يکشنبه 1396/1/6 - 39 : 13
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
چابهار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
با اشاره به نامگذاری سال جدید،به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، همه را الگو برداری صحیح و استفاده از کالای ایرانی و دوری از اسراف توصیه کردند

خلاصه خطبه‌های نمازجمعه شهرستان چابهار

تاریخ 4 فروردین 95

به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای سید جعفر احمدی

 

خطیب موقت چابهار در خطبه اول، همه را به تقوای الهی توصیه نمودند و فلسفه بعثت انبیاء را تقوا مردم دانستند و انسان با تقوا را این طور اوصاف نمود که نفس خود را با ایمان، در مقابل خواهش های نفسانی، نگه میدارد و این یک مصونیت است و انسان با تقوا، دچار شکست و بن بست نخواهد شد و انسان بی تقوا، در این دنیا و آن دنیا دچار مشکلات فراوان میشود و در دنیا با راه بن بست قرار میگیرد.

امام جمعه موقت چابهار در خطبه دوم نیز همه را به تقوای الهی توصیه نمودند.

در ادامه عید نوروز را تبریک عرض نمودند و از کسانی که با توجه به نوع شغل خود نتوانستند در کنار خانواده باشند، ائم از  پلیس، بسیج و سپاه، نیروهای امنیتی، هلال احمر، اورژانس، کارکنان بیمارستان و پرسنل زحمتکش شهرداری تقدیر و تشکر نمودند.

خطیب موقت چابهار، با اشاره به نامگذاری سال جدید،به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، همه را الگو برداری صحیح و استفاده از کالای ایرانی و دوری از اسراف توصیه کردند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای احمدی با توجه به مواهب الهی در کشور، ورود برخی از کالاها را مغایر با اقتصاد مقاومتی دانستند و مردم و  مسئولان را به تبعیت عملی شعار سال سفارش نمودند.

در ادمه به توان نظامی بالای نیروهای مسلح ما اشاره داشتند و این را حاصل نگاه به درون کشور و مدیریت انقلابی و جهادی دانستند و خواستار این دید و نگاه در تمامی بخش های جامعه، به خصوص در عرصه تولید شدند.

ایشان در ادامه با توجه به اینکه همه ملت های ستمدیده جهان، چشم امید به ایران اسلامی دارند خواستار قدرت بالای توان نظامی و قدرت بالای اقتصادی در کشور شدند و این را کاملا اصولی و منطقی دانستند.

خطیب موقت چابهار، با عنایت به توطئه فرهنگی در فضای مجازی، که دغدغه رهبری نیز میباشد، خواستار ورود عناصر انقلابی از مسئولان و مردم متدین شد تا نسل نوجوان ما در این قتلگاه فرو نروند و افزودند : همه ما در این مباحث مسئول هستیم.

ایشان با توجه به اینکه دولت مصمم گردید در بحث اشتغال، اولین جلسه را در این خصوص برگزار کند تقدیر نمودند

اخبار
ارتباط با امام جمعه