شنبه 1396/4/31 - 13 : 3
مشخصات امام جمعه
عباسعلی سلیمانی
عباسعلی سلیمانی
زاهدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/30
امام جمعه موقت زاهدان:تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای قدرت ایران را به رخ دنیا بکشد.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: برادرانی که در وین در حال مذاکره هستند اول عزت مردم ایران را حفظ کنند و قدرت ایران را به رخ دنیا بکشند و اصولی که رهبری انقلاب تاکید دارند را رعایت کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد راهداری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا گفت: توصیه می‌کنم تقوایی که در تمام مراحل زندگی می‌تواند پشتیبانی کند و در سرازیری قبر ما را نجات دهد.

امام جمعه موقت زاهدان ضمن تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: امام صادق(ع) در 17 ربیع‌الاول سال 83 قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود و در خود مدینه هم به شهادت رسیدند.

وی گفت: در طی 65 سالی که امام صادق (ع) عمر کردند بسیاری از شاگردان اسلام ناب محمدی را تربیت کردند و درس دین آموختند که یکی از امامان اهل سنت به نام ابوحنیفه از شاگردان امام جعفرصادق(ع) بود و در تمام مسائل علمی و مناظره‌ها در خدمت امام صادق(ع) حاضر بودند به گفته مالک دانشمندی بزرگ و انسانی والا مقام بودند و علومی که امام صادق(ع) تدریس می‌کردند بی‌نظیر بود.

وی ادامه داد: تمام علما تاکید کردند که امام جعفر(ص) از نظر علمی از همه اعلم‌تر هستند و شاگردانی را تربیت کردند که در اسلام از بزرگترین انسان‌ها هستند، ایشان 12 سال از عمر خود را در کنار جد خود امام سجاد(ع) به آموختن علم گذراندند.

راهداری گفت: ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) را در پیش داریم که از امام رضا(ع) روایتی است که هر کس به زیارت خواهرم برود و به سرزمین پاک قم پا بگذارد مادرم فاطمه زهرا(س) شفاعتش می‌کند و انگار به زیارت خانه خدا رفته است.

وی افزود: برادرانی که در وین در حال مذاکره هستند اول عزت مردم ایران را حفظ کنند و قدرت ایران را به رخ دنیا بکشند و اصولی که رهبری انقلاب تاکید دارند رعایت کنند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه