پنج شنبه 1396/5/26 - 31 : 8
مشخصات امام جمعه
محمد شیدایی
محمد شیدایی
سلمانشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/23
خطبه نماز جمعه شهر سلمانشهر

خطبه نماز جمعه شهر سلمانشهر

 خطبه اول              

توصیه به رعایت تقوای الهی

 

رعایت تقوای الهی یعنی پرهیز از هر  انچه که خدای متعال را ناخشنود میسازد و عمل به هر انچه که خداوند متعال را خشنود میسازد ، یعنی عمل به واجبات و ترک محرمات . عمل به واجبات باعث عزت و سربلندی ما در دنیا و اخرت است و عمل به محرمات باعث ذلت و خواری ما در دنیا و اخرت است . عمل به واجبات مثل نماز ، روزه ، خمس ، زکات ، حج ، جهاد ، امربه معروف و نهی از منکر ، تولی و تبری ، این ها فروع دین هستند و واجبات دین هستند . این ها باعث عزت و سربلندی انسان هستند .

 

 خطبه دوم

توصیه به رعایت تقوای الهی

یکشنبه ۲۵ تیر روز بهزیستی و تامین اجتماعی است لذا جا دارد تشکر کنیم از عزیزان و بزرگوارانی که در بهزیستی و تامین اجتماعی خدمت میکنند و یکی از خدمتگزاران به جامعه ما هستند . از دولت محترم هم درخواست داریم که اعتبار قابل توجهی را برای بهزیستی قرار دهند .

 

دوشنبه ۲۶ تیر ، سالروز تاسیس شورای نگهبان است . شورای نگهبان ۱۲ نفر هستند ، شش نفر مجتهد جامع الشرایط که توسط ولی فقیه انتخاب میشوند .شش نفر حقوقدان که به پیشنهاد قوه قضاییه و رای نمایندگان مجلس انتخاب میشوند . این ۱۲ نفر بسیاری از مسایل حساس و کلیدی نظام ما را نظارت میکند . شورای نگهبان فیلتر نظام میباشد . شورای نگهبان اختیارات بسیار زیادی دارد .

رسالت مهم شورای نگهبان این است که به تعبیر امام راحل ، انقلاب به دست نا اهلان و نامحرمان نیفتد . دشمنان بسیار سعی کردند و میکنند که به شورای نگهبان ضربه بزنند تا اختیاراتش کم شود . هم حضرت امام و حضرت اقا محکم ایستادند که کسی حق ندارد به شورای نگهبان ضربه بزند . واگر کسی با شورای نگهبان مخالف باشد ، خودش خلاف قانون و طرفدار دیکتاتوری است . سه شنبه ۲۷ تیر سالروز قبول قطعنامه ۵۹۸ در سال ۱۳۶۷ ، سال اخر جنگ به فرمان حضرت امام خمینی (ره) است .

 

ارتباط با امام جمعه