شنبه 1396/1/5 - 5 : 18
مشخصات امام جمعه
محمد حسن شریف تبار
محمد حسن شریف تبار
بهنمير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
امروز اقتصاد مسئله اول کشور است برای حل مشکلات اقتصادی، کشور نیاز به مدیران انقلابی و علاقه مند و کارآمد دارد و برای بی اثر کردن توطئه استکبار باید اقتصاد قوی و مقتدر داشته باشیم.

خلاصه گزارش از خطبه های نماز جمعه بهنمیر04/01/1396

نماز جمعه بهنمير به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج محمد حسن شریف تبار در مصلی المهدی (عج) این شهر اقامه گردید.

امام جمعه بهنمیر با قرائت آیه ایی از قرآن کریم نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش کردند و با تبریک فرارسیدن سال نو و میلاد امام باقر (ع) و گرامیداشت حلول ماه رجب به ادامه بحث پیرامون شرح دعای مکارم الاخلاق امام سجاد (ع) پرداختند و بیان داشتند امام سجاد (ع) از خدا خواست: دشمنی نزدیکان به دوستی و جدایی ارحام را به نیکی مبدل فرما. وی سپس به پیرامون اهمیت صله رحم و ارتباط با خویشان و نزدیکان گفتند در ایام نوروز فرصت خوبی است برای دیدار با نزدیکان، ایشان در زمینه برکات صله رحم به تفصیل سخن گفتند.

امام جمعه بهنمیر در ادامه خطبه های نماز به ارزش و فضیلت ماه رجب اشاره کردند و گفتند ماه رجب ماه خدا و طلب آمرزش است و اولین شب جمعه ماه رجب لیله الرغائب و شب آرزوهاست

خطیب جمعه بهنمیر به تبیین شعار سال که از سوی امام خامنه ای (مدظله العالی) تعیین شده پرداختند و گفتند شعار سال با نام تولید و اشتغال نشان می دهد امروز اقتصاد مسئله اول کشور است هرچند اقداماتی صورت گرفته است ولی مسئولین در تحقق شعار سال گذشته موفق عمل نکردند.

 ایشان چند نکته در این زمینه بیان داشتند و گفتند مردم مشکلات معیشتی و اقتصادی دارند و دشمنان با ملت ما جنگ اقتصادی دارند و با تحریم های گوناگون به اقتصاد کشور ما فشار می آورند و پولهای ما را در بانکهای خارجی سرقت می کنند. هدف آمریکا و استکبار ضربه زدن به ملت ایران از طریق اقتصاد است و از مسئولین خواست در تحقق شعار سال اقدام عملی کنند و با تلاش مضاعف و افزایش تولید و رونق اقتصادی مشکلات بیکاری و اشتغال جوانان را حل کنند.

وی خاطرنشان کردند برای حل مشکلات اقتصادی، کشور نیاز به مدیران انقلابی و علاقه مند و کارآمد دارد و برای بی اثر کردن توطئه استکبار باید اقتصاد قوی و مقتدر داشته باشیم.

امام جمعه بهنمیر در پایان خطبه های نماز به مسئله انتخابات اشاره کردند و گفتند همه باید به مرّ قانون عمل کنند. وقتی نتیجه انتخابات از سوی نهادهای قانونی مورد تایید قرار گرفت همه باید بپذیرند و تشکیک در آن نوعی فتنه و فتنه گری است و مردم باید فردی کارآمد، متدین و انقلابی انتخاب کنند. امروز کشور به شیفتگان خدمت نیاز دارد.

حجه الاسلام شریف تبار در پایان از حضور اقشار مختلف بویژه جوانان در راهیان نور تشکر کردند و افزودند حضور در قدمگاه شهیدان تجدید عهد با شهداء و انتفال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه