دوشنبه 1396/8/1 - 29 : 20
مشخصات امام جمعه
سیدمرتضی فاطمیان
سیدمرتضی فاطمیان
اقباليه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
ملت غیور ایران هرگز اجازه نخواهد داد آمریکا به قلعه‌های مستحکم این ملت ورود پیدا کند
 ملت غیور ایران هرگز اجازه نخواهد داد آمریکا به قلعه‌های مستحکم این ملت ورود پیدا کند

 

به گزارش ستادنماز جمعه اقبالیه به امامت حجت الاسلام معبودی در مصلی امام‌خمینی(ره) اقامه شد.

 

حجت الاسلام معبودی بیان کرد: تقوا ریشه همه سعادت‌هاست و یکی از نشانه‌های تقوا این است که انسان در فکر قیامت و آخرت باشد.

 

وی افزود: یکی از نام‌های روز قیامت، یوم الثقیل (روزسنگین) است. چون در روز قیامت محاسبه و مجازات انسان‌ها سنگین است این نام را به آن اختصاص می‌دهیم. بنابراین تلاش انسان در دیار باقی برای از بین بردن گناهان و افزایش اعمال نیک بی‌فایده است.

 

امام جمعه موقت اقبالیه اظهار کرد: در بحث امر به معروف و نهی از منکر، هر انسانی برای اصلاح دیگران ابتدا باید خود را اصلاح کند.

 

وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو گفت: شهادت امام سجاد(ع) از مناسبت‌های این هفته است. روز جهانی استاندارد از دیگر مناسبت هاست که امروزه به امری مهم در زندگی بشر تبدیل شده است.

 

وی با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان تصریح کرد: امروزه با وضعیتی که در فضای مجازی داریم باید با مدارس فرزندانمان در ارتباط باشیم و با مربیان مشارکت کنیم.

 

حجت الاسلام معبودی در خصوص هفته تربیت بدنی و ورزش افزود: با توجه به زندگی ماشینی امروزه ورزش امری مهم برای همه می‌باشد و مسئولین نیز باید فضا و امکانات لازم را برای این امر مهم فراهم کنند.

 

وی در پایان به سالگرد قانون مصونیت قضایی برای آمریکایی‌ها و همچنین حمله آمریکا به جزایر نفتی خلیج فارس اشاره کرد و گفت: ملت ایران ملتی عاشورایی است و آمریکا جرئت مقابله با چنین ملتی را ندارد. ملت غیور ایران هرگز اجازه نخواهد داد که آمریکا به قلعه‌های مستحکم این ملت ورود پیدا کند
اخبار
ارتباط با امام جمعه