چهارشنبه 1396/6/1 - 1 : 3
مشخصات امام جمعه
محمد حسن شریف تبار
محمد حسن شریف تبار
بهنمير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
مجمع تشخیص مصلحت نظام بازوی مشورتی رهبری معظم انقلاب و گره گشا در حل مشکلات و سیاست گذاری کشور است.

خلاصه گزارش از خطبه های نماز جمعه بهنمیر27/05/1396

نماز جمعه بهنمير به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج محمد حسن شریف تبار در مصلی المهدی (عج) این شهر اقامه گردید.

امام جمعه بهنمیر با قرائت  روایتی از امام جواد (ع) نماز گزاران را به رعایت تقوای الهی سفارش کرد ایشان با تسلیت شهادت امام جواد (ع) و گرامیداشت شهادت شهید مدافع حرم حججی و همچنین گرامیداشت شهید اندرزگو و تبریک و تهنیت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) به ادامه بحث پیرامون شرح دعای مکارم الاخلاق امام سجاد (ع) پرداخت و گفت: امام سجاد (ع) از خدا خواست به او توفیق دهد تا خوبیهای مردم را بیان کند و عیبهای مردم را پنهان دارد وی افزود بیان خوبیهای مردم و نشر کارهای خیر مردم باعث ترغیب دیگران  به انجام خوبیها میشود. ایشان در این زمینه به تفصیل سخن گفتند.

امام جمعه بهنمیر در ادامه خطبه های نماز به نقش شهدای مدافع حرم و امنیت کشور گفت شهدای مدافع حرم در راه تامین امنیت کشور فدا شدند و شهادت مظلومانه شهدای مدافع حرم و شهید حججی درس شجاعت و مقاومت به همه آموختند  اسلام به وجود این شهیدان و شهید پروران افتخار  می کند.

خطیب جمعه بهنمیر با گرامیداشت روز جهانی مسجد گفت : مساجد خاکریز اول اسلام و نظام اسلامی است . وی به بیان نقش مسجد در صدر اسلام در مسائل عبادی، فرهنگی، سیاسی، نظامی و بسیج عمومی در جهاد علیه کفار را برشمرد و همچنین نقش مسجد  در پیروزی انقلاب اسلامی را بیان کرد ایشان افزودند دولت و دولت مردان مدیون مسجد و فرهنگ مسجدی هستند اما دولت مردان به مسجد و مسجدیان و امامان مساجد و جوانان با انگیزه اهل مسجد کمتر توجه می کنند. و امروز مساجد کانون اصلی تولید قدرت نرم هستند .

امام جمعه بهنمیر به حکم رهبری معظم انقلاب در تعین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعضاء آن پرداخت و گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام بازوی مشورتی رهبری معظم انقلاب و گره گشا در حل مشکلات و سیاست گذاری کشور است. و رهبری معظم انقلاب در انتخاب اعضا مجمع فرا جناهی عمل کرده است تقریبا همه گروه هایی که دل در گرو نظام اسلامی دارند در این مجمع نمایندگانی دارند و رهبری از انها خواست صلاح و سداد و انصاف را رعایت کنند .

  حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا شریف تبار در پایان خطبه های نماز با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر به آغاز فعالیت دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت با تاکید رهبر معظم انقلاب در توجه به معیشت مردم دولت باید تلاش کند معیشت مردم را به نقطه قابل قبولی برساند وی گفت از مجلس محترم انتظار میرود به وزیران کارآمد و شایسته رای دهند. ایشان اقدام مجلس شورای اسلامی در پاسخ به طرح مقابله با ماجراجویانه آمریکا تشکر کرد این اقدام لازم بود اما کافی نیست و گفت این مصوبه مجلس نمیتواند پاسخ قاطع به زیاده خواهیهای آمریکا و رفتار باج خواهانه ترامپ باشد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه