دوشنبه 1396/3/8 - 33 : 8
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
چابهار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
دولت منتخب به شعارهای انتخاباتی خود در این دولت عمل نماید و به نیروی داخلی تکیه کند.

بسمه تعالی

خلاصه خطبه‌های نمازجمعه شهرستان چابهار

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای موسوی 96/3/5

امام جمعه چابهار، در خطبه اول همه را به تقوای الهی توصیه نمودند.

ایشان در ادامه مباحث هفته های قبل، به صفات مؤمنان پرداختند و یکی از صفات خوب مومن را تواضع دانستند و افزودند: تکبر یک صفت زشت است بعضی ها گروه یا قومی را به تمسخر میگیرند چه بسا قومی که مسخره میشوند بافضیلت تر  از گروه مسخره کنندگان باشد و لقب زشت دادن به دیگران ، کار خوب و پسندیده نیست و طبق دستور، باید با مردم با زبان نیکو و نرم صحبت کنیم.

ایشان با انتقاد از بعضی‌ تبلیغات انتخاباتی، که در عرصه تبلیغات، اخلاق را رعایت نکرده و در انظار و در فضای مجازی به تمسخر پرداختند، این کار را زشت و مذموم و دور از شان مؤمنان دانستند.

خطیب جمعه چابهار، در خطبه دوم نیز همه را به تقوای الهی توصیه نمودند.

ایشان یاد و خاطره حماسه سوم خرداد راگرامی داشتند و حذف آیات جهاد و شهادت در بعضی از مدارس کشورهای اسلامی را، توطئه و خیانت دانستند و به مسئولان کشور ما نیز یادآوری کردند که مواظب دین باشند که نمونه نفوذ دشمن سند 2030 میباشد.

در ادامه پیشاپیش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک عرض نمودند.

همچنین با اشاره به انتخابات روز 29اردیبهشت، این حضور را یک حماسه دانستند و افزودند: ملت در این انتخابات، پیروز میدان است و از همه کسانیکه اعتراض نسبت به  نحوه رای گیری و تخلفات داشتند و از راه قانون، پیگیری اختلاف شدند تشکر کردند که شیرینی این حماسه را مثل سال88 تلخ نکردند.

امام جمعه چابهار از دولت خواستند به شعارهای انتخاباتی خود در این دولت عمل نماید و به نیروی داخلی تکیه کند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه