جمعه 1396/4/2 - 48 : 23
مشخصات امام جمعه
علی صالحی
علی صالحی
آبگرم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/22
دعوت قرآن و کربلا به انقلاب

 

 

خلاصه خطبه های نماز جمعه 95/11/22 بخش آبگرم به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای صالحی :

ایشان بیان کردند:

نماز جمعه انجام نگیرد تقوای کسی تایید نمی شود . در حدیث داریم هر کس سه هفته بدون عذر در نمازجمعه غایب باشد از دین خارج و منافق است چون از تقوا خارج می شود ، حضور در نماز جمعه مهر تایید بر تقوای مومن است.

**و إِذْ نَجَّيْناکُمْ مِنْ آلِ فِرْعَوْنَ يَسُومُونَکُمْ سُوءَ الْعَذابِ يُذَبِّحُونَ أَبْناءَکُمْ وَ يَسْتَحْيُونَ نِساءَکُمْ وَ في‏ ذلِکُمْ بَلاءٌ مِنْ رَبِّکُمْ عَظيمٌ

و ( به یاد آرید ) هنگامی که شما را از ( چنگال ) فرعونیان نجات دادیم که بدترین شکنجه را بر شما تحمیل می کردند ، پسران شما را دسته جمعی سر می بریدند و زن های شما را زنده نگه می داشتند ، و در این کار از جانب پروردگارتان آزمایشی بزرگ ( برای شما ) بود.

قبل از انقلاب پادشاهان ستمگر و فرعونیان بر مردم ایران حکومت میکردند که به برکت خداوند متعال مردم ایران بارهبری امام (ره) قیام کردند و آنان را ساقط کردند.

 

**قالَتْ إِنَّ الْمُلُوکَ إِذا دَخَلُوا قَرْيَةً أَفْسَدُوها وَ جَعَلُوا أَعِزَّةَ أَهْلِها أَذِلَّةً وَ کَذلِکَ يَفْعَلُونَ

بی تردید پادشاهان چون به شهر ( یا کشوری ) درآیند آنجا را به تباهی کشانند و سران و قدرتمندان آن را خوار سازند ، و ( آنها معمولا ) چنین می کنند.

پادشاهان مومنان را ذلیل و کفار را عزیز می کنند . خدا لعنت کند پادشاهان 2500 سال حکومت ظلم را ، که در مقابل کمترین مقام غربی خود را تحقیر میکردند. خداوند متعال ما مردم مسلمان را عزیز کرد . انقلابی که امام خمینی (ره) برپا کردند موجب عزیز شدن مردم ایران شد.

 

**مهمترین عامل انقلاب اسلامی ؛ خود اسلام است . قرآن ما را دعوت به انقلاب کرده ، امام حسین (ع) و حادثه عاشورا ما را دعوت به انقلاب کرده ، به ما آموخته است که خون خودرا بدهید ،  شهید شوید ، اما توسط دشمن خار نشوید. اسلام ، علما و مراجع بودند که انقلاب را پیروز کردند.

 

** اسلامی که افول کرده و در حال مرگ و انحراف بود و فقط نام آن مانده بود و تبدیل به اسلام غربی و انگلیسی شده بود را انقلاب ، نجات و اسلام فاطمی ، نبوی و عاشورایی را دوباره زنده کرد.

 

** حرکت تجددگرایی و مدرنیسم در تمام کشورهای دنیا در حال اجرا بود و تمام کشورهای اروپایی ، آمریکایی و بعضی کشورهای آسیایی را در هم نوردیده و اسلام را از بین برده و به مرزهای کشور عراق و ایران رسیده بود، که علمای بزرگ مانند حکیم ، صدر ، مطهری و امام خمینی (ره) در مقابل این حرکت تجددگرایی ایستادند و جنگ سختی شد که نتیجه آن انقلاب و آزادی شد.

 

** شاهان و مسئولان قبل از انقلاب ، بهایی شده بودند و ازدواج محارم را حلال و معاد و قیامت را قبول نمیکردند و شرابخواری و کارهای فساد را حلال میدانستند. تمام شاهزادگان و وزرا و مسئولین عالی رتبه به فرقه ضاله بهایی پیوسته بودند که انقلاب اسلامی نگذاشت این جریان وارد جامعه شود.

 

**قبل از انقلاب بیشتر احکام اسلامی تعطیل شده بود ، مانند نماز جمعه که بعد انقلاب زنده شد . احکامی مانند جهاد و شهادت که امروز زنده شده است و ثمره آن پیروزی مومنین در کشورهای عراق ، سوریه و فلسطین شده است اگر امروز داعش در این کشورها شکست خورده است به خاطر همین زنده شدن جهاد و شهادت به برکت انقلاب است.

 

**امروز به برکت انقلاب ، اسلام و شیعه در جهان مطرح و تبلیغ شده و اسلام انگلیسی و اسرائیلی شکست خورده و مردم جهان با چهره واقعی دین مبین اسلام آشنا شده اند.

 

** شاهکار انقلاب اسلامی ایران تبدیل حکومت پادشاهی ، فرعونی ، فساد و امرایی  با خون شهدا ، به حاکمیت پاکان ، صالحین ، حاکمیت مجتهد جامع الشرایط ، فقیه و ولایت فقیه ، نائب آقا امام زمان ( عج) است که تفاوت آنها بقدری است که نمی توان آن را بیان کرد

ارتباط با امام جمعه