سه شنبه 1396/8/30 - 11 : 19
مشخصات امام جمعه
حسین تقی پور
حسین تقی پور
گتاب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
خداوند ما آدمیان را به زیور انسانی آراست و به شکل آدمی موجود نمود باید سجده شکر بجا آوریم/ انسان با معیار ایمان و تقوا می تواند به قله صعود انسانی و سعادت نایل شود/ یک ساعت نشستن و بهره بردن از محضر شریف علما، افضل از هفتاد سال عبادت است

امام جمعه موقت بخش گتاب: خداوند ما آدمیان را به زیور انسانی آراست و به شکل آدمی موجود نمود باید سجده شکر بجا آوریم/ انسان با معیار ایمان و تقوا می تواند به قله صعود انسانی و سعادت نایل شود/ یک ساعت  نشستن و بهره بردن از محضر شریف علما، افضل از هفتاد سال عبادت است

 

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه بخش گتاب، حضرت حجت السلام والمسلمین حاج آقا دکتر سید حسین ابراهیمیان امام جمعه موقت بخش گتاب در خطبه اول نماز جمعه این هفته بخش گتاب مورخ 96/8/19 برای خیل نمازگزاران ضمن دعوت خود و دیگران به رعایت تقوا در طول و عرض زندگی دنیوی به موضوع مهم《نعمت کرامت انسانی و انسان آفریده شدن》را مطرح و در پی آن اشاره نمودند که خدا اخیتار کامل داشت تا هر یک از موجودات از جمله نباتات و جامدات و غیره... را به هر موجودیتی اراده می کرد خلق نماید اینکه ما آدمیان را به زیور انسانی آراست و به شکل آدمی موجود نمود باید سجده شکر بجا آوریم چرا که آدمی اشرف مخلوقات و گل سر سبد خلقت می باشد.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان قائمشهر در ادامه افزودند. که باید مراقبت کرد تا با تقوا در حیطه انسانیت همچنان حضور داشته و به پرورش روحیه ارزشی و معنوی بپردازیم، چرا که انسان می تواند هم به اوج صعود برسد و هم به نهایت سقوط. لذا با معیار ایمان و تقوا می شود به قله صعود انسانی و سعادت نایل آمد.

ایشان تاکید داشتند،انسان پیچیده ترین مخلوق الهی است که باید سیر زندگی خویش را مطابق با خواسته های باری تعالی نماید وگرنه شقاوت و سقوط او حتمی است.

حجت السلام والمسلمین دکتر ابراهیمیان در خطبه دوم ضمن فراخواندن خود ونمازگزاران به تقوای الهی و پاکدامنی به مناسبتهای سالگرد رحلت علماء و بزرگان علم و فقه و نیز هفته کتاب به بیان اهمیت((عالم و علم و دانش)) پرداختند و تصریح داشتند که: خداوند متعال؛ وجودمان را از دو بعد جسمی و روحی آفریده است. تامین تغذیه و انجام درمان امراض جسمی،لازمه حیات است.اما جنبه روحانی آدمی نیز باید بابت تامین تغذیه فکری و رفع مشکلات عقیدتی و معنوی آن اقدام کرد. بنابراین وجود مادیات و اطبای جسمی و نیز وجود علم و فکر و نیز علمای دینی و روحانیون بعنوان اطبای روحی و فکری از حتمیات خواهد بود. طبیب جسم و طبیب روح هر دو از لوازم مسلم حیات است.

خطیب موقت جمعه گتاب به دیدار با علما و بزرگان دین و استفاده از بیانات گهر بار آنان تاکید داشتند چرا که طبق فرمایش اهل بیت علیهم السلام، یک ساعت  نشستن و بهره بردن از محضر شریف علما، افضل از هفتاد سال عبادت است.

در ادامه امام جمعه موقت از نماز گزاران مصلی جمعه و از همه جامعه درخواست کردند که فرزندان خود را جهت ادامه راه علما و فقها به حوزه های علمیه دینی برای فراگیری دروس دینی و فقهی اعزام نمایند.

خطیب جمعه موقت بخش گتاب ضمن دعا و قرائت سوره مبارکه قرآنی به خطبه های خود با دعای تسریع در ظهور منجی عالم بشریت حضرت آقا ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) پایان داد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه