يکشنبه 1396/8/28 - 42 : 2
مشخصات امام جمعه
عباسعلی سلیمانی
عباسعلی سلیمانی
زاهدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/12
امام جمعه موقت زاهدان: ابهت و عظمت آمریکا در 13 آبان شکسته شد

امام جمعه موقت زاهدان گفت: سه حادثه بسیار مهم روز 13 آبان در سال های 43، 57 و 58 در ایران اسلامی ابهت و عظمت آمریکا را در هم شکست.

حجت الاسلام احمد راهداری در خطبه های عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به اینکه 2 حادثه مهم روز 13 آبان مربوط به قبل و یک حادثه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داده است اظهار داشت: قیام ملت ایران بعد از سخنرانی مقتدرانه امام خمینی(ره) در مخالفت با قانون کاپیتولاسیون که در حمایت از شهروندان آمریکایی تصویب شده بود و تبعید ایشان از ایران به ترکیه در سال 43، تجمع نمادین دانش آموزان علیه استکبار در صحن دانشگاه تهران و شهادت 56 دانش آموز در سال 57 و تسخیرلانه جاسوسی(سفارت) آمریکا در تهران توسط دانشجویان پیرو خط امام در سال 58 همگی در روز 13 آبان رخ داد. 

وی افزود: وقوع این حوادث مهم همگی نشان از این دارد که نباید به نظام استکباری اعتماد کرد و اطاعت نکردن از نظام سلطه در سطح ملی و بین المللی و ایمان به بدعهدی نظام سلطه در راس آن آمریکا از دیگر نتایج به دست آمده برای ملت ایران بعد از این حوادث است. 

وی منفعت طلبی، جهان خواری و عقب نگاه داشتن کشورهای زیر سلطه را از مهمترین ویژگی های استکبار عنوان کرد و گفت: حضور هوشمندانه نخبگان، اساتید و دانشجویان در پیش برد اهداف انقلاب اسلامی در سطح داخلی و بین المللی نقش مهمی در جلوگیری از موفقیت نظام سلطه در اجرای توطئه هایش علیه جمهوری اسلامی ایران دارد. 

مقابله با نفوذ ایران در عراق راهبرد جدید آمریکا 

امام جمعه موقت زاهدان اظهار داشت: آمریکا راهبرد جدیدی با هدف مقابله با نفوذ ایران در منطقه به ویژه عراق را در پیش گرفته و این هدف دستور کار دولت ترامپ است. 

حجت الاسلام راهداری ادامه داد: آمریکا برای رسیدن به این هدف برنامه های مختلف از جمله تشویق بارزانی برای خروج مسالمت آمیز از قدرت، جلوگیری از انحلال منطقه کردستان و تلاش برای حفظ قدرت سیاسی این منطقه، تشویق عربستان به ترمیم روابط با دولت عراق و افزایش سرمایه گذاری اقتصادی در شهرهای آزاد شده از چنگال داعش در عراق برای ممانعت از فعالیت شرکت های ایرانی را در حال اجرا دارد. 

وی افزود: هدف آمریکا پیوند دادن کردهای کردستان عراق با کردهای سوریه و جنوب شرقی ترکیه است تا علاوه بر تجزیه قسمتی از خاک این کشورها، امنیت رژیم غاصب صهیونیستی را در منطقه تامین کند و کشورهای غربی از جمله انگلیس و فرانسه برنامه های آمریکا در منطقه را مورد حمایت قرار می دهند. 

پیاد روی اربعین فقط مختص به امام حسین(ع) است 

امام جمعه موقت زاهدان در بخش دیگری از خطبه های نماز بیان کرد: پیاده روی اربعین تنها مختص به امام حسین(ع) است و بعد از ایشان نام حسین برای هیچ امامی برگزیده نشد. 

وی گفت: ایجاد مزیت رقابتی فوق تصور برای جهان اسلام، نمایش محیطی سراسر آکنده از انسجام و آمادگی برای جهاد، غلبه اسلام سیاسی و انقلابی بر اسلام محافظه کار و آمریکایی و تقویت روحیه دفاع از دین از جمله ویژگی های حاصل از پیاده روی اربعین است که باید محترم شمرده شود و برای حفظ آن تلاش کرد. 

حجت الاسلام راهداری با اشاره به مشکلات پیش آمده برای برادران و خواهران پاکستانی زائر اربعین حسینی در کشورشان و گرفتار شدن بسیاری از آنان در آن سوی مرز از مردم خواست در زمینه تامین آب و خوراک برای آنان با اداره اوقاف استان همکاری لازم را داشته باشند.

 
اخبار
ارتباط با امام جمعه