دوشنبه 1396/3/8 - 35 : 8
مشخصات امام جمعه
عباسعلی سلیمانی
عباسعلی سلیمانی
زاهدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
امام جمعه موقت زاهدان: مسئولیت ها نباید زمینه قدرت نمایی باشد.

 

بسمه تعالی

خطبه های نمازجمعه زاهدان | 05/03/1396

به گزارش پايگاه اطلاع ‌رساني دفتر امام‌جمعه زاهدان، خطبه‌هاي اين هفته نماز‌جمعه زاهدان  به امامت حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی امام‌ جمعه موقت زاهدان در مصلي قدس زاهدان برگزار شد.

امام جمعه موقت زاهدان:تمام اعضا و جوارح انسان در ماه رمضان باید روزه باشد

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای قدس زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی  اظهار داشت: زمانی که انسان روزه می‌گیرد باید تمام اعضا و جوارح وی روزه باشد، فقط زبان نباید روزه بگیرد بلکه گوش، چشم، دست و پا و همه اعضای بدن انسان باید همچون زبان روزه باشد.

خدا را شاکریم که یک سال دیگر توانستیم به پیشواز این ماه عزیز قدم بگذاریم و از شب اول این ماه تا پایان ماه رمضان استفاده فراوان ببریم و به رسالتی که خداوند بر دوش انسان مومن قرار داده که همان روزه گرفتن است استفاده کامل را ببریم و از این وقت به بهترین شکل بهره ببریم.

 

امام جمعه موقت زاهدان افزود: ماهی که پیامبر اسلام و معصومین توصیه‌های فراوان کرده‌اند که هر ساعت این ماه بهترین ساعات شب‌هایش بهترین شب‌ها و روزهایش بهترین روزها به گفته نبی مکرم اسلام ماهی که شیاطین در قل و زنجیر هستند می‌توان این ماه را یکی از بهترین ماه‌های عمر خود قرار داد.

 

وی ادامه داد: نبی مکرم اسلام فرمودند باید از این ماه درس بگیریم و روز قیامت را برای خود تشریح کنیم مخصوصا زمانی که این ماه در تابستان قرار گرفته و گرسنگی و تشنگی به انسان فشار می‌آورد تا روز قیامت را به یاد آوریم.

حمیدی بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام فرمودند: زمانی که انسان روزه می‌گیرد باید تمام اعضا و جوارح روزه باشند فقط زبان نباید روزه بگیرد بلکه گوش، چشم، دست و پا و همه اعضای بدن انسان باید همچون زبان روزه باشند.

وی گفت: در ماه مبارک رمضان باید چشمان خود را ببندید از حرام‌ها، زبان خود را ببندید از غیبت کردن‌ها و گوش خود را ببندید از شنیدن چیزهایی که حرام است، پس باید بدانیم که روزه گرفتن فقط دلیل بر نخوردن نیست بلکه باید خودش را از همه مبطلیات پاک کند.

حمیدی افزود: یکی از لحظات طلایی این ماه، شب‌های قدر است که سرنوشت انسان‌های مومن نوشته می‌شود که پیامبر اکرم فرمودند در این شب‌ها خداوند به حرمت نزول قرآن دست بنده‌های پشیمان خود را می‌گیرد.

امام جمعه موقت زاهدان اضافه کرد: یکی دیگر از فرمایشات پیامبر اکرم (ص) این است که در این ماه فقرا را فراموش نکنید، نکند مسلمانی روزه بگیرد و سفره افطار آن خالی باشد وظیفه همه ما این است که نگاهمان به فقرا باشد.

حجت الاسلام حمیدی تلاوت قرآن کریم، دعا کردن به ویژه موقع نماز، صدقه دادن، احترام به بزرگترها و فرهنگ ریش سفیدی، دستگیری از مستمندان، کمک به ایتام و نیازمندان، صله رحم و افطاری دادن را برخی از وظایف فردی و اجتماعی مومنان در ماه مبارک رمضان عنوان کرد. 

امام جمعه موقت زاهدان: مسئولیت ها نباید زمینه قدرت نمایی باشد.

 حجت الاسلام حمیدی: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ملت بزرگ ایران بار دیگر برگ زرینی از تاریخ انقلاب شکوهمند ایران را رقم زدند. 

حضورحداکثری مردم ایران در انتخابات اقتدار و وحدت ملی را به رخ جهانیان کشید.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: حضور 73 درصدی مردم ایران در 29اردیبهشت در پای صندوق های اخذ رای اثبات کننده مجدد تعیین سرنوشت توسط خود ملت و به رخ کشیدن اقتدار، امنیت و وحدت ملی به جهانیان بود.

وی ادامه داد: انتخابات ایران در حالی با حضور حداکثری مردم برگزارشد که در کشورهای اروپایی و آمریکا شرکت مردم در انتخابات بین 40 تا 50 درصد است. 

وی با بیان اینکه این انتخابات بدون کوچکترین مشکل امنیتی در سراسر کشور برگزار شد گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب برنده واقعی این انتخابات ملت ایران هستند که با حضور حداکثری خود سبب اقتدار نظام شدند. 

وی از مسئولان برگزاری انتخابات، صدا و سیما و هوشیاری ملت ایران قدردانی کرد و و افزود: ملت بزرگ ایران تمام توطئه دشمنان را در ایجاد اختلاف و رسیدن به اهداف شوم شان با هوشیاری و هوشمندی خنثی کردند. 

امام جمعه موقت زاهدان به رخ کشیدن مردم سالاری دینی در دنیا را از دیگر دستاوردهای این دوره از انتخابات عنوان و بیان کرد: حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی های مختلف و انتخابات نشان از وحدت و انسجام ملی در تحقق اهداف نظام است. 

حجت الاسلام حمیدی گفت: مردم ایران از منتخب خود انتظار تحقق وعده ها، پیگیری جدی تحقق اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فقر، فساد، گرانی و تورم را دارند. 

وی تاکید کرد: در طول چهار سال آینده منتخب ملت باید تلاش کند که ظرفیت های فراوان کشور را به فعل درآورد تا زمینه رفع مشکلات با تکیه بر توان داخلی فراهم شود. 

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی یک نظام الهی است گفت: اگر مسئولیتی به ما رسید نباید زمینه قدرت طلبی ما فراهم شود. 

وی با اشاره به اینکه رعایت قانون خواسته مردم از مجریان قانون است افزود: با توجه به اینکه در این دوره از انتخابات شاهد تخلفات زیادی بودیم همه باید از بروز تخلف جلوگیری کنند زیرا در نظام ارزشی حتی یک تخلف هم زیاد است. 

امام جمعه موقت زاهدان اظهارکرد: مردم اطمینان داشته باشند دستگاه قضایی با قاطعیت با جرم های انتخاباتی که ثابت شده باشد برخورد می کند. 

حجت الاسلام حمیدی ضمن محکوم کردن دستگیری آیت الله شیخ عیسی احمد قاسم رهبر شیعیان بحرین و نامعلوم بودن سرنوشت وی گفت: ما این اقدام که تعرض و حتک حرمت به مقام روحانیت است را به شدت محکوم و به حاکمان بحرین توصیه می کنیم به مردم و علمای خود احترام بگذارند. 

وی با اشاره به سفر رئیس جهموری آمریکا به عربستان بیان کرد: سفر ترامپ به منطقه پیامدهای منفی بسیاری به دنبال داشت به گونه ای که این اقدام در راستای حمایت از تروریست ها و تقویت ایران هراسی صورت گرفته است. 

وی افزود: در این سفر رئیس جمهوری آمریکا یکی از بزرگترین قراردادهای تسلیحاتی خود را با عربستان منعقد کرد. 

وی تاکید کرد: ملت ایران باید همواره در مقابل توطئه های دشمنان هوشیار و با پیروی از رهبر فرزانه انقلاب همچون گذشته از آزمون ها سربلند بیرون بیایند. 

امام جمعه موقت زاهدان با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: این ماه فرصت خوبی برای نزدیکی با خداوند و دور کردن اعضا و جوارح از گناه است.

مردم استان جنایت اخیر آل خلیفه را محکوم کردند

ظهر روز جمعه و پس از پایان نماز جمعه در محکومیت جنایات اخیر آل خلیفه در تعرض به بیت آیت ا... شیخ عیسی قاسم رهبر   شیعیان بحرین دست به راهپیمایی زده و با سر دادن شعار هایی این جنایت شنیع را محکوم کردند و در پایان از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بیانیه ای قرائت شد که در بخش هایی از این بیانیه آمده است: اقدام غیر انسانی رژیم سفاک و نژاد پرست آل خلیفه و جسارت و توهین به رهبر شیعیان بحرین را  مغایر با اصول و ارزش های دین مبین اسلام و ارزش های شناخته شده بین المللی و در تضاد با عزت کرامت مردم جهان عرب دانسته و آن را محصول سیاست های اسلام ستیزانه رژیم دست نشانده صهیونیست و توطئه آل سعود می دانیم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه