سه شنبه 1395/11/5 - 36 : 6
مشخصات امام جمعه
محمد حسن شریف تبار
محمد حسن شریف تبار
بهنمير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
خلاصه گزارش از خطبه های نماز جمعه بهنمی

نماز جمعه بهنمير به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج محمد حسن شریف تبار در مصلی المهدی (عج) این شهر اقامه گردید.

 امام جمعه بهنمیر با قرائت روایتی نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش کرد. وی ابتدا حادثه غم انگیز آتش سوزی در ساختمان پلاسکو در تهران و شهادت جمعی از آتش نشانان را تسلیت گفت همچنین با گرامیداشت حماسه مردم آمل در واقعه 6 بهمن سال 60 به ادامه بحث پیرامون دعای مکارم الاخلاق امام سجاد (ع) پرداخت که امام به خدا عرض می کند خدایا مرا از هدایتی شایسته بهره مند فرما و توفیق بده که این هدایت ارزشمندرا را با هیچ چیز عوض نکنم وی گفت : هدایت شایسته همان حرکت در مسیر صراط مستقیم الهی است و نعمتی ارزشمند است نیاز به شکر دارد . برای اینکه از صراط مستقیم منحرف نشویم نیاز به استقامت و شناخت و آگاهی دارد ایشان در این زمینه به تفصیل سخن گفتند.

امام جمعه در ادامه خطبه های نماز به سالگرد ششم بهمن آمل پرداخت وی با گرامیداشت یاد شهدای این واقعه و حماسه مردم آمل گفت : مردم آمل درس فراموش نشدنی به منافقین و ضد انقلاب دادند و امام خمینی (ره) از مردم آمل تشکر کردند. ایشان افزودند مردم ولایت مدار خطه شمال عاشق ولایت هستند و در دفاع از نظام اسلامی و ولایت فقیه پادر رکاب ایستاده اند. وی در ادامه سخنان خود جنایت آل سعود و آل خلیفه در کشتار مردم یمن و بحرین را محکوم کرد. و گفت: این جنایتها به وسیله مثلث شوم آل سعود ، آل خلیفه و روباه پیر انگلیس انجام میگیرد .

خطیب جمعه بهنمیر در ضرورت اطاعت پذیری از ولی فقیه برای حفظ اسلام و انقلاب گفت : لازمه عشق و محبت به ولایت اطاعت پذیری است و آنچه مهم است شناخت مرز بین دوستی و دشمنی و شناخت دوست و دشمن است. و آنهایی که بین دوست و دشمن فرق نمی گذارند. دچار انحراف و خسارتها میشوند و مهمتر از دوستی و محبت به ولایت ، اطاعت پذیری از ولی فقیه است.

امام جمعه بهنمیر در پایان خطبه های نماز با فرارسیدن ماه بهمن در خواست کرد مراسم دهه فجر را با شکوه برگزار کنند. وی گفت یاوران واقعی انقلاب کسانی هستند برای انقلاب اسلامی و آرمانهای امام (ره) و شهدا تلاش می کنند. و برای پاسداری از انقلاب اسلامی و ارزشهای آن از خود گذشتگی نشان میدهند. ایشان افزود دهه فجر تجدید عهد با امام و شهدا و میثاق با رهبری انقلاب امام خامنه ای است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه