پنج شنبه 1396/7/27 - 17 : 14
مشخصات امام جمعه
محمدرضا رحیمی زاده
محمدرضا رحیمی زاده
درجزين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
لزوم محبت و احترام متقابل در خانواده

 حجت الاسلام رحیمی زاده امام جمعه درجزین در خطبه های نماز جمعه۲۱مهرماه شهر درجزین در جمع نمازگذاران ضمن توصیه به تقوی الهی محبت و احترام را لازمه زندگی موفق دانست و گفت:خانواده موفق خانواده ای است که احترام متقابل و محبت در آن موج میزند،خانواده تراز حکومت اسلامی موجب هدایت جامعه خواهد شد و دشمن تلاش میکند خانواده شکل نگیرد و اگر شکل گرفت منحرف شود.

امام جمعه درجزین بیان داشت:پایداری و استمرار خانواده بر اساس محبت و احترام متقابل است که از مصادیقش الفاظ خوب است و سلام کردن افراد خانواده به همدیگر نوعی احترام است که در حدیث کساء حضرت به حسنین (ع)با لفظ نورچشم احترام میگذارد .

امام جمعه درجزین از آثار خوب سلام به نکاتی اشاره داشتند که نشان از صلح و مودت داشته و تاثیر روحی و روانی در جامعه دارد و مصادیق دیگر احترام در جامعه مورد مشورت قرار دادن امور جامعه است همچنین پذیرائی در حضور مهمان ضمن احترام به افراد خانواده و عروس و داماد باید حفظ شود،برخورد با چهره باز با افراد خانواده نیز نوعی از احترام است و عدم تذکر به همدیگر از سوی زن و شوهر در حضور میهمانان و نگاه و توجه به همدیگر در وقت صحبت کردن از مصادیق احترام افراد خانواده نسبت به هم است.

حجت الاسلام رحیمی زاده در خطبه دوم نماز جمعه ضمن سلام به ساحت انبیاء و امامان معصوم و دعا در حق مومنین و مومنات در توصیه به تقوی سیاسی در اشاره به فرمایش پیامبر(ص) مبنی بر دشمنی دشمنان اشاره داشت و گفت:دشمن به نداشتن روح اسلام و معنویت و حق، در جامعه اسلامی تلاش میکند و اقدام ما در برابرتفکرات مخالف و موافق داخلی و خارجی،ایستادگی در برابر گرگهای خارجی با مقاومت با صدایی بلند و در برابر دشمنان  داخلی موریانه صفت، بصیرت و هوشیاری است،دشمن امروز حتی بر روی ذائقه ما کار میکند و حتی کاهش جمعیت که به عنوان نمونه موفق بوده است ، ما باید روشنگری بیشتری در این باره داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه در اشاره به سخنان رئیس جمهور و مطرح کردن سخنان قاطعشان و اشاره به سپاه و برخی از دوستان در مقابل سپاه حرفهایی زدند که در سپاه هیچ گونه جانب داری حزبی وجود ندارد.

ایشان به سخنان رهبری اشاراتی داشته و افزود:رهبری فرمودند که درباره برجام دقت لازم نشد و در برابر عهد شکنی آمریکا چه باید کرد،یک دیدگاه از ریاست جمهوری پیمان بستن مجدد با دشمن و در مقابل پیمان شکنی مجدد حق تفکر انفعالی نداریم و سوال بعدی ماباید در برابر عهد شکنی دشمن  چه کنیم و هیئت نظارت چه کرده است، ما تنها در فضای مجازی و تریبون که نمیتوانیم جواب بدهیم!

رحیمی زاده افزود :دیگر همه میدانند که آمریکا پیمان شکن همیشگی و ناقض برجام است.

خطیب نماز جمعه درجزین دراشاره به فرمایش امام و اهانت به سپاه و قوه قضاییه که امام راحل فرمودند :هیچ کس حق توهین در هیچ فضایی به قوه قضائیه ندارد،اگر ما از داخل قوه قضائیه را هجوم قرار دهیم دشمن سوء استفاده میکند و به ضرر ماست.

رحیمی زاده افزود:سپاه پیوسته با اقتدارش میدرخشد و نقشه های دشمن نقش بر آب است ،توجه به گرانی در بازار و توجه به امر معیشت مردم که در سفره مردم دیده میشود باید مورد توجه مسئولین باشد.

امام جمعه درجزین یاد و خاطر پنجمین شهید محراب آیت الله اشرفی که توسط معاندین نظام به شهادت رسیدند را گرامی داشت و در اشاره به شهادت امام سجاد(ع) و تسلیت ایام مفتضح کردن دستگاه اموی توسط اشک و آه امام سجاد (ع)را تاثیر بخش دانست.

همچنین خطیب نماز جمعه درجزین توجه به امر اولیا و مربیان و امر تربیت و ارتباط اولیا با معلمین و سوق دادن دانش آموزان به سمت دین را در جمع نمازگذاران متذکر شد و در اشاره به اهمیت روز غذا و کیفیت آن و سوء تغذیه در جوامع و توجه به بهداشت روانی در جامعه و نظافت محیط زیست گفت:محیط زیست خود را با جمع آوری زباله تمیز نگه داریم و توجه به بهداشت روان که امروزه قصه پر غصه ای شده امر مهم روح و روان جامعه است.

رحیمی زاده در بخش پایانی سخنانش توجه به امر ورزش و سلامتی در جامعه و پیاده روی در هوای پاک درجزین و توجه مسئولین به این امر را در جمع نمازگزاران یاد آور شد.

@Khabr_darjezin

ارتباط با امام جمعه