شنبه 1396/10/30 - 27 : 2
مشخصات امام جمعه
سید جلال موسوی تبار
سید جلال موسوی تبار
زاغمرز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/30
رئیس جمهور محترم کابینه ای کارآمد و خدمتگزار انتخاب نماید.

امام جمعه زاغمرز از رئیس دولت دوازدهم خواست افرادی که کارامد و خدمتگزار واقعی هستند را برای تصدی وزارتخانه ها به مجلس معرفی نماید.

 موسوی تبار در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه با دعوت خود و همه مومنین و مومنات به رعایت تقوای الهی به شرح و تفسیر رساله حقوق امام سجاد (ع) پرداختند و از اثراتی که لقمه حرام بر زندگی روزمره و بر عبادات ما دارد مطالبی را بیان نمودند.

ایشان افزودند: از جمله اثراتی که لقمه حرام و شبهه ناک دارد این است که نماز و عبادات ما مورد قبول خداوند قرار نمی گیرد و در روایات آمده است که عدم مقبولیت عبادات به 40 روز هم می رسد و پیامبر گرامی اسلام نیز می فرماید: عبادت با وجود لقمه حرام مانند بنا کردن ساختمان بر روی آب یا رمل و ماسه است.

امام جمعه زاغمرز در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله کاشانی ، ایشان را یک مجتهد مجاهد دانستند و گفتند: ریشه های انقلاب ما از حرکت هایی مانند قیام آیت الله کاشانی و نواب صفوی شکل گرفت و امثال آیت الله کاشانی حق بزرگی به گردن انقلاب و نظام دارند.

 موسوی تبار با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختران به همه نمازگزاران ، از بانوان و دختران ایران زمین خواستند که در زندگی همچون حضرت معصومه را به عنوان الگوی خود انتخاب کنند.

ایشان با اشاره به آغاز هفته حج ، خاطرنشان کردند: زوار بیت الله الحرام باید به تذکراتی که مسئولین حج جمهوری اسلامی و مسئولین کاروان ها می دهند به خوبی گوش فرادهند چرا که ایران باید مثل مبارزه با استکبار در امور حج هم الگوی همه مسلمانان باشد.

ایشان با گرامیداشت فرارسیدن 5 مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه توسط آیت الله طالقانی ، نماز جمعه را به عنوان نماد حکومت اسلامی دانستند و افزودند: همه باید دوستان و آشنایان خود را به شرکت در نماز جمعه دعوت و تشویق نمایند چرا که نماز جمعه به نوعی تجدید میثاق با امام زمان (عج) و نائب بر حقش است.

امام جمعه زاغمرز به استناد آیات و روایات ، ایذاء مومن را گناه کبیره دانستند و از هیئات امناء مساجد دهستان میانکاله خواستند برای اعلام برنامه های غیر مرتبط با مسجد از تکنولوژی روز همچون سرویس پیامک و شبکه های اجتماعی استفاده نمایند. وغیر از اذان هیچ برنامه ی دیگری را از بلندگو پخش نکنند که بدینوسیله موجبات اذیت و آزار مردم فراهم نشود.

موسوی تبار در پایان خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه راز موفقیت وزرای پیشنهادی را سابقه خدمت بی منت به مردم دانستند و در نصیحتی به رئیس دولت دوازدهم از ایشان خواستند کابینه ای چابک و جوان تشکیل دهند و از افرادی در کابینه استفاده نماید که مردمی باشند به این معنا که مثل مردم و در کنار مردم زندگی کرده باشند و کارآمد و علمی و تجربی و پاسخگو و انتقاد پذیر باشند.

ارتباط با امام جمعه