جمعه 1396/2/8 - 39 : 18
مشخصات امام جمعه
محمداسماعیل قلی پور
محمداسماعیل قلی پور
بابلسر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
کسی که نظر شورای نگهبان را نپذیرد، مفسدفی‌الارض است

امام جمعه بابلسر، نظر شورای نگهبان را فصل‌الخطاب عنوان و تاکید کرد: بر اساس نظر امام خمینی(ره)، کسی که نظر شورای نگهبان را نپذیرد و در مسیر تضعیف و توهین به آن گام بردارد، مفسدفی‌الارض و ضد انقلاب است.

 حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بابلسر با اشاره به دیدار هفته گذشته فرماندهان ارتش با رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: رهبری در این دیدار تاکید کردند که دشمن به‌دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور است.

وی با بیان اینکه یکی از ملاک‌ها و معیارهایی که در تشخیص نامزد اصلح برای انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای شهر و روستا باید درنظر بگیریم، میزان پایبندی آنها به مطالبات رهبری و برنامه‌های اقتصادی آنها با مدل اقتصاد مقاومتی است، افزود: باید دید نامزدها در گفتارشان چقدر صادق بوده‌اند، وگرنه ادعا را همه دارند.

امام جمعه بابلسر با تاکید بر اینکه انتخابات باشور، گسترده و همراه با امنیت برای کشور مصونیت ایجاد می‌کند، تصریح کرد: همه کسانی که در فرآیند انتخابات نقش‌آفرینی دارند باید تلاش کنند تا زمینه حضور حداکثری مردم فراهم شود.

قلی‌پور با اشاره به تایید صلاحیت 6 نامزد از سوی شورای نگهبان برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری، خاطرنشان کرد: تبلیغات انتخاباتی، هم از سوی نامزدها و هم از سوی طرفداران آنها باید همراه با رعایت اخلاق و تقوا باشد.

وی با تاکید بر اینکه همه باید در مقابل قانون سر تعظیم فرود بیاورند و این موضوع، بزرگ و کوچک ندارد، متذکر شد: همه کسانی که احراز صلاحیت نشدند باید به نظر شورای نگهبان تمکین کنند.

خطیب جمعه بابلسر، نظر شورای نگهبان را فصل‌الخطاب عنوان و تاکید کرد: بر اساس نظر امام خمینی(ره)، کسی که نظر شورای نگهبان را نپذیرد و در مسیر تضعیف و توهین به آن گام بردارد، مفسدفی‌الارض و ضد انقلاب است.

قلی‌پور با بیان اینکه حضور مردم در صحنه و نهراسیدن از دشمن، دشمنان را ناکام گذاشته است، گفت: مسؤولان حق ندارند از طرف مردم بترسند.

وی با بیان اینکه ترسیدن مسؤول از دشمن به نظام آسیب می‌زند، یادآور شد: ملت ایران بر این باور است که آمریکا و بزرگتر از آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

امام جمعه بابلسر ادامه داد: ملت ایران وعده پروردگار را باور دارد و معتقدیم که اگر ایمان خود را حفظ کنیم، هیچ حزن و ترسی در ما راه نخواهد داشت.

قلی‌پور با اشاره به جنایت مرگبار تکفیری‌ها در فوعه و کفریا سوریه و سکوت تلخ مدعیان حقوق‌بشر، اظهار کرد: در خان‌شیخون خودشان بریدند و دوختند و بدون اثابت کردن، دولت سوریه را محکوم کردند.

وی اضافه کرد: در حادثه فوعه و کفریا که دو برابر حادثه قبل کشته داشت، از 130 شهید، متاسفانه 95 نفر کودک بودند.

خطیب جمعه بابلسر با تاکید بر اینکه این جنایات تکفیری‌ها از سر استیصال، ضعف و زبونی است، بیان کرد: وقتی دیدند نمی‌توانند مردانه بجنگند، همانند اجداد خود نامردی کردند و از پشت خنجر زند.

قلی‌پور در پایان ابزار امیدواری کرد که به‌خواست خدا و به زودی شاهد نابودی تکفیری‌ها، سلفی‌ها و حامیان آنها باشیم.

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه