جمعه 1396/5/6 - 10 : 5
مشخصات امام جمعه
سیدعربعلی جبارزاده (جباری)
سیدعربعلی جبارزاده (جباری)
بهشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/30
امام جمعه شهرستان بهشهر: مسئولان خدمت بی منت، خالصانه و متواضعانه ای به مردم محروم داشته باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در خطبه های نمازجمعه اظهار داشت: بدانید شیطان در کمین است و با خود دام ها دارد و قلاب هایی را آماده کرده است تا شما را صید کند. سعی کنید در زندگی خود را از دام های شیاطین برهانید.

وی با بیان اینکه دین مقدس اسلام، اساس سعادت در پرتو تکامل دین و آراستگی اخلاقی می داند، افزود: در تبیین معارف الهی و فرهنگ غنی و نورانی خاندان اهل بیت عصمت و طهارت موضوع مراعات اخلاق اسلامی در زندگی فردی و اجتماعی بود.

فضیلت را در معنا و معنویت می بیند ضمن آنکه ما را به تلاش برای اداره زندگی هدایت می کند اما تکامل، شخصیت، فضیلت، معنویت و نورانیت جامعه را در پرتو اخلاق و مراعات حقوق همدیگر می داند.

حجت الاسلام جباری با اشاره به اینکه مسابقات در عرصه سجایا و فضایل اخلاقی بسیار با اهمیت است، گفت: بایستی انسان ها در خیرات از همدیگر سبقت بگیرند و برای کسب مغفرت و رضای حق تعالی از همدیگر سبقت بگیرید. در میدان اخلاق و در پرتو فضایل اخلاقی انسان از همدیگر سبقت بگیرید.

پیغمبر مکرم اسلام (ص) می فرماید: اگر خدا بخواهد به بنده ای خیر برساند به او اخلاق نیکو و صحیح عطا می کند و این به تلاش نیاز دارد.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) بهشهر با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین (ع)، اجتناب محارم، دنبال روزی حلال بودن و محبت و مهربانی نسبت به همدیگر از مراعات اخلاق نیکو دانست و تاکید کرد: خانواده اگر به تربیت الهی توجه کند بسیاری از معضلات و مشکلات جامعه حل می شود.

امام جمعه بهشهر بیان داشت: شیرینی عبادت در ترک معصیت است و عزت در صداقت گفتار است.

حجت الاسلام جباری با تاکید بر اینکه مسئولان خدمت بی منت، خالصانه و متواضعانه ای به مردم محروم داشته باشند، تصریح کرد: آقایانی که وعده داده اید برای تحقق عملی وعده هایتان تلاش کنید. اشتغال، ازدواج، مهار تورم، تولید و ….. در دستور کار دولت دوازدهم قرار گیرد و اولویت اشتغال جوانان باشد.

وی افزود: جناح بازی نکنید. افراد شایسته، متعهد و متخصص، انقلابی را انتخاب کنید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بیان داشت: یادواره های شهدا بایستی دارای پیام باشند. پیام هایی که ما را به سمت روحیه ایثار، جهادگری هدایت کند.

امام جمعه بهشهر در پایان ضمن تقدیر از کارکنان و ریاست محترم بهزیستی بهشهر، گفت: مرکز مشاوره ژنتیک و دو مرکز خدماتی و واحد اشتغال در هفته بهزیستی در بهشهر افتتاح شد.

 

 


اخبار
ارتباط با امام جمعه