سه شنبه 1396/1/8 - 56 : 2
مشخصات امام جمعه
عباس بابائیان
عباس بابائیان
بابلكنار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
خطبه 4 فروردین ( وقتی استاد درسی را تکرار می کند یعنی مردود شدی. ( تکرار سال اقتصاد مقاومتی )

حجت الاسلام والمسلمین عباس بابائیان امام جمعه بابلکنار :

* وزیر 70 ساله ای که 150 شرکت خانوادگی دارد، مدیری که رسماً اعلان می کند توانمندی ایرانی ها فقط ساخت آبگوشت، یا وزیری که ساعت 11 می آید و 4 بعدازظهر می رود ومدیری که 57 میلیون تومان حقوق می گیرد و چندین پست دولتی دارد نمی تواند گره ای از مشکلات مردم را باز کند.

* رکود، گرانی، افزایش خط فقر، بیکاری جوانان، گره زدن مشکلات اقتصادی به تحریم های خارجی، عدم حمایت از تولید کننده و صنعتگر داخلی و شکاف اقتصادی بین فقیر و غنی موجب شده تا نارضایتی عمومی بین مردم پدیدار شود.

* مسئولان و متأسفانه برخی از عوامل دولت به دلیل کم کاری، تنبلی، بی اعتقادی به مبانی، عدم وجود روحیه انقلابی، امید واهی به بیرون از مرزها، حاضر به تن دادن به روش اصولی برای درمان دردهای مردم و کشور نیستن.

* اجرای حکم شرعی رهبری در حرمت واردات کالایی که در داخل تولید می شود کلیه تولید و اشتغال و حل بخش مهمی از رکود، بیکاری کشور در کوتاه مدت و موجب ارتقای سطح معیشتی مردم خواهد شد.

* هرگاه نیروهای انقلابی با انگیزه و پرتلاش حاکم شدند کار پیش رفت و هرگاه مدیران بی انگیزه، خسته، بی نشاط و غیر انقلابی و ... حاکم شدند نتیجه ای حاصل نشد.

* مردم انقلابی ایران در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا کسانی را انتخاب می کنند که منظومه فکریشان منطبق به منظومه فکری رهبری انقلاب و امام عظیم الشأن باشد.

* هیچ کس به اندازه رهبر انقلاب دغدغه رسیدگی به مشکلات مردم را ندارد و هیچ چیزی به انداره مشکلات کام ایشان را تلخ نمی کند و تحمل هیچ مسئولی به اندازه مسئول بی خاصیت تنبل و بی تفاوت نسبت به مشکلات مردم ایشان را اذیت نمی کند.

* تشکر از بیانات رهبری معظم انقلاب در حرم رضوی مشکلی را حل نمی کند، پاسخ دهند که چرا در این چند سال ضد اقتصاد مقاومتی عمل کردند؟

* دولتی ها ادعا کرده بودند که فایده هر روز اجرای برجام برای کشور حداقل روزی 100 میلیون دلار بوده است که با ادعای شما الان باید 42.800.000.000 دلار که با دلار 3800 تومان معادل 160هزار میلیارد تومان باشد. مسئولین پاسخ دهند این سود حاصل از اجرای برجام در 428 روز گذشته خرج چه شده است؟

* نگذارید بعد از رئیس جمهوری و مجلس شوراهای شهر و روستاها بدست آنها بی افتد.

* انتخاب های قومی و قبیله ای آفت بزرگ انتخابات شوراها است و باید تعهد و تخصص از مهترین شاخصه های انتخاب اصلح است.

* روح حاکم بر بیانات رهبر انقلاب در حرم رضوی (ع) مشهد یک گزاره مهم بود، تا زمانی که مدیریت کشور بدست افراد ضعیف، ناامید، بی حال و بی تحرک و غیر انقلابی باشد نه تنها هیچ چیز بهتر نخواهد شد بلکه بدتر می شود و کلید حل مشکلات در روی کار آمدن مسئولان متدین، کارآمد و انقلابی است.

* یکی از آسیب هایی که که این سالها به جامعه ایران وارد می شود بحران بیکاری است که علی رغم چاره اندیشی و یا پنهان کاری مسئولین مانند بهمنی آرام، بی صدا و در عین حال مهیب و ویرانگر، نظام اجتماعی ایران را در معرض تهدید قرار داده است.

* افسردگی، ناامیدی و نا رضایتی از زندگی، گرایش به مواد مخدر ، خودکش ، بحران ازدواج و طلاق، افزایش جرم و بحران امنیت، از نتایج مهم اجتماعی بحران عدم اشتغال است.

* آن کسی که از بیت المال پول می گیرد گرانی را نمی فهمد. آخرش هم به ریش انقلاب و مردم که برای انقلاب جان داده اند می خندند.

* وقتی استاد درسی را تکرار می کند یعنی مردود شدی. ( تکرار سال اقتصاد مقاومتی )

* اگر تولید داخلی را رونق دهیم اشتغال به وجود می آید و یکی از مصیبت های امروز کشور که بیکاری جوانان است بر طرف می شود و یا کاهش خواهد یافت.

* خدماتی که نظام اسلامی و جمهوری اسلامی به ایران و ملت ایران کرده خدماتی برجسته و فوق العاده است و با دوران طاغوت متفاوت است.

* امسال سال مهمی برای کشور است به هرجهت نیاز کشور به تحرک مهم اقتصادی و هم بجهت در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهرها و روستاها.

* در سال 95 با اینکه کشور درگیر مشکلات اقتصادی بود ولی ملت ایران خوش درخشیده از دو جهت، 1- از جهت پایبندی به انقلاب که مظهر آن راهپیمایی 22 بهمن بود. 2- جهت پایبندی مردم به مسائل ایمانی و دینی ( مانند ماه رمضان، محرم و صفر و مراسمات دینی ).

نماز جمعه عبادی و سیاسی بخش بابلکنار امروز به امامت حجت الاسلام والمسلمین عباس بابائیان در چهارمین روز از سال 1396 اقامه شد .

در خطبه اول خطیب جمعه بابلکنار با تبریک سال 1396 شمسی به ادامه سلسله مباحث سبک زندگی دینی و قرآنی پرداخت و به ادامه بحث موعظه و اندرز از زبان قرآن و ائمه اطهار پرداخت و تصریح کرد: همه ما باید از این اندرزها برای صیغل دادن روح و قلوبمان بهره بگیریم. در قرآن و احادیث در خصوص صله رحم مصالبی آمده که همه ما باید سر لوحه کار خود قرار دهیم. امام جمعه بابلکنار در خصوص صله ارحام فرمودند:

* رسول خدا می فرماید: چشم گیر ترین مسئله در روز قیامت در پل صراط امانت و صله رحم است و کسی که خائن به امانت و قاطع رحم باشد از صراط به آتش در می غلطد.

* پیامبر(س) می فرمایند: به آیندگان امتم وصیت می کنم که صله رحم را ترک نکنند گرچه مستلزم پیمودن یکسال راه باشد و این عمل از دین است.

* امام صادق(ع) شخصی به نام مسیر فرمودند: بارها اجل تو سر رسید اما هر بار خداوند به سبب صله رحم و نیکی به خویشانت آن را از تو دور کرد و مسأله این بود که مسیر کار می کرد و خرج دایی اش را می داد.

* رسول خدا می فرمایند: کسی که قطع رحم کند به بهشت نمی رود.

* امام باقر(ع) می فرمایند: سه خصلت است که تا صاحبشان پیامد تلخ آن را نبیند نمی میرد:

1- ستم 2- قطع رحم 3- سوگند دروغ

* امام سجاد(ع) می فرمایند: با پنج کس مصاحبت و رفیق نشو:

1- دروغگو 2- فاسق 3- بخیل 4- دوستی با نابخرد و احمق 5- قاطع رحم

* امام صادق(ع) می فرمایند: چیزی سراغ ندارم که به مانند صله رحم عمر را افزونی بخشد.

* کسی که صله کند چهار چیز به او داده می شود:

1- دوستی فامیل

2- فراوانی اموال

3- طول عمر

4- ورود به بهشت برای او تضمین می شود.

خطیب جمعه بابلکنار سپس به آثار مثبت صله رحم از لسان مبارک رسول خدا(ص) اشاره فرموده:

آثار مثبت صله رحم:

1- عمر را زیاد میکند.

2- فقر را از بین می برد.

3- خانه ها را آباد می کند.

4- حساب روز قیامت را آسان می کند.

5- ثروت و روزی را زیاد می کند.

6- باعث فزونی نسل می شود.

7- اعمال را پاک می کند.

8- بلا را رفع می کند.

9- خلق و خو را نیکو می کند.

10- نفس را پاک می کند.

11- دست را بخشنده می کند.

12-سختی جان کندن را برای او آسان می کند.

13- وارد بهشت می شود.پ

14- جلب محبت دوستان فامیل.

15- بهترین قدم، قدمی است که برای صله رحم گرفته شود.

و آنگاه اثرات منفی و آفت های اجتماعی ترک صله رحم در روایات اشاره نمودند:

آثار منفی قطع صله رحم:

1- به بهشت نمی رود.

2- از رحمت بخدا به دور است.

3- فرشتگان بر آنان فرود نمی آیند.

4- کیفر آن زود اثر می کند.

5- مرگ را تسریع می کند.

6- از زشت ترین گناهان است.

7- اموال و ثروت را کم می کند.

8- نابودی را شتاب می بخشد.

9- از پل صراط نمی گذرد.

10- باعث خشم و انتقام از قاطع رحم است.

خطبه دوم

حجت الاسلام بابائیان در خطبه دوم ابتدا خود و دیگران را به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و به مناسبتهای روز مانند: ولادت حضرت امام محمد باقر(ع) و لیله الرغائب که همان شب رسیدن به آرزوها است اشاره کردند.

خطیب جمعه بابلکنار ضمن تبریک سال جدید و بیانات مقام معظم رهبری در صحن رضوی در خصوص شعار سال جدید بعنوان (( اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال )) اشاراتی نموده و در این خصوص مطالبی را ایراد فرمودند. روح حاکم بر بیانات رهبر انقلاب در حرم رضوی (ع) مشهد یک گزاره مهم بود، تا زمانی که مدیریت کشور بدست افراد ضعیف، ناامید، بی حال و بی تحرک و غیر انقلابی باشد نه تنها هیچ چیز بهتر نخواهد شد بلکه بدتر می شود و کلید حل مشکلات در روی کار آمدن مسئولان متدین، کارآمد و انقلابی است. هیچ کس به اندازه رهبر انقلاب دغدغه رسیدگی به مشکلات مردم را ندارد و هیچ چیزی به انداره مشکلات مردم کام ایشان را تلخ نمی کند و تحمل هیچ مسئولی به اندازه مسئول بی خاصیت تنبل و بی تفاوت نسبت به مشکلات مردم ایشان را اذیت نمی کند.

خطیب جمعه در ادامه تبیین بیانات مقام معظم رهبری در حرم رضوی به التزامات مسئولین و مردم در باب اقتصاد، تولید و اشتغال به نکاتی اشاره کردند.

الزامات و وظایف مسئولان برای رونق اقتصادی و تولید داخلی :

1- گماشتن مدیران کارآمد. 2- نیروهای متعهد. 3- با نشاط. 4- پر انگیزه و قوی. 5- دخالت دادن مردم در تولید. 6- گسترش صادرات. 7- تأمین امنیت سرمایه گذاری. 8- ثبات سیاست ها و قوانین. 9- خدمات قوانین دست و پاگیر. 10- جلوگیری از واردات بی رویه و قاچاق.

وظایف مردم در رونق اقتصادی:

1- مصرف کالاهای داخلی. 2- دوری جوانان از بی حالی، تنبلی و به دنبال کار رفتن. 3- جلوگیری از تولید کالاهای نا مرغوب داخلی .
اخبار
ارتباط با امام جمعه