جمعه 1396/4/2 - 48 : 23
مشخصات امام جمعه
عظیم بامری
عظیم بامری
دلگان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
سرنوشت جهان بشریت در شب قدر رقم می خورد

به گزارش روابط عمومی ستاد جمعه دلگان به نقل از دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان در خطبه های نماز جمعه این هفته با گرامی داشت شب های قدر، اظهار کرد: شب قدر، شب نزول قرآن و شب پر برکتی است که سرنوشت جهان بشریت در این شب رقم می خورد.

وی با تاکید بر اینکه قرآن از شب قدر به بزرگی و عظمت یاد کرده است، تصریح کرد: ارزش این شب به تعبیر قرآن کریم از هزار ماه برتر و بالاتر است، فرشتگان و روح در این شب به اذن پروردگار به اذن پروردگار به سوی زمین فرود می آیند.

امام جمعه دلگان با بیان اینکه وجه نامگذاری این شب اقوال متعددی است، اضافه کرد: یکی از این اقوال این است که در این شب رزق، زیارت، حج، اولاد، و کل حوادث آن سال مقرر و مقدر می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با تاکید براینکه به خاطر این به این شب، قدر می گویند که دارای قدر، منزلت و همچنین عظمت است، افزود: در عرف هم می گویند "فلانی دارای صاحب قدر و منزلت است"، یعنی در نزد مردم دارای ارج و منزلت است، و این شب هم در نزد پروردگار دارای قدر و منزلت است.

وی با اشاره به اینکه شب بیست و سوم رمضان به قول مشهور، شب قدر است، بیان کرد: همانطور که شب های نوزدهم و بیست و سوم را با عبادت پروردگار احیا کردید، این شب را هم قدر بدانید.

امام جمعه دلگان با تسلیت سالروز شهادت امام علی (ع) در خصوص مقام و منزلت آن حضرت سخنانی را بیان کرد و گفت: در خصوص جایگاه و شخصیت امام علی (ع) هم در قرآن و هم در روایات سخن فراوان گفته شده است که بیش از 300 آیه در شان و منزلت امام علی (ع) در قرآن آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با بیان اینکه دوست داشت و حب امام علی (ع) ضمانت ورود به بهشت است، خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام درباره علی (ع) فرکوده اند: " سوگند به خدایی که جان من محمد (ص) در دست اوست، اگر کسی عمل خیر، نماز و روزه هفتاد پیامبر را در طول عمرش انجام دهد، هرگز وارد بهشت نخواهد شد مگر برادرم علی (ع) را دوست بدارد."

انتهای پیام/

ارتباط با امام جمعه