يکشنبه 1396/11/1 - 37 : 16
مشخصات امام جمعه
علی اسلامی
علی اسلامی
تاكستان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
سالروزانتصاب حضرت ایت الله خامنه ی به امامت جمعه تهران فرار شاه در 26 دی صحبتهای در مورد ایت الله هاشمی رفسنجانی و شکنجه های ساواک و کشتاری که انجام دادند
مطالعه رفتار مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوران مبارزه و دفاع مقدس به عنوان  یک چهره انقلابى و همچنین پیام مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) در رحلت ایشان را توصیه می کنم.
 حضرت آیت الله اسلامی نماینده مردم استان قزوین در مجلس  خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه های خود درگذشت مرحوم رفسنجانی را ناگهانی و تأسف‏بار عنوان کرد و فرمودند: آقای هاشمی نمونه ایی از نسل اول انقلاب بودند و  در عرصه هایی چون دوران انقلاب ، زندان ها وشکنجه هایی که متحمل شدند  نقش بسزایی داشتند، این نقش مهم در پیام تسلیت مقام معظم رهبری هم مشخص بود.
وی افزود: تقدیر خداوند بر این است که مرگ  برای همه هست حتی بر پیغمبر اکرم (ص) و سایر اولیای الهی، ایشان هم چنین در این رابطه حضور با شکوه و هوشمندانه مردم در مراسم تشییع را ستودند و این حضور را نشانه وحدت وانسجام ملی دانسته و با آرزوی غفران الهی برای آن فقید ،  فقدان ایشان را به مقام معظم رهبری (حفظه الله) ومردم تسلیت گفتند. خطیب نماز جمعه تاکستان در  رابطه با فرار شاه خائن در 26 دی 1357 فرمودند : در سال 1357 وقتی تظاهرات مردمی در سراسر ایران اسلامی گسترده تر شد ، شاه با گریه از ایران فرار کرد ، البته تصورات عده ای بر این بود که همانند 28 مرداد شاه را مجددا برمی گردانند ولی زهی خیال باطل ، که در این رفتن دیگر برگشتنی نبودچرا که حضرت امام خمینی (ره) وشهید بهشتی وشهید مطهری ها بودند.
ایشان در همین رابطه فرمودند: آمریکا با آن که ثروت ایران را در زمان شاه می بلعید و از شاه خوردند و مکیدند در هنگام ورود شاه به آمریکا ایشان را نپذیرفتند و گفتند صلاح نیست شاه در آمریکا باشدو...
ایشان همچنین شکنجه های ساواک را متذکر شده وفرمودند: آن شکنجه های قرون وسطایی همانند آپلوی ساواک که عذاب آور بود عاقبت شاه را ذلیلانه از کشور برد و در آخر نیز با ذلت از دنیا رفت. یت الله اسلامی در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان تاکستان با توصیه به رعایت تقوای الهی با گرامی داشت سالروز انتصاب حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله تعالی) به امامت جمعه تهران در سال 1358 از سوی حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت:  حضرت آقا از سال 1358 که به امامت جمعه منصوب شده اند، تا کنون امام جمعه تهران هستند .
ایشان با تقدیر از حضور اقشار مختلف به ویژه از جوانان که عاشقانه صفوف نماز جمعه را تشکیل می دهند افزودند: نماز جمعحضرت آیت الله اسلامی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه شهادت نواب صفوی را گرامی داشته و فرمودند: شهید نواب صفوی از شجاعت و دلیری  برخوردار بودند که در سال 1334 شمسی بدست شاه وجلادان ایشان این شهید بزرگ و یارانشان همچون ذوالقدرها و... در سحر گاه به گلوله بسته شده و به شهادت رسیدند.
 ایشان همچنین به بیان خاطره ا ی از زندگی این شهید بزرگ پرداختنده  از زیبایی ها ی بعد از انقلاب و  از برکات انقلاب اسلامی است.
ارتباط با امام جمعه