شنبه 1396/8/27 - 52 : 9
مشخصات امام جمعه
سیدعربعلی جبارزاده (جباری)
سیدعربعلی جبارزاده (جباری)
بهشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
خطیب نماز جمعه شهرستان بهشهر: کار حسینی امروز، ایستادگی و مقاومت در برابر فتنه‌گران و آشوب‌گران است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدعربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر به موضوع اخلاق در خانواده اشاره کرد و گفت: مراعات اخلاق در خانواده یکی از عواملی است که موجب استحکام و پیوند بین اعضای خانواده می‌شود.

وی با بیان اینکه رعایت اصل محبت در خانواده‌ها از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند، افزود: مراعات اصل محبت، مهرورزی و دلدادگی نسبت به اعضای خانواده کدورت‌ها نسبت به هم دیگر را کم و موجب تحکیم بنیان خانواده می‌شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به احادیثی از پیامبراکرم(ص) معیار خوب بودن در زندگی را مورد بررسی قرارداد و گفت: معیار خیر و خوب بودن در یک خانواده محبت و برخورد صحیح با همسر و فرزندان و خصوصا با دختران است.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) بهشهر با بیان اینکه پدر خانواده باید سه فضیلت برجسته را در زندگی اجتماعی و مشترک رعایت کند، تصریح کرد: برخورد و معاشرت صحیح با اعضای خانواده، تلاش برای تامین معیشت و زندگی ایده‌آل برای همسر و فرزندان و همچنین برخورداری از غیرت دینی سه صفتی است که یک مرد مومن باید در زندگی مشترک آن‌ را مراعات کند تا گرفتار آسیب‌های اجتماعی نگردد.

وی اظهار کرد: در دنیای امروز حرص و طمع، چشم رو هم چشمی، دزدی و آلودگی به مواد مخدر موجب سلب آرامش در زندگی افراد شده است و فرزندان از نشاط و شادابی به دور و دچار افسردگی و مشکلات روحی شده‌اند که این اتفاق هدف اصلی دشمنان اسلام است.

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه نقطه مرکزی استکبار جهانی از بین بردن قداست در خانواده‌هاست، گفت: استکبار و شیطان‌پرستان از طریق فضاهای مجازی، فیلم‌های مبتذل و سینماهای هالیوود به دنبال از بین بردن قداست، شرافت و غیرت دینی در خانوادها هستند و برای رسیدن به این مهم از هر راهی وارد می‌شوند.

وی بیان کرد: دشمنان اسلام با تحریم و وادار کردن مردم به مهاجرت به دنبال از بین بردن غیرت و ایجاد هرج و مرج هستند.

خطیب نماز جمعه بهشهر به رواج هم‌جنسگرایی در کشورهای غربی اشاره کرد و افزود: این موضوع در کشورهای اسلامی وجود نخواهد داشت چراکه قرآن کریم و احادیث و راویات این عمل قبیح و زشت را محکوم ساختند چرا که حتی شنیدن این سخنان محبت را از بین می‌برد و موجب رواج بی‌غیرتی در بین مردم می‌شود.

وی اظهار کرد: حضور باشکوه نمازگزاران در صفوف نماز جمعه هر هفته در شهرستان بهشهر و وجود تشکل‌ها نشان از این مهم دارد که مردم به احادیث هفته که از تربیون نماز جمعه به‌عنوان تذکر هفتگی مطرح می‌شود اهمیت می‌دهند.

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه تقویت پایه‌های اعتقادی نخستین درس از فراز خطبه حضرت زینب (س) است، تصریح کرد: همه ما باید از در برابر مشکلات به خدا پناه ببریم و از احادیث و فرازهای ائمه اطهار به‌عنوان یک سیاست و موضع‌گیری منطقه‌ای و جهانی پند بیاموزیم.

وی با اشاره به اینکه نقشه بر آب شدن تمام توطئه‌های دشمنان و محوریت حق از درس‌های دیگر از این خطبه است،افزود: انسان باید بر حق باشد و این دولت پایدار است و جبهه مقاومت پیروز و جبهه کفر و نفاق نابود است.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: عربستان باید بداند که اگر رهبر ما مصلحت ببیند ملت ایران بیش از کربلا به سمت مدینه حرکت می‌کنند.

حجت الاسلام جباری با استناد به بیانات مقام معظم رهبری (حفظه الله) بیان کرد: کار حسینی امروز، ایستادگی و مقاومت در برابر فتنه‌گران و آشوب‌گران است.

وی با اشاره به حضور میلیونی زائران حسینی به کربلای معلی، افزود: از تمامی مسؤولان و همه کسانی‌که زمینه و بستر لازم جهت برقراری امنیت زائران ایرانی را فراهم کردند تقدیر و تشکر کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر با بیان اینکه بهشهر، شهری ولایی و مذهبی است، گفت: مردم شهرستان بهشهر با حضور پررنگ خود در تمامی مراسم‌ها نشان دادند که نسبت به ائمه اطهار ارادت دارند و برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تا پای جان ایستاده‌اند.

وی در پایان افزود: از تمام مومنانی که در اربعین حسینی با پای پیاده در این مراسم شرکت کردند و همچنین افرادی که در ایستگاه‌های صلواتی پذیرای این عزیزان بودند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه