پنج شنبه 1396/7/27 - 32 : 1
مشخصات امام جمعه
محمد پوررمضان
محمد پوررمضان
بند پی شرقی
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
سپاه مظهر دفاع ملت ایران از آرمان های بلند خویش،دژ تسخیر ناپذیر ملت، زینت نظام جمهوری اسلامی، سبب عزت اسلام و ضامن امنیت کشور است

خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه 21 مهر ماه 96 به امامت حجت الاسلام والمسلمین پوررمضان امام جمعه بندپی شرقی در جمعه مردم ولایتمدار بخش بندپی شرقی

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین و العاقبه لاهل التقوی و الیقین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین و لعنه الله علی اعدائهم اجمعین.

و اما بعد: قال الامام الحسین علیه السلام: «و الله البلاء و الفقر و القتل اسرع الی من احبنا من رکض البراذین و من السیل الی صمره»

راوی می گوید: خدمت امام باقر علیه السلام نشسته بودم که صحبت از گرفتاری هایی که بر سر شیعیان می آید شد حضرت فرمودند: عبدالله ابن عباس و عده ای دیگر خدمت امام حسین علیه السلام آمدند و همین مطلب را عنوان کردند سپس امام حسین علیه السلام در جوابف جملات فوق را فرمودند: « به خدا سوگند بلا و فقر و کشته شدن در راه خدا به دوستان ما با شتاب تر است از دویدن اسبان و تندتر از سیلی است که به قرارگاه خود می رسد(می ریزد). (میزان الحکمه/ج1/ص520)

و در جملات آخر فرمودند:« اگر اینگونه نبودید حتما شما را از خودمان نمی دانستیم.»

خطبه اول

قال علی علیه السلام: «نعمتان مجهولتان الصعه و الامان»

دو نعمت است که معمولا جایگاه و اهمیتش بر خیلی ها پوشیده است یکی تندرستی جسمی دوم آرامش روحی.

تا انسان مریض نشد قدر سلامتی را کمتر می داند و تا انسان در نا آرامیهای اجتماعی قرار نگرفت کمتر قدر آرامش اجتماعی را حس می کند.

قال امیرالمومنین علیه السلام: « فالجنود باذن الله حصون الرعیه و زین الولاه و عز الدین و سبل الامن و لیس تقوم الرعیه الا بهم.» (نهج البلاغه نامه 53)

سپاه مظهر دفاع ملت ایران از آرمان های بلند خویش،دژ تسخیر ناپذیر ملت، زینت نظام جمهوری اسلامی، سبب عزت اسلام و ضامن امنیت کشور است و حفظ کشور بدون مردان رشیدی که جان بر کف گرفته اند تا میهن اسلامی را محافظت کنند، ممکن نخواهد شد.

سپاه نه تنها در زمان امام راحل عظیم الشان، چنان در راه نجات میهن اسلامی ایستادگی کرد که مفتخر به مدال ایثار است. اگر سپاه نبود کشور هم نبود بلکه در مسائل های کنونی آن چنان مجاهدت کرده که باعث غیظ و نفرت کفار شده است تا جایی که رهبر معظم انقلاب در وصف آن فرموده است: « انقلابی زیستن و انقلابی ماندن بخش مهم کارنامه سپاه است.» (26/6/92)

همین مجاهدت مخلصانه و ایستادگی در راه انقلاب اسلامی ملت ایران است که باعث شده دشمن در اقدامات اخیر خود دست به تهدید و فشار بزند چون گمان کرده مردان مجاهد ایرانی را می شود با ترعیب ترساند. امریکا که نقشه هایش در منطقه یکی پس از دیگری با بن بست مواجه می شود در پی ناکامی در ائتلاف دروغین علیه داعش به دنبال ماجراجویی های تازه در منطقه خصوصا در تجزیه عراق و ایجاد نا امنی در دیگر کشورهای منطقه است.

از همین تریبون مقدس به همراه نمازگزاران جمعه که خود سنگری بس بزرگ برای حفظ ارزش هاست یکبار دیگر دفاع همه جانبه و حمایت بی شائبه ی ملت غیور ایران را از فرزندان دلیر خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می داریمو در برابر تهدید های دشمنان این پیام امام راحل عظیم الشان را یاد آور شویم که فرمودند: « امریکای حیله گر، دشمن شماره یک است و به خون ملت های اسلام و استقلالشان تشنه است.» (صحیفه امام/ج21/ص179)

دشمنان ملت ایران به خصوص امریکای جنایت کار بدانند که ملت غیور ایران در حمایت از فرزندان و جگر گوشه های خویش در سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی که مدافعان عزت و امنیت و حافظان دین و انقلاب این مردم هستند تا آخر ایستاده اند و چنان که امام راحل عظیم الشان متذکر شدند: «ما تا آخر عمر علیه دولت امریکا مبارزه می کنیم.» (صحیفه امام/ج12/ص175)

از سوی دیگر فرزندان انقلابی ملت ایران که مفتخر به مدال پاسداری از این ملت شریف و غیور هستند بدانند که مهم ترین و قوی ترین سلاح سپاه پاسداران در کنار همه ی تسلیحاتی که به لطف خدا و با درایت انقلابی خویش به آن دست یافته اند پشتیبانی بی دریغ ملتی است که قدرشناس خدمات و زحمات فرزندان خود است و با حضور میلونی در تشییع پاسدارانی چون شهید حججی نشان داده است که قدر مردان مجاهد خویش را می داند و به تاسی از امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی آرزو می کند که ای کاش من هم یک پاسدار بودم. (که همین جمله را از امام راحل نقل کرده اند/ بیانات رهبری در13/9/76)

این حمایت مردمی و پشتوانه ی اعتقادی است که در کنار سلاح های متعارف در دل دشمنان رعب ایجاد کرده است و طبل تو خالی تهدیدهای دشمن نیز حاصل از همین ترس است. شیطان بزرگ، اکنون که با عهد شکنی آشکار و بی شرمانه در برجام و تلاش خائنانه اش در به شکست کشیدن آن، ماهیت پلید خود را یک بار دیگر روشن ساخته است به بهانه های واهی به دنبال افزایش تحریم ها علیه ملت ایران و تشدید فشار بر مردم است که دستگاه دیپلماسی کشور باید جواب دندان شکنی به مواضع خصمانه ی امریکا علیه برجام و ملت ایران بدهد. حال که دشمن اینچنین می خواهد علیه سپاه شیطنت کند دولت باید سپاه را با دادن بودجه بیشتر تقویتش نماید به مصداق آیه شریفه که خداوند فرموده است:

« و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه و من رباط النخیل ترهبون به عدو الله و عدوکم»

تا می توانید ساز و برگ جنگی را فراهم کنید تا دشمنان خدا و دشمنان خودتان بد خیال نکنند که می شود به راحتی بر شما حمله کنند و سبب شکست شما را فراهم کنند هر چه سپاه اسلام بیشتر تقویت شود دشمنان بیشتر منزوی خواهند شد. حدود دو هفته مانده به اجرای قانون تحریمی کاتسا از سوی امریکا که طی آن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جزو گروههای تروریستی قلمداد شده که فرمانده کل سپاه یعنی سرلشکر جعفری تهدید کرد:

« اگر کاخ سفید سپاه را گروه تروریستی اعلام کند ما نیز ارتش امریکا را هم سنگ با داعش در نظر می گیریم. یعنی اجرای قانون کاتسا معادل خروج یک جانبه امریکا از برجام است و اگر امریکا مادر تحریمها را این بار جریان بیاندازد این کشور باید تمام پایگاه های منطقه ای خود که حدود پنجاه هزار نفرند تا شعاع دو هزار کیلومتری برد موشک های ایران را جمع آوری کند و به نقطه های دیگر انتقال دهد.

خطبه دوم

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تعالی: « منیبین الیه و اتقوه و اقیموا الصلاه» حال که دشمنان به شما چنگ و دندان نشان می دهند شما رابطه خویش با خدایتان را تقویت کنید.

شما اهل ایمان به درگاه خدا بازگردید، خداترس باشید و نماز به پا دارید. هر چه نماز در جامعه چهره اش پررنگ تر باشد نشان از خدا محوری و خدا ترسی است که در این صورت دشمن هر چه رجز بخواند کمترین ترسی بر دل شما سرایت نمی کند.

سخنرانی ریس محترم جمهمور در بین اساتید و دانشجویان پیرامون برجام

ایشان در حضور کارشناسان دینی با استناد به آیه ی شریفه 56 سوره انفال و صغری کبری کردن برجام نتیجه گرفت: که پیامبر اکرم نیز با دشمنان مذاکره و پیمان منعقد می کرد. چرا ریس جمهور به آیه بعد استناد نکرد که اگر آنها را در میدان جنگ یافتید چنان حمله کنید که جمعیت پشت سرشان متفرق شوند. شاید متذکر شوند و عبرت بگیرند! یعنی وقتی مشرکان پیمان شکستند باز هم پیامبر خدا بر پیمان آنان متعهد ماند؟!

آقای روحانی هم تحریف کلام الهی کرد و هم تفسیر به رای و هم مردم و دانشجویان و اساتید را بی اطلاع فرض کرد و نخبگان را با گرفتن چهار سوت و کف و دست معامله کرد.

ظاهرا اطلاعات زیادی از صدر اسلام ندارند یا خودشان را به ندانم کاری می زنند؛ وقتی مشرکین نقض عهد کردند و پیمان صلح حدیبیه را شکستند پیامبر صلی الله علیه و آله به مکه لشکر کشی کرد و آن را فتح کردند! نه آنکه مذاکره پشت مذاکره داشته باشند.

تظاهر به دیوانگی

شخصی را حکایت کرده اند که کیسه ای گندم برای آرد کردن به آسیاب برده بود و در حالی که برای نوبت به انتظار ایستاده بود، گندم کیسه دیگران را به کیسه خود می ریخت. آسیابان که متوجه شده بود با عصبانیت به او نهیب زد که این چه کاری است؟ او در پاسخ گفت: مگر نمی دانی من دیوانه ام؟ همه اهل روستا مرا به دیوانگی می شناسند.

آسیابان گفت: اگر دیوانه ای چرا از کیسه خودت به کیسه دیگران نمی ریزی؟!

از نوامبر2016 که ترامپ به ریاست جمهمری آمریکا انتخاب شده تا همین امروز، یک جریان مرموز در امریکا و اروپا اصرار دارد که او را یک دیوانه تمام عیار معرفی کند که در چرخه ای غیر منتظره بر کرسی ریاست جمهوری امریکا نشسته است!

در کشور ما نیز هر از چند گاهی او را سیاستمداری دیوانه و خطرناک و غیر قابل پیش بینی معرفی می کنند تا نتیجه این شود که باید از رویارویی با او پرهیز کرد چرا که دو لحظه ممکن است دست به اقدامی خطرناک زده و تصمیم فاجعه آمیزی علیه کشورها بگیرد!.

آیا به راستی ترامپ دیوانه تمام عیار است؟ یا زیر این کاسه نیم کاسه ای نهفته است؟

دو هفته قبل شبکه خبری آکسیوس امریکا در گزارشی از یک نشست با حضور مقامات برجسته آمریکایی در کاخ سفید خبرداد. موضوع این نشست باقی ماندن یا خروج امریکا از توافق تجاری با کره جنوبی بوده است. در این نشست دونالد ترامپ به نماینده تجاری آمریکا می گوید:30 روز فرصت دارید از کره جنوبی امتیازات مورد نظر را بگیرید و در غیر این صورت از توافق با این کشور خارج خواهیم شد. لایتیزر که نماینده تجاری امریکا است می گوید:بسیار خوب به کره ای ها اعلام می کنم که فقط 30 روز مهلت دارید.

در همین زمان ترامپ سخن نماینده تجاری را قطع می کند و می گوید: نه نه نه شما نباید اینگونه مذاکره کنید!

نباید بگویید 30 روز مهلت دارید باید بگویید: ترامپ دیوانه است و هر لحظه ممکن است از توافق خارج شود!

ترامپ برآمده از یک گزینش چند مرحله ای در حزب جمهوری خواه امریکاست. در این چرخه ابتدا بیش از 10 تن نامزد می شوند و از میان آنها تعدادی انتخاب شده و به مرحله دوم و سپس به همین ترتیب مراحل بعدی را طی می کنند و در نهایت پس از بررسی های درون حزبی یکی از آنها را به عنوان نامزد نهایی حزب معرفی می کنند. ترامپ نامزد نهایی حزب جمهوری خواه امریکا است او برگزیده ی چند مرحله ای است بنابراین بسیار ساده لوحانه است اگر تصور کنیم که یک دیوانه توانسته از تمام فیلترهای چندگانه حزب عبور کند.

راستی کدام یک از موضع گیری های چند ماهه ریاست جمهوری وی ریختن گندم خود در کیسه دیگران بود؟

همه اش از گندم دیگران می بلعد و باج خواهی می کند. اگر دیوانه است حداقل یک بار به ضرر کشورش اقدامی نماید. باید با یقین گفت: ادعای دیوانگی ترامپ از سوی خود و دیگران یک ترفند برای ایجاد رعب در طرف های مقابل امریکاست با هدف امتیازگیری. در برجام ما نیز پاسخ گرفته اند که ما با دیوانه ای نشست داشتیم که با نشست خود سایه جنگ را برداشتیم. یعنی چاره ای نداشتیم که تحریمها بماند و بلکه بیشتر شود و چند وعده نسیه سر خرمن از یک دیوانه بگیریم، ولی در عوض سایه جنگ را از سر ملت برداشتیم.

الدادپاردو کارشناس مسائل ایران در دانشگاه اورشلیم: مزیت ترامپ آن است که ایران از او تصویر یک فرد غیر قابل پیش بینی دارد: مقامات ایرانی به دلیل ترس از آماده شدن ترامپ برای هر کاری غیر عقلایی تسلیم خواسته های ترامپ خواهند شد. اینکه فرمانده سپاه گفت: اگر امریکا سپاه را در لیست تروریست قرار بدهد ما هم مثل خودتان ارتش شما را داعش می خوانیم یعنی موشک جواب موشک. یعنی ما از تو نمی ترسیم بلکه دیوانه ای هستیم همانند خودتان.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

والعصر ان الانسان لفی خسر الا الذین امنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر

صدق الله العلی العظیم و صل الله علی محمد و اله الطاهرین

اخبار
ارتباط با امام جمعه