دوشنبه 1396/4/5 - 57 : 21
مشخصات امام جمعه
محمد حسن شریف تبار
محمد حسن شریف تبار
بهنمير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
خلاصه گزارش از خطبه های نماز جمعه بهنمیر

نماز جمعه بهنمير به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج محمد حسن شریف تبار در مصلی المهدی (عج) این شهر اقامه گردید.

امام جمعه بهنمیر با قرائت روایتی از امام علی (ع)  نماز گزاران را به تقوای الهی سفارش کرد وی با گرامیداشت روز قوه قضائیه و شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام خمینی (ره) از حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس تشکر کرد و عید سعید فطر عید بندگی را به  مسلمانان تبریک گفت.

امام جمعه بهنمیر در خطبه های نماز پیرامو ن خداحافظی با ماه رمضان و آداب خداحافظی و هم چنین دستآوردهای های ماه رمضان به تفصیل سخن گفت وی اظهار داشت نماز اول وقت ، انس با قرآن ،وحدت و همدلی ، تقوی و خود سازی به عنوان دستآورد های ماه رمضان برشمرد و گفت باید در حفظ این دست آوردها تلاش کرد.

امام جمعه بهنمیر در ادامه خطبه های نماز پیرامون روز جهانی قدس اظهار داشت بعد از گذشت 38 سال از نامگذاری روز جهانی قدس به ابتکار امام خمینی (ره) و حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز قدس نشان میدهد مسئله فلسطین همچنان مسئله اول جهان اسلام است . وی افزود رژیم اشغالگر قدس نزدیک به 70 سال است قدس را اشغال کرده و به کشتار مسلمانان و تخریب منازل آنان ادامه میدهد. امروز رژیم صیهونیستی عامل نا امنی و جنگ افروزی در منطقه است .رژیم اسرائیل غده سرطانی است باید با وحدت امت اسلام این غده سرطانی از بین برود.

خطیب جمعه بهنمیر در باره حمله موشکی به مرکز تجمع داعش و تکفیریها گفت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تدبیر و دارایت حضرت آیت الله امام خامنه ای سیلی محکمی به گوش تکفیریها و داعشیها زده است صدای سیلی آن به گوش اربابهای آنها رسیده است. وی از این حمله موشکی سپاه تشکر کرد و گفت باید از زحمات مدافعین حرم ، نیروهای نظامی و انتظامی ، امنیتی و مرزبانان زمینی و هوایی دریایی تشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شریف تبار پیشاپیش فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت وی توصیه کرد در روز فطر بعد از پرداخت زکات فطره با وحدت و همدلی و با حضور در نماز عید سعید فطر در مصلی المهدی (عج) بهنمیر اتحاد و همبستگی را به نمایش بگذارید.

خطیب جمعه بهنمیر در پایان با گرامیداشت روز قوه قضائیه و شهدای 7 تیر گفت این شهدا به دست منافقین و مزدوران آمریکا و اسرائیل داعشی های سال 60 مظلومانه به شهادت رسیدند وی گفت قریب 40 سال است آمریکا به ملت ایران چنگ و دندان نشان میدهد و جنایت میکند این آمریکا قابل اعتماد نیست وی افزود قوه قضائیه مظهر اقتدار و عدالت نظام اسلامی است قوه قضائیه باید با صلابت و قاطعیت با مفسدین اخلاقی و اقتصادی برخورد کند .