پنج شنبه 1396/7/27 - 19 : 14
مشخصات امام جمعه
عباس معصومی
عباس معصومی
روديان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/14
تکلیف الهی و موضع گیری مردم

خلاصه خطبه های نماز جمعه 14/7/96  که توسط امام جمعه رویان حاج آقای معصومی ایراد گردیده است.
خطبه اول

مردم در برابر تکلیف سه دسته اند :
1- تکلیف پذیرند . یعنی با همان سه شرط بالامی پذیرند .نمونه حضرت ابراهیم (ع) مدت مدیدی تنها پسرش را ندیده بود .چون مسافرت بود . بطوری که اسماعیل جوان تنومندی شد. وقتی به اسماعیل گفت به من الهام شده که تورا ذبح کنم اسماعیل بدون هیچگونه عکس العمل گفت شما به وظیفه خودت عمل کن . گرچه سخت است و دشوار ولی من از خداوند می خواهم که مرا در زمره صابرین قرار دهد . (صافات102) یا امام حسین جوابی که به افراد می داد در آخر فرمود خدا می خواهد مرا کشته ببیند.
2- دسته دوم . پذیرای تکلیف نیستند . لذا همیشه بدنبال توجیه یا فرار هستند . اول ماه مبارک رمضان خیلی ها به توصیه پزشکان روزه نمی گیرند و یا موقع پرداخت وجوهات شرعیه سراغ کسانی را می گیرند که کمتر بگیرند یا نگیرند و تخفیف و ... در زمان دفع مقدس خیل از متدینین برای فرار از جبهه میگفتند ما از امام تقلید نمی کنیم.
3- دسته سوم  : تکلیف ستیز هستند . ابلیس خودش سجده نکرد که بماند گفت : فبعزتک لاغوینهم اجمعین  بسیاری از حاکمیتهای طاغوتی مانع رشد دین هستند . بیش از سی بار در قرآن واژه ی صد در قرآن تکرار شده «الذین یصدون عن سبیل الله»

خطبه دوم
          رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و دست اندر کاران حج امسال فرمودند : حج بهترین فرصت برای خنثی کردن فعالیتها تبلیغاتی دشمنان است و با بازگشت زائران بدون مشکل و همراه با سلامت و عزت ؛ اظهار خرسندی و خوشحالی کردند . چون سابقه جنایات عربستان از حج خونین 66 تا 94 و کشتار مسلمانان یمن و بحرین بر هیچ مسلمانی پوشیده نیست .
         نظر به اینکه یک جبهه بین المللی عظیم تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی راه اندازی کرد . آقا مقابله با این جبهه خطر ناک را روشنگری و برخورد تبلیغاتی فعال و تهاجمی دانستند و فرمودند : حج یکی از مراکز اصلی و اساسی برای این اقدام است.
اقلیم کردستان عراق
        همه پرسی کردستان عراق با چند هدف به پایان رسید:
1- مسعود بارزانی بدنبال کسب قدرت مردمی و منطقه ای بود ، در برابر رقبای داخلی خود
2- اسرائیل بدنبال حیاط خلوت بود که مرکز آموزش و تربیت تروریسم و هم منافع اقتصادی و نفتی خود را حفظ کند.
3- آمریکا بدنبال هم منافع اقتصادی و نفت بود و هم ایجاد اختلاف بین مسلمانان
اما وضعیت فعلی : مسعود بارزانی اظهار می کند که من به آرزوی خودم رسیدم و با تشکیل دولت کنفرانسیون بقیه را را به مردم و حزب دمکرات واگذار نمود. چون خوب میداند که این کار شدنی نیست.
ترکیه هم مدعی شد من مسیر نفت اسرائیل را می بندم و میتوانم با اجرای توافقنامه 1926 در کرکوک و موصل نیروی ارتش پیاده کنم . چون یک سوم مردم ترکیه کرد هستند . خطری که او را تهدید می کند
عربستان نیز از ترس اینکه آمریکا این الگو را در عربستان پیاده نکند این همه پرسی را محکوم کرد.
         

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه