شنبه 1396/4/3 - 59 : 9
مشخصات امام جمعه
نظر بامری
نظر بامری
جلگه چاه هاشم (چگردک)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
حکومت امام علی(ع) از نظر اجرای عدالت در جهان بی نظیر بوده است

حجت الاسلام والمسلمین نظربامری امام جمعه  بخش جلگه چاه هاشم درخطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران  به رعایت تقوای الهی، به موضوع عمل نیک که  در قرآن کریم به آن اشاره شده پرداخت و افزود : خداوند در قرآن کریم بر ونیکی را برای ما بیان فرموده اند ودر آیه 177 سوره بقره به ده عمل نیک اشاره نموده اند که یکی از این کارهای نیک ایمان واعتقاد به خداوند متعال است وفلسفه ی این همه عزاداری و شب زنده دارى ما این است که معرفت خود را برای اعتقاد به خداوند بالا ببریم .

خطیب  نماز جمعه جلگه چاه هاشم افزود : تا زمانی که این اعتقاد در وجود انسان تقویت نشود هیچ عمل نیکی از انسان سر نمی زند.

حجت الاسلام والمسلمین نظربامری امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم یکی دیگر از کارهای نیکی که در قرآن به آن اشاره شده وفای به عهد دانست و تصریح کرد : یکی از کارهای نیک این است که به پیمان خود وفادار باشیم واگر ما در شب های قدر با خدای خود پیمان می بندیم که گناه نکنیم نباید پیمان خود را بشکنیم .

وی در ادامه افزود : مصداق واقعی ابرار و کسانی که کار نیک  انجام می دهند اهل بیت (ع ) هستند وما هم باید اهل بیت پیامبر را الگوی خود قرار دهیم وکارهای نیک انجام دهیم

 

 

حجت الاسلام والمسلمین نظربامری امام جمعه  بخش جلگه چاه هاشم درخطبه دوم نماز جمعه با تسلیت سالروز شهادت امام علی (ع ) گرامیداشت لیالی قدر گفت یکی از اهداف بزرگ حضرت علی(ع ) اجرای عدالت ایشان بود. وی با اینکه حکومت امام علی(ع) از نظر اجرای عدالت در جهان بی نظیر بوده است افزود : جامعه و کشور ما هم اگر می خواهید علوی باشد باید ریشه مفاسد اجتماعی را از بین برد و باید عدالت اجتماعی را جایگزین آن کرد امام جمعه جلگه چاه هاشم ادامه داد : اگر در جامعه ما امروز مفاسدی مشاهده می شود به خاطر بی عدالتی ها ی اجتماعی است. و باید این بی عدالتی ها را از بین برد. حجت الاسلام والمسلمین نظربامری به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مسئولان نظام اشاره کرد وگفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند نباید کشور را به دو دسته موافق و مخالف تقسیم کرد. وی همچنین به عملیات تروریستی روزهای قبل در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل (ره ) اشاره کرد و افزود : بدون تردید دشمن دوباره دسیسه ها و نقشه هایی را برای ناامن کردن جمهوری اسلامی ایران در سر دارد و باید هوشیار بود.

حجت الاسلام والمسلمین نظربامری امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم با اشاره به 27خردادسالروز فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی افزود : جهاد سازندگی نهادی مردمی و انقلابی است که به فرمان امام خمینی ( ره ) به منظور فراهم آوردن نهضتی همه جانبه برای مبارزه با محرومیت به جا مانده از رژیم گذشته و توسعه وعمران روستایی به وجود آمد وخدمات ارزنده ای را در راستای محرومیت در روستاها که از ساده ترین امکانات رفاهی محروم بودند انجام داد. وی همچنین در ادامه افزود : امروز هم باید مسئولین ما اگرمی خواهند به تولیدواشتغال کشور کمک کنند برای رفع مشکلات روستائیان اقدام کنند تا روستائیان مجبور به مهاجرت نشوند یکی از مشکلاتی که روستائیان با آن مواجه هستند افت فشار برق وکمبود آب شرب در منطقه است و از مسئولین تفاضا داریم که پیگیر این مسائل باشند

ارتباط با امام جمعه