پنج شنبه 1396/4/8 - 47 : 6
مشخصات امام جمعه
عیسی بزمانی
عیسی بزمانی
بزمان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
خطبه دوم تیر 96

خطبه های نماز جمعه بزمان

تاریخ: ۲/۴/96

خطیب : حجت الاسلام و المسلمین عبدالمجید جهانگیری

مکان: مسجد جامع بزمان

متن خطبه اول

الحمدلله رب العالمین  و....

عبادالله اوصیکم و نفسی بتقوی الله ... خودم و شماها را برعایت تقوای الهی دعوت میکنم در این باقیمانده ماه رحمت الهی و تزکیه نفس .

تمام انبیاء برای این آمده اند تا دلها را پاک کنند و با دل پاک است که انسان وارد بهشت میشود و هدف انبیاء هم همین بوده است . بعضی از انسانها صفات خاص حیوانات را پیدا می کنند بلکه از آنها بیشتر .

گاهی انسان هم اگر در این صفات بیشتر غوطه ور شود شبیه آنها می شود . گرگ صفتش این است که بیشتر از نیاز را با خودش می برد و ما هم اگر بیش از نیازمان بکاری بچسبیم و دنبالش باشیم همین صفت را دارا خواهیم بود . گاهی جوانی کاری را برای شاد شدن دیگران انجام می دهد و همین کار برای او عادت می شود مثل تخم مرغ که شتر دزد می شود . معلمین جامعه دقت کنند که در دوران نوجوانی حواسشان به نوجوانان باشد .

همه ماهها مال خداست ولی از باب اینکه اگر گناه کردیم و از خدا دور می شویم لذا روزهای خاصی را برای بخشش گذاشته تا انسان ناامید نشود و رذائل را از خودش دور کند مثل شب قدر ، شبهای رمضان و ...

آیه می فرماید وقتی انسان گناه و توبه کند خداوند متعال فرمود من او را می بخشم شیطان اعوان خودش را صدا زد و گفت ما بیچاره شدیم چون انسان اگر گناه کند و توبه نماید خدا او را می بخشد بیایید کاری بکنیم . شیطان برای هر لحظه زندگی ما نقشه دارد و ما را رها نمی کند باید نقشه های او را نقش بر آب کنیم . شیطان بزرگ بلند شد و گفت من راهی دارم و آن اینست که وقتی گناهی انجام داد بدلش می اندازم ان شاءالله بعدا توبه می کنم الان جوانم و ... را در ذهنش می اندازیم و این شخص توبه از یادش می رود و خدا را هم فراموش می کند . در روزهای باقیمانده ماه مبارک اگر توبه نکرده ایم فرصت خوبی است و باید دست بدعا برداریم و از او بخواهیم که ما را ببخشد و ان شاءالله خداوند همه ما را مورد عفو و بخشش خود قرار بدهد .

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

 

 

 

 

 

تاریخ: ۲/۴/96

خطیب : حجت الاسلام و المسلمین عبدالمجید جهانگیری

مکان: مسجد جامع بزمان

متن خطبه دوم

الحمدلله رب العالمین  و....

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله ... خودم و شما را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم .

یکشنبه : بمباران وحشیانه جنوب لبنان

دوشنبه : روز جهانی مبارزه با مواد مخدر .  پیامبر گرامی اسلام فرمود:‌سیاتی زمان علی امتی ... روزی بر امت من خواهد آمد که چیزی استفاده می کنند که همه چیزشان را از دست می دهند جوانهای متعددی را می بینید که گرفتار شده اند نه خنده دارد و نه گریه  . چقدر نیرو در مرزهای برای وارد نشدن این مواد به شهادت می رسند ولی ما متوجه نیستیم . جانشان را از دست می دهند ولی ما متوجه نیستیم . خانواده ها در این زمینه کوتاهی می کنند  .

ما رییس جمهور کشورها را مسخره می کنیم که نمیتواند یک کشور را اداره کند ولی شما نمی توانی یک خانواده را اداره کنی و نیروها در این زمینه کوتاهی نمی کنند و روز قیامت در این زمینه از ما می پرسند .

چهارشنبه : ۷ تیر روز شهادت شهید بهشتی و همراهانشان . از اول انقلاب دشمن برای به زمین زدن انقلاب ما افراد زیادی را از ما کشته است تا انقلاب از بین برود و فکر می کنند که با اجیر کردن برخی افراد فریب خورده می توانند انقلاب را به انحراف و نابودی بکشانند ولی خدا نگهدار مردم و انقلاب بوده و هست .

ما انتخابات را پشت سر گذاشتیم و در دنیا سربلند شدیم . دشمنان برای ما خط و نشان می کشیدند که فتنه ها بپا کنند ولی خدا کمک کرد و بخیر و خوبی تمام شد . اگر طرفدار یک نامزدی صحبتی در گوشه کناری داشته نباید برداشت بد از آن داشته باشند . قانون وحی منزل نیست ولی تا وقتی اعتبار دارد و به آن باید عمل کنیم قانون است و نباید به آن پشت کنیم . ستونهای انقلاب ما محکم و قوی است .

پنجشنبه :‌بمباران شیمیایی حلبچه است . چه جوانانی را از دست دادیم برای جنگ تحمیلی .

به فلسطینیها چه میگذرد ؟ صهیونیستها چه کسانی هستند ؟ گروهی قبل از اسلام برای اینکه شنیده بودند که در آخر الزمان پیامبری در این سرزمین ظهور خواهد کرد و ما اولین مردمی باشیم که به او ایمان می آوریم و بیعت می کنیم ولی وقتی پیامبر اسلام ظهور کرد و به بعثت رسید نه تنها بیعت نکردند بلکه کارشکنی های زیادی کردند و با مشرکین و منافقین باهم هم پیمان شدند و با حضرت جنگیدند و در آخر راضی بودند که مال و اموالشان را به پیامبر بدهند و بتوانند زندگی کنند .

پیامبر فرمود :‌هیچ کس مثل یهود مرا اذیت نکرد . آنها معتقدند ما قوم برتریم و در این عالم ما از همه برتریم و همه انسانها و حیوانات برای این هستند که از آنها استفاده ببریم . همینها آمدند در فلسطین ماندند و با کمک انگلیس آنجا ماندگار شدند و کم کم شروع کردند به شهرک سازی و مالک شدن زمینهای مردم و بعدا ادعای مالکیت همه کشور را کردند و از همه دنیا فراخوانی کردند و آنجا جمع شدند .

راهپیمایی ما فقط برای این نیست که دو تا کودک فلسطینی را کشتند بلکه اینها دشمن اسلامند و در هر کجای دنیا بتوانند ریشه اسلام را می کنند . هر جا شری بپاست زمینه سازی آن بدست صهیونیستهاست . امروز شاه عربستان می نشیند و با آنها سازش می کند و افتخار می کند و با کمک آنها برای کشورهای عربی هم نقشه می کشد .

آمریکا هم در اصل با نظام ما و اسلام ما مشکل دارد و می خواهد نظام را از بین ببرند .

اوئل انقلاب گروههای ترور درست کردند تا مسئولین ما را بکشند .

به صحنه آمدن مردم مشت محکمی است بر دهان آمریکا و صهیونیستها . وقتی مردم بیایند و شعار بدهند این موجب دلگرمی می شود . در روز عاشورا هم افرادی بودند که با امام همراهی کردند و با بدنشان از وجود امام محافظت کردند . صهیونیستها می فهمند که حضور مردم یعنی پشتیبانی از نظام و مملکتشان .

تولی و تبری جزیی از دین و مذهب ماست از دشمنان خدا باید دوری کنیم و تبری بجوییم و با دوستان خدا دوستی کنیم .

تشکر می کنم از همه ی مردم که در شبهای قدر واقعا همراهی و همکاری کردند با اینکه دشمنان تهدید کرده بودند ولی باز هم مردم حضور پرشوری داشتند .

شیلک موشکها بسمت داعش کار بزرگی بود که نظام انجام داد و این در جواب حمله ی آنها به مجلس ما بود که این جواب آنها برای ما بسیار خوشحال کننده بود .

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه