جمعه 1396/4/2 - 11 : 6
مشخصات امام جمعه
سیدعربعلی جبارزاده (جباری)
سیدعربعلی جبارزاده (جباری)
بهشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
امام جمعه شهرستان بهشهر: نماز جمعه، مانور وحدت و نشان‌دهنده عزت و قدرت و اقتدار الهی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدعربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر اظهارداشت: امیرالمومنین(ع) در اطاعت و بندگی از خدا، تقوا، خشوع و کمال بی بدیل بودند و در پرتو این اطاعت و بندگی به مقام رستگاری و کمال دست یافتند.

وی با اشاره به اهمیت برپایی نماز جمعه، اظهار کرد: یکی از برکات الهی انقلاب برپایی نماز جمعه است.

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه نماز جمعه یکی از شعائر بزرگ اسلامی است، افزود: اهمیت برپایی آیین نماز عبادی سیاسی جمعه به حدی است که بزرگان دین و مقام معظم رهبری به آن سفارش کرده است.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه نماز یکی از ابعاد و عوامل فتح قله کمال است، بیان کرد: نماز جمعه قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق در جنگ اعتقادی و سیاسی است، معنا ندارد وقتی مقام معظم رهبری به این فریضه مهم تأکید می‌کند برخی نسبت به انجام و برپایی این فریضه مهم اجتماعی و سیاسی کاهلی کنند و یا با آن برخورد سیاسی داشته باشند.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) با بیان اینکه نماز جمعه مانور هفتگی مؤمنان است، تصریح کرد: مؤمنان از هر سلیقه و فکر و اندیشه‌ای که هستند باید به نماز جمعه اهمیت دهند و بدانند که اگر مصلاهای نماز جمعه خلوت شود زمینه و بستر برای هلاکت آن جامعه فراهم می‌شود.

حجت الاسلام جباری حضور یکپارچه شهرستان و کشور را از برکات نماز جمعه دانست و گفت: این مانور هفتگی مانور وحدت و نشان‌دهنده عزت و قدرت و اقتدار الهی است.

وی با بیان افزود: نماز جمعه باعث بصیرت‌افزایی، افزایش معرفت نسبت به دشمنان خدا و خنثی شدن نقشه‌های شوم دشمنان اسلام می‌شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه فلسفه نماز جمعه ایجاد یک جنبش معنوی در جامعه اسلامی است، بیان کرد: اگر برپایی همین نماز جمعه‌ها نبود یقین بدانید داعش بر کل کشور غالب می‌شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با بیان اینکه مسؤولان باید با رعایت حقوق مردم، عدالت علی را در بطن جامعه اجرایی کنند، تصریح کرد: مسؤولان باید در مقابل مفاسد اقتصادی و حقوق‌های نجومی بایستند و مانع از گسترش دامنه مفسدان اقتصادی که به‌واقع می‌توان آنان را دزدان بیت‌المال خواند شوند که رعایت عدالت فریاد مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام جباری افزود: گسترش دامنه فساد اقتصادی و حقوق بگیران نجومی موجب ناامیدی مردم می‌شود، شخص رئیس جمهور و اعضای کابینه و وزرا باید بدانند که با عدالت می‌توانیم مردم را در صحنه‌ها نگه داریم.

وی با اعلام اینکه عدالت‌خواهی یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های مولای متقیان بوده است، تصریح کرد: حضرت علی(ع) آنچنان به عدالت محوری توجه داشت که اگر مهریه زنان و یا خرید کنیزان از اموال بیت‏‌المال پرداخت می‌شد آن مبلغ را برگشت می‌داد ولو اینکه مربوط به گذشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر در پایان گفت: ماه رمضان و شب‌های قدر فرصتی برای توبه و خودسازی است و با توبه در شب‌های قدر و ماه مبارک رمضان، خودمان را بیمه کنید.

 

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه