سه شنبه 1396/7/4 - 29 : 12
مشخصات امام جمعه
سیدعربعلی جبارزاده (جباری)
سیدعربعلی جبارزاده (جباری)
بهشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
امام جمعه شهرستان بهشهر: ملت قهرمان و انقلابی ما تابع مرجع عالی‌قدر رهبر بزرگوار انقلاب آیت‌الله خامنه‌ای (حفظه‌الله) هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهشهر بابیان اینکه عابدان و بندگان خدا را در سه محور خلاصه می‌شوند، اظهار کرد: گروهی برای راهیابی به بهشت، گروه دیگر برای ترس از خدا و گروه سوم به‌دلیل ذات حق او را می‌پرستند که این گروه احرار و آزادگانند.

وی با بیان اینکه عبادت احرار و آزادگان برترین و بافضیلت‌ترین عبادت است، افزود: خداوند را نباید برای راهیابی به بهشت و یا ترس عبادت کرد بلکه او را هرگونه که شایسته عبادت و بندگی است باید پرستید و این سیره اهل بیت (ع) و آزادگان است.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه امام حسین(ع) سعادت را در شهادت و یاری دین خدا دید، بیان کرد: برخی به باطل گرایش دارند و جبهه کفر و نفاق را تقویت می‌کنند در چنین شرایطی انسان رغبت می‌یابد  که شهید در راه خدا باشد.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) تصریح کرد: زندگی در برابر ظالمان، ستمگران و آنهایی که عدالت را زیر پا می‌گذارند ننگ و هلاکت است و استکبار و همه دولت‌های جفاگر و ظالم بدانند ملت ما بهترین امام و رهبر را دارد.

وی تاکید کرد: جبهه باطل‌گرای دنیا باید بداند اگر روزی رهبر ما گفت من یک انقلابی هستم امروز همه ملت ایران یک صدا می گویند من یک انقلابی هستم.

حجت الاسلام جباری گفت: ترامپ جاهل و دیوانه‌ای بیش نیست که هیچ عقل مدیریتی ندارد چرا که  پس از گذشت چهار دهه هنوز مردم ما را نشناخته است، ترامپ و تمامی دشمنان اسلام باید بدانند که ما عاشورایی و انقلابی هستیم و در برابر همه بدخواهان لبیک یا حسین می‌گوییم.

خطیب نماز جمعه بهشهر اظهار کرد: ملت قهرمان و انقلابی ما تابع مرجع عالی‌قدر رهبر بزرگوار انقلاب آیت‌الله خامنه‌ای (حفظه‌الله) هستند و از جریان کربلا و دفاع مقدس درس اعتقادی، سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و نظامی را می آموزند.

وی ادامه داد: کربلا این درس را به بشریت آموخت تا در برابر خدا مومن و تسلیم باشند و با توکل بر خدای متعال به یاری دین بشتابند.

حجت الاسلام جباری گفت: قیام سالار شهیدان در ما مبارزه با ظلم و ستم، روحیه استکبارستیزی و برخورد با منافقین را تقویت می‌کند و ما از شهدای دفاع مقدس آموختیم که در برابر جبهه کفر مقاومت مکنیم.

وی افزود: امام حسین (ع) و شهدای کربلا به همه نسل‌ها حریت، عدالت، مبارزه با ظلم و ستم، روحیه استکبارستیزی و نه گفتن به استکبار را آموختند و این درس سیاسی ما از جریان کربلا و عاشوراست.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: کربلا درس امر به معروف و نهی از منکر است  به این معنا که ما جامعه‌ای انقلابی و معترض هستیم که می‌خواهیم نظارت کنیم و بگوییم انقلاب ما انقلاب ارزش هاست.

حجت الاسلام جباری در پایان گفت: امروز ترامپ و دشمنان اسلام باید بدانند که ملت ما از تحریم و تهدیدها نمی‌ترسند و دلخوش به لبخندهای کلید واژه‌ای و  مسموم برجام نیستند و یقین بدانید اگر تشخیص دهیم برجام به ضرر ماست، آن را قطع خواهیم کرد.

 

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه