دوشنبه 1396/2/4 - 59 : 11
مشخصات امام جمعه
عباسعلی سلیمانی
عباسعلی سلیمانی
زاهدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
امام جمعه موقت زاهدان: همه باید از شواری نگهبان برای تایید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری تمکین کنند.

بسمه تعالی

خطبه های نمازجمعه زاهدان | 95/02/01

به گزارش پايگاه اطلاع ‌رساني دفتر امام‌جمعه زاهدان، خطبه‌هاي اين هفته نماز‌جمعه زاهدان  به امامت حجت الاسلام احمد راهداری امام جمعه موقت زاهدان در مصلي قدس زاهدان برگزار شد.

 

امام جمعه موقت زاهدان: همه باید از شواری نگهبان برای تایید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری تمکین کنند.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: قانون وظیفه تایید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری را به شورای نگهبان محول کرده است و همه باید از نظر این شورای تمکین کنند.

حجت الاسلام احمد راهداری در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان اظهار داشت: شورای نگهبان بدون غرض صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری را تایید می کند و حرف آخر را در این رابطه می زند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ترکیه برای تغییر قانون اساسی افزود: براساس قانون اساسی جدید رئیس جمهوری این کشور از این پس اختیارات بیشتری خواهد داشت.

وی با اشاره به رویارویی آمریکا با کره شمالی بیان کرد: ترامپ با قدرت نمایی می خواهد در منطقه آتشی به پا کند که اگر این آتش شعله ور شود قطعا دامن آمریکا را خواهد گرفت. 

وی با اشاره به حادثه طبس در دوم اردیبهشت افزود: خداوند به همان طوفانی که در جنگ احزاب و خندق مسلمانان را پیروز کرد ماموریت داد تا بوسیله آن آمریکایی ها را در صحرای طبس شکست دهند.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: شکست در حادثه طبس آنقدر برای آمریکا سنگین تمام شد که هنوز حمله به ایران را در سر می پروراند اما هیچگاه جرات چنین کاری را پیدا نکرد.

حجت الاسلام راهداری با اشاره به سالروز تاسیس سپاه از سوی امام راحل(ره) گفت: تاسیس سپاه برکات زیادی را برای کشور در بر داشته است به طوری که اجرای بسیاری از طرح های عمرانی از جمله ساخت راه آهن، مبارزه با ریزگردها، تولید موشک های مختلف، تولید هواپیماهای بدون سرنشین و مدرن و صدها تولیدات دیگر توسط این ارگان انقلابی انجام شده است.

امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه پرداخت خمس یکی از واجبات دینی برای مسلمانان است گفت: پرداخت خمس برکات زیادی از جمله فرزند صالح، تقویت دین، نشانه وفای به عهد با خداوند، کمک به پاک شدن اموال، گوارا بودن درآمد پس از پرداخت خمس، کفاره گناهان و ضمانت بهشت است.

حجت الاسلام راهداری اظهار داشت: تعیین سال خمسی برای مسلمانان واجب قهری است و همه باید برای خود سال خمسی تعیین کنند.

وی با تبریک عید مبعث افزود: پیامبر اسلام (ص) در زمانی که جهل و ظلم همه دنیا را فراگرفته بود از سوی خداوند متعال به پیامبری مبعوث شد.

 
اخبار
ارتباط با امام جمعه