يکشنبه 1396/8/28 - 37 : 2
مشخصات امام جمعه
سیدابوتراب موسوی
سیدابوتراب موسوی
آبيك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
دولتمردان قصد پناه بردن به غرب را دارند/ به مملکت تکیه کنید

خطیب جمعه آبیک:

دولتمردان قصد پناه بردن به غرب را دارند/ به مملکت تکیه کنید

خطیب جمعه شهر آبیک گفت: دولتمردان باید به ملت و مملکت تکیه کنند مگر پایگاه مردمی خود را خدای نکرده از دست داده‌اند که می‌خواهند به غرب پناه ببرند.

حجت‌الاسلام سیدابوتراب موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر آبیک در مسجد ولیعصر(عج) اظهار داشت: داعش‌سازان و حامیان داعش با تمام ساز و برگ جنگ نرم و سخت برای تغذیه کشورهای منطقه به میدان آمده‌اند اما شکست مفتضحانه‌ای تاکنون خورده‌اند.

وی افزود: با طرح توطئه جدید به رهبری عربستان، در لبنان قصد برکناری حزب‌الله را داشتند تا اسرائیل نفس آرام بکشد که نخست‌وزیر لبنان را به گروگان گرفتند تا نقشه شوم خود را پیاده کنند اما به برکت هوشیاری و بیداری مردم منطقه و لبنان این توطئه در نطفه خفه شد.

امام جمعه شهر آبیک ادامه داد: در صحیفه نور به نقل از امام راحل آمده است که عقب‌نشینی و سازش با استکبار و غرب به معنای نابودی و دست کشیدن از اسلام و دفن آن تا آخر دنیا است.

موسوی اضافه کرد: اگر مسلمان هستیم باید از انبیای الهی پیروی کنیم یعنی برای حفظ اساس و کیان اسلام و کشور اسلامی باید ایستادگی کرده و با مستکبران مبارزه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امام راحل فرموده است که اگر می‌توانستم بین شرق و غرب یک دیوار می‌کشیدم یعنی آقایانی که برای باز کردن دفتر اتحادیه اروپا در کشور وسوسه می‌شوند به فرمایشات معمار کبیر انقلاب فکر کرده‌اند در حالی که ادعای پیروی از امام و  خط ایشان را دارند.

خطیب جمعه شهر آبیک به شرارت انگلستان و خیانت فرانسه علیه ایران اشاره و اذعان کرد: رئیس‌جمهور فرانسه اذعان کرده که حاضر هستیم ایران را تحریم کنیم، توتال هم گفته اگر آمریکا تحریم‌ها را برگرداند در قرارداد نفتی با ایران تجدیدنظر می‌کنیم؛ مگر دولت یازدهم و دوازدهم چقدر به آنان امتیاز داده و به آنان دل بسته شده است که امروز شاخ و شانه می‌کشند؟

موسوی افزود: دولتمردان باید به ملت و مملکت تکیه کنند مگر پایگاه مردمی خود را خدای نکرده از دست داده‌اند که می‌خواهند به غرب پناه ببرند.

وی تفکر جدایی بین آمریکا و اروپا را اشتباه دانست و ادامه داد: یقین بدانید که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها جدایی‌ناپذیر بوده و دشمن دین و امام حسین(ع) و ایمان و جوانان مؤمن هستند و به بهانه‌های مختلف همچون مطرح کردن مسائل موشک و انرژی هسته‌ای و غیره درصدد  منحرف کردن اذهان مردم هستند که باید مراقب بود و فریب آنان را نخورد.

امام جمعه شهر آبیک اضافه کرد: باید طبق نظر مقام معظم رهبری مبنی بر راه علاج یعنی مقاومت در برابر افزون‌خواهی آمریکا و کسب اقتدار حرکت و عمل کنیم.

موسوی ضمن قدردانی از مردم و تلاش بی‌وقفه و خدمات ارزنده ارتش و سپاه و بسیج و هلال احمر در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه خاطرنشان کرد: لازم است که دولت و ملت به کمک‌های خود به مردم این استان افزوده و با کمک‌های مادی و معنوی خود از آلام این عزیزان زلزله‌زده بکاهند.

وی ضمن تسلیت 28 صفر رحلت جانگذاز رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و 30 صفر شهادت جانسوز امام رضا(ع) بیان کرد: در حدیثی از پیامبر اکرم(ص) آمده است که بندگان خدا شما را به رعایت الهی توصیه و بر اطاعت خدا تشویق می‌کنم و همواره به دو چیز گرانبها که از خود به یادگار می‌گذارم، متوسل شوید و به این قران کریم و اهل‌بیت(ع) پایبند و معتقد باشید تا در پرتو این دو از گمراهی نجات یابید.

امام جمعه شهر آبیک افزود: قیمت انسان به میزان تقوای او بوده و هرچه تقوای انسان بیشتر باشد، ارزشش بیشتر است.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه