دوشنبه 1396/11/2 - 42 : 23
مشخصات امام جمعه
سیدعربعلی جبارزاده (جباری)
سیدعربعلی جبارزاده (جباری)
بهشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/10
امام جمعه موقت بهشهر: امنیت مرزی امروز منطقه ما مرهون زحمت جان بر کفانی است که در نیروهای دریایی تلاش می‌کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌ رکاوندی در خطبه‌های امروز نماز جمعه اظهار کرد: تقوای الهی پیشه کنید تا از گزند دشمنان در امان بمانید چرا که اگر باتقوا باشید دشمنان بر شما پیروز نمی‌شوند.

وی با استناد به احادیثی از امام صادق(ع) بیان کرد: مسلمانان برادر، راهنما و آیینه یکدیگرند و هرگز به همدیگر خیانت نمی‌کنند.

امام جمعه موقت بهشهر با اشاره به سالروز نیروی دریایی ارتش ایران، افزود: امنیت مرزی امروز منطقه ما مرهون  زحمت جان بر کفانی است که در نیروهای دریایی تلاش می‌کنند و امروزه قدرت نظامی ایران به آنجایی رسیده است که نیروی دریایی این کشور در جهان حرفی برای گفتن دارد و تمامی مشکلاتی که در گذشته از نبود آن رنج می‌برد امروز تولیدکننده آن هستند.

این مسؤول به روز شهادت آیت‌الله مدرس اشاره کرد و گفت: آیت‌الله مدرس نماینده مجلسی بود که هوشیاری، استکبار و ظلم‌ستیزی او تا ابد برای جهان اسلام افتخار شد.

حسینی‌رکاوندی با بیان اینکه گرفتن عکس یادگاری با شخصیت معلوم‌الحال در شان نظام اسلامی نیست، تصریح کرد: برخی افراد در دوران انتخابات صرفا برای رای آوری افکار و رفتار خود را مدرس‌گونه معرفی می‌کردند، آنها باید بدانند که مدرس هرگز ترسو نبود و به راحتی تسلیم نمی‌شد، نمایندگان مجلس باید برای مردم تلاش کنند نه اینکه عکس یادگاری بیاندازند.

وی به ۱۶ آذرماه روز دانشجو اشاره کرد و افزود: دانشجویان سرمایه‌های بزرگی برای کشور هستند و باید رعایت تهذیب نفس و مسائل اخلاقی و تربیتی را در دستور کار خود قراردهند.

امام جمعه موقت بهشهر تصریح کرد: در چند سال اخیر برخی افراد مراسم روز دانشجو را متناسب با اهداف و منافع دشمنان برگزار می‌کنند که این اقدام آنان نادیده گرفتن دانشجویانی است که برای مبارزه با استکبار و ظلم به شهادت رسیده‌اند.

این مسؤول اظهار کرد: در حال حاضر تمامی کشورهای اسلامی براثر اختلافی که دشمنان در میان مسلمانان ایجاد کرده است درگیر هستند و ظهور گروه‌های تکفیری و داعش  یکی از فتنه‌هایی بوده است که برای جهان اسلام خلق کردند تا درمیان ملت مسلمان اختلاف و جدایی بیاندازد.

حسینی‌رکاوندی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری(حفظه‌الله) بیان کرد: دشمنان هرگز ساکت نمی‌نشینند و خطر همواره تهدید می‌کند و مسلمانان جهان اسلام باید بدانند که اگر از فرصت‌هایی که دارند به نحو احسنت استفاده کنند قدرتمندترین افراد در جهان می‌شوند.

وی در پایان گفت: هوش و ذکاوت مسلمانان، جمعیت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیونی مسلمان، وجود صد بندر مهم در سواحل در مناطق مسلمان نشین و برخورداری از معادن و ذخایر بزرگ و … در کنار وحدت و همدلی مسلمانان می‌توانند این امت اسلامی را به قوی‌ترین امت برروی زمین تبدیل کند.

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه