سه شنبه 1395/11/5 - 31 : 4
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
چابهار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
خطر نفاق امروز خطرناک ترین خطر است که ما را تهدید می کند

بسمه تعالی

خلاصه خطبه‌های نماز جمعه 1 بهمن ماه

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای موسوی امام جمعه چابهار در خطبه اول همه را به ترک گناه و انجام واجبات وتقوای الهی توصیه نمودند.

خطیب جمعه چابهار، افزودند: در ادامه مبحث خطبه 193 نهج البلاغه امیر مومنان علی (علیه السلام) در صفت 69، ازصفات انسان مومن و با تقوا این است که در دنیا با هزینه کم زندگی می کند، کم می خورد، که از فواید کم خوری موجب سلامتی و اعتدال و مایه بیداری و صفای روح و موجب عدم اسراف را بیان کردیم اما در ادامه کم خوری زاینده حکمت و دانش در قلب است که در میزان الحکمه از پیامبر اکرم (ص) نقل شده: قلب انسان هنگام خالی بودن شکم علم را فرا میگیرد، و هنگام پر بودن شکم قلب علم را دور می کند، اگر چه رزق حلال باشد.

و در غرر الحکم از وجود مولا امیر مومنان  نیز نقل شده : وقتی شکم از رزق حلال پر شود قلب از تشخیص نیک و بد خود کور می شود. چه رسد به رزق حرام...

از دیگر اثرات کم خوری ،دوری از هیجانات شهوت است.

و در روایات داریم که سیری شکم بهترین یاور معاصی است.

 در خطبه دوم نیز همه را به ترک گناه و انجام واجبات و تقوای الهی توصیه نمودند.

امام جمعه چابهار در ابتدا عرض تسلیت داشتند به مناسبت سانحه فروریختن ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتش نشانان غیور و افزودند مسئولان باید دقت بیشتری داشته باشند و دور اندیش باشند و فقط تذکر کافی نبود باید اقدام جدی تر شود تا شاهد همچنین اتفاقات تلخی نباشیم. ان شاء الله که برخی را بتوانند سالم از زیر آوار نجات دهند.

همچنین در خصوص سالروز اعدام انقلابی حسن علی منصور توسط شهید بخارایی در سال 43 اظهار داشتند، حماسه آفرینان انقلاب اسلامی وقتی میدیدند چاره ای نیست وارد میدان می شدند و با یک حرکت دشمن را متوجه اشتباه خود میکردند.

 و همه باید بدانند این انقلاب و کشور با بصیرت رهبری معظم انقلاب جای جولان دادن دشمنان اسلام نیست .

در ادامه نیز فرمودند: ضمن تبریک فرا رسیدن ماه پیروزی انقلاب باید دست آمورد های این انقلاب بیش از پیش مورد دقت قرار گیرد.

در خصوص 4 بهمن سالروز اشغال نظامی فرودگاه مهر آباد به دستور بختیار به جهت جلوگیری از ورود امام به ایران فرمودند اینان فکر می کردند با این اقدام می توانند جلوی این ملت را بگیرد . و سرانجام هم با مقاومت مردم مجبور به بازگشایی فرودگاه شدند.

خطیب جمعه چابهار به مناسبت 6 بهمن سالروز حماسه مردم آمل در سال 1360 علیه منافقین کور دل که امروز با کارنامه سیاه به شهادت رساندن 17 هزار بیگناه زیر سایه آمریکا از لیست گروه های تروریستی خارج می شوند، افزود مردم غیرتمند امل با تشکیل شهر هزار سنگر جلوی این جنایتکاران را با جان و مال خود گرفتند .

در اسلام منافق از کافر بدتر است و چقدر آیات قرآن که از منافق مذمت شده و امثال سوره مبارکه منافقین چهره پلید منافقین را ترسیم می کند و دیگر آیات که نشان می دهد این خطر عظیم در زمان پیامبر هم بوده.

 امروز حواسمان باید جمع باشد، منافق با چهره ایمان و انقلابی جلو می آید ضربه می زند.  خطر نفاق امروز خطرناک ترین خطر است که ما را تهدید می کند .

 

و السلام علی من اتبع الهدی

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه