يکشنبه 1396/4/4 - 10 : 13
مشخصات امام جمعه
محمدعلی حاجی زاده
محمدعلی حاجی زاده
بند پي غربی
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/3/28
خطبه دوم29 خرداد94:دشمنان به خیال خام خودمی خواهد مردم ایران را با تحریم از نفس بیندازند

نماز جمعه 29 خردادبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بندپی غربی ، نماز عبادی سیاسی جمعه مورخ 29خرداد ماه 1394توسط حجة الاسلام والمسلمیین حاجی زاده  امام جمعه محترم بندپی غربی با حضور گسترده مردم مومن و نمازگزار برگزار شد.

 


 

 

پیغمبر خاتم (ص) می فرمایند:

ان اهل الجنة لا یتحسرون علی شیء فاتهم من الدنیا کتحسرهم علی ساعة مرت بغیر ذکر الله

اهل بهشت به هیچ چیز دنیائی حسرت نمی خورند ، مگر بخاطی آن ساعات و لحظاتی که به غیر یاد خدا بر آنها گذشت.

از فرصت ها باید استفاده کرد بویژه در این ماه عزیز و نورانی ، ماه مبارک رمضان که ماه عبادت ، ماه بندگی ، ماه راز و نیاز با خداست.

همانطوری که بعضی از خودروها رو باید هل داد تا روشن شود یا در سراشیبی قرار داد تا روشن شود، سراشیبی عبادت ، ماه مبارک رمضان است ، انسانهای نیمه جان را هم روشن می کند و حرکت می دهد.

یک وقت انسان آنقدر درگیر کار و زندگی و بدهکاری و ... که متوجه نمی شود که ماه رمضان آمد و تمام شد اما انسانهای مومن و با تقوا ، انسانهای زیرک و باهوش حواسش جمع است ماهی که دعیتم فیه الی ضیافه الله است ، حق مهمانی را بجا آورد ، انس خودش را با قرآن بیشتر می کند و از این دفتر چه راهنما  بهره بیشتری می گیرد .

دوشنبه اول تیر، روز تبلیغ و اطلاع رسانی سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام راحل است که این ایام را به همه خدمتگزاران در عرصه تبلیغ ، مبلغان گرامی ، بویژه عزیزانمان در سازمان تبلیغات اسلامی تبریک عرض می نمائیم.

سازمان تبلیغات اسلامی یک ظرفیت بالا برای  تبلیغ و احیای معارف دینی دارد و یکی از بازوهای مهم فرهنگی کشور است که می تواند در مبارزه با جنگ نرم استکبار ، پیشتاز باشد.

امروز باید از کار روزمره گی خارج شد ، باید از نشستن پشت میز  برای کار فرهنگی فاصله گرفت باید در کنار تبلیغ سنتی که مبلغان دارند و تأکید حضرت آقا  هم همین هم هست ، علاوه بر آن از روشهای نوین استفاده کرد چرا که دشمن آمده و پشت خانه های ما اردو زده دشمن دارد از طریق سایتهای مخرب ، شبکه های اجتماعی مستهجن ،  ماهواره ها و ... جوانهای ما را از دست ما می گیرند.

اگر شهدا نمی بودند اگر یک تکه استخوان و پلاکی که از حدود 30 سال پیش ، ذخیره برای امروز ما نمی شدند ، معلوم نبود اوضاع فرهنگی کشور چه می شد.

175 شهید غواص و 100  شهید تازه  تفحص شده و حتی شهید بزرگوار سرهنگ جاج روح الله سلطانی که سه شنبه همزمان با شهدای غواص در آمل تشییع شد ، اگر اینها نمی بودند بعید نبود الان وضعیت کشورمان مثل عراق و سوریه و یمن و افغانستان و... می شد.

گرچه بعضی ها حرمت نگه نمی دارند ، گرچه بعضی ها گرمی هوا را بهانه می کنند و در شهرها با وضع بد حجابی و بخصوص در سواحل دریا ، کاری می کنند که دل خانواده های شهداء را به درد می آورند. اما این شهداء ما دست بسته هم به فریاد ما می رسند، بعد از حدود  30 سال آمدند تا یک بار دیگر ما فرهنگ غیرت را مرور کنیم ، فرهنگ غزت در برابر دشمنان را بازخوانی کنیم ،تا یک بار دیگر فرهنگ مقاومت در برابر استکبار را به یاد بیاوریم.

دشمن می خواهد ملت ایران را خسته کند ، دشمنان به خیال خام خود می خواهند مردم مقاوم ایران را از نفس بیندارند، می خواهند آنها را از پا در بیاورند تا به اهداف خود برسد، ولی این را باید بدانند که  هرگز نمی توانند این نقشه شوم خود را عملی کنند و باید خواب آن را به گور ببرند.

اما متأسفانه بعضی ها در داخل دارند گرا می دهند که تحریمها کشور را فلج کرده است ، همان گرائی که بعضی ها در فتنه 88 به دشمن دادند تا آتش فتنه ماهها بطول انجامید.

درحالی که مقام معظم رهبری می فرمایند : اصلی ترین اهداف دشمن در بحث تحریم ، تضعیف اراده مردم و مسئولین و ایجاد تردید در آنهاست.

 

نماز جمعه 29 خرداد

 

 

نماز جمعه 29 خرداد

 

نماز جمعه 29 خرداد

 

 

نماز جمعه 29 خرداد

 

نماز جمعه 29 خرداد

 

نماز جمعه 29 خرداد

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه