چهارشنبه 1396/6/29 - 16 : 18
مشخصات امام جمعه
حسین مقیسه
حسین مقیسه
كلاردشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/16
وزارت خارجه باید قاطعانه پاسخ فرانسوی ها را می داد.اینکه بگوید این نقطه ابهام بین ما و دولت فرانسه است ، جواب نیست.
نماز جمعه این هفته 16 تیر 96 به امامت حجت الاسلام مقیسه امام جمعه شهرستان کلاردشت اقامه گردید.
 
خطبه اول
 
در این خطبه پس از توصیه به تقوای الهی به مسئله سبک زندگی اسلامی اشاره شد.
انسان آزاد خلق شده است و از طرفی مسئولیت هایی در محیط خانواده برای اعضای خانواده وجود دارد.اصولی که بر خانواده اسلامی حاکم است که به دو مورد از آنها اشاره میکنیم ،اول : این است که زن و مرد مکمل یکدیگر باشند همانطور که در آیه شریفه آمده" هن لباس لکم و انتم لباس لهن".
 دوم : تعاون و همکاری.لتعاونوا علی البر و التقوی.لذا محیط خانواده باید مملو از همکاری و تعاون بین اعضای آن باشد.امیدواریم خداوند ما را در عمل به دستورات دینی یاری بفرماید.
 
خطبه دوم 
 
در این خطبه نیز پس از توصیه به تقوا و پرهیزگاری به مطالبی اشاره شد که به این شرح است.
1) هفته حجاب و عفاف. کشف حجابی که در سال 1314 توسط رضا شاه دستور داده شد و حتی ژاندارم ها یی که چادر از سر زنان بکشند.حتی در داخل مسجد گوهر شاد مشهد عده ای به خاطر اعتراض به این قانون به شهادت رسیدند.همچنین امام جمعه به آیاتی که مرتبط با حجاب است اشاره کرد. 
2) فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین قضایی که قوه قضاییه با برخورد به مجرمین به مردم امید و آرامش می دهد.قوه قضاییه باید به شهرستان ها بازرس غیر رسمی بفرستد.همچنین مسئله ریزگردها ، بورسیه ها وانتخابات .... از جمله مسئولیت های قوه قضاییه و حقوق مردم است.بحث امربه معروف و نهی ازمنکر و حمایت از آمران به معروف.
3) جلسه منافقین خبیث در پاریس و شرکت آمریکا و عربستان در آن . این جلسه وقتی تشکیل می شود که وزیر خارجه ما در آنجاست.اما  وزیر خارجه در پاسخ به این کار فرانسوی هاگفت : این نقطه ابهام بین ما و دولت فرانسه است.
وزارت خارجه باید محکم جلوی اینها بایستد، آنها علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام میکنند و شما بگویید که این نقطه ابهام بین ما و فرانسه است این حرف و پاسخ محکم نبود.نکته دیگر اینکه علنا منافقین گفتند که در انتخابات 88 ما اوضاع کشور را مشوش کردیم و حتی ما بودیم که در انتخابات 96 بحثها و صحنه را به جایی کشاندیم که رهبر ایران بگوید مراقب باشید جای جلاد و شهید عوض نشود.نکته دیگر این که یک وزیر بگوید باید مهندسین ما باید از فرنسوی ها یادبگیرند این مایه تاسف است.
امیدواریم خداوند بر قدرت اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی بیفزاید.
اخبار
ارتباط با امام جمعه