جمعه 1396/5/6 - 7 : 5
مشخصات امام جمعه
سیدعلی مهدی نژاد
سیدعلی مهدی نژاد
گرمسار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
امام جمعه گرمسار:آتش به اختیار یعنی اگر قرارگاه کار خود را انجام نداد هر کسی به نوبه خود باید کار فرهنگی کند/دعاهای مردم در شبهای قدر همچون عصای موسی نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب می کند.

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت الاسلام و المسلمین سید علی مهدی نژاد خطیب نماز جمعه شهرستان گرمسار در سومین جمعه از ماه مبارک رمضان و در جمع با شکوه روزه داران این شهرستان به ایراد خطبه پرداخت.

ایشان در بحث توصیه به تقوا به یکی از آثار آن پرداخت و گفت انسان متقی برای رسیدن به اهداف خود از وسایل مشروع بهره می برد برخلاف انسان غیر متقی که حتی از وسایل غیر مشروع برای رسیدن به خواسته های خود استفاده می کند مثل منافقین که برای منافع خود انسانهای بی گناه را شکنجه می کردند.

حجت السلام مهدی نژاد در ادامه با توجه به شهادت امیر المومنین(ع)، موضوع سخن را آیات ولایت امیر المومنین قرار دادند و به برخی از این آیات  و شان نزول آن اشاره کردند. از جمله این آیات، آیه 3 و آیه 55 سوره مائده و آیات ابتدایی سوره نجم و آیات ابتدایی سوره نبأ  بود که ایشان به تفصیل به آن پرداخت.

خطیب جمعه گرمسار در خطبه دوم با تسلیت شهادت امام علی(ع) به موضوع شبهای قدر پرداخت و افزود آنچه ملت ما را در برابر دسیسه های جاهلیت مدرن حفظ می کند همین دعاهای مردم است. دشمنان در طول سال نقشه های شوم بر علیه ایران طراحی می کنند ولی دعاهای مردم همچون عصای موسی آنها را نقش بر آب می کند.

امام جمعه گرمسار به تعبیر «آتش به اختیار» مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان اشاره کرد و گفت باید به کلام حضرت آقا در این باره رجوع کنیم تا دچار اشتباه و سوء برداشت نشویم چرا که ایشان فرمودند گاهی قرارگاه مرکزی به علل مختلفی دچار اشکال می شود و وظیفه خود را انجام نمی دهد در اینجا نمی توانیم ساکت و بیکار بنشینیم و دست روی دست بگذاریم. ایشان در ادامه افزود کار فرهنگی یک کار مردمی است و اگر قرارگاه کار خود را انجام نداد هر کسی به نوبه خود باید کار فرهنگی کند. آتش به اختیار به این معناست که آتش در اختیار ما هست که کار قرارگاه را انجام دهیم نه اینکه به سمت خودی آتش را بگیریم. بلکه آتش به سمت دشمن باشد و بین خودمان وحدت داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد در بخش دیگری از این خطبه از مثلث شومی که در منطقه بین اعراب مرتجع و صهیونیستها و غرب به رهبری آمریکا شکل گرفته، سخن گفت. وی افزود مقامات عربستان قبلا هم گفته بودند که باید جنگ را به داخل ایران بکشانیم. از سوی دیگر رئیس جمهور آمریکا هم بدون اینکه تسلیت بگوید به ایران تهمت حمایت از تروریسم می زند و حال اینکه ما به پیام او نیازی نداریم و حتی مایه ننگ ماست که انسان کثیفی مثل او به ما پیام بدهد.  در سال گذشته بیش از 50 گروه تروریستی در تهران به دست نیروهای امنیتی و نظامی متلاشی شد که باید قدردان نیروهای خود باشیم.

امام جمعه گرمسار در بخش پایانی این خطبه به مساله عراق و سوریه پرداخت و گفت آمریکا به دنبال جدایی این دو کشور بود و با وجود مرز 600 کیلومتری و گذرگاههای متعددی که وجود داشت، این دو کشور به واسطه داعش و آمریکاییها با هم ارتباطی نداشتند که خوشبختانه در هفته گذشبه با همت نیروهای حشد الشعبی و نیروهای سوری یکی از گذرگاههای اصلی به دست نیروهای مقاومت در آمد و این اتصال و ارتباط در آینده نزدیک سبب از بین رفتن کامل داعش خواهد شد.

 

ارتباط با امام جمعه