يکشنبه 1396/4/4 - 16 : 13
مشخصات امام جمعه
محمدرضا رحیمی زاده
محمدرضا رحیمی زاده
درجزين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/22

حجت الاسلام رحیمی زاده امام جمعه شهر درجزین در روز میلاد امام زمان(عج)در جمع نمازگزاران درجزینی گفت:پاسداشتن شعائر الهی یعنی کسانی که در نماز جمعه و مسجد شرکت میکنند که به آنها افراد باتقوی گویند، امروز روز نیمه شعبان است و اعمال مشخصی دارد و انسان باید در بلندی قرارگرفته و سلام مخصوص به امام زمان(عج) بدهد و همچنین صدقه و قربانی برای سلامتی حضرتش،همچنین قربانی کردن به صورت دسته جمعی که انجام این اعمال نوعی ابراز عشق و علاقه و دوستی است و سودش به جامعه بر میگردد چون حضرت ولی عصر دلنگران ما و اعمال ماست و متوجه هرگونه رفتار ما میشود همچنین خواندن زیارتنامه ها و ادعیه هامهم است،وجود هجده موضوع درخواست شده از سوی امام زمان(عج)در دعای الهم ارزقنا حدود 11حاجت از خدا برای ما خواسته است،در شب و روز میلاد حضرتش برگزاری جشن حکم زنگ تفریح داشته و ما باید با قرائت قران و ادعیه و شب زنده داری کاری کنیم رضایت حضرتش را جلب کنیم،توفیق عبادت خواستن از خدا یکی از درخواستهای حضرتش میباشد.

خطیب نماز جمعه افزود:هر بلایی که به سر ما انسانها می آید ناشی از گناه ماست و دومین خواسته انفاق و بعد استقامت و هدایت در مسیر و عادت کردن زبان به حرف خوب و علم و معرفت که بالاترین درخواست است،کسب روزی حلال و دوری از امور شبهه ناک،دوری از دزدی و ظلم و جور،چشم ما دنبال معاصی و غیبت نباشد.

امام جمعه درجزین گفت:امام زمان (عج)برای شانزده گروه دعا کرده ،اول عالمها و بعد متعلمین و سپس مومنین شنونده و پند گیر و پیروی کننده،طلب شفا برای بیماران،وقار و سکینه و برای فقرا صبر و قناعت و برای جنگجویان استقامت خواسته،برای حجاج و زوار برکت اموالشان است.  

حجت الاسلام رحیمی زاده در خطبه دوم ضمن دعوت به تقوی الهی و سلام به امامان، میلاد امام زمان(عج) راتبریک گفت و افزود:تعجیل فرج تنها با دعا نیست بلکه با تلاش و کار و کوشش محقق میشود که امام راحل انجام داد.

خطیب جمعه افزود:بحث مهم هفته در عرصه داخل و خارج انتخابات است،کسی حق تخریب ندارد و همچنین عکس کسی را پاره کند.

ایشان در ادامه با اشاره به فرمایش امام خامنه ای که فرمودند:مادر انتخابات مجرب هستیم اما افرادی که دستشان در انتخابات دخیل است ممکن است دچار وسوسه شیطان شوند پس هواسمان جمع باشد،اما برخی افراد رسما اعلام میکنند که فلانی رای می اورد که نباید اینطور باشد،برخی افراد نیز با جریان قومی و تحریک احساسات کارمیکنند که باید از این گسلها به نفع دشمن نشود.

رحیمی زاده افزود: دشمن سه هدف کوتاه مدت و فتنه انگیزی دارد اما داخلیها نباید فریب بخورند هدف میان مدت دشمن، مسئله اقتصاد را با مشکل مواجه کردن است و اینکه مردم را ناراضی کنند و در نهایت از بین بردن نظام.

حجت الاسلام رحیمی زاده افزود:نمایندگان به گفته رهبر قول بدهند حل مشکل کرده و صادق و متدین باشند و از اشراف نباشند، رهبری،اگر کسی نظم کشور رابهم بریزد تنبیه سختی خواهد شد ،و اینکه گفته میشوداگر ما رای بیاوریم جنگ نمیشود ولی اگر دیگران رای بیاورند جنگ میشود که این طرض فکر یعنی زاویه داشتن بارهبری.

 وی افزود:متاسفانه استفاده از ظرفیت دولت برای تبلیغ یکی از نمایندگان در شهرستان صورت گرفته،چرا از ظرفیت دولت اینطور استفاده میکنید.

ما وظیفه داریم خدمات دولت رابگوییم اما کار جهادی صورت گرفته و بزرگ و با ارزش باشد،اما سند 2030که خلاصه آن میشود کاپیتالیسیون فرهنگی،تبلیغ بی بند و باری در جامعه،اما میگویند الزام اور نیست،پس چرا امضا کردید،خانواده از دیدگاه مایعنی همجنس بازی ،رئیس شورای انقلاب فرهنگی در کشور کیست؟بسیار باید هوشیار باشیم،ازتهدید و تفکیک نترسیم.

رحیمی زاده بیان داشت:در رای دادن دقت کنیم که همه چیز به خودمان برمیگردد.

- در پایان رحیمی زاده افزود:تبریک روز مستضعفین و سربازان گمنام امام زمان(عج) و اینکه تشنه قدرت نباشیم بلکه،اتحاد شوراها مهم است و نامزدها در تبلیغات رعایت انصاف و اخلاق را داشته باشند.

ارتباط با امام جمعه