يکشنبه 1395/12/1 - 15 : 22
مشخصات امام جمعه
نظر بامری
نظر بامری
جلگه چاه هاشم (چگردک)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/22
امروز ملت عظیم ایران با حضور پر شکوه در راهپیمایی 22بهمن پاسخ دندان شکن خود را به رئیس جمهور دادند.

حجت الاسلام والمسلمین نظربامری امام جمعه بخش جلگه درخطبه اول نمازجمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ، یکی از موانع شفاعت در روزقیامت که باعث می شودما ازشفاعت محروم شویم را سبک شمردن نماز بیان کردوافزود:نمازستون دین ونشانه ی مسلمانی است وما اگربه نماز اهمیت ندهیم وبه موقع نمازنخوانیم درروزقیامت موردشفاعت قرار نمی گیریم . امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم با ذکرآیه ای ازقران کریم درموردبرپایی نمازافزود: خداونددرقرآن کریم می فرماید: درکنارتلاوت قرآن نماز را برپاداریدونماز شمارا ازفحشا ومنکردورنگه می داردطبق این آیه ازقرآن کریم اگرجامعه ای اهل نمازومسجد وعبادت باشنددراین جامعه فحشا ومنکررواج پیدا نمی کند .                            

خطیب نماز جمعه این هفته جلگه افزود:درراوایات آمده است که اگر نماز ما مورد قبول خداوند متعال قرارگیرد سایر اعمال ما موردقبول خدا قرار می گیرد زیرا نماز گفت وگو با خدا وتشکرازخداوند متعال است و اگر ما نمازگزار باشیم وبه نمازاهمیت ندهیم درروز قیامت مورد شفاعت قرار نمی گیریم.                                                                        

حجت الاسلام والمسلمین نظربامری امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم درخطبه دوم نمازجمعه این هفته ضمن عرض تبریک 22بهمن سالروز پیروزی انقلاب به همه ی ملت بزرگ ایران،درمورد راهپیمایی 22بهمن امسال افزود:راهپیمایی 22بهمن امسال دو پیام مشخص و روشن برای جهانیان منتقل کرد پیام راهپیمایی عظیم 22بهمن به جهانیان یکی پیام مقاومت و ایستادگی در برابر هرگونه ظلم و ستم و اعلام انزجار بر جبهه نظام سلطه است و ملت بزرگ ایران امروز ثابت کردند که مقاوم هستند و در برابر ظلم و ستم ایستادگی می کنند ملتی که همیشه در صحنه است و یوم الله 22بهمن امسال با سال های گذشته متفاوت تر است چون رجز خوانی های رئیس جمهور سبک سر آمریکا را مشاهده می کنیم که می گوید از من بترسید و از اوباماتشکرکنید. اما امروز ملت عظیم ایران با حضور پر شکوه در راهپیمایی 22بهمن پاسخ دندان شکن خود را به رئیس جمهور دادند. ایشان همچنین دومین پیام ملت ايران به جهانيان را پیام صلح و دوستی و امید ملت های مظلوم بویژه ملت های مسلمان منطقه دانست وافزود:  خون بر شمشیر و حق بر باطل پیروز می شود وملت مسلمان ايران همیشه در کنار ملت های مظلوم هست و از آنها دفاع می کند و نوید پیروزی حق را بر باطل به آنها می دهد.                                       

حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری با توجه به فتوای تاریخی امام راحل (ره) به اعدام سلمان رشدی افزود:سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی است که دراین وکتاب به مقدسات مسلمانان وپیامبر گرامی اسلام واهل بیت پیامبروقرآن کریم اهانت کرده است. واین کتاب درسال 1988میلادی کتاب سال کشورانگلستان شناخته شدواین واقعه جای تاسف داردبرای کشورانگلیس که از توهین کننده گان ادیان الهی حمایت کرد ودرپی این اهانت حضرت امام خمینی (ره) فتوای تاریخی داد که باید سلمان رشدی اعدام شود وهرمسلمانی که به او دسترسی داشته باشد اورابه قتل برساند.   حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری امام جمعه بخش جلگه سالروز شهادت بانوی گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) رابه همه نمازگزان تسلیت عرض نمودو درموردفضیلت حضرت زهرا(س) افزود:وقتی که پیامبرگرامی اسلام وفات کردند فاطمه درهجران پدرشب وروزگریه می کردندتاجایی که جبرئیل امین برای عرض تسلیت پیش اومی آمدوحضرت زهرا پس ازمرگ پدرش 75روززنده بودند.                                      

 

ارتباط با امام جمعه