جمعه 1396/2/8 - 44 : 18
مشخصات امام جمعه
محمد شیدایی
محمد شیدایی
سلمانشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/11
خطبه نماز جمعه سلمان شهر

خطیه های نمازجمعه شهر سلمانشهر  1396/01/11

خطبه اول: توصیه به رعایت تقوای الهی

یکی از چیزهایی که باعث سعادت ما انسان ها در دنیا و آخرت می شود اخلاص است .

اخلاص یعنی ما اعمالمان را مخلصانه و برای رضایت خدا انجام دهیم. خداوند متعال در قرآن کریم میفرماید: ای پیامبر بگو به مردم که نماز من و عیادت من و زندگی من برای خدایی است که پروردگار جهانیان است. این که انسان بتواند اعمالش را مخلصانه برای رضای خدا انجام دهد حکایت از معرفت انسان نسبت به خداوند متعال دارد. در وجود هیچ کس موثر و اثرگذار نیست به جز خداوند متعال هستند.

از امیرالمونین حضرت علی (ع)  روایت است که فرمودند: بهترین عمل ها عملی است که برای رضای خدا باشد.

از پیامبر بزرگ اسلام حضرت رسول اکرم(ص) روایت است که فرمودند: به وسیله اخلاص مراتب و درجات مومنین مشخص می شود.

خطبه دوم: شهادت امام هادی (ع) و روز جمهوری اسلامی ایران

 

شنبه سوم ماه رجب مصادف است با شهادت امام هادی(ع).همچنین مصادف است با 12 فرئردین روز جمهوری اسلامی ایران.

در چنین روزی مردم ایران در 12 فروردین 1358 چندماه بعداز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در یک رفراندوم شرکت کردند و 98/2 درصد ملت ایران به نظام جمهوری اسلامی رای آری دادند و این افتخاری است برای ملت عزیز ایران که حکومت پیامبر اسلام و اهل بیت پیامبر در ایران استقرار پیدا کرد.

ان شاالله که نظام جمهوری اسلامی تا ظهور امام زمان(عج) باقی و پابرجاست.

یکشنبه آینده روز سیزدهم فروردین روز طبیعت است که مردم به همراه خانواده به دل طبیعت میروند و تفریح میکنند که کار بسیار زیبایی است و ثواب هم دارد ولی مواظب باشیم آلوده گناه نشویم.

الحمدالله سال1396 با این بهار بسیار زیبا که میگویند: سالی که نکوست از بهارش پیداست. این بهار زیبا و شادی است و ملت ایران دلشان شاد است.

ان شاالله ملت ایرانبا حضور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا حماسه بیافرینند. حضور گسترده ملت ایران در انتخابات باعث تقویت ارکان نظام میشوند و ان شاالله خداوند در این سال بر اقتدار و عزت کشورمان بیفزاید.

الحمدالله کشورمان کشور امنی است و مردم از شهرهای گوناگون کشور به شهر زیبای سلمانشهر سفر میکنند. الحمدالله در شهر ما امنیت وجود دارد و مسافران تا نیمه های شب درخیابان ها و فروشگاه ها و مراکز تفریحی حضور دارند و به تفریح و استراحت میپردازند.

آقایی از آمریکا تعریف میکرد که در شهرهای آمریکا وقتی هوا تاریک میشود در خانه ها را از داخل میبندند همه در خانه اسلحه دارند و نا امنی در آنجا زیاد است.

الحمدالله در کشور عزیزمان ایران با وجود این که دور تا دور آشوب و فتنه هست با اقتدار کشور و رهبری عزیز و دستگاه های مختلف امنیت و آسایش داریم که جای شکرش باقی است.

تشکر میکنیم از برادران عزیز نیروی انتظامی که در ایام نوروز به جای اینکه در کنار خانواده باشند و به تفریح و استراحت بپردازند شبانه روز در حال گشت هستند و بی خوابی و خستگی را تحمل میکنندو در داخل شهرها و جاده ها و بیابان ها مشغول به فعالیت هستند.

از برادران عزیز سپاه پاسدارن و بسیج تشکر میکنیم که الحمدالله گشت های امربه معروف و نهر از منکر و گشت های نامحسوسشان فعال است.

عزیزان! چشم های زیادی بیدار هستند تا ما شب به آرامی بخوابیم. الحمدالله با تلاش همه افراد آرامش در کشور برقرار است و ملت ایران شایسته این آرامش اند.

نمونه اش همین جوانان عزیز مدافع حرم هستند که از همین استان سرسبز و زیبای مازندران نیز جوانانی به سوریه و عراق میروند و آنجا میجنگند و به شهادت میرسند.

نزدیک به هزار نفر از جوانان ما در بحران سوریه و عراق به شهادت رسیده اند.

ارتباط با امام جمعه