يکشنبه 1396/7/2 - 59 : 11
مشخصات امام جمعه
عباسعلی سلیمانی
عباسعلی سلیمانی
زاهدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/24
امام جمعه موقت زاهدان: کشتار مسلمانان میانمار از سیاست های استکبار جهانی و محکوم است.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: کشتار مسلمانان توسط ارتش میانمار و بوداییان افراطی از طرف استکبار جهانی برنامه ریزی شده است. 

امام جمعه موقت زاهدان گفت: کشتار مسلمانان میانمار توسط بوداییان افراطی، از سیاست های شوم استکبار جهانی برای تفرقه در بین مسلمانان و سایر مردم این منطقه بوده و محکوم است.

وی قتل عام مسلمانان در میانمار، به آتش کشیدن اجساد آنها، خراب کردن خانه های مسلمانان و سکوت مرگبار مجامع سازمان ملل و مدعیان دروغین حقوق بشر را محکوم کرد. 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام حاصل تراوش ذهن خلاق امام خمینی (ره) است. 

وی ادامه داد: بنابراین، انقلابی بودن، انقلابی تصمیم گرفتن و انقلابی ماندن انتظاری است که همگان از اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام دارند. 

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: امروز افرادی که دارای افکار تند و تکفیری هستند عزاداری برای امام حسین (ع) را بدعت و شرک می دانند که مشخص است این افراد بویی از اسلام نبرده اند. 

امام جمعه موقت زاهدان: فریاد حمایت از مظلوم باید همیشه طنین‌انداز باشد.

امام جمعه موقت زاهدان ادامه داد: خداوند در قرآن مجید به انسان مظلوم تاکید کرده و اجازه داده تا صدایش را بلند کند زیرا یکی از راههای مبارزه با ظلم و ستم است. 

حجت الاسلام حمیدی تصریح کرد: خداوند رساندن صدای یک انسان مظلوم را به جهانیان مورد تاکید قرار داده است. 

وی گفت: همان طور که خداوند در قرآن کریم به پیامبر اسلام (ص) بر زنده نگاه داشتن نام بزرگان و انسان های نیک و برجسته تاکید کرده است پس ما هم باید با برپایی مراسم عزاداری و بیان پیام عاشورا نام امام حسین (ع) را زنده نگاه داریم. 

وی افزود: شیعیان و ارادتمندان امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) باید با برپایی مراسم عزاداری پیام عاشورا و صدای مظلومیت اهل بیت (ع) را به گوش جهانیان برسانند. 

وی تاکید کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی بر بلند کردن صدای مظلومیت مردم فلسطین، بحرین، یمن و میانمار در دنیا تاکید دارد. 

حجت الاسلام حمیدی اظهار داشت: یکی از ثمرات نهضت امام حسین (ع)، انقلاب اسلامی است. 

امام جمعه موقت زاهدان گفت: انقلاب اسلامی ایران امروز الهام بخش کشورهای دیگری همچون لبنان، فلسطین، یمن، سوریه، عراق و حتی برخی کشورهای آفریقایی است. 

وی با اشاره به روز خانواده گفت: خانواده مقدس ترین نهاد اجتماعی مورد تاکید اسلام است که متاسفانه امروز در معرض خطر قرار گرفته و تهدیدات جدی متوجه آن است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه