سه شنبه 1396/8/30 - 10 : 19
مشخصات امام جمعه
مهدی خوبرو
مهدی خوبرو
قراخیل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
عزم راسخ مردم شریف ایران در جهت کمک رسانی به زلزله زدگان یک الگوست که باید قدردان آن بود.

بسم الله الرحمن الرحیم
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در تاریخ 26/8/96 با حضور مردم شهید­پرور منطقه بالاتجن برگزار شد. در خطبه اول امام جمعه محترم با بیاناتی از نهج البلاغه آحاد جامعه را به تقوا سفارش کردندو فرمودند: بزرگترین دژو پناهگاه تقواست.

حضرت حجةالاسلام و المسلمین خوبرو به موضوع عدالت اجتماعی پرداختند و خاطر نشان کردند که عدالت اجتماعی از سیره پیامبراکرم (ص) و حضرات معصومین (ع) است. و با ذکر آیه "یا ایها الذین آمنوا کونوا قوامین بالقسط شهداء لله و لو علی انفسکم"
اجرای عدالت را مایه آرامش و آسایش جامعه قلمداد نموده ایشان به نمونه های عدالت اجتماعی اشاره کردندکه پیامبر اکرم (ص) در اجرای عدالت با کسی مسامحه نداشتند اگر چه مجرم از نزدیکترین خویشاوندانش باشند.
امام جمعه محترم در آخر همگان را اعم از کاسب، پدر و مادر، مسئولین و مأمورین را با ذکر آیات قرآنی به اجرای عدالت سفارش کردند.
 خطبه دوم:
حجه الاسلام خوبرو ضمن تسلیت بابت از دست رفتن صدها نفر در زلزله غرب کشوراز خداوند متعال برای بازماندگان صبر و اجر را مسألت نمودند و خاطر نشان کردند ایران برای کمک رسانی به زلزله یکپارچه است و همه مردم و مسئولین برای خدمت رسانی بسیج شدند و فرمودند: امروز ملت شریف ایران در جهت کمک رسانی به زلزله زدگان یک الگو است که باید قدر دان آن بود. ایشان در ادامه به برخی مناسبت ها از جمله بزرگداشت علامه سید محمد حسین طباطبایی اشاره کردند و یاد و خاطره 150 شهید بالاتجن را گرامی داشتندو همچنین امام جمعه محترم پایان ماه صفر را متذکر شدند و از همه کسانی که در امر عزاداری در این مدت خدمت رسانی کردند تقدیر و تشکر نموده  و در پایان به ذکر مصیبت رحلت پیامبر اکرم و امام حسن مجتبی پرداختند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه