پنج شنبه 1396/2/7 - 53 : 9
مشخصات امام جمعه
محمد حسن شریف تبار
محمد حسن شریف تبار
بهنمير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
خطیب جمعه بهنمیر: به یانکی ها می گوییم از واقعه طبس عبرت بگیرند/ توصیه به کاندیداها:درتبلیغات به سبک غربی اقدام نکنند در سبک تبلیغات غربی هزینه های سنگین همراه با فریبکاری است نباید اینگونه باشد.

خلاصه گزارش از خطبه های نماز جمعه بهنمیر96/02/01

نماز جمعه بهنمير به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج محمد حسن شریف تبار در مصلی المهدی (عج) این شهر اقامه گردید. امام جمعه بهنمیر با قرائت روایتی از امام کاظم (ع) نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش کردند. ایشان ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) و محکومیت کشتار زنان و  کودکان شیعه فوعه و کفریا در الراشدین سوریه و تبریک سالروز بعثت نبی مکرم اسلام (ص) و گرامی داشت تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بحث پیرامون مبعث پیامبر اسلام پرداختند و گفتند اهداف بعثت  دعوت به توحید و نفی شرک و طاغوت و برقراری عدالت اجتماعی است. وی با قرائت آیات و روایت رهآورد بعثت را بیان کرده و به تفصیل سخن گفتند.

امام جمعه بهنمیر در خطبه های نماز به سیره زندگی امام کاظم (ع) اشاره کرده و گفتند حکومت امامان حکومت بر دلها بود و امام موسی بن جعفر (ع) با ظالم  و ستمگر سر سازش نداشت و در میان مردم از موقعیت اجتماعی و نفوذ معنوی برخوردار بود به همین جهت خلفای جور با آن ها مخالفت می کردند و مظلومانه به شهادت رساندند.

خطیب جمعه بهنمیر به مناسبت سالروز تاسیس سپاه پاسداران گفتند سپاه یک نهاد انقلابی است و همیشه در دفاع از انقلاب اسلامی و دستآورد های انقلاب و کشور آماده است و شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم گواه این مطلب است. سپاه پاسداران علاوه بر ماموریت نظامی در سازندگی کشور و خودکفایی و فناوری علمی و ساخت تجهیزات نظامی نقش اول را برعهده داردو تاکنون سپاه هزاران پروژه محرومیت زدایی در کشور اجرا کرده است.

ایشان در ادامه خطبه های نماز با اشاره به پنجم اردیبهشت سالروز  شکست عملیات نظامی آمریکا در طبس گفتند طوفان شن در صحرای طبس شکست سختی به آمریکا وارد کرد به یانکی ها می گوییم از واقعه طبس عبرت بگیرند. دولت های آمریکا چه دموکرات و چه جمهوری خواه 38 سال است با تهدید و تحریم و شرارت با ملت ایران دشمنی می کنند و ملت ایران ثابت کرده ترس از تهدید های دشمنان ندارد و در 8 سال دفاع مقدس نشان داد هراسی ندارد و کسی که از دشمن می ترسد آغاز گرفتاری اش است.

امام جمعه بهنمیر در پایان خطبه ها به امر مهم انتخابات اشاره کرده و گفتند در انتخابات فصل الخطاب قانون است چه کسانی که صلاحیت آنها احراز شده یا نشده است. در تبلیغات انتخابات کاندیدای رقیب را  تخریب نکنند و درتبلیغات به سبک غربی اقدام نکنند در سبک تبلیغات غربی هزینه های سنگین همراه با فریبکاری است نباید اینگونه باشد سیاه نمایی و سفید نمایی نوعی فریبکاری است. هم انتخابات شوراها مهم است هم ریاست جمهوری، از بداخلاقی در انتخابات پرهیز کنند و باید تلاش کنند به انتخابات سالم ، پرشور و حضور حداکثری برسیم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه