جمعه 1396/4/2 - 45 : 23
مشخصات امام جمعه
حمیدرضا شکری
حمیدرضا شکری
كلاته خيج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
پاسخ دندان‌ شکن جمهوري اسلامي به داعشيانِ تروريست ، به روز قدس امسال طراوت بسیاری بخشيده است. جريان‌هاي تکفيري که در عقبه خود حاميان سعودي و صهيونيستي را پنهان کرده‌اند با موشک‌هاي دقيق و پُر قدرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي آنچنان زمين‌گير و مرعوب شده‌اند که هنوز نتوانسته‌اند از انفعال خارج شده و واکنش رسانه‌اي درخوري داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه کلاته خیج:
خطبه اول:
الحمد للّه ربّ العالمین أحمده و أشکره و أستعینه و أستغفره و أتوکّل علیه و أصلّی و أسلّم علی حبیبه  و نجیبه  و خیرته فی خلقه حافظ سرّه  و مبلّغ رسالاته بشیر رحمته و نذیرنقمته سیّدنا و نبیّنا  و حبیب قلوبنا أبی‌القاسم المصطفی محمّد و علی ءاله الأطیبین الأطهرین و صحبه المنتجبین  و من تبعهم باحسان الی یوم الدّین.
قَالَ الّله العَظیِم فِی کِتَابِهِ الکَریِم:

« سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا  إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ.» إسرا/1
ترجمه:
« پاك و منزّه است آن (خدايي ) كه بنده اش را از مسجدالحرام تا مسجدالاقصي كه اطرافش را بركت داده ايم شبانه برد، تا از نشانه هاي خود به او نشان دهيم . همانا او شنوا و بيناست .»

اوصيکُم يَاعِبادَالله وَنَفسي بِتَقوَي الله ونَظمَ اَمرکُم.
همه شما نمازگزاران جمعه و خودم را در این آخرین جمعه  ماه مبارک رمضان توصیه می کنم به رعایت تقوای الهی و دوری از معاصی  و گناهان.
آفرین بر کسانی که سعی کردند در سایه این روزه به برکت بزرگ تقوا دست یابند و آن را در خود ذخیره کنند و تا ماه رمضان سال آینده از آن بهره ببرند و زمینه نجات خود را فراهم کنند. نبی مکرم اسلام (ص) در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به جابر عبدا... انصاری فرمود: ای جابر آخرین جمعه ماه رمضان است با ماه رمضان خدا حافظی کن و بگو پروردگارا این ماه رمضان را آخرین ماه رمضان من قرار مده. اگر قرار است این آخرین ماه رمضان  من باشد مرا مورد مغفرت و رحمت خودت قرار بده و مرا از برکات ماه رمضان محروم نکن.
از آنجایی که در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که بنام روز قدس نامگذاری شده قرار داریم محور خطبه اولم را بموضوع قدس و مسأله فلسطین قرار می دهم.
روز قدس برای خود علل و زمینه های متعددی دارد. زمینه های بسیاری برای راهپیمایی روز قدس وجود دارد تا حساسیت نشان بدهیم و به میدان بیاییم و هرچه توان داریم از خود هزینه و خرج کنیم. یکی از مهم ترین امور هم در ابتدای جریان قدس و هم امروزه مهمتر از گذشته جلوه داده است نیت امام بزگوار و عنایت رهبر معظم ما بر این بود که اولویت مسأله فلسطین در جهان اسلام فراموش نشود. جهان اسلام مشکلات متعددی دارد اما بر اساس واقعیت ها به من و شما می گوید که سرآمد جهان اسلام مسأله روز قدس است که باید اهتمام ویژه ای نسبت به آن بورزیم.    
گاهی از بعضی افراد می شنوم که می گویند که ما تا کی باید برای مسأله فلسطین سرمایه گذاری کنیم و اطراف این منطقه در لبنان و سوریه و دیگر مناطق هزینه صرف کنیم تا به اهداف خود برسیم؟ مهمترین امری که امام  بزرگوار ما بر آن تأکید داشت و امروز مؤکد تر از گذشته خود را جلوه داده است حفظ و اولویت مسأله قدس در جهان اسلام است.
آنچه که از ابتدا مطرح بود قدس نبود بلکه مسأله فلسطین بود. از دید سازمان ملل و کشورهای غربی از فلسطین به عنوان آوارگان فلسطین مطرح بود نه مسأله قدس و نه دشمن سنگین و خبیث صهیونیسم و نه عنوان غده سرطانی! اصلا بحثی از این مسائل در منطق بین المللی نبود. از خود ناحیه فلسطینی ها چند سازمان چریکی وجود داشتند که مردم در این صحنه ها حضور جدی نداشتند گاهی عملیات در لبنان و کشورهای دیگر پراکنده بودند و عملیاتی انجام می دادند و مجموعه این فعالیت ها از دایره این امور فراتر نمی رفت . کشورهای عربی نیز در این زمینه منافع خود را جست و جو می کردند.  یاسر عرفات در خاطرات خود می گوید: قبل از جنگ 1973 هر چه که به أنور سادات رئیس جمهور مصر گفتم که شما برای ما فلسطینی ها جبهه ای باز کنید و ما هم در این زمینه خودی نشان دهیم گفت: أبداً! شما هم باید دنباله رو کشورهای عربی باشید و در کنار سنگرهای ما فرصتی پیدا کرده و مبارزه کنید، فرصت نفس کشیدن به جریان فلسطین به صورت یک جریان مستقل داده نمی شد. مسأله ای نبود که در اولویت باشد. اما امام بزرگوار (ره) با درک بزرگ و عمیق و بصیرتی که در این زمینه داشت مسأله فلسطین و قدس را مطرح کرد و از مسأله فلسطین به مسأله قدس متذکر شد، مساله ای که برای مسلمانان و غیر مسلمان مسأله ای مهم تلقی می شود. قداست قدس می تواند برای همه جهانیان جلوه گر شود. از طرف دیگر استراتژی امام بزرگوار ما این بود که در این زمینه بتواند همه ملت ها و مردم جهان اسلام را به مسأله مقاومت در مقابل صهیونیسم و آن همه افشاگری هایی که در این رابطه انجام دادند و چهره خبیث و سیاهی که این عناصر داشتند به همگان نشان دادند و آنها را رسوا کردند و موج گسترده مسلمین در این رابطه انتفاضه های متعددی یکی پس از دیگری شکل گرفت. همین مسأله به تدریج دشمن را واداشت تا زور آزمایی نظامی با حزب ا... و حماس و جنبش جهاد اسلامی در سه جنگ سنگین انجام بدهد. گاهی افرادی مطرح می کنند که چه ضرورتی دارد که ما موشک فجر 5 و چنین تجهیراتی را در اختیار فلسطینی ها قرار بدهیم. مهمتر از این موشک ها و تجهیزات درس بزرگی بود که امام (ره) به این مردم داد و به آنها آموخت که در این زمینه مقاومت نشان بدهید. نوار  و باریکه غزه به مانند نواری محدود است اما در سه جنگ دشمن را با خفت و خسارت سنگینی وادار به تسلیم کردند. سران رژیم اشغالگر قدس باور نمی کردند که برد این موشک ها به تلاویو و بندر حیفا و دورتربن مناطق اسرائیل برسد! اما ناباورانه دیدند که این موشک ها به دورترین مناطق هم اصابت کرد و تمام ابهتی که از خود ساخته بودند فرو ریخت. به نظر شما آیا دشمن ساکت می نشیند؟ ابدا!  از چند سال قبل توطئه بسیار سنگینی را تدارک دیدند تا بتوانند این جریان را برگردانند. آنها در سایه این روز و استراتژی مقاومتی که خدا به انسانها آموخت در بدترین شرایط و محاصره کامل همچنان مقاومت کردند که دشمن را زمین گیرکرد و از روش مختلف به ضجه بیافتد تا این مسأله را حل و جان خود را نجات بدهد.
وزیر خارجه ایتالیا می گوید: چند سال قبل از مسأله سوریه به یکی از کشورهای همسایه سوریه رفتم که دیدم قسمت وسیعی را ساختمان ساختند و سیم خاردار کشیدند از وزیر دفاع آن کشور پرسیدم که چرا این کارها را می کنید گفت که بنا است مدتی دگر آوارگان سوری به اینجا بیایند! خیلی تعجب کردم که اوضاع در منطقه آرام است چرا باید از سوریه آوارگان بیایند؟
وزیر خارجه ایران می گوید که  در یکی از اجلاس های بین المللی وزیر وقت خارجه قطر به من گفت که خیلی خودتان را در این مسائل آفتابی نکنید قرار است یک سلسله جریاناتی در ایامی که پیش رو است اتفاق بیافتد اوضاع دگرگون می شود و شما ضرر می کنید این قدر خود را در این زمینه هزینه نکنید. کسی نمی داند که در پشت این جملات و این نصیحت خواهی ها چه تصمیمات خطرناکی برای منطقه گرفته اند. ثمره این مسأله چیست؟ در طی سه چهار سالی که جریان تکفیری در منطقه روی داد این بود که اولویت مسأله فلسطین را از جهان اسلام گرفتند علاوه بر این جنگ که در کنار مرز اسراییل بود به درون و قلب جهان اسلام و به سوریه و عراق و یمن کشاندند و جبهه های دیگری در این زمینه باز شد ! شبکه های خبری هر روز جنایات تکفیری های را آب و تاب می دهند اما جنایات اسرائیلی ها و سعودی ها و عناصر دیگر را ابدا منعکس نمی کنند.
تمام چشم ها متوجه این قضیه است تا از این طریق بتوانند جریان را برگردانند. خبرنگاری با یکی از این عناصر تکفیر برخورد کرد در مقابل دوربین ها پرچم فلسطین را روی زمین انداختند و لگد کرد و گفت که مساله ما فلسطین نیست مسأله ما شیعه است. الان باید شیعه و علوی ها و دروزی ها را قلع و قمع کنیم تا بتوانیم بیانه ای جدید و فضای جدید را در منطقه به وجود آوریم. جای تعجب ندارد تاکنون هزاران نفر از این گروهای تکفیری را به اسرائیل برده و معالجه شدند. نخست وزیر اسراییل با آنها دیدار و برای آنها طلب شفا کرد. وقتی نتانیاهو از یکی از این عناصر بدبخت تکفیری پرسید وقتی خوب شدی کجا می روی؟ گفت که دوباره به سوریه می روم و سر تک تک شیعه ها را می برم! کدام فضایی بهتر از این برای دشمن به وجود می آید؟ چه چیزی بهتر از این که نظرها را از مسأله فلسطین به مسأله ای دیگر معطوف کنند و از این طریق جریانی بزرگتر بسازند و از آن استفاده کنند.
من تأسف می خورم از اینکه بعضی از افراد می گویند که چرا ما باید در خان طومان بهترین عزیزانمان را از دست بدهیم و به سوریه و عراق و یمن حتی در حد مستشاری حضور داشته باشیم؟!
 این افراد آیا غافل هستند و نمی دانند که اگر ما در خان طومان نمی جنگیدیم باید در اطراف مرزهای خود این کار را می کردیم؟ یکی دو سال قبل عده ای از عناصر خبیث تکفیری تا به مرزهای استان کرمانشاه رسیده بودند و بعضا برخی از افراد نگران شدند و نزدیک بود این مناطق تخلیه شود این کار دشمن است اگر آنجا نمی رفتیم اینجا باید می جنگیدیم و در مناطق خود با دشمن دست و پنجه نرم می کردیم. کما اینکه حضور داعشی ها را حتی در تهران مشاهده کردیم! اما با تدبیر أرزشمند رهبر معظم انقلاب ملت ما توانست در این موقعغیت خطیر مرزها را بگستراند و در آن مناطق بجنگد و دشمن را در آن مناطق مشغول کند و در کنار این مسأله نگذارد مسأله مقاومت در جهان اسلام فراموش شود این یک واقعیت بزرگی است. تنها روز قدس که امروز در راهپیمایی آن حضور داشتید و با صدای بلند اعلام داشتید که همچنان مساله بزرگ جهان اسلام مسأله قدس است. برای اینکه تمام این بدبختی ها و بیچارگی  ها از یک عنصر و غده سرطانی خطر ایجاد می شود تا این غده سرطانی و این سر اژدها کوبیده نشود دست از جهان اسلام نمیکشند! مهم ترین امر برای جهان اسلام در کنار مبارزه با این اذناب خبیث که یکی پس از دیگری سنگرهای خود را رها می کنند و شکست می خوردند باید تمام نگاههای جهان معطوف به فلسطین شود و به همه جهانیان بفهمانیم که تا مسأله قدس و حاکمیت مسلمین در این منطقه  برقرار نشود و تا دشمن سر تسلیم فرود نیاورد و این غده سرطانی از بین نرود و سر این اژدها کوبیده نشود جهان اسلام دست از مقاومت نخواهد کشید.
(تکبیر نماز گزاران)
حتی اگر کشورهای عربی در این زمینه همکاری نکنند و حتی اگر آقای اردوغان نخست وزیر بیچاره ترکیه  در این زمینه به داد اسرائیلی ها برسد و با آنها هم پیمان شود اما جهان اسلام این مقاومت و این قدرت و این حضور جدی را فراموش نخواهد کرد.
خطبه دوم:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرحیم. الحمدلله رب العالمین و العاقبة لاهل التقوی و الیقین والصلوة والسلام علی اشرف الانبیاء والمرسلین حبیب اله العالمین ابی القاسم محمد، صلی الله علیه و آله و سلم وعلیءاله الأطیبین الأطهرین المنتجبین.
اَللّهُمَّ وَ صَلِّ عَلی عَلیّ اَمیرِالْمُوْمِنینَ وَ وَصِیِّ رَسوُلِ رَبِّ الْعالَمینَ  آیَتِکَ الْکُبْری وَالنَّباءِ الْعَظیمِ وَ صَلِّ عَلَی الصِّدّیقَهِ الطّاهِرَهِ فاطِمَهَ سَیِّدَهِ نِسآءِ الْعالَمینَ وَ صَلِّ عَلی سِبْطَیِ الرَّحْمَهِ وَ اِمامَیِ الْهُدی الْحَسَنِ وَالْحُسَیْنِ سَیِّدَیْ شَبابِ اَهْلِ الْجَّنَهِ وَ صَلِّ عَلی اَئِمَّهِ الْمُسْلِمینَ عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِی وَ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ مُوسَی بْنِ جَعْفَرٍ وَ عَلِیِّ بْنِ مُوسی وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِی وَ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ وَالْحَسَنِ بْنِ عَلِی وَالْخَلَفِ الْهادی الْمَهْدِیِّ حُجَجِکَ عَلی عِبادِکَ وَ اُمَناَّئِکَ فی بِلادِکَ.

دعای فرج...

اوصيکُم يَا عِبادَالله وَ نَفسي بِتَقوَي الله و نَظمَ اَمرکُم.
با درود و سلام بي پايان به روح  معمار کبير انقلاب اسلامی ايران و دو فرزند گرانقدرش ، جمیع مؤمنين و مؤمنات ، علما ، صلحا ، شهدای انقلاب ، شهيدانِ 8 سال دفاع مقدس ، شهدای گمنام ، شهدای مدافع حرم و علي الخصوص 74 شهيد خونين بال شهر کلاته خيج  و با آرزوي طول عمر با عزت همراه با صحت و سلامتي براي مقام عظماي ولايت در اين خطبه دوم ، خودم و همه شما را توصيه مي کنم به تقواي الهي و دوري از محرمات.
أهميت نمازجمعه در اسلام:
أمیرالمؤمنین (ع) اهمیت ویژه ای برای نمازجمعه قائل بود و با پای برهنه در این عمل عبادی شرکت می کرد  و  پیروان  راه آن حضرت به ایشان در این مسیر تمسک کنند.
مناسبتهای هفته را به اختصار محضر همه شما خوبان عرض می نمایم./
از مناسبتها:  
از حضور پرشور مردم بزرگوار به ویژه جوانان در مراسم شب های إحیا تشکر می کنم. سعی شود دستاوردهای ماه رمضان و شب های احیا را بعد از ماه مبارک نگه بداریم و فکر نکنیم همین مقدار عمل صالح برای ما کفایت می کند! از جمله موانع و آسیب ها بعد از ماه مبارک رمضان اینستکه انسان رابطه خود را با اعمال صالح قطع می کند و علت آن حالتی است که در انسان به وجود می آید و به او می گوید که بس است، خیلی زحمت کشیده ای این حالت رضایت از اعمالی است که در ماههای رجب و شعبان و رمضان انجام داده است .
از مناسبتها:
روز قدس یادگار امام خمینی (ره) است و شما مردم آن را به خوبی نگهداری و حفظ کرده اید. وقتی راهپیمایی های امسال و سالهای گذشته را با راهپیمایی های اول انقلاب مقایسه می کنم رشد و غیرت و حماسه و حضور جدی شما مردم شریف و عزیز و گرانقدر نشان می دهد که برای حفظ دست آوردهای امام و به ویژه مسأله روز قدس تلاش ویژه ای دارید. آفرین بر برادران و خواهرانی که با دهان روزه در این هوای گرم با حضور جدی خود در اولین دقایق راهپیمایی آن هم در این موقعیت خطیر شرکت داشتید و زمینه عزت اسلام و آبرومندی نظام اسلامی را در مقابل جهانیان فراهم کردید. بار دیگر صمیمانه از آحاد شما مردان و زنان شهید پرور این شهر تشکر و قدر دانی می نمایم.
از مناسبتها:
سنای آمریکا تصمیم به تشدید تحریم های ایران گرفت و آن را به دولت آمریکا ابلاغ کرد و تحریم کلی ایران ، به تصویب مجلس آمریکا رسید. آنها به دنبال نابود کردن هژمونی معنوی ایران در منطقه هستند! نکته تاسف بار این نکته این است که آنها علناً امیدواری خود را به تحرک نیروهای خود و اقدام آنها در پی تحریم ها در کشور اعلام می کنند. آنها تغییر صلح آمیز ایران را از سوی عناصر نفوذی خود مطرح می کنند.
ما از تحریم ها نگران نیستیم زیرا آنها از ابتدای انقلاب تصمیم به تحریم ما گرفتند اما موجب نگرانی ما عناصر نفوذی آنها در کشور است. سخنان تیلرسون وزیر خارجه آمریکا برای ارتباط با برخی عناصر داخلی ، دقیقا تایید سخنان مقام معظم رهبری  در خصوص پیاده نظام دشمن در کشور بود! ستون پنجم آمریکا در مراکز کشور نفوذ کردند و در صدد هستند تا در تغییر فرهنگ و باورها نظام اسلامی را به انجام برسانند. این نفوذی ها ذره ذره إستکبار را برای فشار از برون و تغییر در رفتار نظام اسلامی امیدوار می کنند کمیته نظارت بر برجام از رخوت و سستی بیرون بیاید و در مقابل تحریم های جدید موضع جدی و برخورد قاطعی بگیرد! 38 سال است که آمریکایی ها ما را تحت فشار قرار می دهند اما از دو عامل مهم در کشور غافل هستند که توطئه های آنان را خنثی می کنند. اول: هدایت های امام خامنه ای؛ دوم: حضور پرشور متحدانه مردم پرتوان و با صلابت باطل السحر همه توطئه های علیه نظام هستند. مقام معظم رهبری با بصیرت و برخورد قدرتمندانه سایه های شُوم را از ما برداشت.
از مناسبتها:
حرکت شجاعانه و قدرتمندانه فرزندان انقلاب در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شلیک 6 موشک به کانون ظلم و ستم و تجمع سرانِ أصلی داعش در دیرالزّور سوریه و هلاکت دهها نفر از سرکردگان آنها موجی از شادی و غرور و صلابت را به أرمغان آورد. چقدر سخنان حضرت آقا در جمع خانواده های شهدای مدافع حرم تناسب داشت و فرمودند: دشمن نمی تواند بما سیلی بزند بلکه ما به آنها سیلی خواهیم زد و آنچنان سیلی خوردن داعش و حامیان آنها حیرت آور بود که تیتر اول رسانه ها و خبرگزاری های خارجی شد و موجی از ترس و هراس اسرائیل و آمریکا را فرا گرفت که ایران در زمینه دفاع از أمنیت داخلی خود با کسی شوخی ندارد! لذا من توصیه می کنم صدای سیلی سپاه را حامیان داعش بشنوند. رژیم صهیونیستی و آمریکا اقتدار موشکی ایران را جدی بگیرند/ همگان این موضوع را می‌دانند که اگر مسلمانان متحد و همدل شوند هیچ قدرتی نمی‌تواند در مقابل آنان ایستادگی کند. پاسخ دندان‌شکن جمهوري اسلامي به داعشيانِ تروريست ، به روز قدس امسال طراوت بسیاری بخشيده است. جريان‌هاي تکفيري که در عقبه خود حاميان سعودي و صهيونيستي را پنهان کرده‌اند با موشک‌هاي دقيق و پُر قدرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي آنچنان زمين‌گير و مرعوب شده‌اند که هنوز نتوانسته‌اند از انفعال خارج شده و واکنش رسانه‌اي درخوري داشته باشند.
از مناسبتها:
ششم تیر ماه سوء قصد به حضرت آيت‏ الله خامنه‏ اى، رئيس جمهور وقت در مسجد ابوذر تهران توسط منافقين (1360 ه. ش) و هفته حقوق بشر آمریکایی (6 - 12 تیر) را داریم. حقوق بشر آمریکایی یعنی حقوقی که با منافع آمریکا در تضاد نباشد و اگر در تضاد باشد آن حقوق نقض شده است! نوع حقوق بشر آمریکایی را شما در هفتم تیرماه سال 1360 سالروز شهادت هفتاد و دو تن از یاران انقلاب اسلامی و در رأس آن شهید مظلوم دکتر بهشتی مشاهده کردید که بدون هیچ گناهی و با حمایت آمریکا از منافقین در آتش کینه خشم و نفرت آنها سوختند و کسی از مدعیان حقوق بشر آنرا محکوم نکرد! حقوق بشر آمریکایی یعنی تأسیس داعش و جنایتهای بی شمار آنها در کشتار مردم عراق و سوریه و اروپا و أخیراً در تهران و حمایت از خطرناکترین حکومتِ پرورش دهنده تروریسم در عربستان که بویی از انسانیت به مشامش نرسیده اما چون همسو با آمریکا هست بعنوان مدافع حقوق بشر در سازمان ملل شناخته می شود که بسیار مُضحک و تنفر آمیز است! همچنین آغاز هفته قوه قضاییه را نیز گرامی میداریم.
دشمن که درصدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی بود و تصور می کرد که انقلاب متکی به شخصیت ها است و اگر اینها را بزند و بکشد می تواند بنیانه انقلاب را به سستی بکشاند و آن را هر چه زودتر از بین ببرد! به رغم اینکه برخی از شخصیت ها را ترور شخصیتی کرد و سعی کرد که چهره سیاهی از شهید بهشتی و دیگر افراد بسازد ولی موفق نشد و سعی کرد تا این شخصیت ها را ترور فیزیکی کند و از میان بردارد. به رغم همه این خیانت ها و ضربه سنگینی که بر نظام اسلامی در آن روز وارد شد دیدیم که خدای متعال به برکت خون شهدا نه تنها تزلزلی در نظام اسلامی ایجاد  نشد بلکه بیش از گذشته بر عزت و عظمت این نظام اسلامی افزود. یاد و خاطرات این شهید گرانقدر و دیگر شهدای سرچشمه را گرامی می داریم.
هفتم تیر ماه به عنوان
هفته قوه قضاییه هم نام گذاری شده است. ضمن تشکر از همه آحاد خدمت گزار در قوه قضاییه باید بگویم وقتی هفته قوه قضاییه می رسد هم مردم باید نگاه دقیق تری به جایگاه قضا بیافکنند و هم خود دستگاه قضایی و قضات ما باید نسبت به جایگاه قضایی خود دقت و تأمل بیشتری کنند و قدر این جایگاه را بدانند. این جایگاه باعظمتی که نظام اسلامی در اختیار آنها قرار داده است و زمینه استحکام عدالت و جریان عدالت را که شیرین ترین امری است که مردم آن را از دستگاه قضایی انتظار دارند بر عهده قوه قضاییه است و باید طعم آن عدالت را به مردم بچشاند.
انتظار و توقع مردم جریان قضای اسلامی است نه یک قاضی و دستگای قضای حرفه ای ! بلکه قضای اسلامی آنگونه که از قضای امیرالمؤمنین و سایر ائمه (ع) به عدل حکم کرده اند را می شناسیم. در این رابطه مردم ما انتظار دارند تا دستگاه قضایی در تحکیم این امر تلاش گسترده ای از  خود نشان بدهند. انتظار مردم ما این است که دستگاه قضایی با قدرت و صلابت با جرم در جامعه برخورد کند به گونه ای که اقتدار قضایی به دست آمده از این برخوردها بتواند زمینه آرامشی را در جامعه فراهم کند و اجازه ندهد افراد دیگری جرم های مشابه را در جامعه انجام دهند.

از مناسبتها:
پیشاپیش هم فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک عرض می نمایم و هم تقدیر و تشکر از حضور با شکوه نمازگزاران در نماز عید فطر را دارم. با عنایت به فرا رسیدن عید سعید فطر و موعد پرداخت زکات فطریه ، توصیه می کنم نسبت به جمع‏ آوری این وجوهات و إرسال به نیازمندان و محرومین با عزیزانِ ما در کمیته امداد امام خمینی (ره) کمال همکاری را داشته باشند.
در پایان:
لازم میدانم از جناب آقای جواد عجم ورزشکار با اخلاق و منتخب مردم در شورای اسلامی شهر کلاته خیج بخاطر قهرمانی و کسب غرور آفرین مدال طلای جهانی کشور لتونی در رشته ورزشی  او اسپرت تشکر ویژه ای داشته باشم. همین افتخار بس کسی که امروز مورد تقدیر وزیر ورزش و جوانان، مسئولان کشوری و استانی قرار گرفت أهل کلاته خیج است و باعثِ افتخار همه مردم استان و شهرستان خصوصا شهر کلاته خیج شده است. انشاءالله باز هم شاهد پیروزیهای پی در پیِ این برادر بزرگوار در همه زمینه ها باشیم.
 
از همه خادمان نماز جمعه أعم از برادران و خواهران که عضویت در ستاد نماز جمعه را دارند و پیگیر هرچه با شکوهتر شدن جهت إقامه نماز و إیراد خطبه های جمعه بر عهده آنان قرار گرفته تشکر می کنم برخی از اعضای ستاد بیش از 15 سال خدمتگزار هستند. خادمان نماز جمعه سعی می کنند تا در تمام جهات خدمت گزاری کنند. ستاد نماز جمعه برای هزینه های جاری خودش متکی به عنایت های شما است.
همچنین تقدیر و تشکر ویژه دارم از فرمانده پایگاههای بسیج عشایری امام رضا(ع) و امام حسین (ع) برادر عزیز و سخت کوش جناب آقای رمضان علی عرب در خصوص وصلِ آبِ شُربِ شهر از معدن ذغال شویی در سه سال متوالی با مسولیت شخصی خودشان که همشهریان عزیز کمبود آب را هیچگاه احساس نکردند.