شنبه 1396/4/31 - 13 : 3
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
چابهار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/16
همه باید در عرصه فرهنگ ورود داشته باشیم و کار فرهنگی تمیز انجام دهیم .

بسمه تعالی

خلاصه خطبه‌های نمازجمعه شهرستان چابهار

خطیب، امام جمعه موقت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای مهدی کریمی 96/4/16

امام جمعه موقت شهرستان چابهار در خطبه اول همه را به تقوای الهی توصیه نمودند.

ایشان در ادامه، انسان را مامور و موظف به مقابله با نفسِ بداندیش دانستند که نفس، انسان را مدام به وسوسه و معصیت تشویق میکند و دستور داریم با این نفس، مجاهدت کنیم تا به فضائل اخلاقی نائل شویم و تقوای الهی یعنی عمل به دستورات خداوند و حفظ اعمال صالح، که حفظ عمل مهمتر از انجام عمل است.

ایشان همچنین افزودند: بعضی ها در مقابل انجام عمل، انتظار تشکر و پاداش از مردم دارند که این پسندیده نیست بلکه انجام عمل، توفیق خداوند متعال است.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای کریمی در خطبه دوم نیز همه را به تقوای الهی و ترک گناه و انجام واجبات توصیه نمودند.

خطیب موقت جمعه شهرستان در ادامه پیروزی شهر موصل عراق را که با حمایت و حضور مردم و هدایت علمای اسلام بوده، تبریک عرض نمودند.

ایشان همچنین اشاره ای به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر آتش به اختیار داشتند و افزودند:

وقتی فرهنگ ما مورد تهاجم قرار می‌گیرد، نباید ما بنشینیم تا فرهنگ غنی اسلامی، جایش با فرهنگ غرب جایگزین شود، پس همه باید در این عرصه ورود داشته باشیم و کار فرهنگی تمیز انجام دهیم .

حجت الاسلام کریمی در این فراز از خطبه، با توجه به هفته عفاف و حجاب، همه را به این اصل اسلامی توصیه نمودند و از دستگاههای مربوطه خواستند در این میدان، و در میدان فرهنگ عاشورا و مهدویت و... با جدیت ورود کنند که این کشور باید قطب فرهنگی دنیا باشد پس باید برنامه ریزی فرهنگی درست و سالمی داشته باشیم نه اینکه در مقابل جنگ فرهنگی تمام عیار، که دامن گیر آن هستیم، کم کاری و سهل انگاری کنیم.

خطیب موقت چابهاردر پایان ، 15 شوال،سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا و سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی را نیز گرامی داشتند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه