جمعه 1396/9/3 - 31 : 3
مشخصات امام جمعه
عبدالکریم عابدینی
عبدالکریم عابدینی
قزوین
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
گربه‌رقصانی فرانسوی‌ها موجب کشتار کودکان یمنی می‌شود/ سازمان بین‌الملل متظاهری بیش نیست
حجت‌الاسلام علی قابل در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت سالروز رحلت پیامبراکرم(ص)، شهادت امام حسن‌مجتبی(ع) و جان باختن هموطنان در زلزله غرب کشور مردم را به تقوای الهی دعوت کرد و اظهار داشت: اگر تقوا در امور جاری و ساری نشود، انسان در زندگی به گمراهی و ضلالت کشانده می‌شود.
وی ادامه داد: جمع‌آوری یک توشه مطلوب برای آخرت، وابسته به داشتن تقوا در دنیا است زیراکه تقوا پاک‌کننده ظرف وجود انسان و آماده‌کننده آن برای جمع‌آوری گنج‌های با ارزش معنوی است.
امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: یکی از روش‌های سربلندی در دو جهان توجه به زندگی و سیره پیامبر اکرم(ص) و عمل به آن است.
قابل مطرح کرد: خدمات و فداکاری‌های پیامبر در طول تاریخ تنها شامل مسلمانان نبوده بلکه تمام جوامع بشریت را در برگرفته و آنان را به ارزش‌های انسانی بیش از پیش نزدیک کرده است.
وی مطرح کرد: یکی از پسندیده‌ترین اعمالی که در اسلام به آن سفارش شده، ایجاد کانونی به منظور تقویت اسلام و تربیت اسلامی یک جامعه است که نیت پاک و خالصانه و اداره‌کنندگان با تقوا دو شرط لازم برای ایجاد این کانون اسلامی است که مردم نباید از آن غافل شوند.
امام جمعه قزوین گفت: مسلمانان همواره باید مراقب دشمنانی باشند که در لباس دین از مذهب، علیه مذهب به منظور ایجاد تفرقه و ضربه زدن به اسلام استفاده می‌کنند.
قابل با اشاره به بیانات امام حسن مجتبی(ع) تصریح کرد: تفکر مادر نیکی‌ها بوده و تنها با تفکر است که می‌توان به اعمال نیک و سربلندی در دو جهان دست یافت.
وی با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه ادامه داد: در این حادثه که بسیاری از هموطنان جان خود را از دست دادند، مردم ایران گام به گام به یاری آن‌ها شتافته که امید است این همراهی ادامه داشته باشد، چراکه بسیاری از زلزله‌زدگان خانه و کاشانه خود را از دست داده‌اند.
امام جمعه قزوین اضافه کرد: امروز شاهد اتفاقی ناگوار در غرب کشور با عنوان زلزله کرمانشاه هستیم که از تمام مردم که با توجه به شروع فصل سرما و بارش از مردم و مسؤولان خواهشمندیم هرچه سریع‌تر همانند گذشته با فداکاری‌های خود در بهبود این وضعیت برآیند.
قابل با اشاره به کشتار مردم مظلوم یمن عنوان کرد: بی‌مسؤولیتی سازمان بین‌الملل و گربه‌رقصانی مسؤولان فرانسوی سبب شده که امروز شاهد مرگ روزانه 100 کودک یمنی بر اثر گرسنگی و محاصره نظامی منطقه یمن باشیم.
وی تشریح کرد: مسلمانان باید توجه داشته باشند که تنها کسانی که می‌توانند به آنان کمک کنند، خودشان هستند و نباید منتظر یاری‌رسانی از جانب متظاهرانی چون سازمان بین‌الملل باشند.
امام جمعه قزوین گفت: با بررسی رفتار دولت آمریکا در طول تاریخ و مشاهده تناقص سخنان و عملشان به این نتیجه می‌رسیم که دولت‌های استکبارگری همچون آمریکا به هیچ‌وجه تکیه‌گاه مطلوبی برای جامعه ما نیست.
اخبار
ارتباط با امام جمعه