يکشنبه 1396/7/2 - 35 : 10
مشخصات امام جمعه
عبدالکریم عابدینی
عبدالکریم عابدینی
قزوین
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
سخنان رییس جمهور آمریکا ناشی از جهل و دشمنی بود/وزارت امور خارجه پاسخ کوبنده و رسمی بدهد/ مردم حمایت کنند، استاندار جدید قدم‌های جدی بردارد/محرم و صفر فرصتی برای همدلی و انسجام است

امام جمعه قزوین: سخنان رییس جمهور آمریکا ناشی از جهل و دشمنی بود/وزارت امور خارجه پاسخ کوبنده و رسمی بدهد/ مردم حمایت کنند، استاندار جدید قدم‌های جدی بردارد/محرم و صفر فرصتی برای همدلی و انسجام است

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار می‌شود، با بیان مطالب فوق اظهار کرد: سخنان رییس جمهور امریکا دخالت جویانه بود و گمان می کنند در جهان کاره ای هستند.

وی بیان کرد: امریکایی‌ها و رییس جمهور این کشور درک نمی‌کنند که ساختمان قدرت شیطانی‌شان کاملاً شکست خورده و در حال فروریزی است و در میان ملت‌ها هیچ موقعیتی ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه قدرت پوشالی امریکا در سال 57 با انقلاب اسلامی ایران متزلزل شد و درهم شکست، گفت: از آن روز تا کنون شمارش معکوس فروپاشی امریکا آغاز شده است اما رییس جمهور امریکا این واقعیت را درک نمی کند و سخنانش ناشی از ناآگاهی از شرایط جهانی است.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه ضرروت دارد پاسخ کوبنده و رسمی از سوی جمهوری اسلامی، خصوصاً وزارت امور خارجه داده شود، گفت: پاسخ هایی داده شده است اما مردم پاسخ های شفاف تر و کوبنده تر را در قبال یاوه گویی های امریکا انتظار دارند.

وی به نکته دیگری در این باب اشاره و عنوان کرد: غرب زدگان و آن هایی که خیال می کنند امریکا برایشان کاری می کند و یا در سمت کدخدایی است باید بدانند که خداوند فرمود این سخنانی که از آن ها می شنوید به خاطر عصبانیت، کینه و عجول بودن آن ها است و آن چیزی که در سینه هایشان است و آشکار نکرده اند، خیلی بیشتر از این سخنان است.

آیت‌الله عابدینی افزود: امریکایی ها حق دارند عصبانی باشند زیرا در گذشته کشور ما محلی برای تفریح و سرگرمی آن ها بود، طمع کرده بودند عراق پایگاهی برای آن ها شود، داعش را به جان مسلمانان انداختند، به یمن لشکرکشی کردند اما جز خاری، شکست و تحقیر چیزی نصیبشان نشد.

خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: قرآن می گوید آن ها از شما عصبانی هستند و شما باید در مقابل آن ها بگویید که مرگ بر شما باد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: شعار "مرگ بر آمریکا" برگرفته از آیات قرآن است و طلب یک دعا از خدای متعال است؛ آنجا که خداوند می‌فرماید: " مرگ بر هر مستکبری"؛ یعنی او هم آماده‌ است تا با دعا و درخواست ما سرنگونی مستکبرانی چون آمریکا را برساند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: ما براساس وعده‌های قرآن کریم به نابودی جنایتکاران در آینده ای نزدیک اعتقاد داریم، یقین داریم که آمریکا و غرب مستکبر، شبیه شور ی سابق، افول می‌کند و به غروب دوران خود نزدیک شده است و عصبانیت‌های اخیر رییس جمهور آمریکا، به واسطه احساس خطر آنهاست.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم بیان کرد: محرم فضای کشور و جامعه را حماسی می‌کند و ما باید از مکتب سیدالشهدا (ع) درس بگیریم که دل‌هایمان با یکدیگر منسجم تر شده و مهر و محبت در خانواده‌ها افزایش یابد و به برکت نام امام حسین(ع) فرزندان باید اعضای خانواده خود را اخلاقی تر ببینند.

آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: ما در زیارت عاشورا می‌خوانیم که "انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم" این دعا بدین معناست که هرچه مهر و محبت است باید بین مسلمانان گسترش یابد و کینه و خشم باید نثار دشمنان دین و اسلام شود.

این خطیب نمازجمعه گفت: رعایت شئونات اسلامی و تعظیم شعائر دینی در ماه محرم باید مدنظر همه عزاداران قرار بگیرد و باید به گونه ای رفتار کنیم که این مناسک به بهترین نحو برگزار شود و برپایی عزای حسینی برای دیگران ایجاد مزاحمت نکند.

وی درباره ورود انحرافات به عزاداری‌ها تصریح کرد: باید مراقب رخنه خرافات به عزاداری‌ها باشیم و هرساله برخی بدعت‌ها در مراسم عزاداری و به دریای معرفت امام حسین(ع) نفوذ می‌کند که باید با آنها مقابله کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: برخی‌ها در مجالس عزاداری به راحتی هر موضوعی را به امام حسین(ع) نسبت می‌دهند؛ اهالی مجالس محرم، مداحان و سخنرانان باید از انحراف عزادارای‌ها جلوگیری کرده و نهی از منکر کنند و اجازه ندهند فرهنگ اباعبدالله آسیب ببیند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: جنگ نابرابر را به خوبی در دفاع مقدس مشاهده کردیم زیرا همه دنیا به حمایت از بعثی ها به میدان آمدند اما مردم متدین و مسلمان در مقابل این رژیم منحوس و کافر ایستادند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: مردم عراق نیز تحت ظلم و ستم این رژیم منحوس قرار داشتند و بسیاری از آن ها در جبهه های جنگ ما علیه بعثی ها مبارزه می کردند.

وی بیان کرد: خدای متعال نشان داد اگر شما به یاری اسلام بشتابید، حتی اگر تعدادتان کمتر هم باشد خداوند پیروزی را نصیب شما خواهد کرد و این را به خوبی در دفاع مقدس مشاهده کردیم.

آیت الله عابدینی اذعان کرد: در دفاع مقدس نیروهای ما منسجم با هم عمل کردند و سپاه پاسداران، ارتش قدرتمند و بسیج مردم در کنار هم علیه بعثی ها و متحدانش ایستادند و نتیجه بزرگی به دست آمد؛ امروز هم بهترین شرایط وحدت و انسجام در بین نیروهای مسلح مشاهده می شود.

خطیب جمعه قزوین خاطرنشان کرد: ما باید قدرتمند، متحد، همدل و پیرو ولایت و رهبری باشیم تا امنیت داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: تلاش فرهنگیان ما طی این سال‌ها در مدارس گسترش تربیت اسلامی، اخلاق و نماز در بین دانش آموزان بوده است؛ با شروع سال تحصیلی باید این روند در تربیت دینی نسل نوجوان ما ادامه یابد. 

امام جمعه قزوین با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع خبرگان رهبری عنوان کرد: تاکید رهبری در جمع اعضای خبرگان عدم اعتماد به دشمنان بود؛ زیرا هرکجا به آنها اعتماد کردیم عامل ضرر برای ما شد و هرجا محکم مقابل زورگویی‌ها ایستادیم، پیروز شدیم.

وی با اشاره به معارفه استاندار قزوین بیان کرد: طی هفته گذشته شاهد تودیع آقای همتی از استانداری قزوین و انتخاب وی به عنوان استاندار هرمزگان بودیم؛ همچنین آقای زاهدی که سابقه خدمت در 7 استان‌ مختلف را دارند به عنوان استاندار جدید قزوین معرفی شدند.

آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: امیدواریم با حضور استاندار جدید قزوین استان ما نفسی تازه کند و مشکلات با جدیت پیگیری شود؛ از سخنان آقای زاهدی مشخص بود وی قبل از ورود به استانداری به مشکلات اشراف پیدا کرده اند.

این خطیب نمازجمعه گفت: بیکاری امروز مردم استان قزوین را رنج می‌دهد؛ مشکلات حوزه صنعت و کشاورزی نیازمند توجه و حمایت جدی از سوی استاندار قزوین است.

وی تصریح کرد: استان قزوین فرصت‌های ارزشمندی برای خدمت دارد که امیدواریم با انسجام همگانی و پشتیبانی مردم، استاندار جدید با موفقیت قدم‌های جدی برای استان بردارند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه