يکشنبه 1396/11/29 - 57 : 21
مشخصات امام جمعه
سید مهدی امیری
سید مهدی امیری
فيروز كوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
راهبرد نظام تعامل با دنیا است/رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم
امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه راهبرد نظام تعامل با دنیا است و رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم، گفت: آنچه که به رئیس جمهور آمریکا جرات داد، عدم تعامل و وحدت دولت‌های اسلامی در منطقه و در راس، دولت وهابی عربستان است که با رقص شمشیر ترامپ را گستاخ کرد.

حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان، با توصیه به تقوی الهی و عمل به دستورات دین، انجام واجبات و ترک محرمات، اظهار کرد: هیچ انسانی خلق نشد تا مسیر عروج حضرت رسول را طی کند حتی جبرئیل امین هم گفت اگر من قدری از این مسیر را بروم بال و پرم می‌سوزد.

وی افزود: تا زمانی که پیغمبر و شعار نورانی پیغمبر و اهل بیت با ما باشد خداوند عذاب را از ما بر می‌دارد، یک ره توشه از این پیامبر اسلام که سرور و سالار همه خوبی‌‎ها است این است که نسبت به مردم انصاف داشته باشید، با مردم همدردی کنید و در همه حال خلوت و جلوت، سواره و پیاده یاد خداوند باشد.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: انصاف در حقیقت پسندیدن آنچه که برای خود می‌پسندد برای دیگران و توقع خود را کم کند، بازاری نسبت به فروش مال، قاضی با اجرای عدالت، مسولان با تفقد نسبت به ارباب رجوع و بازگشایی گره از کار مردم، اگر چه به یک سخن زیبا و یا راهنمایی لازم باشد.

این مسؤول با ذکر روایتی از معامله در زمان امام صادق(ع)، اظهار کرد: معامله‌ای که یکی از یارانش کرد و سود صد درصدی برد ناراحت شد و تنها اصل پول را گرفت، بنابراین همه ما باید در رفتار ما انصاف به خرج دهیم.

احمدی خاطرنشان کرد: از صفات مومنین مقدم داشتن فرمان ولایت بر همه رای‌ها است،همه احترام حضرت رسول (ص) به سلمان ولایت پذیری بود، ما  فرمان ولایت و عمل در مسیر ولایت را باید بر همه اعمال و رای‌های مقدم بداریم.

وی گفت: یکی از مصادیق اطاعت از ولایت، نماز جمعه است، همه کارها باید رها شود و نسبت به نماز جمعه اهمیت قایل شد، رسول الله (ص) فرمود، کسانیکه گرما و سرمای شدید مانع حضورشان در نماز جمعه نشود، اهل بهشت هستند، یکی از تدابیر امام راحل همین نماز جمعه‌ها است که فرمود، نماز جمعه در راس همه امور است و این اهمیت این فریضه را می‌رساند، نماز جمعه از شئون و جایگاه ولایت است باید رهنمودهای ولی امر مسلمین چه در رابطه با سیاست‌های خارجی و داخلی، چه مباحث اخلاقی، اجتماعی و ... تبیین و تفسیر شود.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: نماز جمعه محل استیفای حقوق مردم است، امام جمعه چشم بیدار مردم است و امور را رصد می‌کند و تلاش می‌کند با تفسیر و تبیین موضوعات و رساندن مشکلات مردم به مسؤولان و حل آن و آنچه که در خفا حل می‌شود نیازی به ایراد آن در نماز جمعه نیست و باید بین مسؤولان تعامل ایجاد کرد، هرجا که تعامل جای خود را به اختلاف و درگیری داد مشکل نه تنها حل نشد بلکه بیشتر شد و لی حتی روستای کوچکی که در سایه وحدت حرکت کند چه پیشرفتی می‌کند.

این مسؤول اظهار کرد: نماز جمعه نمایش وحدت و همدلی است و تا بحال هم اینچنین بود و تلاش ما هم این است تا با تعامل با عزیزان مسوول مشکلات رفع شود، در سیاست خارجی باید گوش به فرمان رهبری باشیم.

ابراهیمی بیان کرد: در طول انقلاب دشمنان با توطئه‌های مختلف با ایران و اسلام دشمنی و خباثت دارد و رئیس جمهور آمریکا با دشمنی و تجری تمام قدس را پایتخت فلسطین معرفی می‌کند، مهمترین چیزی که به وی جرات داد به خاطر عدم تعامل و وحدت اسلامی دولتهای اسلامی در منطقه و در راس دولت وهابی عربستان که باید به عنوان محل امن حجاج و زائران خانه خدا باشد و نقطه اتکا و وحدت مسلمانان باشد، با رقص شمشیر و در دامن استکبار جهانی قرار گرفتن محصولش این است.

وی تصریح کرد: ما تعامل گسترده با دنیا را قائل هستیم و این راهبرد رهبری نظام است الا اسرائیل که ما مشروعیتی برای آن قائل نیستیم و آمریکا که همیشه می‌خواهد هیچکس نفس نکشد و او تنها قدرت دنیا باشد و بنابراین شعار همه ما یکی است مرگ بر آمریکا است.

امام جمعه شهرستان نور گفت: جریان مقاومت در داخل و خارج توانست قدرت خود را به رخ بکشد و امروز داعشی و تکفیری‌ها را نابود کند در کنار نیروهای مردمی عراق و سوریه، نیروهای مدافع حرم و نیروهای مسلح و نیروی قدس ما بود که با تجربه 38 ساله انقلاب توانستند وجود منحوس آن‌ها را از سرزمین‌های اسلامی پاک کنند.

ارتباط با امام جمعه