شنبه 1396/9/25 - 7 : 5
مشخصات امام جمعه
محمدرضا رحیمی زاده
محمدرضا رحیمی زاده
درجزين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
مهربانی عنصر لازم درتبعیت از فرمان الهی

به گزارش خبر نگار ستاد نماز جمعه درجزین ،حجت الاسلام رحیمی زاده امام جمعه درجزین در خطبه اول نماز ۱۹ آبان در جمع نماز گزاران ضمن  توصیه به تقوی الهی گفت:در تبعیت از فرمان خدا عنصر مهربانی تاثیر گذار است مانند تدریس معلمین در مدرسه و داشتن رفتار محبت آمیز با دانش آموز که این محبت موجب حرف شنوی می‌شود و اگر محبت خدا را به بنده متذکر شویم موجب استحکام پیوند بندگی میشود.

خطیب نماز جمعه در اشاره به راههای جذب محبت گفت:امام صادق(ع)فرموده است ، سه چیز محبت می آورد،اول دین و دینداری و عمل به دستورات الهی،دوم تواضع و فروتنی در مقابل دیگران و نکته سوم بخشش داشتن در زندگی نسبت به افراد فامیل و همسایه و بخشش داشتن در پوشش خطای دیگران و فکر کردن عمیق نسبت به امور.

امام جمعه درجزین از اوصاف آخرالزمان بیان داشت :در آخرالزمان دوست خوب و روزی حلال سخت پیدا میشود و ریشه مشکلات و بی‌مهری‌ها گره خورده در ارزشهای دینی است و دینداری فرد موجب ضمانتش نزد خداوند است.

حجت الاسلام رحیمی زاده در خطبه دوم نماز ضمن صلوات به انبیا الهی و دعا در حق مومنین و مومنات و توصیه به تقوی الهی گفت:همه امور دینی را با هم دیدن مهم است و لزوم عدل و انصاف با در اختیار داشتن امور بین افراد  را به نمازگزاران توصیه کرد.

امام جمعه درجزین بیان داشت :امروز لزوم زنده نگهداشتن یاد و نام امام خمینی (ره) و توصیه رهبری بر یاد و نام امام خمینی برما لازم است و غیر این یعنی سازش با امریکا ،یعنی دست کشیدن از اسلام،اقتدار تنها با ایستادن در مقابل آمریکا ممکن است و آمریکائیان هنوز حرف مفت خود را نسبت به برجام و حضور نظامی در منطقه تلاش میکنند.

حجت الاسلام رحیمی زاده در اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی و کتابداری به سالروز رحلت علامه محمد حسین طباطبائی از ارزش و اهمیت مطالعه گفت: رهبری میفرماید:بدترین نوع خسارت و تنبلیها کم خواندن کتاب است،

امام جمعه درجزین در اهمیت امر پیاده روی  اربعین ، حماسه اربعین حسینی و ثواب معنوی آنرا متذکر شد و گفت: این حرکت نوعی حمایت از شهدای مدافع حرم و قدرت ایمان و جهاد و شهادت که بالاتر از همه است.

رحیمی زاده افزود:دیدار رئیس جمهور روسیه با رهبر معظم انقلاب و فرمایش رهبر مبنی بر حذف دلار امریکا از بازار مبادلات که امید است این همکاری‌ها ادامه پیدا کرد.

خطیب نماز جمعه درجزین شهادت هشت تن از مرزداران در شهر مرزی چالدران را تسلیت گفت و در ارزش و اهمیت مرز به عنوان ناموس خاک و وطن یاد کرد.

امام جمعه درجزین در ادامه به سیاست نا امن کردن منطقه با وجود از بین رفتن داعش و وادار کردن سعد حریری از سوی عربستان وبا هدف نا امن کردن لبنان اشاره کرد و افزود: امید است به برکت خون شهدا دشمن با شکست مواجه شود.

حجت الاسلام رحیمی زاده باتوجه به در پیش  رو داشتن هفته وقت ضمن اشاره به ارزش و اهمیت وقف گفت:وقف به عنوان یک صدقه جاریه است که اداره اوقاف بعد از انقلاب در این زمینه بسیار تلاش کرده است.

خطیب نماز جمعه درجزین در پایان سخنانش به روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه اشاره کرد و در ارزش و اهمیت بهداشت به بیماری دیابت و ارزش و اهمیت کنترل کردن خود توسط پزشک با انجام آزمایشات را لازم دانست و افزود: ما امانت الهی هستیم و باید خود را حفظ کنیم.

@darjazenRasanhe

ارتباط با امام جمعه