دوشنبه 1396/11/2 - 52 : 23
مشخصات امام جمعه
سیدعلی مهدی نژاد
سیدعلی مهدی نژاد
ائمه جمعه سابق
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
خطبه های نماز جمعه 20 مرداد گرمسار

امام جمعه گرمسار ضمن توصیه به تقوای الهی ودوری از گناه در خطبه اول فرمودند یکی از آثارتقوا استفاده از نماز و عبادت خدا در حل مشکلات دنیا و آخرت است وسپس در ادامه خطبه اول در بحث آفات عبادت گفتند یکی از آفات عبادت جهل است جهل باعث می شود انسان نتواند عبادت خودرا بدرستی انجام دهد ایشان  جهل را با توجه به روایت به سنگی تشبیه نمودند که هیچ آبی از آن نمی جوشد و درختی که هر گز سبز نمی شود و زمینی که هیچ گیاهی  در آن نمی روید وبا توجه به آیات و روایات به تفسیر در مورد جهل بیاناتی ایراد نمودند 

حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه گرمسار در خطبه دوم در مورد دوازدهمین مرحله انتخابات ریاست جمهور ی گفتند سه مرحله تنفیذ ،تحلیف و معرفی وزرا به پایان رسید مراسم تحلیف علی رغم تبلیغات آمریکا مبنی بر نا امن بودن ایران با حضور حدود 100کشور انجام شد  واین امنیت را نیروی انتظامی به کمک سپاه و بسیج انجام دادند که قرارگاه  ثار الله از مردم تهران در جهت کمک به امنیت مراسم تشکر نمودند ایشان در ادامه خطبه دوم در مورد بیانات حضرت آقا در مراسم تنفیذ گفتند حضرت اقا در موردجهت گیری دولت  با  نکات کلیدی و موثری بیان نمودند چرا که ایشان اطلاعاتی کاملی از کشور دارند و جهت گیری دولت را در چهار سال آینده مشخص نمودندو به راستی دولت باید راهگشای امور اقتصادی  باشد تا بتواند  اشتغال که توصیه چندین سال رهبری معظم انقلاب بوده است را محقق نماید و راه مناسب برای  این امر اقتصاد مقاومتی است که تکیه بر نیرو ی داخلی راهگشای این چراغ هدایت در اقتصاد کشورمان است .مهدی نژاد در ادامه به  توطئه های دشمنان وبد اخلاقی های سیاست با انقلاب اسلامی ایران اشاره کردو اظهارداشت: دشمنان از همان ابتدای  پیروزی انقلاب اسلامی مبنای مقابله و دشمنی با این ملت بیدارو هوشیار را گرفته اند و هیچ گاه نباید از دشمنی انها غفلت کردو هوشیارو زیرک بود و توطئه و دسیسه آنها را نقش بر آب نمودامام جمعه گرمسار در ادامه به  برخی اتفاقات در  کشورهای همسایه و خط تفکر داعش که بر روی تفکرات آمریکایی و اسرائیلی ها است اشاره کردو گفت: مبارزات و مقاومت مردم کشور های سوریه و عراق دیگر  نشان از حذف این داعش و تروریست  کافر است و نباید این اتحاد از بین رود و ایران اسلامی نیز تا نابودی کامل این غده  نحس و شوم در منطقه درکنار ملت مظلوم و مسلمان منطقه خواهد بود که خط مقاومت را  قوی تر نماید

امام جمعه گرمسار در پایان با توجه به مطالب انتشار یافته  در سایتها و ورسانه ها گفتند من شخصاً سرباز نظام و مقلد عملی رهبرمعظم انقلاب  هستم. تقلید من تقلید عملی است نه تقلید لسانی. ایشان  با عنایت به فرمایشات آقا در مورد انتخابات گفتند آقا فرمودند: «امامان جمعه دو کار در انتخابات باید انجام دهند یکی تشویق به شرکت در انتخابات و انتخاب اصلح» و نه تعیین مصداق چرا که معین کردن افراد توهین به فهم مردم است.

 دوم اینکه فرمودند: «ساده زیست باشید.»  و بنده در این چند سال  الحمد الله هیچ امتیازی از نظام نگرفتم و فرزندان من در مدارس سه شیفته و استیجاری درس خواندند.  8سال در زمان دفاع مقدس در خدمت نظام بودم حتی یک ماه از جنگ دور نبودم و فکر نمی کردم از جنگ زنده برگردم.

آقا فرمودند:« عامل وحدت باشید.»  و سعی بنده بر این بوده که مباحث اختلافی در خطبه ها مطرح نشود و با اینکه کم لطفی های بسیاری را دیده ام ولی این تریبون را برای دفاع از خودم قرار ندادم. اگر با مسئولی بحثی بود با خود او مطرح شده است. مردم خوبند و همه ما دشمن مشترک داریم و نباید مردم را شقه شقه کنیم و اختلاف اندازی کنیم و آنها را دسته بندی کنیم.

آقا فرمودند: «به مردم امید بدهید.» ما هم  امید به مردم دادیم آن هم امید صادق و نه کاذب.

مقام معظم رهبری فرمودند:« حامی محرومین باشید.» از دفتر ما هم محروم و ابن السبیلی دست خالی برنگرشته است مگر در موارد خاصی که احساس می شد در راه درست مصرف نمی کند ما محرومان را نعمت خدا می دانیم و با کمک خود شما مردم که شاید در ماه چند  میلیون در این راه از وجوه مردمی و نه دولتی هزینه می شود.

بنده خود را فرزند حوزه می دانم و 6 سال است که مسولیت مدیریت حوزه علمیه استان سمنان را دارم و از همان ابتدا هم با عنوان حوزه شروع کردم در زمانی که با شهید موسوی دامغانی به خوزستان رفتم و در کنار ایشان در حوزه بودم و بعد وارد امامت جمعه شدم.

بنده  در این 13 سال که مسولیت امامت را داشتم کمتر به سفر تفریحی  رفته ام و روحانی حج و عتبات هم نیستم و  بیشترین وقت را صرف امامت جمعه کرده ام.

زمانی بود که در این شهر پیدا کردن یک روحانی کار سختی بود ولی از برکاتی که در این شهر وجود دارد حوزه علمیه است که باعث شده است نمازهای جماعات در مدارس و مساجد و ادارات برپا شود. نماز جمعه و جماعت ما در استان نمونه است و جمعیت باشکوهی در این مسجد گرد هم می آید.

امام جمعه باید روی بصیرت مردم کار کند و ما این کار را کرده ایم بدون اینکه اختلاف اندازی کنیم. دشمن این مردم را به آنها معرفی کرده ایم. از الطاف شما قدردانی می کنم. در این شهر هر چه دنبال کردیم به نتیجه رسید و این بخاطر همراهی شما مردم است. برنامه هایی مثل افطاری ساده در ماه مبارک رمضان، راه اندازی حوزه علمیه که با مدد مردم به سرانجام رسید.

یکی دیگر از این برنامه ها، سفر حضرت آقا به گرمسار بود. علی رغم مخالفتهایی که با این سفر شد و نظر منفی به این شهر داشتند ولی گفتم یقین بدانید اگر آقا بیایند برای ایشان هم خاطره شیرینی خواهد بود و برای من شیرین ترین شب، شبی بود که ایشان می خواستند به گرمسار تشریف بیاورند و مردم سر از پا نمی شناختند و گویا عزیزی از خودشان است.خود حضرت آقا هم وقتی آمدند گفتند خیلی خوب شد و این نشان می دهد که ما هر کاری بخواهیم انجام بدهیم با این مردم ابتر نخواهد ماند.

ارتباط با امام جمعه