شنبه 1396/2/9 - 27 : 4
مشخصات امام جمعه
محمد احمدی
محمد احمدی
بیارجمند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه بیارجمند

خطبه اول

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد احمدی امام جمعه محبوب بیارجمند اول خودش و تمام نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت نمود و فرمودند تقوای الهی همان رعایت تعظیم شعائر الهی است و شعائر الهی همان قانون پروردگار است که نمازو حج و زکات و امر به معروف ونهی از منکر و احترام به والدین و خواندن نماز اول وقت راس امور تقوی است  وی همچنین پیرامون تقوی در زمینه های مختلف بررسی و مفصل مطالبی را بیان نمودند و سپس اشاره ای به ایام شهادت امام موسی بن جعفر (ع) کردند و با نقل حدیثی از این امام مظلوم گفت اقا موسی بن جعفر به یکی از اصحاب خود فرمودند عاقل به کسی گفته میشود که در حد توانش قبول مسئولیت نماید و بیشتر از ان را نپذیرد و بهریین بنده کسی است که مطیع خداو پیامبر و علش باشد نه مطیع هوای نفس خود.

 

خطبه دوم

 

سفارش به تقوای الهی و رعایت حقوق پروردگار در خطبه دوم متذکر شدند و به مناسبتهای طول هفته پرداختند اول اردیبهشت روز بزرگداشت سعدی را فرمودند و پیرامون شخصیت این شاعر مطالبی را بیان نمودند .

دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران در سال 58 به فرمان حضرت امام (ره) را بیان فرمودند . گفتند که امام راحل (ره) فرمودند اگر شپاه نمود کشور نبود در سال 59 در چنین روزی تاسیس انقلاب فرهنگی بود .

اخبار
ارتباط با امام جمعه