دوشنبه 1396/8/1 - 6 : 4
مشخصات امام جمعه
عباس بابائیان
عباس بابائیان
بابلكنار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/28
خطبه های نماز جمعه 28 مهر حجت الاسلام سلمانپور امام جمعه موقت بابلکنار.

حجت الاسلام سلمانپور امام جمعه موقت بخش بابلکنار:

* اولین شرط دعا، اطاعت و بندگی است.

* رئیس جمهور آمریکا با این حرفهای سخیفی که زد باید بداند که با این اراجیفی که می گوید از ملت ایران تو دهنی سختی خواهد خورد .

 

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بخش بابلکنار به امامت موقت حجت السلام سلمانپوراقامه شد. خطیب جمعه موقت شهر مرزی کلا تصریح کرد :  

یکی از مسائلی که دین اسلام و سایر ادیان به آن تاکید می کنند دعا و نیایش است.

امام صادق (ع)می فرمایند: هر کس دوست دارد در مواقع گرفتاری مشکلاتش حل شود در زمان آسایش دعا کند. دعا فقط مخصوص زمان مشکلات و مصیبت نیست. بلکه مربوط به همان زمان آسایش است زیرا زمان آسایش و خوشی زمان دعا است. معاویه ابن ذهب از امام صادق(ع) نقل می کند هر کس موفق شود سه چیز را به جا بیاورد خداوند عالم سه توفیق به او عنایت می کند. 1- اگر خدا به او توفیق دعا بدهد او را از استجابت دعا محروم نمی کند .که در سوره قرآن است ادعونی استجب لکم 2- اگر خدا به کسی توفیق شکر نعمت بدهد خداوند او را از فراوانی نعمت محروم نمی کند. در قرآن داریم لعن شکرتم لزیدنکم 3- اگر خداوند به کسی توفیق توکل بدهد یقیناً خدا امر او را کفایت می کند.

خطیب جمعه بابلکنار تأکید کرد : یکی از بندگانم مؤمن خدمت امام صادق(ع) عرض می کند من در قرآن مجید دو آیه را یافتم که هر چند دنبال می کنم به مطلب خودم نمی رسم. خدا می فرماید ادعونی استجب لکم ))اگر شما مرا بخوانید من شما را اجابت می کنم .اما من هر چه دعا می کنم استجابت دعا نمی بینم. امام فرمودند: مگر خدا خلف وعده می کند ما طریقه دعا را بلد نیستیم .امام صادق(ع) می فرماید: اولین شرط دعا بندگی است باید اطاعت و بندگی در امر خدا داشته باشیم خداوند دعای معاندین را قبول نمی کند. دعای مشرکین را هم قبول نمی کند. شرط اول استجابت دعا این است که بندگی و اطاعت داشته باشیم و شرط دیگر شمارش نعمت های خدا و شرط دیگر شکر نعمت و اعتراف به گناه است همه ما لغزش داریم .ابی عبدالله الحسین در دعای عرفه می فرماید (انت الذی سترت)) خدایا شما مرا موفق کردی شما مرا پوشاندی و به من نعمت دادی و سپس می فرماید: من امام حسین گناه کار هستم و اعتراف به گناه می کند .

 

خطبه دوم

 خطیب موقت جمعه بابلکنار در خطبه دوم ابتدا خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد و سپس به مناسبت های روز اشاره و تصریح کرد :در مورد مناسبت ها در طول هفته مناسبت اول دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان کشور بود که رهبر انقلاب بیاناتی در این دیدار داشتند از جمله در مورد رئیس جمهور آمریکا که با حرفهای سخیف خود همه مردم جهان را به داد در آورد. رهبر فرمودند: من وقت ندارم تا برای رئیس جمهور آمریکا صرف کنم همینقدر را باید عرض کنم و همین قدر بگویم رئیس جمهور آمریکا مانند زالویی است که در مکیدن دار و ندار ملت ها همینقدر باید بفهمد که با این اراجیفی که می گوید از ملت ایران تو دهنی سختی خواهد خورد .

مناسبت دیگر اول آبان شهادت مظلومانه سید مصطفی خمینی در سال 56 است که به دست مزدوران عراق به شهادت می رسد در مقام همین بزرگوار همین بس که در سن 28سالگی به اجتهاد می رسد و(اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم)  

با دوستان نهضت انقلاب بسیار مهربان و با دشمنان انقلاب سخت مبارزه می کرد.

مناسبت دیگر دوم ماه صفر ورود اسرای خاندان امام حسین (ع) به مجلس یزید است .حدود 50سال بنی امیه در شام تبلیغ ضد شیعه داشتند همین که اهل بیت امام وارد مجلس یزید می شوند یزید به خطیبش دستور داد هر چه می دانی بر علیه آل علی بگو همین که پایین می آید .امام سجاد(ع) از یزید خواست تا من هم بالای این چوبها بروم امام منبر یزید را تعبیر به چوب کردند .

یزید اجازه نداد اما مردم اصرار کردند ما که به حرفهای او گوش می دهند پس اجازه بده بالای منبر برود .همان مردمان خامی که با شهادت امام حسین(ع) گفتند امام با شمشیر جدش کشته شده است همین مردمان خامی که وقتی امام خواست به طرف کربلا بیاید دو علت را بیان فرمودند اول چرا دست زن و بچه خودم را گرفتم و به اینجا آمدم سنت پیامبر مرده است سنتی که پیامبر 23سال زحمت کشید تا جامعه نبوی را تشکیل بدهد و جامعه ارزشی و نبوی را تبدیل به جامعه ضد ارزشی می کنند و جامعه علوی را تبدیل به جامعه اموی کردند مگر سنت پیامبر چه بوده است ؟مگر پیامبر(ص) نگفت در مسجد که من از شما پاداش نمی خواهم مگر اینکه به اقربای من احترام کنید. احترام به اهل بیت من کنید .

اما بعد از رحلت پیامبر(ص) فرق علی(ع) را به دو نیم کردند و خانه فاطمه(س) را بدون اجازه آتش زدند .

خانه ای که امام حسین(ع) در نامه اش برای امیر مدینه می نویسد :آی امیر مدینه بدان و متوجه باش که ما اهل بیت نبوت هستیم .انا اهل بیت النبوه و معدن ارساله و مختلف الملائکه هستیم و هرکز با یزید دست بیعت نمی دهیم .هرگز با یزید دست بیعت نمی دهیم اما بعد از رحلت پیامبر(ص) به خانه ای که ملائک زیاد به آنجا می آمدند و جبرئیل دق الباب می کرد و وارد می شد .

دلیل دیگری که امام حسین بیان کردند اینکه :بدعت در دین اسلام زیاد شده است .وقتی پیامبر(ص) حدیث ثقلین را بیان کردند معنی نداشته که حدیث دیگری بیان کنند و سه طلاقه زن را در یک مجلس جایز دانستند و بدعت های دیگر امام حسین (ع)فر مودند :من به خاطر اینها قیام می کنم که اینها برای جامعه درد است و هر دردی را درمانی است اگر شما می خواهید من درد شما را درمان کنم اطاعت از امر امام و ولی امر مسلمین داشته باشید .  
اخبار
ارتباط با امام جمعه