پنج شنبه 1396/5/26 - 34 : 8
مشخصات امام جمعه
عبدالعلی پوراکبر
عبدالعلی پوراکبر
تنكابن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/30
گزارش نماز جمعه تنکابن مورخ96/4/30

بسم الله الرحمن الرحیم

خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تنکابن به امامت آیت الله پوراکبر امام جمعه تنکابن مورخ30/4/96

اوصیکم عبادالله ونفسی به تقوی الله

موعظه ای از امام صادق (ع):

مَنِ استَوى يَوماهُ فهُو مَغبونٌ ، و مَن كانَ آخِرُ يَومَيهِ شَرَّهُما فهُو مَلعونٌ ، و مَن لم يَعرِفِ الزِّيادَةَ في نفسِهِ فهُو في نُقصانٍ ، و مَن كانَ إلى النُّقصانِ فالمَوتُ خَيرٌ لَهُ مِنَ الحياةِ .

هر كه دو روزش برابر باشد ، مغبون است و هر كه امروزش بدتر از ديروزش باشد ملعون (از رحمت حق به دور) است و هر كه پيشرفتى در وجود خود نبيند در كمبود به سر برد و هر كه در مسير كاستى باشد ، مرگ براى او بهتر از زندگى است .

 خدایا تورا به امام صادق(ع)قسم میدهم توفیق عبادت ،بندگی،وتقوارا به ما مرحمت بفرما.

(سلسله مباحث خانواده)

یکی از مباحثی که درزندگی باید مورد توجه قرار بگیرد این است که نباید فکر بکنیم که دنیا فقط جای خوشگذرانی است ،باید توجه داشته باشیم که دنیا دار مکافات است،دار بلا است، آمده است که بهشت پوشیده شده است با  ناگواری ها وتلخی ها.

اینگونه نیست که فکر کنیم اینجا یه باغ پرگلی بنا شده است ومثل یک پرنده باید میان این باغ پرگل شادی کنیم ،زندگی اینگونه بنا نشده است که دائما به ما خوش بگذرد.

عزیزان دنیا آمیخته شده است با خوشی وناخوشی،شب تاریک ظلمانی با روز روشن عالم تاب خورشید، اینها همه را خداوند کنار یکدیگر وباهم قرار داده است،

متاسفانه انسان تا کوچکترین نا ملایمات میبیند می گوید:ای بابا شانس ما چقدر کم است،ما  درهمه چیز شانس نداریم.

باید توجه کنیم که دنیا همین است کمی نوسان دارد،واصلا فلسفه دنیا وخلقت آن تکامل است،انسان آمده است در این دنیا تا تکامل پیدا کند،رشد کند،به درجات اعلاء انسانیت وکمال برسد.

یکی ازمهمترین امتحانات برای تکامل بشر خانه است،همانطور که جامعه وزندگی در آن محل آزمون است ، فضای خانه هم محل امتحان است. که چقدر میتوانیم سختی ها ،ناگواری های وتلخی های خانه وخانواده را تحمل کنیم. به همان اندازه اینجا خانه تکامل ورشد ما میشود مرکز کمال واوج عزت ما  درپیشگاه خداوند میشود.

ولذا خداوند عالمیان  برای انبیاءالهی هم  درهمان خانه ی خود این عزیزان بلاهایی قرار داد،

 درباره حضرت محمد (ص) همه میدانیم که سرسخت ترین دشمن پیامبر عموی آن  حضرت بودند، چقدر ابو لهب عموی پیامبر با آن حضرت به دشمنی پرداخته است.

اولین جنگی که علیه امیرالمومنین علی(ع) بعد از به حکومت رسیدن آن حضرت بنا کرد،زبیر پسر عمه ی مولا  علی(ع)بود.که جالب است بدانید بسیار، بسیار به آقا علی(ع)علاقه مند بود،

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه