پنج شنبه 1396/6/2 - 29 : 5
مشخصات امام جمعه
محمد پوررمضان
محمد پوررمضان
بند پی شرقی
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
کسب رزق و روزی حلال

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته ۲۷مرداد ۹۶ به امامت حجت الاسلام علی تبار، امام جمعه موقت بندپی شرقی در حضور پر شور مردم شریف در مصلی بندپی شرقی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه، حجة الاسلام علی تبار در خطبه های نماز جمعه این هفته، ابتدا به موضوع کسب رزق و روزی حلال پرداختند و بیان داشتند:

یکی از آثار تقوی، توجه به کسب حلال و رزق و روزی حلال می باشد.

رسول خدا(ص) می فرمایند:کسب حلال بر هر مرد و زنی واجب است و تحمل و سختی در راه کسب حلال برای زن و فرزند، نزد خدا از یک سال ضربت پیوسته شمشیر در رکاب امام عادل برتر است.

حجت الاسلام علی تبار در ادامه به بیان آثار کسب حلال از جمله حفاظت الهی ، قبولی عبادات، اجابت دعا و ... و همچنین به برخی از درآمد های حرام از جمله ربا و کم فروشی و تبعات آن بر زندگی انسان اشاره نمودند.

این مقام مسئول در خطبه دوم به بیان مناسبتها پرداختند و ضمن یادآوری و گرامیداشت ۲۶ مرداد، سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی خاطر نشان کردند:

۲۶مردادماه سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی که با رشادت، ایثارگری، غیرت، تحمل درسختی ها و وفاداری، آن عزت مندی را به منصه ظهور گذاشتند و از یک امتحان بسیار مهم و سرنوشت ساز در بحث وفاداری به نظام و دین مقدس، ایمان خود را به اثبات رساندند.

ایشان با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ اظهار نمودند:

۲۸ مرداد کودتا ننگین امریکا و انگلیس برای بازگرداندن محمدرضا شاه ملعون در سال ۱۳۳۲ و سرنگونی دولت قانونی مصدق بود؛ یعنی دشمنی امریکا تنها به بعد از انقلاب نسبت به مردم ایران خلاصه نمی شود بلکه خوی استکباری از زمان قدیم و سالهای دور هم بوده است.

خطیب جمعه این هفته با توجه به در پیش رو بودن هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی گفتند:

شهیدان والامقام رجایی و باهنر ، بهترین الگو برای مدیران و حاکمان هستند. شهید رجایی چه در بعد عبادی و چه در بعد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تقوا و دقت لازم را داشت.

در بحث ارزش ها بسیار حساس بود و دفاع می کرد، وقتی در بحث حجاب ورود پیدا می کرد نگاه او نگاه خدایی بود و می گفت -من به وظیفه خودم عمل می کنم چه به من رای بدهند چه ندهند - و بخاطر همین عمل به ارزش ها بود که محبوب دلها شد.

لذا با توجه به آغاز کار دولت، از ایشان انتظار داریم که در رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم همت داشته باشند و افراد لایق را به عنوان مسئول انتخاب نمایند.

در پایان خطبه حجت الاسلام علی تبار با گرامیداشت شهید مدافع حرم محسن حججی در مورد ایشان افزودند:

شهید حججی پدر و مادرش را به مشهد برد و رضایت رفتن را از آنها گرفت و نذر کرد اگر پدر و مادرشان اجازه دادند پای پدر و مادر را ببوسد. وصیت کرد که دعا کنند شهید شوند و خودش می گفت دلم می خواهد شهید بشوم و خدا مرا بطلبد. و وصیت نمود فرزندم، طوری زندگی کن که خدا عاشقت شود و بعد به همسرش گفت فرزندم را طوری تربیت کن که او سرباز امام زمان (عج) بشود. و همسرش بعد شهادت به مردم گفت: محسن من رفت تا امام خامنه ای تنها نباشد، محسن سرش رفت تا روسری کنار نرود. ان شاءالله که ادامه دهنده راه شهدا و حفظ آرمان های آنها باشیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
 

اخبار
ارتباط با امام جمعه