پنج شنبه 1396/2/7 - 40 : 17
مشخصات امام جمعه
قربان علی صفایی پور
قربان علی صفایی پور
ميامي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/18
نماز جمعه مورخه ۱۳۹۶/۰۱/۱۸

نماز جمعه مورخه ۱۳۹۶/۰۱/۱۸

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفائی پور

موذن : امیدحدیدی

فیلمبردار: حمیدرضا رحیمی

DSCF0626

ویدئو پروژکتور: مهدی صائمی

شهید این هفته: شهید رمضانعلی شاه محمدی

رمضانعلی شاه محمدی

مجری: محمد آقائی

اهداء جوایزمسابقه پیامکی

(جوایز این هفته از طرف: مرکز درمانی شهید سیدکاظم موسوی میامی)

 

 

خطبه ها

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم یا عبادالله و نفسی بتقوی الله

حضرت علی (ع) فرمود: تقوی را حفظ کنید و به وسیله تقوی برای خود مصونیت درست کنید.“خطبه ۱۸۹” لذا خودم و شما نماز گزاران را به تقوی الهی توصیه می کنم.

زندگی حضرت علی (ع) الگوی سبک زندگی دینی اسلامی

  باعرض تبریک و تهنیت به مناسبت ۱۳ رجب روز ولادت حضرت امیرالمؤمنین (ع) بحثی تحت عنوان زندگی آن امام معصوم الگوی سبک زندگی دینی و اسلامی را در چند محور تقدیم می کنم.

 ۱ – تبلور حکومت الهی ،

حضرت علی (ع) در دوران حکومت خود مظهر کمال و تمام حکومت الهی با ویژگی عدل و انصاف ،ایمان و تقوی، اخلاص و جهاد و انسانیت بود که باید دولت مردان الگو بگیرند.

 ۲ – کار برای خدا ،

حضرت علی (ع) برای خدا و در راه خدا کار می کرد و مردم را دوست می داشت و به دردمردم می رسید و خدمت به مردم را وظیفه خود می دانست .

 ۳ – صبر و بصیرت ،

آن پیشوای معصوم در همه دوران زندگی دو شاخصه بصیرت و صبر را دارا بود ودر این راه استوار و ثابت قدم بود بصیرت و بیداری ،صبر و پایداری دو ویژگی کار ساز باید سرلوحه کارمان باشد.

 ۴ – قاطعیت ،

صلابت و قاطعیت از بارزترین خصوصیت زندگی آن حضرت بود، یعنی به ما این درس را می دهد وقتی حکومت به نام خدا و برای خدا و اجرای احکام الهی است ،هیچ مانعی نباید جلوی حرکت در مسیر حق را بگیرد.

 ۵ – ظلم ستیزی ،

وقتی حضرت علی (ع) تشخیص می داد این ظلم و باطل است در راه مقابله با آن درنگ نمی کرد آنها که ادعای پیروی از امیرالمؤمنین را دارند باید ایستادگی در برابر ظلم و ظالم محور کارشان باشد.

آری علی (ع) یک الگوی کامل برای همه : جوانی پرشور و بر حماسه او الگوی جوانان حکومت سراسر عدل و انصاف ، او الگوی دولت مردان ،زندگی سراپا مجاهدت و مسئولیت پذیری ، او الگوی همه مؤمنان ،آزادگی او الگوی همه آزادگان جهان. سخنان حکمت آمیز او ،درس های ماندگار او الگوی عالمان و دانشمندان و روشن فکران.

“والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته”

 

 

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

أُوصِیکُمْ یا عِبَادَ اللَّهِ وَ نَفْسِی بِتَقْوَى اللَّهِ

 

قال الجواد(ع) : مَنِ اتَّقَى اللهَ أَحَبَّهُ النَّاسُ وَإنْ کَرِهُوا

 باعرض تبریک و تهنیت به مناسبت ولادت امام جواد(ع) آن حضرت فرمود:

هرکه تقوای الهی را پیشه کند خواه ناخواه مورد محبت مردم قرار می گیرد.گرچه مردم خودشان اه تقوی نباشند ،بنابراین تقوی سرمایه خوبی است،سرلوحه زندگی قراردهیم.

مناسبت ها

 ۱ – روز ملی فناوری هسته ای

روز ملی فناوری هسته ای گرامی باد ، علوم و فنون هسته ای جزء فن آوری های پیشرفته  و برتر عصر کنونی است، امروز تأثیر این علوم در گسترش دانش بشری ،تسلط بر طبیعت ،تأمین رفاه و پیشرفت زندگی بشر غیر قابل تردید بوده  به درستی می توان آن را از عناصر و محور های اصلی توسعه پایدار و از عوامل مهم اقتدار یک کشور به شمار آورد ، یاد شهدای هسته ای گرامی باد.

 ۲ – وفات حضرت زینب کبری سلام الله علیها

نام حضرت زینب کبری سلام الله علیها آئینه تمام نمای شخصیت اوست. نام زینب منتخب الهی است. از زین ” ادب ” یعنی زینت پدرش – بعد عبادت ونمازهای شب حضرتش در طول زندگی ، به ویژه در دوران اسارت و در مسیر کوفه و شام معروف است. تا آنجا که امام حسین در آخرین وداعش از او خواست که در نماز شبش او را فراموش نکند.

 ۳ – بخشش گناهان در اعتکاف

پیامبر خدا (ص) فرمود: هرکس ایام البیض “ سه روز از وسط ماه رجب ۱۳ تا ۱۵ رجب را روزه بدارد و در شب هایش به نماز قیام کند از دنیا رحلت نمی کند مگر با توجه به نصوح  ف از فرصت ماه رجب استفاده کنیم.

 ۴ – روز سلامت

سلامت یک خانواده با سلامت تک تک اعضاء موجب سلامت جامعه می شود لذا مدیریت خوب پدر و مادر برای استحکام خانواده و مراقبت در برابر آسیب هایی که بنیان خانواده را تهدید می کند بسیار اهمیت دارد ، لذا روز سلامت و جهانی بهداشت را گرامی می داریم.

 ۵ – انتخابات

مردم إن شاء الله هوشمندانه و با اتحاد و انسجام در انتخابات که مظهر مردم سالاری دینی است مشارکت حد اکثری خواهند داشت ، انتخابات رویداد مهم در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب اسلامی است موجب اقتدار و عظمت نظام می باشد، کاندیداها که می توانند مطالبات مردم را محقق کنند ،مشکلات مردم همچون گرانی و بیکاری و مسائل فرهنگی را حل و فصل نمایند ، اولویت های اقتصادی از جمله اقتصاد مقاومتی ، تولید و استغال  محور برنامه آنهاست خود به مردم معرفی کنند ، مردم هم به افراد اصلح  بابرنامه و انقلابی و دلسوز و کارآمد هستند  رأی به کاندیداهای ریاست جمهوری وشوراء رأی بدهند.

 “و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین

 

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه