جمعه 1396/2/8 - 42 : 18
مشخصات امام جمعه
عباس بابائیان
عباس بابائیان
بابلكنار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
قرآن اقیانوس معرفت و پیامبر اعظم(ص) کشتی نجات بشریت است.
قرآن اقیانوس معرفت و پیامبر اعظم(ص) کشتی نجات بشریت است.

 

1 اردیبهشت

حجت الاسلام والمسلمین عباس بابائیان امام جمعه بابلکنار:

* مبعث آنقدر دردین مبین اسلام ارزش و عظمت دارد که با اصل خلقت انسان قابل مقایسه است.

* برخی افراد برای اینکه چند سال در مسئولیتشان ابقا شوند حرفی می زنند که در کیسه هیچ عطاری نیست.

* مسئولین طراز اول کشور ایران اسلامی نباید از تشر و اخم ها ی آمریکا بترسند، اگر خودشان می خواهند بترسند، بترسند، اماحق ندارند از طرف مردم بترسند.

* اگر مردم ایران می ترسیدند نباید نامی از ایران در جغرافیای جهانی می بود اما این گستردگی و فراگیری نام ایران در جهان نشان می دهد که ملت ایران نترسید ونترسیدن رمز پیروزی ملت ایران است .

* حذف مناظره ،یک بدعت جدید ویک بازی سیاسی و رسانه ای است .

* کسی که بخواهد بعد از نظر صائب شورای نگهبان فساد ایجاد کند این آدم مفسد فی الارض است و باید تحت تعقیب قرار بگیرد.هیچ کسی حق ندارد در هر موقعیت و منصبی به نظر شورای نگهبان اعتراض کند.

* دانشگاه باید دانشجویانی برای افسران جنگ نرم و اساتیدی برای فرماندهی جنگ نرم تحویل جامعه دهد.دانشگاه باید دانشجویانی تربیت کندکه اعتقاد به استقلال کشور و پایبند مبانی اسلامی و مومن به فر هنگ اسلامی باشند.

* چرا پارک جنگلی بز چفت که مر بوط به این بخش است باید در دست شهرداری بابل باشد ؟بزچفت فرصتی برای جولان بر خی افراد لاابالی و فاسد شده است .مسئولین کجا هستند خواب هستند ؟اگر خواب هستند با تشر ما بیدار شوند.

* سبیل کلفت ها با پولشان در این بخش مجوز ویلا و آب و گاز و برق و ..می گیرند. آن وقت به پدر شهید می گویند شمادر بافت نیستید .سازمان جهاد کشاورزی و جنگل و منابع طبیعی شما حق ندارید با مردم این گونه رفتار کنیدودر زندگی و حریم خصوصی مردم سرک بکشید .

* بعثت رسول(ص) اکرم قصه نیست، تاریخ نیست، حادثه نیست بلکه داروی درمان بشریت سرگردان است.

* قرآن اقیانوس معرفت و پیامبر اعظم(ص) کشتی نجات بشریت است.

* بعضی ها کار فرهنگی را دردانشگاه ها با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفتنه اند، خیال می کنند کار فرهنگی این است. نه این کار ضد فرهنگی است.

* دانشگاه باید دانشجویانی برای افسران جنگ نرم و اساتیدی برای فرماندهی جنگ نرم تحویل جامعه دهد.

* کسی که بخواهد بعد از نظر صائب شورای نگهبان فساد ایجاد کند این آدم مفس فی الارض است و باید تحت تعقیب قرار بگیرد.

* کسانی از مناظره تلویزیونی می ترسند که ، حرفی برای عملکردشان، برای عدم تحقق وعده هایشان، برای نا کارآمدی خود و حل معضلات اقتصادی نداشته باشند.

* مفت خوری ها، گشاده بازیها، بی توجهی به مشکلات مردم، اختلاس ها، عدم برخورد قاطع با متخلفان، مدیران غیر انقلابی، کشور و مردم را بیچاره کرده است.

* کاندیدایی که ابر قدرتی جمهوری اسلامی و محوریت قدرت جهانی و منطقه ای اسلام را قبول نداشته باشد مناسب مقام ریاست جمهوری ملت بزرگ ایران نیست.

* مردم به کسانی رأی می دهند که از تشر امریکا نترسد، به وعده هایش جامه عمل بپوشاند، مطیع ولایت باشد، انقلابی باشد، دلش برای اسلام، مردم و مشکلات آنان بسوزد، شریک غم و اندوه مردم و همراه آنان باشد.

* نترسیدن رمز پیروزی ملت ایران است .

* ترس از دشمن یعنی اینکه برخی در دوران دفاع مقدس فرار می کنند نیویورک برای تحصیل بعد بر می گردند می شوند وزیر، مردم را از جنگ می ترسانند؟

 

امام جمعه بابلکنار در خطبه اول و در ادامه سلسله مباحث سبک زندگی دینی و قر آنی به مناسبت نزدیک شدن به ایام بعثت نبی اکرم (ص)به لزوم شناخت بعثت اشاره و تصریح کرد :بعثت عید تاریخ بشریت و عید عدالت و عید اخلاق والای انسانیت وعید علم ود انش و معرفت است.مبعث آنقدر دردین مبین اسلام ارزش و عظمت دارد که با اصل خلقت انسان قابل مقایسه است .روز مبعث روز عظیم ترین و مهمترین و بهترین و پر بر کت ترین نعمت الهی در طول تاریخ بشریت است .عید مبعث عید بر انگیختگی و بر داشته شدن بندگی غیر خداواز بین رفتن ظلم وستم وبی عدالتی واز بین رفتن شکاف طبقاتی مردم وعیدتمام شدن ستم های رایج فرودستان وزور گوییهای زور گویان برای همیشه تاریخ است .اینها مقام والای بعثت است واین روز فر صتی است برای باز خوانی مضمون بعثت و اینکه مابررسی کنیم که در کجای این مقام هستیم .اگر در مسیر بعثت هستیم خدارا شکر کنیم و اگر در این مسیر نیستیم در راهمان تجدید نظر کنیم .

امام جمعه بابلکنار تاکید کرد :جشن گرفتن در این روز بدون عمل نغض غرض است صرف جشن گرفتن بدون صرف محبت کافی نیست ..اصل احیای سنت پیامبر است .اگر انسان برای فرزندان و عزیزانش در روز تولد یا ازدواجشان جشنی می گگیرد بخاطر علاقه ایست که به آنها دارد .نظام اسلامی باید نماد و تجلی اهداف و فلسفه بعثت باشد .حکومت اسلامی یعنی این .امیر مومنان در نهج البلاغه در بیان فلسفه بعثت فر مودند :پیامبر اکرم مبعوث شد تا میثاقی که مردم با خدا بستند را عمل کند .2- نعمت های فراموش شده را برای انسانها یاد آوری کند .3- حجت را بر مردم تمام کند .4- عقول مردم را باز کند .5- عقل بسته را هدایت کند به سمت توحید و آیات الهی .بعثت رسول(ص) اکرم قصه نیست، تاریخ نیست، حادثه نیست بلکه داروی درمان بشریت سرگردان است.

مادر مقابل این بعثت وظیفه داریم تا بپرسیم پیامبر برای چه مبعوث شدند ؟ووظیفه مادر مقابل این بعثت چیست؟

خطیب جمعه بابلکنار تاکید کرد :مادر مقابل این بعثت چند وظیفه داریم .وظیفه معرفتی و اخلاقی وتبلیغی و اجتماعی .

1- وظیفه معرفتی اینکه پیامبر خدابرای چه مبعوث شدند ؟بر نامه های رسول خدا همه جامع و بی بدیل و برای نیازهای بشریت است .

2- شناخت اخلاق نبوی وظیفه دیگر ماست .اینکه در قر آن آمده اگر خداوند قلبت را در مقابل مردم خاشع نمی کرد مردم از کنارت دور می شدند و انک علی خلق عظیم -ماهم باید اخلاق رسول خدا را در ابعاد مختلف ملاحظه کنیم .

3- شناخت سیره نبوی پیامبر اینکه پیامبر در مسائل اجتماعی اجتماعی چه موضع گیریهایی داشتند ما هم از این رفتارها در حکومت و جامعه بهره ببریم .

4- شناخت رفتارهی پیامبر خدا .اینکه رسول خدا با دوستان و دشمنان خدا ودین چه رفتاری داشتند.

5- وظیفه عاطفی در این مرحله موضوع توجه و دوست داشتن پیامبر است قر آن باران رحمت الهی و پیامبر اکرم (ص)سحاب این رحمت است.

همچنین ما باید به عنوان پیروان رسول خدا نام فرزندانمان را از نامهای مبارک ایشان انتخاب کنیم و به فر زندان رسول خدا محبت کنیم .رسول خدا بارها فرمودند :من مزد رسالت نمی خواهم مزد رسالت من محبت به فرزندان من است که همان اهل بیت عصمت و ظهارت هستند .از سنت دین پیامبر با تمام جان دفاع کنیم نه اینکه فرزندش را در صحرای کربلا تنها رها کنیم و یا بگوییم دیگران هستند نیازی به ما نیست این تفکر یزیدی است .دیگری هم محبت به شهر و دیار نبوی است که همان به چا آوردن مراسم حج است .زیارت اهل بیت در حقیقت یعنی احیای فر هنگ و سنت اهل بیت و تجدید پیمان با آنان است وبیان این مطلب که من وفادار سیره شما هستم وهمچنین محبت به دوستان رسول خدا و پیروان صدیق رسول خدا.اینهاهمه جزییی از وظایف عاطفی ماست .

6- وظیفه اجتماعی است ودر این وظیفه پیروی از اهداف رسول خدا مد نظراست .پیرویاز اهداف اقتصادی جزیی از وظایفاجتماعی است واینکه پیامبر برای رونق اقتصادی مردم چه تلاشی می کردند . اهداف سیاسی و اجتماعی و فر هنگی و بهداشتی و...رسول خدا را پیگیری کنیم تا بتوانیم به توفیقی برسیم تا فلسفه بعثت را در جامعه نهادینه و فراگیر کنیم .

امام جمعه مرزی کلا خاطر نشان کرد :

قرآن اقیانوس معرفت و پیامبر اعظم(ص) کشتی نجات بشریت است.

اگر با این نگاه به جلو حرکت کنیم قطعا سر بلند و پیروز خواهیم بود .

خطبه دوم

حجت الاسلام بابائیان در خطبه دوم ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی و دوری از محرمات فرا خواند .و تاکید کرد :در روز قیامت آنهایی نجات پیدا می کنند که اهل تقوی باشند همه اولیای الهی برای این آمدند که مردم را به تقوی دعوت کنند .

وی در ادامه به مناسبتهای روز اشاره کرد وافزود :امروز مصادف است با بزرگداشت شاعر بلند آوازه ایرانی سعدی شیرازی که ما هم این روز را گرامی میداریم وامید واریم جوانان مااز مفاهیم بلند اشعار و غزلیات سعدی بهره مند شوند.

وهمچنین در هفته پیش رو بزرگداشت عالم بزرگوار شیخ بهایی را هم پیش رو داریم که این روز را هم گرامی میداریم .

ایشان در ادامه به سخنان مهم واخیر رهبر انقلاب مکه به مناسبت روز ارتش در جمع فر ماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران ایراد فر مودند اشاره و به فرازهای مهم این سخنان اشاره کرد .رهبر انقلاب در این دیدار تاکید فر مودند
:امروز تقویت اقتصاد کشور از اولویت ها است .اینکه رهبر انقلاب مکررا در مورد مسائل اقتصادی سخن به میان می آورند و سه سال متوالی شعار سال را توجه به مسائل اقتصادی قرار می دهند نشانه اهیمیت موضوع است اما متاسفانه بر خی افراد می گویند چرا اینقدر در مورد مشکلات اقتصادی گفته می شود و یا مسئله اشتغال مگر مسئله دیگری وجود ندارد ؟مردم از رهبر کشورشان انتظار دارند از مشکلات موجود حرف بزند و پیگیر مسئله باشد .متاسفانه بر خی افراد برای اینکه چند سال در این مسئولیتشان ابقا شوند حرفی می زنند که در کیسه هیچ عطاری نیست ..ایشان بیان فر مودند :قدرتهای بزرگ و متجاوز همیشه از خودشان بزرگ نمایی می کنند تشر می زنند و اخم می کنند .مسئولین طراز اول کشور ایران اسلامی نباید از این اخم ها بترسند اگر خودشان می خواهند بترسند اماحق ندارند از طرف مردم بترسند چون ملت ایران شجاع و غیور و نترس است و از هیچ دشمن و قدرتی نمی ترسد .

بر خی از مسئولین از تشر آمریکا و غرب می ترسند . موشک ماهواره ای شریف که در سکو آماده پر تاب بود را به انبار بردند واز تشر آمریکا ترسیدند.چرااین کار راکردند چرا صلابت ملت ایران رانادیده گرفتند؟دشمن ما نیز همین را می خواهد .همین دشمن از قدرت شیطانی خودش برای قدرت بیشتر استفاده می کند بمب های شیمیایی بر سر مردم سوریه می اندازد و آن رابه گردن سوریها می اندازد .ویا در افغانستان بمب هسته ای را فقط برای آزمایش منفجر می کند چطور از تشر این دشمنان می ترسید و حاصل چند سال تحقیق و تلاش جوانان حزب اللهی را به انبار می برید ؟جایگاه ایران از نظر نظامی از رتبه 29به رتبه 18تقلیل یافت .11رتبه به

پایین سقوط کردیم ودر صد رشد بیکاری هم 12.5 % شده است .

ترس از دشمن یعنی اینکه برخی در دوران دفاع مقدس فرار می کنند نیویورک برای تحصیل بعد بر می گردند می شوند وزیر، ومردم را از جنگ می ترسانند؟پس از این به بعد کسانی که می ترسند بهتر است به بغل اربابانشان پناه ببرند .

مردم به کسانی رأی می دهند که از تشر امریکا نترسد، به وعده هایش جامه عمل بپوشاند، مطیع ولایت باشد، انقلابی باشد، دلش برای اسلام، مردم و مشکلات آنان بسوزد، شریک غم و اندوه مردم و همراه آنان باشد.اگر مردم ایران می ترسیدند نباید نامی از ایران در جغرافیای جهانی می بود اما این گستردگی وفراگیری نام ایران در جهان نشان می دهد که ملت ایران نترسید ونترسیدن رمز پیروزی ملت ایران است .

خطیب جمعه مرزی کلا در ادامه به بحث انتخابات اشاره و بیان داشت :مستحضر هستید که از میان 1637نفر که در ریاست جمهوری ثبت نام کردند 6نفر از طرف شورای نگهبان انتخاب شدند .البته نمایندگان مجلس باید دقت داشته باشند که قانون ثبت نام ریاست جمهوری باید اصلاح شود تا هر کسی به خودش اجازه ندهد ثبت نام کند .همه ما بخوبی می دانیم که معیار تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شورای نگهبان است.

کسی که بخواهد بعد از نظر صائب شورای نگهبان فساد ایجاد کند این آدم مفسد فی الارض است و باید تحت تعقیب قرار بگیرد.هیچ کسی حق ندارد در هر موقعیت و منصبی به نظر شورای نگهبان اعتراض کند .اگر قرار باشد کسی که رد صلاحیت شد اعتراض کند و کشور را به بلوا بکشاند و یا بر خی بخواهند حرف و حدیثی را مطرح کنند این کار جایز نیست .

کاندیدایی که ابر قدرتی جمهوری اسلامی و محوریت قدرت جهانی و منطقه ای اسلام را قبول نداشته باشد مناسب مقام ریاست جمهوری ملت بزرگ ایران نیست.

 

دشمن همین را می خواهد تا بر خی در مصاحبه ها با شورای نگهبان مخالفت کنند .بگذارید جو کشور آرام باشد .شورای نگهبان سوپاپ امنیت ورود افراد به ریاست جمهوری است .

امام جمعه بابلکنار خاطر نشان کرد :البته بر خی اکنون سعی دارند مناظره را حذف کنند این کار هم جایز نیست .مناظره تلویزیونی باعث آگاهی بخشی مردم است.وباعث افزایش مشارکت مردم می شودوهمچنین باعث افزایش اطلاع مردم از دیدگاه های نامزدها می شودومردم نسبت به عملکرد این نامزدها هم آکاهی پیدا می کنندوبا افکار و دیدگاه های این نامزدها هم اطلاع پیدا می کنند .

باید توجه داشته باشیم که ،کسانی از مناظره تلویزیونی می ترسند که ، حرفی برای عملکردشان، برای عدم تحقق وعده هایشان، برای نا کارآمدی خود و حل معضلات اقتصادی نداشته باشند.حذف مناظره یک بدعت جدید ویک بازی سیاسی و رسانه ای است .

باید توجه داشته باشیم که مردم زرنگ هستند و متوجه این بازیها می شوند رهبر انقلاب تاکید فر مودند که مناظره قدرت انتخاب مردم را بالا می برد .

حاج آقا بابائیان در ادامه به سالروز شورای انقلاب فر هنگی اشاره و تاکید کرد :انقلاب فر هنگی در سال 1359به دستور امام راحل تشکیل شد بایکی از اهداف تشکیل این شورا این بود تا دانشگاه ها و دروس و افکار اساتید انقلابی باشد .

متاسفانه بعضی ها کار فرهنگی را دردانشگاه ها با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفتنه اند، خیال می کنند کار فرهنگی این است. نه این کار ضد فرهنگی است.

دانشگاه باید دانشجویانی برای افسران جنگ نرم و اساتیدی برای فرماندهی جنگ نرم تحویل جامعه دهد.دانشگاه باید دانشجویانی تربیت کندکه اعتقاد به استقلال کشور و پایبند مبانی اسلامی و مومن به فر هنگ اسلامی باشند.

حجت الاسلام بابائیان در پایان در تذکری جدی به مسئولین بخش بابلکنار تاکید کرد :نزدیک به 40سال از انقلاب اسلامی می گذرد و در این منطقه نشانه ای از رشد و بالندگی اجتماعی و فر هنگی مشهود نیست .بر خی ادارات که مشکلات مردم را حل کنند هنوز در این بخش مسقر نشده است .همه ما باید کاری کنیم که تولید در این منطقه رونق بگیرد مسئولین بجنبند .متاسفانه هر روز کارگاه و یا شرکتی در حال ورشکستگی است و جوانان در حال بیکاری هستند .

چرا پارک جنگلی بز چفت که مر بوط به این بخش است باید در دست شهرداری بابل باشد ؟بزچفت فرصتی برای جولان بر خی افراد لاابالی و فاسد شده است .مسئولین کجا هستند خواب هستند ؟اگر خواب هستند با تشر ما بیدار شوند .بخشداری و شهرداری طرحی را ارایه دهند تا این پارک 750هکتاری را به دست بگیرند اجاره شهرداری به پایان رسیده و متاسفانه به تعهداتش هم عمل نکرده است .این فر صت باید برای استفاده مطلوب این منطقه و برای در آمد زایی این بخش هزینه شود .مگر مسئولین منطقه قدرت ندارند تا پارک بز چفت را اداره کنند ؟صلابت خودشان را در این موضوع نشان دهند ؟در این بخش به پولدارها و سبیل کلفت ها مجوز ساخت ویلا داده می شود اما مردمی که سالهاست جد اندر جد در این بخش زندگی می کنند جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها با لودر به حریم مردم تجاوز می کنند و خود سرانه اقدام به تخریب دیوارها می کنند .کی به شما اجازه داده به حریم مردم سرک بکشید ؟سبیل کلفت ها با پولشان مجوز ویلا و آب و گاز و برق و ..می گیرند ان وقت به پدر شهید می گویند شمادر بافت نیستید .سازمان جهاد کشاورزی و جنگل و منبع طبیعی شما حق ندارید با مردم این گونه رفتار بکنید .مردمی که صد سال حافظ جنگل و منابع طبیعی شما بودند مردم در خانه ها و سر زمین خودشان امنیت ندارند پس کجا باید امنیت داشته باشند ؟ما از نیروی انتظامی خواستیم که پلیس راهور را در این منطقه مستقر کنند که متاسفانه این امر هنوز محقق نشد مسئولین حرف مردم را گوش کنند متاسفانه کسی هم نیست که گوش این مسئولین خاطی را بکشد ..

خطیب حمعه بابلکناردر پایان به مقام شامخ سپاه اشاره و تاکید کرد :اگر سپاه نبود کشور هم نبود درمشکل اخبر ریز گردها قدرت سپاه را مشاهده کردیم .ما ازاین سپاه که خدمات بزرگی به کشور و ملت کرده است قدر دانی و تشکر می کنیم .

سپاه پاسداران در قالب قرارگاه کربلا، قرارگاه قرب و قرارگاه سازندگی به بزرگترین خدمات را به ملت ایران ارائه می کند.
اخبار
ارتباط با امام جمعه