يکشنبه 1396/11/1 - 35 : 16
مشخصات امام جمعه
سید شجاع الدین ابطحی
سید شجاع الدین ابطحی
ايرانشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
رئیس جمهور به جای نقد معصومین علیهم السلام پاسخگوی مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشد

 

خطیب نماز جمعه ایرانشهر:

اعتراض به امام برخلاف اعتقادات است/رئیس جمهور پاسخگوی مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشد

امام جمعه ایرانشهر  حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابطحی گفتند : وظیفه ما اطاعت محض از دستورات امام و اعتراض به او برخلاف اعتقاد دینی ما است.

 

  حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی بااشاره به 29 دی سالروز غزه و نامه مقام معظم رهبری به مردم فلسطین گفت: ملت، مجاهدان و رهبران فلسطینی بعد از گذشت چهل سال حامی واقعی و راستین خود را به درستی شناختند و این نشان دهنده تحولات عظیم برای نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی فلسطین است.

وی حکام عرب منطقه را عامل نفاق بیان کرد و افزود: حاکمان عرب به ویژه عربستان خط آمریکا را برای نابودی مقاومت و اینکه قدس پایتخت اسراییل شود دنبال می کنند و برای همگان بارز و آشکار است که حامی صادق مقاومت و ملت فلسطین جمهورس اسلامی ایران است.

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به سخن رئیس جمهوری مبنی بر انتقاد از امام زمان(عج)، اظهار کرد: پیامبر و امام از خطا و اشتباه معصوم هستند و باید همه از دستورات آنها بدون قید و شرط اطاعت محض کنند و این سخن رئیس جمهور با اعتقاد شیعه تناسب ندارد.

حجت الاسلام ابطحی تصریح کرد: در طول تاریخ کسانی که به پیامبر و امام اعتراض کردند، انسان های بدون اعتقادی بودند که عاقبشتان شوم و تباهی شد.

وی ابراز کرد: انسانی که در برابر امام اعتقاد راسخ دارد باید مطیع محض امر باشد و نه به سخنان و دستورات امام نداشته باشد.

امام جمعه ایرانشهر خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: رئیس جمهور باید پاسخگوی نارضایتی ها، فساد اطرافیانش، رکود اقتصادی باشد و پاسخگوی وعده های عمل نشده پنج سال دولت خود  باشد.

وی خاطر نشان کرد: اعتراض به وضعیت اقتصادی و معیشتی ، حق و مطالبه مردم است و باید دولت دنبال راه حل برای مشکلات و معضلات جامعه باشد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه