پنج شنبه 1396/2/7 - 40 : 17
مشخصات امام جمعه
محمد بارانی
محمد بارانی
مهدي شهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/25
امام‌جمعه مهدی‌شهر: اعتکاف فرصتی کوتاه برای خودسازی است

 

حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد بارانی امام‌جمعه  شهرستان مهدی‌شهر نیز در خطبه‌های ( مورخ 25 فروردین 96 ) نماز جمعه این شهرستان گفت: اعتکاف فرصتی کوتاه برای خودسازی است که هرساله عده زیادی توفیق استفاده از این فرصت را میابند.

وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت وفات حضرت زینب (س) اظهار داشت: مراسم معنوی اعتکاف یک فرصت کوتاه‌مدت برای خودسازی و تقرب به خداوند متعال است که توفیق شرکت در این مراسم همه‌ساله نصیب عده زیادی از افراد می‌شود.

وی با اشاره به برخی برنامه‌های اجراشده در این ایام افزود: استقبال جوانان و نوجوانان از این مراسم شکوهمندانه بود و فضای مساجد با حضور پرشور جوانان در اعتکاف تغییر کرد.

امام‌جمعه مهدی‌شهر با تأکید بر اینکه اعتکاف یک سنت دیرینه در جهان اسلام است خاطرنشان کرد: معایب و نواقص در اجرای برخی برنامه‌های اعتکاف باید در سال آینده شناسایی و جبران شود تا هرسال این مراسم با رضایتمندی از سوی معتکفان به پایان رسد.

بارانی برگزاری ادعیه روزانه و اجرای اعمال مربوط به مراسم اعتکاف را از مهم‌ترین برنامه‌های مساجد در این شهرستان عنوان کرد و گفت: برگزاری حلقه‌های صالحین در رده‌های سنی مختلف، توزیع بروشورهای فرهنگی، اعزام مبلغان و سخنرانان مذهبی، برگزاری جلسات مشاوره‌ای از دیگر برنامه‌های مراسم اعتکاف در مهدی‌شهر بود.

وی اذعان کرد: سه روز کامل عبادت و بندگی خالصانه خدا مهم‌ترین محوریت برگزاری مراسم اعتکاف است و معتکفان به چیزی جز عبادت فکر نمی‌کنند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه