چهارشنبه 1396/7/26 - 56 : 10
مشخصات امام جمعه
محمد حسن شریف تبار
محمد حسن شریف تبار
بهنمير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
امام جمعه بهنمیر :پیش بینی رهبر معظم انقلاب در پیمان شکنی آمریکا درست بود برای همه گان ثابت شد که آمریکا قابل اعتماد نیست /آمریکا بداند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قلب ملت ایران جای دارد و سپاه دشمن استکبار و حامی مظلومان است .

خلاصه گزارش از خطبه های نماز جمعه بهنمیر21/07/1396

نماز جمعه بهنمير به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج محمد حسن شریف تبار در مصلی المهدی (عج) این شهر اقامه گردید.

امام جمعه بهنمیر با قرائت روایتی از امام سجاد (ع) نماز گزاران را به تقوای الهی سفارش کرد وی با تسلیت شهادت امام زین العابدین (ع) و سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی و گرامیداشت روز تربیت بدنی و ورزش و به همه ورزشکاران و روز عصای سفید را به روشن دلان تهنیت گفت و به  ادامه بحث شرح دعای مکارم الاخلاق پرداخت و گفت: امام از خدا خواست خدایا موفق بدار مرا در قول و عمل کارهای خوبی انجام میدهیم کم شمارم اگر چه بسیار باشد . انسان در بندگی خدا هرچه تلاش کند حق بندگی را ادا نکرده است بلکه باید اعتراف به تقصیر و کوتاهی در طاعت الهی بنماید.

ایشان افزودند  خدمت بمردم و احسان بمردم از نشانه های رحمت الهی به شخص میباشد وی با ذکر نمونه ای از توجه معصومین (ع) به مظلومین و نیازمندان در این باره به تفصیل سخن گفت.

خطیب جمعه بهنمیر در ادامه خطبه های نماز با اشاره به کرامت و تلاشهای امام سجاد(ع) در پیام رسانی نهضت عاشورای امام حسین (ع) و فعالیت فرهنگی و تربیت شاگردان ، به فعالیت سیاسی این امام بزگوار اشاره کرد و گفت امام سجاد فرمود کشته شدن در راه خدا عادت ما است و شهادت باعث کرامت و افتخار است.

حجت الاسلام والمسلمین شریف تبار به پیمان شکنی آمریکا در برجام اشاره کرد و گفت پیشبینی رهبر معظم انقلاب در پیمان شکنی آمریکا درست بود برای همه گان ثابت شد که آمریکا قابل اعتماد نیست و آمریکا پیمان شکن است . ایشان به سخنان ترامپ و تهدیهای آن اشاره کرد و گفت: تهدیدهای آمریکا همانند زوزه کشیدن گرگ است هدف  آمریکا مرعوب کردن ملت ایران است منطق ملت ما منطق امام حسین (ع) هیهات مناالذله است. ملت ما با وحدت و هبستگی و با بصیرت گوش بفرمان امام خامنه ای است در برابر ظالمان با قدرت ایستاده است .این بار نیز کشتی انقلاب با رهبری امام خامنه ای از امواج فتنه ها عبور خواهد کرد.

امام جمعه بهنمیر در خصوص تروریست خواندن سپاه از سوی آمریکا گفت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اقتدار علیه تروریستها مبارزه می کند علت دشمنی آمریکا با سپاه برای این است که سپاه باعث شکست فتنه های آمریکا در منطقه است و هراس آمریکا از توان موشکی سپاه است. آمریکا بداند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قلب ملت ایران جای دارد و سپاه دشمن استکبار و حامی مظلومان است .

خطیب جمعه بهنمیر در پایان خطبه های نماز روز پیوند اولیا و مربیان را گرامی داشتند و گفتند در تحقق اهداف تعلیم و تربیت همکاری خانه و مدرسه ضروری است وی از خانواده ها خواست آموزش و پروش را در پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی حمایت کنند و ارتباط قوی داشته باشند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه