يکشنبه 1396/11/1 - 35 : 16
مشخصات امام جمعه
نظر بامری
نظر بامری
جلگه چاه هاشم (چگردک)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
این هزینه تراشی ها و اغتشاشاتی که دشمنان در کشور ما به وجود آوردند بی پاسخ نخواهد ماند و ما تقاص می گیریم.

حجت الاسلام والمسلمین نظربامری امام جمعه  بخش جلگه چاه هاشم درخطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن توصیه مومنین و مومنات  به رعایت تقوای الهی، به تبیین و توضیح یکی دیگر از درب های بهشت پرداخت و خاطرنشان کرد: یکی از دستورات خداوند متعال که بردرب چهارم بهشت نوشته شده است اکرام همسایه است و هرکس حق همسایه را محترم بشمارد مورد لطف خداوند قرار می گیرد.

امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم با ذکرروایتی از نبی مکرم اسلام اضافه کرد: پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)  فرمودند هرکس همسایه خود را آزار و اذیت کند مورد لطف و رحمت خداوند قرار نمی گیرد پس با همسایه خود به گونه ای رفتار کنید که بعد از مرگتان برای شما گریه کند.

حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری امام جمعه جلگه چاه هاشم با بیان اینکه اکرام به پدرومادر هم یکی دیگراز جملات نوشته شده بردرب چهارم بهشت است افزود: خداوند متعال درچهار مورد درقرآن کریم به

اکرام  پدر ومادر اشاره کرده است

وی همچنین تاکید کرد: احترام به پدر و مادر برهمه ی ما واجب است و حتی اگرپدرومادرکافرباشند

ا

 

حجت الاسلام والمسلمین نظربامری امام جمعه  بخش جلگه چاه هاشم درخطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز تشکیل شورای انقلاب به فرمان بنیان گذار انقلاب اسلامی در سال 57، گفت: این شورا قبل از ورود امام (ره) به میهن در 22 دی ماه سال 57 تشکیل شد.

خطیب نماز جمعه بخش جلگه چاه هاشم تصریح کرد: شورای انقلاب متشکل از شخصیت های انقلابی، سیاسی و مذهبی بود که با هدف انتقال حکومت از نظام سلطنتی به نظام اسلامی تشکیل شد.

وی در ادامه به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مردم قم که به مناسبت سالروز قیام تاریخی مردم این شهر برگزار شده بود اشاره و اظهار کرد: رهبر انقلاب در این دیدار از مردم کشورمان به دلیل حضور در راهپیمایی اخیر قدردانی و تشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین بامری با بیان اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی، گروهک منافقین و عربستان سعودی از حامیان اغتشاشات اخیر در کشورمان بودند، افزود: این دشمنان نظام اسلامی ما از تجمات مردمی سوء استفاده کردند.

امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از ماه ها قبل برای این اغتشاشات در کشورمان برنامه ریزی کرده بودند، ادامه داد: اما ملت مسلمان ایران با هوشیاری توطئه های آنان را خنثی می کند.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند: این هزینه تراشی ها و اغتشاشاتی که دشمنان در کشور ما به وجود آوردند بی پاسخ نخواهد ماند و ما تقاص می گیریم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه