دوشنبه 1396/11/2 - 38 : 15
مشخصات امام جمعه
محمد شیدایی
محمد شیدایی
ائمه جمعه سابق
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/3
خطبه نماز جمعه شهر سلمانشهر

خطبه اول   
توصیه به رعایت تقوای الهی
یکی از اعتقادات ما معاد است . معاد به این معناست که زندگی ما با مرگ تمام نمیشود و زندگی ما ادامه دارد و جهان دیگری وجود دارد و همه ما انسان ها عالم پس از مرگ را تجربه خواهیم کرد .
برای معاد ، دلایل و علل مختلف و متعددی وجود دارد که یکی از ان ها حکم عقل است . عقل حکم میکند باید بازگشتی باشد ،  چرا که اگر اینگونه باشد ، به این معناست که زندگی دنیایی یک زندگی پوچ و بی هدف و بی ارزشی است . یا اعوذبالله اگر اینطور باشد یعنی اینکه خداوند ظالم است .

 

یعنی انسان های مومن ، متدین و پاک مانند پیامبران الهی و اولیای خدا و ... در این دنیا با مشکلات و سختی های فراوانی روبرو هستند و کفار و گنهکاران به لذت های دنیایی و خوشگذرانی میپردازند که این برخلاف عدل الهی است .

 

 

خطبه دوم
توصیه به رعایت تقوای الهی
سوم شهریور ماه مصادف است با اشغال ایران توسط منافقین و فرار رضا خان از ایران در سال ۱۳۲۰ هجری شمسی . در چنین روزی ، امریکایی ها و انگلیسی ها و روس ها به خاک ایران حمله کردن و انبارهای مواد غذایی را برای سربازان خود تصرف کردند و این موضوع باعث شد قحطی شدیدی در ایران به وجود اید و بسیاری از مردم ایران بخاطر قحطی جان خود را از دست دادند . متفقین رضاشاه را بخاطر حمایت از المان ها برکنار کردند و پسرش محمدرضا پهلوی را سر کار اوردند .
شنبه چهارم شهریور مصادف است با روز کارمند که ما این روز را به همه کارمندان عزیز که در بخش های مختلف نظام اسلامی مشغول کار و تلاش و خدمت هستند ، تبریک عرض میکنیم.