دوشنبه 1396/11/2 - 48 : 23
مشخصات امام جمعه
سیدابوتراب موسوی
سیدابوتراب موسوی
آبيك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
مسؤولان به جای بازی با اعتقادات شیعه به حل مشکلات مردم بپردازند

خطیب جمعه موقت آبیک:

مسؤولان به جای بازی با اعتقادات شیعه به حل مشکلات مردم بپردازند

خطیب جمعه موقت شهر آبیک با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور و قابل نقد دانستن امام زمان(عج) پس از ظهور ایشان گفت: طرح این مسئله بازی کردن با اعتقادات شیعه است.

حجت الاسلام عبدالصمد رمضانی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر آبیک در مسجد ولیعصر(ع) این شهر اظهار داشت: رئیس‌جمهور در سخنرانی چند روز پیش خود بیان کرده بود که همه باید انتقاد شوند و استثنا نداریم، تمام مسؤولان در کشور قابل نقد هستند و در کشور معصوم نداریم که درست است.

وی افزود: روحانی در ادامه سخنرانی اذعان کرده بود اگر وقتی هم امام زمان(عج) ظهور کرد می‌شود ایشان را نقد کرد که باید گفت طرح این مسائل بازی کردن با اعتقادات شیعه بوده و آقای رئیس‌جمهور باید به جای بیان حاشیه‌سازی به حل مشکلات معیشتی مردم، رفع گرانی و بیکاری بپردازد.

امام جمعه موقت شهر آبیک ادامه داد: فرمایش رئیس‌جمهور مبنی بر قابل نقد بودن معصومین(ع) اعتراض شدید علما، مراجع عظام تقلی و حوزه‌های علمیه، متدینین و مردم ولایت‌مدار و انقلابی را به همراه داشت.

رمضانی اضافه کرد: یک روز مطرح می‌کنند امام حسین(ع) با عمربن‌سعد مذاکره کرد در حالی که نصیحت و موعظه بود و مسؤولان ما فرق این دو را نمی‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: یک روز ولایت و امامت امام علی(ع) را زیر سؤال برده و تشکیک و شبهه ایجاد می‌کنند و به تازگی هم اذعان کرده‌اند که اگر امام زمان(عج) ظهور کند می‌شود نقد کرد.

خطیب جمعه موقت شهر آبیک بیان کرد: طبق فرمایش مراجع عظام تقلید رئیس‌جمهور باید به جای پرداختن به مباحث چالش‌دار و قربانی کردن اعتقادات در مسلخ اهداف سیاسی به فکر حل گرانی، مشکلات معیشتی، بیکاری، اصلاح فضای مجازی بپردازند.

رمضانی افزود: دشمن، وهابیت، تکفیری‌ها و عربستان ملعون علیه نظام اسلامی کمر همت بسته‌اند و در جامعه نیاز به وحدت و انسجام داریم که نباید مسؤولان مسائلی را مطرح می‌کنند که بهانه به دست دشمنان دهد.

وی ادامه داد: از دیدگاه آقایان اثرات مثبت برجام تا قیام قیامت باقی بوده و قابل نقد نیست و کسی حق ندارد نقد کند و هرکس نقد کند، بی‌سواد و جهنمی و غیره است اما خودشان پیامبر و اهل‌بیت(ع) را قابل نقد می‌دانند.

امام جمعه موقت شهر آبیک با بیان اینکه کلید حل مشکلات اقتصادی در برجام و رفت و آمدهای پرهزینه به اروپا نیست، اضافه کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی و برخورد سخت با مفسدان اقتصادی کلید حل مشکلات اقتصادی است.

رمضانی خاطرنشان کرد: دولتمردان پس از فتنه عقیم که نیاز به آرامش است باید صدای معترضان را شنیده و مشکلات آنان را حل کند چراکه پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و نقد معصومین(ع) دور از انصاف و جای تأسف است.

وی مطرح کرد: دشمن فکر می‌کرد با فتنه اخیر از هفتم دی ماه تا 22 بهمن ماه کار نظام را تمام می‌کند اما با درایت و هوشیاری رهبر معظم انقلاب و ملت ولایتمدار ایران، امید دشمنان به یأس تبدیل شد و پذیرفتند که شکست خورده‌اند.

امام جمعه موقت شهر آبیک به 29 دی اشغال نظامی فرودگاه مهرآباد تهران توسط شاپور بختیار برای جلوگیری از ورود امام خمینی(ره) به ایران افزود: زمین و زمان دست به دست هم داده بودند تا هواپیمای حامل امام راحل فرود نیاید و شاه فرار نکند اما امام خمینی(ره) با توکل بر خدای بزرگ بالا رفت و شاه به خاطر تکبرش به زمین خورد.

رمضانی به تظاهرات و اعتراض مردم هند مبنی بر سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به این کشور ادامه داد: پیام حمل تمثال مبارک امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در راهپیمایی مردم هند بیانگر صدور انقلاب اسلامی به این کشور است.

وی ضمن تسلیت جان باختن دریانوردان غیور کشتی سانچی در راستای اعتلای اقتصاد مقاومتی به خانواده‌های آنان، یاد و نام این عزیزان را گرامی داشت و در خصوص تحریم تنباکو توسط میرزا محمدحسن شیرازی و شکستن کمر استعمار پیر انگلیس و نوشتن نامه اسماعیل هنیه رئیس دفتر جنبش حماس به مقام معظم رهبری و حساب‌رسی نفس و اعمال پیش از مرگ توسط انسان مطالبی بیان کرد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه