چهارشنبه 1395/12/4 - 34 : 7
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
چابهار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/22
مردو با حضور در راهپیمایی 22 بهمن دشمن را مأیوس کردند

بسمه تعالی

خلاصه خطبه‌های نماز جمعه 22 بهمن ماه

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای موسوی امام جمعه شهرستان چابهار، در خطبه اول همه را به ترک گناه و تقوای الهی توصیه نمودند.

خطیب جمعه چابهار، دین را گوهر گرانبهایی دانستند که نگه داشتن آن، به مراتب مهم تر از اصل آن است و با اشاره به تاریخ اسلام، مواردی را ذکر کردند که بعضی ها به خاطر مال دنیا هرچند اندک، دین خود را فروختند و جهنم را خریدند.

ایشان در ادمه گفتند: در صحرای کربلا، افرادی را به خاطر اندک بهایی، مقابل امام حسین علیه السلام به مبارزه پرداختند و آتش جهنم را برای خود خریدند.

همچنین در تاریخ انقلاب اسلامی هم به مواردی از دین فروشی اشاره کردند که یک نمونه آن در فتنه 88 بوده است که بعضی ها به خاطر پست و مقام حاضر به تمکین قانون نشدند و حتی بعضی دیگر به خاطر کسانی دیگر ، مقابل نظام اسلامی ایستادند و بر طبل فتنه کوبیدند که این افراد به مراتب بدبخت تر از همه هستند.

امام جمعه چابهار، در مقابل این افراد، افرادی دیگر را به عنوان انسان باتقوا معرفی کردند که در عرصه زندگی، دوستی و قومیت و حزب و جناح، او را به گناه وا نمیدارد و همیشه پیرو حق و حقیقت بودند و نمونه بارز آن را، امروز در جبهه های مقاومت در سوریه و این مدافعان حرم و حریم اهل بیت عصمت و طهارت دانستند.

امام جمعه چابهار، در خطبه دوم نیز همه را به ترک گناه و انجام واجبات و تقوای الهی توصیه نمودند.

ایشان ابتدا، ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها  را تسلیت عرض نمودند و حضرت زهرا سلام الله را اسوه و الگو دانستند و سربلند بودن جامعه اسلامی را به سربلندی پرچم فاطمیه دانستند که برای ولایت به شهادت رسیدند و گفتند نام زهرا سلام الله علیها و الگو بود حضرت، رمز موفقیت انقلاب اسلامی ماست در جبهه ها  هم دیدیم  کسانی که با سربند خانم حضرت زهرا سلام الله علیها ، حماسه خلق کردند.

خطیب جمعه چابهار ، در ادامه از همه مردمی که با لبیک گفتن فرمان مقام معظم رهبری، در راهپیمایی امروز شرکت کردند و دشمنان را مایوس کردند تقدیر و تشکر کردند.

ایشان در ادامه ، اسلام و مردم را دو پایه اصلی انقلاب اسلامی دانستند و گفتند بقای انقلاب هم با این دو اصل باقی خواهد ماند و این کاملا مشخص است که اسلام و ملت مسلمان انقلاب را بقا میدهد که تحت رهبری ولی فقیه باشد که باید مواظب توطئه های دشمنان باشیم.

ایشان امام امت را کسی دانست که از علمش استفاده نمود و نشان داد که سیاست از دیانت جدا نیست و انقلاب گرایی یعنی تسلیم نشدن به دشمن، و عالمی که سیاست را جدای دیانت بداند ضررش را همچون ابوموسی اشعری دانست.

امام جمعه چابهار با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر نابودی رژیم صهیونیستی در کمتر از 25 سال گفتند: تمام رژیم های ظالم باید بدانند که فروپاشی آنها نزدیک است.

همچنین از امید بستن بعضی ها به شیطان اکبر را بر حذر دانستند که جزء فلاکت چیزی به ارمغان نمیاورد.

و السلام علی من اتبع الهدی

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه