مسلمانان در جهان مظلوم بمانند امروز دیگر روز مستضعفین و مظلومین جهان است وامروز روز از بین رفتن اسرائیل است .پرچم داران حمایت از اسرائیل یعنی آمریکا و مستکبرین جهان که تحولات منطقه را با هدف حمایت از اسرائیل پیگری می کنند بدانند و آگاه باشند که این رژیم اشغال گر قدس در آینده نزدیک از بین خواهد رفت.این رژیم بخاطر جنایت ها و خیانت های زیادش جزو منفورترین رژیمها در جهان است و این جنایت ها در تاریخ باقی خواهد ماند زیرا این رژیم برای تامین منافع شومش دست به هر کاری زده است .اما ما به این مستکبرین گوشزد می کنیم که ملت ایران ملت دوران انقلاب و جنگ نیست بلکه مقاوم تر از آن سالهاست در آن دوران ما امکلانات دفاعی نداشتیم اما امروز با تمام قوا از عزت و شرف کشور دفاع خواهیم کرد و اکنون اعلام می کنیم :کشورهای مستکبر و اسرائیل بدانند اگر بخواهدایران را تحریم و تهدید کنند ما با موشک های بالستیک دور برد چنان آنها را تهدید خواهیم کرد که تا روز قیامت فراموش نکنند .حاج آقابابائیان ادامه داد :کشور آمریکا و کشورهای مستکبر دیگر به بهانه انرژی هسته ای و حقوق بشر و... می خواهند ایران را با تحریم از پا در اورند در حالی که در خود این کشورها خبری از حقوق بشر نیست و همین کشورها به بمب های اتمی مسلح هستند و از این بمبها بر علیه کشورهای مظلوم استفاده می کنند .مطلب مهمتر اینکه بیش از 5 دهه نظم بین المللی در جهان را همین موشک های بالستیک و سلاح های اتمی همین کشورهای مستکبر بهم زد.اما اکنون نوبت مستضعفان جهان است تا از خود دفاع کنند امروز دیگر نوبت ماست و نوبت اردوگاه مستضعفین است، امروز نظم آینده و رابطه منطقهای و بینالمللی را موشکهای بالستیک تعیین خواهد کرد و دیگر روز ترسیدن ملتهای مظلوم نیست بلکه نوبت ترسیدن خوشنشینان واشنگتن، الیزه، برلین، لندن، اسرائیل و ناتوی عربی در منطقه است. امروز این کشورها باید از نیروی مسلمانان در جهان به خود بلرزند .

خطبه دوم

حجت السلام بابائیان در خطبه دوم ضمن دعوت خود و دیگران به تقوای الهی به مناسبت های روز اشاره کرد.

وی به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع دانشگاهیان اشاره و بخش های مهم این سخنان پرداخت و تصریح کرد :رهبر انقلاب در این دیدار به اهمیت پرداختن به بحث استقلال و لزوم اهمیت انتقال آن به داشجویان اشاره کردند و بیان داشتند :جوانان امروز که انقلاب و روزهای جنگ را ندیده اند و روزهای سلطه غرب را درک نکرده ، استقلال ارج نمی نهند این جوانان باید فردا مدیران کشور شوند پس باید به این اهمیت پی ببرند که خودشان فردا باید آقای خودشان باشند .ایشان طرح 2030 را بیان کردند و فرمودند :اساتید محترم این سند را برای دانشجویان تبیین کنند .ما آنقدر مسائل آموزشی را سهل گرفتیم که دشمن به فکر تهیه وتدوین سند آموزشی برای ما افتاده است چرا باید بیگانگان برای آموزش ما تعیین تکلیف کنند ؟آنها می خواهند برنامه خود را در جهان سلطه دهند. حیف است که این استقلال کشور با سهل انگاری وسستی غفلت از دست برود و در تاریخ بنگارند که ملت ایران قادر به حفظ استقلال نظام خود نبود .رهبر انقلاب تاکید فرمودند :سند 2030 یک وسیله و یک ویترین است دست هایی پشت سر این سند قرار دارد. مسئولین باید توجه کنند که بیگانگان چه حقی دارند که آموزش جوانان ما را بدست بگیرند؟ هدف اصلی از این سند غربی کردن جوانان دنیاست. آنها می خواهند با این سند عزت و شرف ملت ها را زیر سلطه بگیرند .

رهبر انقلاب در ادامه به اهمیت روز قدس اشاره و بیان داشتند :در سالهای قبل روز قدس روز حمایت از مردم فلسطین بود اما امروز روز قدس روز اعلان حمایت از یک ملت نیست بلکه نماد مبارزه با استکبار و سلطه گرایان منطقه است. از آنجایی که رژیم اشغال گر قدس در حمایت مستکبرین جهان است ما باید کاری کنیم که تنشان بلرزد .

رهبر انقلاب در جمع خانواده های معظم شهدای مدافع حرم بیان داشتند :اینکه به خانواده های شهدا بی توجهی شود خیانت به شهداست و به بهانه مشکلات اقتصادی و مشکلات دیگر به این خانواده ها بی احترامی نشود .ما هر چه داریم از شهدا و خانواده های انها داریم .نظام اسلامی مال شهداست چرا ما با تنبلی و سستی کاری کردیم که افراد غرب زده در راس امور کشور قرار بگیرند؟ و به مقامهای حکومتی رخنه کنند و اوامر غرب را به ما دیکته می کنند .نیروهای انقلابی کجا هستند؟ چرا نیروهای غرب زده باید میدان دار کشور باشند ؟این انقلاب مال شهداست .البته انقلابیون هم پای کار باشند مدافعان پیامبر 3سال در شعب ابوطالب از پیامبر دفاع کردند .فقط نماز و... کامل نیست بله اینها مهم است مهمتر عمل در راستای دین است .

خطیب جمعه بابلکنار به بحث حمله موشکی به مخفی گاه داعش در سوریه اشاره و بیان داشت ؟در اینجا از اقتدار و صلابت نیروهای زحمت کش سپاه تقدیر و تشکر می کنیم .با این حمله به دشمنان اعلام می کنیم که همه مستکبران جهان بدانند که اگر بخواهند به ایران اسلامی نظر کنند آنچنان سیلی محکمی به آنان خواهیم زد که از راهی که آمده اند پشیمان شوند و هر کشوری که بخواهد امنیت کشور ما را به خطر بیندازد نیروهای سپاه با موشک های دور برد آنها را تطمیع خواهند کرد. البته پیام موشکهای سپاه فقط متوجه داعش نیست متوجه کسانی است که قصد مبارزه و دشمنی با ایران را دارند. قدرت موشکی ایران دنیا را متوجه خود کرد و همه مستکبرین دانستند که موشک ایرانی بیخ گوش آنهاست .

امامجمعه بابلکنار ادامه داد: آنهایی که در شعارهای انتخاباتی خود میگفتند بجای مبارزه با داعش با آنها مذاکره کنیم، سپاه آنها را به موشک ببندد بروند با داعش مذاکره کنند. همه مسئولین باید با ید واحده این اقتدار که سپاه برای دوباره به ایران بازگرداند را حفظ کنند .چرا برخی می خواهند حرکتی انجام دهند که ذلت را برای کشور بیاورند .مسئولین همچون امام(ره) و مقام معظم رهبری در برابر استکبار جهانی موضع واحد داشته باشند و بدانند که فقط گزینه مقاومت نتیجه خواهد داد. دشمن با نرمش راه نمی آید. دشمن با لبخند و ترفند سیاسی با ما راه نمی آید. وی افزود: برخی در اظهار نظرشان درباره سیلی موشکی سپاه طوری حرف میزنند که انگار سپاه با دستور مستقیم آنان به داعش حمله موشکی کرد، دستور این حمله به دشمن توسط شخص فرماندهی کل قوا مقام معظم رهبری و مراحل اطلاعاتی آن نیز توسط نیروی قدس صورت پذیرفت.

خطیب جمعه بابلکنار ادامه داد :اخیرا یکی از مسئولین نظام در مورد مسئله امامت مسائلی را مطرح کرد که متاسفانه حواشی را در پی داشت .حاج آقا بابائیان با انتقاد از سخنان اخیر رییس جمهور بیان داشت :رییس جمهور محترم بجای تئوری پردازی، به وظایف خود بپردازند و تئوریپردازی را به اهلش واگذار نمایند.

وی ادامه داد: بیعت مردم با پیامبر(ص) و ائمه(ع) به معنای مشروعیت بخشیدن به آنها نیست بلکه تأکیدی بر اعلام وفاداری و پیروی از رهبران الهی است، نباید آن را با رأی مردم و انتخابات مقایسه کرد و اگر مبنای ولایت و حکومت رأی مردم است چرا حضرت امیرالمومنین(ع) با توجه به رأی مردم در سقیفه حاضر به بیعت نبود؟ و به اجبار ایشان را به مسجد بردند.

وی با اشاره به تحرکات تازه دشمنان ایران تاکید کرد: امریکا و اسرائیل دست از تحریم و تهدید ایران بر دارند و گندهتر از دهانشان سخن نگویند، با ملت ایران با ادبیات مؤدبانهتر سخن بگویند و در صورت حمله به ایران منطقه را برای اسرائیل و مزدوران عرب و آمریکا به جهنمی بزرگ تبدیل میکنیم.

خطیب جمعه شهر مرزی کلا به مشکلات اخیر در مورد موسسات و بانکهای ورشکسته اشاره و عنوان کرد :کسی که می خواهد یک سبزی فروشی و میوه فروشی و دیگر کاسبی باز کند باید حتماً مجوز داشته باشد چطور این بانک ها و موسساتی که چندین شعبه در شهر دارند مجوز ندارند؟ چطور به کار مشغول می شوند ؟دولت نظارت داشته باشد .تا در این وضعیت اقتصادی برای مردم مشکل درست نشود .

در خصوص مسائلی که در این بخش پیش آمده باید عرض کنم که برخی کارهای انجام می دهند و می گویند ما با نمایندگان این شهر هماهنگ کردیم .البته ما از زحمات این دو نماینده تشکر می کنیم اما مشکلات منطقه با حضور مسئولین بخش باید حل و فصل شود ما امام جمعه هستیم از برخی مسائل بی خبر هستیم امام جمعه همانطور که شما مطلع هستید هم در مسائل اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و... فعال ا ست . چطور و با چه کسی برخی مسائل را می بندید ؟برخی حرکت ها خوش آیند نیست .پس نمایندگان محترم توجه داشته باشند که مردم مشکل دارند حضورتان در حل مشکلات مردم چشمگیر باشد البته ما می دانیم این جزو وظایف شما نیست اما ظاهراً در کشور روال شده که نمایندگان مشکلات را حل و فصل کنند شما هم به مشکلات توجه کنید وگرنه مردم به شما در دوره های بعد توجه نخواهند کرد .

حجت السلام بابائیان در پایان میزان زکات فطره را برای گندم 7هزار تومان و برنج خارجی 15هزار تومان و برنج ایرانی 30هزار تومان اعلام و میزان کفاره را روزی 2هزار تومان برای کسانی که عذر موجه داشتند و برای کسانی که به عمد روزه را خوردند روزی 120هزار تومان اعلام کرد .   

ارتباط با امام جمعه