پنج شنبه 1396/5/26 - 32 : 8
مشخصات امام جمعه
عباس بابائیان
عباس بابائیان
بابلكنار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
خطبه 20 مرداد حجت الاسلام والمسلمین بابائیان امام جمعه بابلکنار
20مرداد 1396

حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکنار :

* معاد میدان رسیدگی به اعمال و محل پرسش و پاداش و مجازات است.

* اگر انسان بداند که انسان هرعمل و رفتار و گفتاری که در این دنیا دارد در روز قیامت از او سئوال می شود سعی می کند اعمال خود را با آموزه های دینی تنظیم کند و همه انبیاء و اولیای الهی آمده اند که راه این تنظیم را به انسان آموزش دهند.

* ما بر روی صندلی گناهان دنیا به راحتی می نشینیم و به سخنان انبیاء که بارها به ما توجه دادند اعتنا نمی کینم.

* مجلس عصاره ملت و نماد قدرت و خانه ملت و پایه اقتدار کشور و در رأس امور است پس نمایندگان نباید رفتاری کنند که باعث خفت و خواری مجلس و ملت شوند.

* تا زمانی که ما به مسائل ارزش حساس نباشیم اگر دهها مثل امام حسین(ع) هم بیایند همه شهید خواهند شد.

* امروز جهان در حال ورود به پسا غرب است که با کاهش قدرت و نفوذ اروپا و امریکا همراه است

جمهوری اسلامی و همه ملت ایران به هیچ قدرتی اجازه نمی دهد که از مراکز نظامی ایران بازرسی کند.

* از نمایندگان مجلس انتظار می رود براساس شایستگی به وزرای پیشنهادی رأی اعتماد دهند نه بر اساس سهم خواهی.

* عدم محکومیت اقدام تروریستی داعش در افغانستان توسط کشورها جهانی ،نشانه مظلومیت شیعه در جهان است.

 

 

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بخش بابلکنار به امامت حجت الاسلام بابائیان اقامه شد .خطیب جمعه بابلکنار در خطبه اول که به مطالب اعتقادی و سبک زندگی دینی و قرآنی اختصاص دارد به بحث اعتقاد به معاد اشاره و تصریح کرد :معاد نقش آرامش و امنیت فردی و اجتماعی را بر عهده دارد. اعتقاد به نقش معاد در زندگی ما بسیار سازنده و راه گشا است تا جایی که تمام انبیای عظام اولین بیانشان به مردم این بود که به خدا ایمان بیاورید (یعنی اصل توحید )و مطلب دیگر اینکه خود را برای روز قیامت (یعنی اعتقاد به اصل معاد )آماده کنید .

خداوند در سوره(متففین آآیه 12می فر ماید :

وَ ما يُكَذِّبُ بِهِ إِلَّا كُلُّ مُعْتَدٍ أَثِيمٍ إِذا تُتْلىعَلَيْهِ آياتُنا قالَ أَساطِيرُ الْأَوَّلِينَ «

واى بر تكذيب كنندگان در آن روز. كسانى كه روز جزا را انكار مىكنند. و جز تجاوزگر گناهكار، كسى آن را تكذيب نمىكند. هرگاه آيات ما بر او تلاوت شود، گويد: افسانههاى پيشينيان است.

نماینده ولی فقیه در بخش بابلکنار تاکید کرد :اگر انسان بداند که انسان هرعمل و رفتار و گفتاری که در این دنیا دارد در روز قیامت از او سئوال می شود سعی می کند اعمال خود را با آموزه های دینی تنظیم کند و همه انبیاء و اولیای الهی آمده اند که راه این تنظیم را به انسان یاد و آموزش دهند. روز قیامت به مثابه امتحان پایان سال یا کنکوراست که مشخص می کند چه کسی دراین آزمون برنده و چه کسی بازنده است .البته تکلیف انسان مشخص می کند چه کسی برنده است کسی که خوب کار کرده باشد برنده و خوشحال است و کسی که تکالیفش را خوب انجام نداده باشد اندوهناک و بازنده است .آنجا محل پاسخ و پاداش و مجازات است.

در روایتی از پیامبر اکرم آمده است :ای فرزندان عبدالمطلب شما همانگونه که می خوابید می میرید و آنگونه که بیدار می شوید بر انگیخته می شوید و در این بیداری هیچ خللی نیست .انسانهایی که سالم زندگی کردند در بهشت جای خواهند گرفت و انسانهایی که تابع هواهای نفسانی و وسوسه های شیطانی شدند در جهنم خواهند بود .آفرینش و بر انگیخته شدن انسان مانند هم است .چه کسی شما را از نابودی به هست آورد شما که آبی بیش نبودید همانگونه هم شما را زنده خواهد کرد .رسول خدا فرمودند :شما زنده خواهید شد و شخصی استخوانی را پودر کرد و پرسید این چگونه زنده خواهد شد و خویشان ما زنده خواهند شد ؟وخداوند در این لحظه به پیامبر فرمودند :همانطور که شما را به دنیا آوردیم شما را زنده می کنیم .چه کسی همه شما را به وجود آورد ؟آفرینش شما تصادف نیست هدفمند است .چه کسی بالای چشمتان ابرو و مژه قرار داد و چه کسی سرتان را بالا قرار داد چرا سرتان پایین قرار نگرفت ؟اینها همه هدفمند است ابرو سایه چشم است تا نور آفتاب اذیتش نکند و سر به عنوان عضو رئیسه در بالای بدن قرار دارد.لقمان حکیم به فرزندش گفت :اگر در مردن شک داری خوابیدن را از خودت دور کن اما بدان که هرگز نتوانی و اگر به بر اگیخته شدن تردید داری بیدار شدن را از خودت بگیر و آن هم هرگز نتوانی .پس خوابیدن همان مردن و بیدار شدن همان بر انگیخته شدن در روز قیامت است .

امام جمعه شهر مرزی کلا خاطر نشان کرد :البته همه اینها دست خداوند است چه بخواهی و چه نخواهی اتفاق خواهد افتاد .قرآن کریم از زبان مردگان می فر ماید: وای بر ما چه کسی ما را از خوابگاهمان بیرون آورد .می گیوند چه کسی ما را از قبر بیرون کشید .این بسیار مهم است که انسان به روز قیامت اعتقاد داشته باشد واعظی روزی به منبر رفت بر خلاف همه واعظان که مقدمه و موخره و متن می گویند گفت :عزیزان روز قیامتی هم هست خودتان را برای آن روز آماده کنید .بعد خودش و دیگران گریستند .و منبر را تمام کرد پس همین یک جمله برای بیداری دل مردم کافی است . 124هزار پیامبر گفتند قیامت هست اما ما بجای توجه به این گفتار تا اگر کسی بگوید روی این صندلی ننشین رنگی است نمی نشینیم اما به روی صندلی گناهان به راحتی می نشینیم و به سخنان انبیاء که بارها به ما توجه دادند اعتنا نمی کینم .  

خطبه دوم

خطیب جمعه شهر مرزی کلا ابتدا خود و دیگران رابه رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و به مناسبتهای روز اشاره کرد .

وی تصریح کرد :ابتدا به مراسم تنفیذ و سپس به مراسم تحلیف و حواشی این مراسم اشاره و خطاب به همه مسئولین تاکید کرد :در مراسم تحلیف حضور مسئولین بسیاری ازکشورهای دنیا نشان از اقتدار و قدرت ملت ایران در جهان دارد و مقاومت ایران در برابر داعشیان را نشان و نقش بسیار مهم جمهوری اسلامی در مقابله با جریان تکفیری داعش، برگزاری انتخابات کاملاً رقابتی و مردم سالاری دینی و نقش مردم و استحکام پایه های نظام در برابر هرگونه چالش اجتماعی، از عوامل حضور در استقبال هیأت های خارجی و شخصیت های سیاسی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری بود.

اما متاسفانه حواشی که در این مراسم اتفاق افتاد تمام اذهان داخلیها و خارجیها را به سوی این حواشی برد و این اقتدار را به کنار زد .مجلس عصاره ملت ایران و نماد قدرت و خانه ملت و در راس امور و پایه اقتدار کشور است پس نمایندگان نباید رفتاری کنند که باعث خفت و خواری مجلس و ملت شوند ..نمایندگان خاطی در مراسم تحلیف و عکس سلفی، ضمن پذیرش خطای خود، نسبت به عملکرد کودکانه، از پیشگاه ملت عذر خواهی می کنند.

چرا یک عده لمپن پولدار صندلی های مجلس را با ۲میلیارد بخرند و به ریش ملت بخندند و هر روز به یک شکلی این ملت رنج دیده را تحقیر کنند.مگر نمی دانید که در دروان انتخابات برخی گفتند اگر 2میلیارد بدهید شما را در لیست قرار می دهیم و حتما رای می آورید .  

ما شهید دادیم تا خون شهدای دیگر حفظ شود اما کاری می کنیم که خون شهدا بر باد برود. متأسفانه شهدای مدافع حرم، یعنی بادیگارد های امنیت نجومی بگیران و راحت طلبان مفت خور

وقتی مردم بجای ملاک هایی که مقام معظم رهبری بارها به آن تاکید فرمودند بدون فکر و براساس جناح بازی و حب و بغض رای می دهند نتیجه اش می شود این نمایندگان مردم و در برابرشان مسئول هستند و فردای قیامت باید پاسخ گو باشند .سلفی و عکس یادگاری خفت بار برخی از نمایندگان غرب زده و اصلاح طلب مجلس بوی تعفن آن همه جا را گرفته و حتی دوره قاجار هم یه همچین غلطی نکردند. وقتی در سمت های حساس چنین افرادی غرب زده و لیبرال را انتخاب می کنید می شود همین افرادی که با دین یک غربی آن هم یک زن غربی عنان اختیار از دست می دهند .تا زمانی که ما به مسائل ارزش حساس نباشیم اگر دهها مثل امام حسین(ع) هم که بیایند همه شهید خواهند شد.

خطیب جمعه بابلکنار بیان داشت :

برخی می گویند چرا رهبری جلوی مشکلات جامعه را نمی گیرند؟ جوابش این است؛ وقتی مردم به جای ملاک های انقلابی و ارزشی، افرادی غربگرا و وابسته و خود باخته را راهی ارگان های حساس مدیریتی در کشور می کنند و از دیدن یک خانم غربی و آنهم دشمن این آب و خاک چنین ذوق مرگ می شوند! رهبری معظم انقلاب چه کاری می توانند بکنند؟!

متاسفانه برخی مسئولین در جهان مضحکه شدند .رئیس محترم مجلس، بجای این که حرکت سخیف برخی از نمایندگان در روز تحلیف را مذمت کند، می گوید سهل انگاری بوده است، آبروی کشور و مجلس را بر باد فنا می دهند می گویند سهل انگاری بوده است.!

حاج آقا بابائیان در ادامه به ادامه بحث تحریم پرداخت و عنوان کرد :تحریم هایی که کشور آمریکا بر علیه سه کشور روسیه ایران و کره شمالی منعقد کرده بود دوباره آنها را بیشتر کرد البته کشورهای روسیه و کره شمالی او را تهدید به حمله نظامی کردند و آمریکا هم کره شمالی را به حمله سر سختانه تهدید کرد .مطالبه ملی برای اقدام متقابل علیه امریکا، اعلام صریح نقض فاحش و آشکار برجام، اعلام پایبند نبودن امریکا به تعهدات خود، مطالبه اجرای اقتصاد مقاومتی از دولت دوازدهم، اجماع ملی بر روند قدرت یابی ایران در منطقه، پرهیز از جناحی کردن منافع ملی و امنیت ملی از اقدامات مهم مسئولین برای مقابله با تحریم های جدید علیه امریکا باشد.رئیس جمهور امریکا با سیاست های نابخردانه و احمقانه اش، مردم امریکا و جهان را نابود می کند، سازمان های بین المللی باید جلوی حماقت های و حرکت های سخیفانه او را بگیرند.تا دنیا را به آتش نکشد .از زمانی که ایران موشک سیمرغ را امتحان کرد آمریکا و قدرت های استکباری جهان به فکر نقض برجام از سوی ایران افتادند و گفتند کارشناسان آنان باید ازپایگاه های نظامی ایران بازدید کنند. جمهوری اسلامی و همه ملت ایران به هیچ قدرتی اجازه نمی دهد که از مراکز نظامی هیچ بازرسی ای از سوی بیگانگان صورت بگیرد.

امروز جهان در حال ورود به پسا غرب است که با کاهش قدرت و نفوذ اروپا و امریکا همراه است و کشورهای مثل ایران، روسیه و چین با قدرت عمل، نظم جهانی جدید را شکل خواهند داد

سگی که نمی تواند بگیرد پارس می کند و این مثل نماد آمریکا در جهان است .

حجت السلام بابائیان به روز حمایت از صنایع کوچک اشاره و تاکید کرد :یکی از ارکانهای مهم دولت در زمینه کارهای اقتصادی و مبارزه با رکود و بیکاری ایجاد اقتصاد و احیای صنایع متوسط است که مقام معظم رهبری هم بارها به این موضوع تاکید فر مودند .

احیای صنایع کوچک برای   شکوفایی اقتصاد کشور مثمر ثمر است .دفتر امام جمعه با پیگیریهای مکرر و هماهنگی با مدیر کل پست بانک استان مازندان برای دادن تسهیلات با بهره 10درصد اقدامات اولیه را آماده کرد و از همه مردمی که کاری را از قبل در دست اقدام داشتند و یا طرحی را در نظر دارند چه در زمینه صنایع تبدیلی و پرورش ماهیان سرد آبی و گرم آبی و پرورش دام و طیور و یا گل و گیاه وخشک کردن میوه ...به بخشداری مراجعه کنند واز این تسهیلات استفاده کنند .این تسهیلات برای جوانان جویای کار بسیار موثر و مفید است چند جوان بیکار می توانند با این وامها کاری را دست و پا کنند و گله نکنند که اشتغال وجود ندارد .

وی تاکید کرد :از دولت دوازدهم می خواهی که با مردم سالاری و تکیه بر روحیه انقلابی و توجه به مشکلات معیشتی مردم و توجه به رویکرد رهبر انقلاب کارهارا به پیش ببرد تا مشکلات کشور حل شود .زیرا در نظر سنجی که اداره فر هنگ و ارشاد انجام داد نتیجه زیر بدست آمد :

گرانی، تورم، فقر، بی عدالتی و تبعیض، فقر فرهنگی، کم کاری و مدیریت غلط مسئولین، معضلات اجتماعی، فساد اقتصادی، نقض قانون و بی قانونی، بالا رفتن سن ازدواج و طلاق، کم رنگ شدن ارزش های مذهبی، بد حجابی، پارتی بازی، مشکلات جوانان، شبکه های مجازی از مطالبات مهم مردم از دولت دوازدهم بر اساس نظرسنجی سراسری توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است..

مسئولین حل مشکلات اقتصادی کشور را موکول به توسعه روابط با غرب نکنند

نهادینه نمودن مردم سالاری دینی، مدیریت توأم با ابتکارات و توانمندی ها تکیه بر هویت انقلابی، کار جهادی، پرداختن به مشکلات معیشتی مردم، سه اولویت و جهت گیری دولت جدید بر اساس توصیه مقام معظم رهبری باشد.دوات به دعده های که مردم در زمان اتخابات داده است عمل کند ..

کابینه دوازدهم پیشنهادی دولت با وعده های انتخاباتی همخوانی ندارد، میانگین سن وزیران یک سال پیرتر از کابینه قبلی و تغییرات نیز حداقلی است. انتظار می رفت که رئیس جمهور محترم افراد قوی تر، کارآمدتر و جوانتر را پیشنهاد می دادند.البته از نمایندگان مجلس انتظار می رود بر اساس بر اساس شایستگی به وزرای پیشنهادی رای اعتماد دهند نه بر اساس سهم خواهی .

29مرداد سالروز آزادی آزادگان سر فراز کشور است که این روز را به همه آنها تبریک عرض می نماییم .آزادگان تندیس استقامت، مجاهدت، حماسه و مردانی از قبیله غیرت و جوانمردی هستند.

مردم و مسئولین باید قدر این عزیزان را بدانند آنها باعث عزت و آبروی ایران بودند و نظام باید همه امکانات را برای اثر بخشی و تبدیل شدن آنها به فر هنگ مکتوب و کلید هدایت برای نسل آینده فراهم کند امامتاسفانه کارهای غیورانه این عزیزان کمتر توجه شده و کمتر تبدیل به فیلم و سریال و نوشته شده است که باید بیشتر توجه شود .

خطیب جمعه بابلکنار به حادثه تروریستی اخیر افغانستان اشاره و تاکید کرد :داعش جنایت کار در افغانستان در اقدامی تروریستی 200نفر را کشتو 50دختر را برای بردگی جنسی ربود.اما متاسفانه هیچ کشوری این اقدام ددمنشانه را محکوم نکرد .

اگر یک چشم آبی مسیحی در اروپا ترور شود، زیر سنگ هم باشند آن را محکوم می کنند! الان ۳ روز است که داعش جنایتکار و پرورش یافته امریکا و اسرائیل بیش از ۵۰ تن از دختران شیعه افغانی را به اسارت و بردگی جنسی بردند و عده زیادی را به شهادت رساندند، اما یکی از آنها بیانیه ندادند و این نشانه مظلومیت شیعه در جهان است .

اخبار
ارتباط با امام جمعه