سه شنبه 1396/1/8 - 46 : 2
مشخصات امام جمعه
محمداسماعیل قلی پور
محمداسماعیل قلی پور
بابلسر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
امام جمعه بابلسر: تنها راه علاج اقتصاد کشور اقتصاد مقاومتی است/ مسؤولان به وظایف خود در حوزه اقتصاد مقاومتی عمل نکردند
حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابلسر با اشاره به روز درختکاری در هفته گذشته و غرس یک اصله نهال مثمر توسط توسط رهبر انقلاب، اظهار کرد: در روایات آمده است که کاشتن درخت و مراقبت از آن، صدقه است.

وی افزود: جای تاسف است که سالانه نهال‌های زیادی غرس می‌شود اما مراقبت لازم و جدی در به‌بار نشستن آنها وجود ندارد.

امام جمعه بابلسر با اشاره به 20 اسفند روز راهیان نور، تصریح کرد: راهیان نور اتفاق مبارکی است که در سالیان اخیر شدت بیشتری پیدا کرده است.

قلی‌پور با بیان اینکه اعزام مردم به مناطق جنگی که محل رشادت‌ها، شجاعت‌ها و ایثارگری‌ها است، پیام‌های زیادی به همراه دارد، از همه کسانی که در این حرکت جهادی تلاش می‌کنند تشکر کرد و از مسؤولان خواست که فرهنگ ایثار و شهادت را تقویت کنند.

وی تاکید کرد: همین فرهنگ ایثار و شهادت است که انقلاب اسلامی ایران را بیمه کرده است.

خطیب جمعه بابلسر با اشاره به 22 اسفند روز وفات حضرت ام‌البنین(س) که روز تجلیل از همسران و مادران شهدا نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: مادران شهدا، ایثارگران و جانبازان همانند حضرت ام‌البنین(س) فرزندان خود تشویق به جهاد می‌کردند.

قلی‌پور با تاکید بر اینکه نباید یاد شهدا را فراموش کرد، متذکر شد: عده‌ای تلاش می‌کنند با اهانت به شهدا، ذهن جوانان را تخریب کنند.

وی ادامه داد: ما مدیون شهدا هستیم و اگر امروز پیشرفتی داریم و در امنیت زندگی می‌کنیم، به برکت خون شهدا است.

امام جمعه بابلسر با اشاره به دیدار روز گذشته اعضای مجلس خبرگان با رهبر معظم انقلاب، یادآور شد: مطالبات دیروز رهبری بسیار قابل تامل و تدبر بود.

قلی‌پور اضافه کرد: از فرمایشات رهبری چنین برمی‌آمد که مسؤولان نتوانستند وظایف خود را در حوزه اقتصاد مقاومتی کامل انجام دهند.

وی با بیان اینکه گلایه‌ها و شکایت‌های مردمی از وضعیت معیشت، تولید، اشتغال و رکود نشان می‌دهد اقتصاد مقاومتی عملیاتی نشده است، اظهار کرد: آمارهایی که از سوی مسؤولان ارائه می‌شود باید ملموس باشد و مردم آن را در زندگی خود ببینند.

خطیب جمعه بابلسر با تاکید بر اینکه استفاده از تولیدات داخل وظیف همه مردم است، افزود: نمی‌توان به سرمایه‌گذاران خارجی دل خوش کرد بلکه باید به توان و جوانان داخلی اتکا کرد.

قلی‌پور تنها راه علاج اقتصاد کشور را اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: امیدواریم مسؤولان اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند.

وی در پایان با بیان اینکه ما از بیرون آسیب‌پذیر نیستیم و دشمن نمی‌تواند به ما حمله کند، گفت: مهم آن است که به خودباوری برسیم و باور کنیم که می‌توانیم.
اخبار
ارتباط با امام جمعه