پنج شنبه 1395/12/5 - 33 : 6
مشخصات امام جمعه
محمد حسن شریف تبار
محمد حسن شریف تبار
بهنمير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
خلاصه گزارش از خطبه های نماز جمعه بهنمیر

نماز جمعه بهنمير به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج محمد حسن شریف تبار در مصلی المهدی (عج) این شهر اقامه گردید.

امام جمعه بهنمیر با قرائت روایتی نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش کرد. وی با گرامیداشت 29 بهمن روز قیام مردم تبریز  و اول اسفند روز روحانیت و دفاع مقدس را با یاد شهدای روحانی  گرامیداشت و از خدمات شهید محلاتی نماینده امام (ره) در سپاه تجلیل کرد.

امام جمعه بهنمیر در خطبه های نماز به ادامه بحث پیرامون شرح دعای مکارم اخلاق پرداخت و گفت: امام سجاد (ع) از خدا خواست خدا به او نیت صحیح که از شک و تردید منزه باشد عنایت فرماید . ایشان افزود آگاهی و معرفت موجب می شود انسان در نیت و عمل دچار تردید نشود.

خطیب جمعه بهنمیر با بیان روایتی اظهار داشت شیطان حضرت آدم و حوا را با وسوسه دچار تردید نمود.

آندسته از یاران امام علی (ع) در جنگ با فتنه گران در اثر عدم بصیرت و آگاهی دچار تردید شدند و از امام و رهبر خود اطاعت نکردند و آنهائیکه با بصیرت بودند مانند عمار یاسر دچار تردید نشدند و تا آخرین قطره خون از امام و رهبر خود حمایت کردند ایشان در این زمینه به تفصیل سخن گفت.

امام جمعه بهنمیر در ادامه خطبه های نماز با تقدیر و تشکر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت حضور مردم و گرامیداشت یوم الله 22 بهمن نشانه بصیرت و آگاهی ملت است. ایشان سپس به پیام حضور مردم در مراسم راهپیمایی 22 بهمن پرداخت و گفت این حضور پرشور نشان داد ملت در دفاع از انقلاب اسلامی با قدرت ایستاده است و اعتنایی به تهدیدهای دشمن ندارد. و حضور ده ها میلیونی مردم در صحنه گزینه های روی میز مان است.  وی از مسئولین کشور خواست به حل مشکلات مردم بپردازند و حل مشکلات مردم با مدیریت جهادی و انقلابی قابل حل است.

امام جمعه بهنمیر به اظهارات برخی تحت عنوان آشتی ملی اشاره کرد و گفت: طرح اینگونه مسائل آدرس غلط دادن است. و حضور ده ها میلیونی مردم نشانه همبستگی ملی است و مردم با هم هیچ مشکلی ندارند و با هم قهر نیستند مردم با فتنه گران و آنهائیکه که هتک حرمت به امام حسین (ع) در روز عاشورا نمودند قهر هستند. مردم با آنها آشتی ندارند مگر در پیشگاه ملت عذرخواهی کنند.

امام جمعه بهنمیر از مسئولین بهداشت و درمان استان خواست به وضعیت تنها درمانگاه شهر بهنمیر بیشتر توجه کنند بهنمیر از نداشتن آمبولانس مناسب رنج میبرد .

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه