يکشنبه 1396/11/29 - 3 : 22
مشخصات امام جمعه
حسین مقیسه
حسین مقیسه
سنجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
دست دادن و ملاقات دستگاه دیپلماسی کشورمان با وزیر خارجه آمریکا بعد از گستاخی رییس جمهور آمریکا توجیهی ندارد.
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته 31 شهریور در مسجد جامع کلاردشت و به امامت حجت الاسلام مقیسه برگزار شد.
 
خطبه اول
در این خطبه ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی به ادامه بحث پیرامون اخلاق و رفتار در خانواده پرداخت و افزود خوش رفتاری مرد با همسرش در خانه از مسائلی است که در اسلام مورد توجه قرار گرفته است.وی به داستان سعد بن معاذ صحابی پیامبر اشاره کرد که حتی هزاران فرشته برای تشییع جنازه او آمدند ولی به فرموده نبی مکرم اسلام ، به خاطر بداخلاقی با خانواده خود در آخرت دچار مشکل خواهد شد.
 
خطبه دوم
 
در خطبه دوم نیز ضمن توصیه به رعایت حلال و حرام الهی به مطالبی اشاره شد که عبارتند از :
1) تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و حزن اهلبیت علیهم السلام . و توصیه به برپایی مراسم و رعایت اصول عزاداری در این ایام.
2)آغاز سال تحصیلی جدید و توصیه به معلمان و مربیان برای توجه بیشتر به مسائل دینی و تربیتی.
3) اشاره به دیدار نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب و فرمایشات معظم له پیرامون تشکیل کمیته ای تخصصی برای مطالبه ی از بخش های مختلف .همچنین پاسخ ایشان به یاوه گویی رئیس جمهور آمریکا و اینکه در مقابل این صحبت ها ی ابلهانه ، نخبگان آمریکا و مردم آمریکا باید احساس شرم کنند.همچنین در باب مذاکره به بخش دیگری از سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره شد که باید در مذاکرات دقت لازم میشد که طرف مقابل هر غلطی میکند نقض برجام نیست و ما مختصر کاری اگر کردیم نقض برجام شده است.
4) پیشنهاد امام جمعه برای اینکه هیئت مذاکره کننده دیگر نمیتواند حقوق ملت را در مذاکرات پیگیری کند لذا باید کسانی عهده دار این مسئولیت باشند که عزت مردم را حفظ کنند. چرا با آن همه اهانت و گستاخی رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل ، وزیر امور خارجه باید با وزیر خارجه آمریکا جلسه بگذارد و حتی به او دست بدهد.
اخبار
ارتباط با امام جمعه