يکشنبه 1396/1/6 - 38 : 13
مشخصات امام جمعه
عباسعلی سلیمانی
عباسعلی سلیمانی
زاهدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
امام جمعه زاهدان:تلاش در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی در برنامه مدیران و اقشار مختلف مردم باشد.

بسمه تعالی

خطبه های نمازجمعه زاهدان | 96/01/04

به گزارش پايگاه اطلاع ‌رساني دفتر امام‌جمعه زاهدان،  اولین نمازجمعه زاهدان در سال 1396  به امامت حضرت آيت‌الله  سليماني نماينده محترم ولي‌فقيه در استان سيستان و بلوچستان و امام‌جمعه زاهدان در مصلي قدس زاهدان برگزار شد.

امام جمعه زاهدان: همگان موظف به تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال هستند.

آیت‌الله سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تبریک سال نو، اظهار داشت: تلاش در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی در برنامه مدیران و اقشار مختلف مردم باشد.

امام جمعه زاهدان گفت: باید در سال جدید زمینه تحقق شعار رهبر معظم انقلاب فراهم شود.

امام جمعه زاهدان با اشاره به نام‌گذاری سال 96 از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر «اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال، افزود: مسؤولان باید در راستای تحقق فرمایشات رهبری حرکت کنند.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه ایشان در سال جدید اقدام و عمل را تعریف کردند افزود: باید با افزایش تولید داخلی یا اقدام ، عمل را با ایجاد اشتغال برای نیروهای جوان و بیکار جامعه نهادینه کرد.

وي با اشاره به اينكه مقام معظم رهبري امسال را اقتصاد مقاومتي: توليد و اشتغال نامگذاري كردند، افزود: مقام معظم رهبري از توليد و اشتغال به عنوان تكيه گاه اقتصاد مقاومتي ياد كردند؛ آيت الله خامنه اي فرمودند: مديريت اجرايي و نظام اسلامي را بايد از هم تفكيك كنيم زيرا كه اگر ضعفي وجود دارد مربوط به نظام اسلامي نيست بلكه به مديريت اجرايي برمي گردد.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: نیروهای نظامی ما در دوران رژیم ستم شاهی وابسه به مستشاران و کارشناسان آمریکایی بودند که با پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه نظامی با تکیه بر نیروهای داخلی توانستیم به پیشرفت های خوبی برسیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان به تشریح دستاوردهای نظام و انقلاب پرداخت و گفت: نظام جمهوری اسلامی خدمات بسیار زیادی از اول انقلاب تا کنون در کشور به ویژه در این استان انجام داده است.

وي با اشاره به اينكه تغيير هويت انقلاب اسلامي و مهار قدرت آن در سال گذشته به دغدغه اصلي مقام معظم رهبري تبديل شده بود، افزود: مقام معظم رهبري در ديدارهاي مكرر خودشان در سال گذشته نگراني خودشان را از تغيير هويت انقلاب اسلامي ابراز داشتند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: متاسفانه برخی از مطبوعات داخل کشور اوایل انقلاب اسلامی شعار جدایی دین از سیاست و بدتر از همه به دفاع از رژیم ستم شاهی برآمدند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان :استکبار جهانی تلاش دارد قبح مذاکره با آمریکا را در ایران بشکند.

خطیب نماز جمعه زاهدان با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال این است تا قبح مذاکره با آمریکا را در نظام جمهوری اسلامی و درمیان ملت ایران بشکند، متذکر شد: دشمنان به دنبال نفوذ اندیشه‌های بیگانه در کشور، تخریب نیروهای انقلابی، تخلف از اوامر رهبر معظم انقلاب اسلامی و کنارگیری مدیران لایق از سمت‌های مدیریتی در نظام جمهوری اسلامی هستند.

امام جمعه زاهدان:دشمنان به دنبال نفوذ اندیشه های بیگانه در کشور هستند.

سليماني با اشاره به اينكه تغيير سيرت نظام يكباره، ناگهاني و يك شبه صورت نمي گيرد و به صورت تدريجي امكان پذير است، گفت: تخلف از فرمايشات رهبري، نفوذ فرصت طلبان، نفوذ انديشه هاي بيگانگان، رجعت به فرهنگ بيگانه، خستگي نيروهاي انقلابي و از دست دادن روحيه انقلابي، انزوا طلبي و شكسته شدن وحدت ملي، ابهام در طرح هاي آينده، خودباختگي در برابر قدرت هاي بيگانه، ناآگاهي و عدم توجه به نقشه هاي ضد انقلاب و پشت كردن به معنويت ها و كاهش حساسيت و مشاركت، آفت در سيرت و صورت نظام است.

امام جمعه زاهدان گفت: انزوا طلبي و كنار گذاشتن نيروهاي انقلابي در انتخابات شوراي شهر و روستاها آفت نظام است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: افرادی که تخصص در مدیریت شهری و روستایی دارند باید در این جایگاه قرار بگیرند تا شاهد رشد و شکوفایی جامعه باشیم.

امام جمعه زاهدان با انتقاد از افرادی که در جامعه به دنبال نا امید کردن مردم و شایعه پراکنی هستند بیان کرد: مشعل گاز در اسفند با حضور رئیس جمهوری در این شهرستان روشن شد اما متاسفانه عده ای شایعه کردند که این مشعل با یک کپسول روشن شده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: آمریکا ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کند درحالی که چشم خودش را بر روی جنایاتی که در یمن، سوریه و عراق از سوی گروههای تکفیری و برخی از کشورهای منطقه انجام می شود بسته است.

آیت الله سلیمانی گفت: آمریکایی که این همه سنگ رعایت حقوق بشر را به سینه می زند آیا حقوق بشر در کشورش رعایت میشود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: به گفته فرمانده مرزبانی استان دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی در سال گذشته 150 بار می خواستند از طریق مرزهای شرقی وارد خاک جمهوری اسلامی شوند که با هوشیاری نیروهای مرزبانی به هیچ کدام از اهداف شوم خود نرسیدند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به حادثه تیراندازی در بزمان ایرانشهر که منجر به کشته شدن سه نفر شد خاطر نشان کرد: متاسفانه یک عده افراد نادان در آستانه سال نو چند خانواده را داغدار کردند.

آیت الله سلیمانی از نیروهای نظامی, انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) برای شناسایی و دستگیری این افراد تقدیر کرد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه