دوشنبه 1396/11/2 - 56 : 23
مشخصات امام جمعه
عباسعلی سلیمانی
عباسعلی سلیمانی
زاهدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
امام جمعه موقت زاهدان: رهایی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی نیازمند برنامه هدفمند است.

امام‌جمعه موقت زاهدان: مقاومت تنها راه مسلمانان در برابر اشغال و تهاجم رژیم صهیونیستی است.

حجت‌الاسلام حمیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: جامعه امروز ما چه جهان اسلام و چه کشور ما دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و همچنین مشکل خشک‌سالی است پس‌نیاز به یک برنامه‌ریزی و هدف برای بیرون آمدن از این بحران‌ها است.

امام‌جمعه موقت زاهدان بابیان اینکه احکام شاید بر اساس مصلحت‌های جامعه تغییر کند گفت: سنت هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند خداوند متعال این دنیا را بر اساس سنت‌هایی امتحان می‌کند و هیچ‌کسی نمی‌تواند این سنت‌ها را تغییر دهد از زمان حضرت آدم تا به امروز همه مورد امتحان الهی قرارگرفته‌اند.

حجت‌الاسلام حمیدی افزود: یکی دیگر از سنت‌های خداوند ایمان و تقوا به پروردگار است زمانی که ایمان قوی باشد و عمل صالح داشته باشند آن‌وقت است که ما برکات زمین و آسمان را بر آن‌ها نازل خواهیم کرد امروزه شاید در کشورهای غربی نزولات آسمانی و نعمت‌های فراوان‌تر نسبت به کشورهای اسلامی باشد اما آرامش نیست نعمت زمانی لذت‌بخش است که همراه با آرامش روحی و روانی است.

امام‌جمعه موقت زاهدان گفت: رفتار کل جامعه باید باتقوا و باایمان باشد تا نعمت‌های الهی سرازیر شود اما اگر تقوا و ایمان نباشد چه‌بسا که بلا هم به سر ما بیایید اگر تقوا کمرنگ شود به اعتقاد پشت کردیم و پروردگار خویش را فراموش کردیم باید منتظر کم شدن نعمت‌ها و بیشتر شدن بلاها باشیم.

حجت‌الاسلام حمیدیافزود: بدانید برادران و خواهران روزی در کشور ما بیشترین نزولات در این استان بود سیستان عزیز ما روزی انبار قله ایران بود سنت‌ها که همان سنت‌هاست خدا هم که همان خداست پس این رفتار ما انسان‌ها تغییر کرده متأسفانه صلح و صفا از زندگی‌ها رفته بیایید، برگردیم به زندگی سنتی ایرانی خودمان و نصیحت‌های رهبر عزیزمان را گوش کنیم که بارها فرمودند به سبک پیامبران و معصومین زندگی کنیم.

امام‌جمعه موقت زاهدان با تسلیت حادثه دل‌خراش کشتی سانچی به بازماندگان آنان گفت: این اتفاق که حادثه‌ای کم‌سابقه در تاریخ کشتیرانی جهان محسوب می‌شود و تمام ابعاد آن باید توسط مسئولان موردبررسی قرار گیرد. 

 

خطیب نماز جمعه زاهدان: روز غزه پیام آور مقاومت در برابر رژیم اشغالگر اسراییل

حجت‌الاسلام حمیدی با تبریک 29 دی (روز غزه) اظهار داشت: نامگذاری 2 روز در تاریخ به نام‌های غزه و فلسطین سبب جلوگیری از فراموش‌شدن آن‌ها و خنثی شدن توطئه دشمنان در کم‌ارزش کردن این مسائل در جهان اسلام می‌شود. 

خطیب موقت زاهدان گفت : مردم به‌ویژه جوانان مقاوم غزه در هفتم دی سال 2008 میلادی باوجود هجمه شدید رژیم غاصب صهیونیستی علیه این منطقه نشان دادند با ایستادگی و توکل به خدا می‌توانند در مقابل تمام قدرت‌ها پیروز شوند. 

حجت‌الاسلام حمیدی گفت: روز غزه همچنین یادآور پیروزی نیروهای مقاومت در جنگ 22 روزه است که رژیم صهیونیستی با موشک‌باران و حمله زمینی و دریایی خود بر مردم مظلوم منطقه در جنگی نابرابر شکست سیاسی - نظامی را قبول کرد. 

حجت‌الاسلام حمیدی تأکید کرد: 29 دی به‌روزی ماندگار در تاریخ بشریت تبدیل‌شده است. 

امام‌جمعه موقت زاهدان تصریح کرد: نشان دادن چهره واقعی رژیم صهیونیستی و مدعیان دروغین حقوق بشر از طریق سکوت مرگبار آنان در مقابل این جنایت‌ها و اثبات اعتقاد جمهوری اسلامی بر مقاومت به‌عنوان تنها راه‌حل رفع مشکل فلسطین و غزه ازجمله مهم‌ترین دستاوردهای این جنگ 22 روزه بود. 

حجت‌الاسلام حمیدی اظهار داشت: آمریکا همواره همراه و همگام با رژیم صهیونیستی در تمام جنایات دست داشته است و در آخرین اقدام ترامپ بیت‌المقدس قبله نخست مسلمانان را به‌عنوان پایتخت این رژیم غاصب معرفی کرد. 

امام‌جمعه موقت زاهدان افزود: این اقدام رئیس‌جمهور آمریکا نه‌تنها همراهی کشورها را به دنبال نداشت بلکه سبب منزوی شدن بیشتر این کشور در جهان شد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه