جمعه 1396/5/6 - 7 : 5
مشخصات امام جمعه
محمد بارانی
محمد بارانی
مهدي شهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/12
امام جمعه مهدیشهر: امام خامنه ای شجاع ترین و با تدبیرترین رهبر در جهان هستند
امام جمعه مهدیشهر، با بیان اینکه امام خامنه ای ۲۸ سال کشتی انقلاب را به خوبی هدایت کردند، گفت: امام خامنه ای شجاع ترین و با تدبیرترین رهبر در بین ۲۰۰ کشور جهان هستند.

 

حضرت  حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر ( ۱۲ خرداد ۹۶ ) که با حضور گسترده مردم در حسینیه المهدی برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ افطاری ساده چندین سال است که در مهدیشهر در حال برگزاری می باشد که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی تصریح کرد: رمضان بهترین فرصت برای صله ارحام است که با کنار گذاشتن تشریفات و سفره های افطاری ساده می توان قوم و خویش را در کنار هم جمع کرد.

امام جمعه مهدیشهر افزود: روزه گرفتن تنها برای گشنگی و تشنگی کشیدن نیست بلکه مدیریت کردن سفره هایمان است که در سال اقتصاد مقاومتی باید همه تمرین کنیم تا اسراف نکنیم. عده ای افطاری تجملاتی می دهند و بعد غذاها را دور می ریزند و با انجام یک فعل مستحب، اسراف می کنند و کار حرام انجام می دهند.

بارانی همچنین به مشارکت ۴۲ میلیونی مردم در انتخابات اشاره کرد و ادامه داد: این مشارکت حداکثری ملت سیلی محکم به صورت دشمن و لبیک به امام خامنه ای بود که مهندسی مشارکت حداکثری در این انتخابات را بر عهده داشتند.

وی  از رئیس جمهور منتخب خواست به وعده هایش عمل کند و با تلاش در راستای فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی و گرانی، راه توسعه کشور را هموار نماید.

امام جمعه مهدیشهر با تاکید بر کمک و همیاری به ۵ منتخب شورای شهر، اذعان کرد: همه باید دست در دست هم برای رسیدن به مهدیشهری آباد، فرهنگی و در خور شان نام این شهر به شورا کمک کنیم و اعضای شورای شهر نیز از ظرفیت سایرین به ویژه سایر کاندیدای شورای شهر استفاده کنند.

بارانی در بخش دیگری از خطبه های خود با تسلیت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) در ۱۴ خرداد، اضافه کرد: بزرگترین نعمت الهی به کشور ما، نعمت امام خمینی(ره) این عارف کم نظیر بود که به جایی رسید که آینده را پیش بینی می کرد.

وی وفاداری به مردم، خدمتگزاری، تنیدگی سیاست با معنویت را از اصول خط امام خمینی برشمرد و بیان کرد: امام خمینی با دست خالی و با الله اکبر شاه را با تمامی تجهیزاتش کنار زد و این رمزی بود که همیشه مسئولین باید این اصل را حفظ کنند که اگر با خدا باشیم لشکریان خدا به کمک ما خواهند آمد.

بارانی نگاه امام در مکتب سیاسی را نگاهی جهانی عنوان کرد و افزود: امام نگاهش فقط به مردم ایران نبود بلکه آرمانش آزادسازی کل مستضعفین از چنگال مستکبرین بود و بر همین اساس بود که آزادسازی قدس را فریاد زد و آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامید.

امام جمعه مهدیشهر تاکید کرد: امام خمینی به نقش ولایت فقیه معتقد بود که می تواند اسلام و انقلاب را حفظ کند و به اهداف آرمانی برساند.

بارانی با اشاره به انتخاب امام خامنه ای به رهبری بعد از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، خاطر نشان کرد: امام خامنه ای شجاع ترین، باتدبیرترین و خلاق ترین رهبر در بین ۲۰۰ کشور جهان می باشد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری توانست ۲۸ سال انقلاب را در همه بحران ها مدیریت کند و در فتنه ۸۸ نیز حکمت و مدیریت ایشان را دیدیم که تهدیدها را تبدیل به فرصت کردند و کشور را به به ساحل آرامش رساندند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه