دوشنبه 1396/8/29 - 36 : 22
مشخصات امام جمعه
حسینعلی قادی
حسینعلی قادی
نشتارود
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
مرگ و حیات

بسم الله الرحمن الرحیم

خطبه های نماز جمعه این هفته نشتارود به امامت حجت السلام والمسلمین قادی امام جمعه بخش نشتا اقامه گردید ایشان در خطبه اول درمورد مرگ و حیلت سخانانی را بیان کردند

.۲۸ ماه صفر مصادف با سالروز رحلت رسول اکرم صلی الله علیه و امام حسن مجتبی بود و به شما شیعیان و مسلمانان گرامی تسلیت عرض میکنم . خداوند قانونی را وضع کرده که آن قانون مرگ است که شامل تمامی مخلوقات و موجوداتی می شود که دارای حیات هستند از جمله آن مخلوقات انسان میباشد فرقی ندارد چه کسی میباشد .پیغمبر اسلام هم از این قانون مستثنا نشده است جبرئیل امین می فرمایید هر چه قدر میخاهی زندگی کنی زندگی کن ولی آخر باید از این دنیا دست شست . پیغمبر خاتم که دین خاتم را آورد میراث را پیغمبر به جا آورده که به آن میراث اگر توجه داشته باشیم پیشرفت و سعادت شامل حالشون میشود میراث پیامبر چیست کتاب خدا و عترت ،اهل بیت . مرکز شیعه فرهنگ غنی شیعه را سرلوحه خود قرار دادند و به لطف خداوند پا بر جا ماند .

بهترین راه برای ادا کردن حق پیامبر این است که با دوامانت پیامبر خوب برخورد کنیم و خوب گنار بیاییم بدرد دنیا و آخرت ما میخورد .

در خطبه دوم امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام و المسلمین قادی بعد از دعوت کردن خود و نمازگزاران محترم را به امر تقوا فرمودند در آستانه آخر ماه صفر شهادت آقا امام رضا را به شما دوستاران امام رئوف تسلیت عرض می‌کنم. در داخل هفته وقف هستیم در عین حالی که جایگاه بس رفیع دارد آثار بسیاری برای واقف به جا می آورد متاسفانه در نزد ما جایگاهی ندارد اگر جایگاهی داشت کسانی هستند که این همه زمین دارند اینهمه مستقلات دارند لاعقل یک بخش جزئی را به عنوان یک کار معین وقف کنند که از آن ثواب بهرهمند بشوند که بعد از این که از دنیا رفت از آن استفاده هایی که می شود ثوابهایش به او می رسد . باید تبلیغ شود تا مردم بدانند که با این کار چه در دنیا و چه در آخرت دارای ارج و غورب هستند . در آستانه هفته بسیج هستیم. بسیج یک نهاد مقدس مردمی خدمتگزار می باشد . شهادت امام رضا علیه السلام را در پیش داریم که مامون با خباست تمام آقا رو مسموم کرد که آقایی که با دلسوزی تمام ضامن آهو می شده .

ارتباط با امام جمعه