دوشنبه 1396/11/2 - 38 : 15
مشخصات امام جمعه
محمداسماعیل قلی پور
محمداسماعیل قلی پور
بابلسر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
تاکید امام جمعه شهرستان بابلسر بر اهتمام ویژه مسئولان درحل معضل بیکاری، جلوگیری از گرانی ها ، مدیریت و سالم سازی فضای مجازی
 مسئولان ظلم آشکار در تعیین اقلیم ومحاسبه گاز بهای شهرستان بابلسر را سریعا حل و فصل کنند 
امام جمعه  شهرستان بابلسر در خطبه های این هفته نماز جمعه امروز ۲۹ دیماه ، با باراز همدردی با خانواده های جانباختاگان حادثه تلخ کشتی سانچی گفت: جان باختن شهادت گونه هم وطنان شریف مان در حادثه انفجار کشتی نفت کش ایرانی در آب های چین موجب تاثر فراوان همه مردم کشور شد و بدون تردید  این جانباختگان در زمره تلاشگران عرصه اقتدار نظام بوده و جان خود را در راه عزت و سربلندی  کشور از دست دادند ، که این ضایعه دردناک و جانسوز را به رهبر معظم انقلاب ،ملت سرافراز ایران اسلامی و خانواه های داغدار تسلیت گفته ،از خداوند متعال  برای آن عزیزان علو درجات الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.
حجت‌الاسلام والمسلمین  محمداسماعیل قلی‌پور  از ماجرای انتخاب دو  اقلیم ، برای یک شهرستان انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بابلسر در تعیین نرخ گاز در اقلیم چهارم و از لحاظ تعیین نرخ برق  در اقلیم سه  قراردارد که می‌طلبد در اجرای عدالت، مسؤولان نسبت به رفع ابهامات موجود که از خواسته‌های مردم منطقه نیز بوده، وحدت‌نظر داشته باشند و اقدام عاجل به عمل آورند.
وی افزود: مسؤولان در تعیین نرخ حامل‌های انرژی و قیمت‌گذاری تعرفه‌ها و بهای برق و گاز مصرفی مردم  دچار دوگانگی هستند که با توجه به تفکیک اقلیم مناطق، بهتر است به سرعت این موضوع حل و فصل شود.
امام جمعه بابلسر با بیان اینکه اقلیم بابلسر در محاسبه نرخ حامل‌های انرژی متفاوت است، تصریح کرد: محاسبه نرخ حامل‌های انرژی براساس شرایط جغرافیایی و اقلیمی است، چگونه می‌شود برای شهری مانند بابلسر دو اقلیم متفاوت را اعلام کردو این دوگانگی در تعیین اقلیم ظلمی آشکار به مردم این  شهرستان است.
 
همه باید خود را در ایجاد هوای پاک مسئول بدانند
حجت الاسلام والمسلمین قلی پور  با اشاره به  فرا رسیدن روز هوای پاک ، بر لزوم فرهنگ سازی برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی تاکید کرد و گفت: همه باید خود را در ایجاد هوای پاک مسئول بدانند.
وی با اشاره به نقش مردم در حفظ هوای پاک گفت: با نهادینه کردن استفاده بهینه از وسایل حمل و نقل عمومی کاهش تردد وسایل شخصی و کاهش آلودگی هوا را شاهد خواهیم بود.
 
تدبیر حضرت زینب (س) سبب احیاء وگسترش پیام عاشورا و نهضت امام حسین(ع) شد
وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) و نامگذاری آن به روز پرستار و بهورز، بر حل مشکلات و رسیدگی به مطالبات این قشر زحمت کش جامعه تاکید کرد و گفت: پرستاران روحیه زینبی را در خود تقویت کنند چرا که حضرت زینب (س) اسوه صبر و استقامت بوده است و بعنوان الگوی تمام عیار در تمام اعصار و برای همه نسلهاست.
خطیب جمعه بابلسر با اشاره به زندگی پر پیام حضرت زینب (س) و تاثیر فرهنگ عاشورا در اقصی نقاط جهان ، تاکید کرد: تدبیر حضرت زینب (س)  منبع اصیل و چشمه جوشان را برای فرهنگ اسلامی به وجود آورد و سبب احیاء وگسترش پیام عاشورا و نهضت امام حسین(ع) شد
حجت الاسلام والمسلمین قلی پور  افزود: پيروزي نهضت عظيم حسيني (ع) مرهون زحمات و تلاش هاي بي وقفه زينب کبري (س) بوده و شجاعت و شهامت، سخنوري و نطق، عقل و تدبير و هدايت و رهبري و ويژگي هاي خاص اين بانوي بزرگوار در اسارت، موجب شد که اين نهضت جاويد و ماندگار مانده و  به سرمنزل مقصود برسد.
مقاومت مردم  مظلوم غزه تابوی شکست ناپذیری و هیمنه پوشالی رژیم غاصب صهیونیستی را در هم شکست/۲۲ بهمن امسال حماسه تبلور و تجلی دلدادگی مرد به نظام خواهد بود.
خطیب جمعه بابلسر در خطبه های این هفته نماز جمعه ، با اشاره به ۲۹دیماه، روز غزه، این روز را نماد مقاومت و  افتخاری برای جبهه مقاومت  دانست و گفت: رژیم غاصب  و کودک کش صهیونیستی با هدف ضربه زدن به جنبش مقاومت حماس و حذف آن از سرزمین‌های اشغالی به منطقه غزه یورش برد و زن و مرد و پیر و جوان را به خاک و خون کشید ولی مقاومت مردم  مظلوم غزه با دستان خالی مقابل نظامیان صهیونیستی، تابوی شکست ناپذیری و هیمنه پوشالی آنان را در هم شکست.
حجت الاسلام والمسلمین قلی پور با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی هرگز تصور نمی کرد در حمله به مردم مظلوم غزه با مقاومت مردم و پاسخ های کوبنده رزمندگان حماس مواجه شود اظهار کرد:امروز شاهد افول رژیم غاصب صهیونیستی و شکست معادلات استکبار جهانی در منطقه هستیم و در هر نقطه به دنبال قدرت نمایی بودند با شکست روبه‌رو شدند .
وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی به برکت ولایت مطلقه فقیه و خون شهیدان می‌تواند دنیای اسلام را حمایت و پشتیبانی کند، پیروی از ولایت فقیه را موجب وحدت، همدلی، قدرت و عزت نظام اسلامی و ملت ایران دانست و گفت:امروز استکبار در برابر اسلام انقلابی احساس ضعف می‌کند و تاکنون هر کجا ورود کرده‌اند با شکست روبه‌رو شده‌اند.
امام جمعه بابلسر یاد آور شد: بیداری اسلامی که امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان  شکل گرفته و در حال گسترش است،  آشفتگی و ترس استکبار و رژیم صهیونیستی را موجب شده و توانسته تمامی معادلات و محاسبات استکبار جهانی و دشمنان قسم خورده اسلام حامیان آنها را به هم بریزد و ثابت کند که اراده ها پیروز است و ایمان از قدرت نظامی مقتدرتر است. 
حجت الاسلام والمسلمین قلی پور  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب ، از دهه فجر به عنوان بزرگترین تحول تاریخ جهان یاد کرد و با بیان این که ۲۲ بهمن امسال حماسه تبلور و تجلی دلدادگی مرد به نظام خواهد بود گفت: مردم با حضور پرشور، انقلابی و گسترده خود در راهپیمایی این روز دوباره حماسه ای به یادماندنی خلق کرده و بار دیگر وفاداری خود را به آرمان های انقلاب ثابت میکنند و فاتحه اغتشاش گران و معاندان نظام جمهوری اسلامی را خواهند خواند.
وی در پایان با اشاره به معرفی فرماندهان جدید پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر و فرمانده انتظامی شهرستان از زحمات صادقانه فرماندهان سابق تقدیر و برای فرماندهان جدید آرزوی موفقیت کرد.
 
 
 
اخبار
ارتباط با امام جمعه