چهارشنبه 1396/6/29 - 18 : 18
مشخصات امام جمعه
یزدان جهاندار لاشکی
یزدان جهاندار لاشکی
كجور(پول)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1394/7/17
94/07/17

بسمه تعالی

خطبه اول:

امام جمعه بخش کجور پس از سفارش به تقوا و پرهیزکاری با توجه به 25 ذوالحجه سالروز نزول سوره "هَل أتی" که درشأن و عظمت خاندان عصمت و طهارت و حضرت علی و فاطمه علیهما السلام به محورهای این سوره و تأسی و الگو گرفتن از آنها دعوت کرد. از محور های این سوره وفای به نذر، اطعام طعام، نعمتهای بهشتی و خلقت  اولیه انسان می باشد. لذا این آیات و سوره مثل بقیه آیات نظیر مباهله ، تطهیر و ولایت سند افتخار دیگری برای اهل بیت می باشد؛ اما این سوره تماماً تحت الشعاع عظمت حضرت علی و فاطمه علیهما السلام می باشد.

خطبه دوم:

امام جمعه بخش کجور بعد از سفارش به تقوا با تسلیت فاجعه منا این تراژدی را لکه ننگی برای حکام سعودی و بیانگر اختلافات داخلی آنان دانست که آنها از اول به مسلمین دروغ گفتند و آمار واقعی مصدومان و کشته شدگان را اعلام نکردند. اکنون می توان در استطاعت حج ( استطاعت طریقی) و حتی عدم امنیت آن تشکیک کرد و اگر مصالح اقتضاء کند و ولی فقیه حکم نماید وجوب حج تشکیک می شود.

حاج آقا جهاندار لاشکی با اشاره به بحث های داغ مجلس در خصوص بررسی برجام که تحصن خارج مجلس و تنشهای داخل مجلس با آراء نمایندگان یک فوریت آن رأی آورد و به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده شد اما در هرحال به تعبیر مقام معظم رهبری نباید اجازه نفوذ آمریکا و دشمنان را داد و سهل انگاری و ساده اندیشی درباره مذاکرات با آمریکا ممنوع است.

خطیب جمعه بخش کجور حملات هوایی و حمایت روسیه از سوریه علیه مواضع داعش را امری عاقلانه و لازم دانستند چون تروریسم در حال گسترش به اروپا و آسیای مرکزی می باشد و تلاشهای سیاسی در سوریه با شیطنت های آمریکا به نتیجه نرسید و منافع خود روسیه و بندر طرطوس و احتمالات دیگر اقتضاء می کرد که روسیه با ائتلاف عراق سوریه و ایران مبارزه حقیقی با تروریسم را به جهان نشان دادند.

امام جمعه بخش کجور در آستانه سفر رئیس جمهور به استان مازندران، پیگیری بحث راه و سوخت و گاز رسانی و ایجاد درآمد در بخش کجور را خواستار شدند تا شاهد مهاجرت افسار گسیخته روستائیان به شهر های اطراف و خالی شدن روستاها نباشیم.

حاج آقا جهاندار ضمن عرض تسلیتِ پیشاپیشِ ایام محرم، آمادگی لازم برای ورود به ماه محرم و مساجد و استفاده از معارف حسینی و اهل بیت به جوانان را خواستار شدند. در خاتمه این خطبه ها با چند دعا پایان یافت.

اخبار
ارتباط با امام جمعه