دوشنبه 1396/8/1 - 4 : 4
مشخصات امام جمعه
محمد باقر یوسفی
محمد باقر یوسفی
سیمرغ
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
امانت بعنوان مهمترین فضایل اخلاقی و ارزشهای انسانی و اسلامی

*موضوعات خطبه اول:خطیب جمعه حجه الاسلام اسماعیلی ضمن توصیه به تقوای الهی و بیان آیات و روایاتی در مورد تقوا با اشاره به آیات و روایاتی در مورد امانت بعنوان مهمترین فضایل اخلاقی و ارزشهای انسانی و اسلامی پرداخت و ضمن تعریف امانت و خیانت به شاخه های امانت که شامل امانت مالی و معنوی می شود پرداخت.امانت معنای بسیار وسیع و گسترده ای دارد که شامل تمام واجبات الهی و نعمتهای خداوند می شود.از اسلام،قران،ولایت گرفته تا کوچکترین مواهب مادی و معنوی همه در مفهوم وسیع امانت درج است.در ادامه به ذکر مواردی از تاریخ که از آثار امانت اعتماد سازی است پرداخت که پیامبر نسبت به امانت داری چه سفارشاتی داشت.و به تفسیر آیه شریفه ان ا... یامرکم... وروایات راس الاسلام الامانه و افضل الایمان الامانه پرداخت و در خاتمه به تفسیر مصادیقی از امانت که مربوط به اعضای بدن انسان است بیان کرد.چشم و گوش و دست و زبان و... فرزندان برای پدران و...امانت الهی است که نباید به آنها خیانت کرد استفاده حرام از چشم و گوش و... نوعی خیانت به امانت است.سپس ایشان با دعا و تلاوت سوره خطبه را به پایان رسانید.

*موضوعات خطبه دوم: حجه الاسلام اسماعیلی،به مناسبت ایام خطبه دوم را با دعوت مومنین و نمازگزاران به تقوای الهی و تشکر از نمازگزاران و عزاداران به موارد زیر اشاره کرد:

1-گرامی داشت یاد شیخ طوسی موسس هزار ساله حوزه علمیه نجف

2-شهادت آیه ا... اشرفی اصفهانی پنجمین شهید محراب

3-شهادت سرداران سپاه شهید نورعلی شوشتری و برادران شیعه و سنی(شهدای وحدت)

4-انقراض حکومت بنی عباس ملعون با قتل المستعصم با ا... توسط هلاکرخان

5-جریان سیاسی روز مسئله خروج آمریکا از برجام و حمایت همه جانبه از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وحدت و یکدلی در داخل کشور

6-شهادت امام زین العابدین و مصایبی که بر آن حضرت وارد شد.

و در پایان با ذکر چند دعا  و  قرائت سوره خطبه دوم را به پایان رسانید.

                                                                                                                

اخبار
ارتباط با امام جمعه