سه شنبه 1395/11/5 - 31 : 4
مشخصات امام جمعه
علی اکبر کیخـــا
علی اکبر کیخـــا
زابل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
امام جمعه زابل: آیت الله هاشمی رفسنجانی روحانی انقلابی و مبارز کم نظیری بود

حجت الاسلام والمسلمین کیخا  در خطبه های نماز جمعه زابل با اشاره به رحلت جانسور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی رضوان الله علیه مبارز 82 ساله ایران را اندوهگین کرد.


وی با بیان اینکه چهارشنبه 29 دی روز هوای پاک است اظهارداشت: امروزه برخی نقاط کشور به ویژه منطقه سیستان دچار مشکل آلودگی هوا است و مسئولان باید برای تمام کشور برنامه هدف داری پیرامون آلودگی هوا تدوین کنند.


امام جمعه زابل تصریح کرد: مشکل آلودگی هوا نباید به موضوع سیاسی تبدیل شود چرا که مسئولان را از هدف خدمت به مردم دور می کند.


وی گفت: مشکلات طبیعی، ریزگردها، خشک شدن برخی از محیط ها و وزش باد باعث حرکت خاک و ماسه در محیط زیست می شود که بایستی برای رفع این مشکل و مهار ریزگردها برنامه های لازم تدوین شود.


حجت الاسلام والمسلمین کیخا با اشاره به سالروز انتصاب آیت الله سیدعلی خامنه ای به امامت جمعه تهران از سوی امام خمینی(ره) در سال 1358 بیان کرد: با وجود اینکه علمای بسیاری در تهران، قم و مشهد حضور داشتند اما عظمت علمی و شخصیت بزرگ ایشان توانست اعتماد امام راحل را جلب کند.


وی افزود: نماز جمعه قرارگاه ایمان، تقوی و فرهنگ، تریبون مباحث فرهنگی دین، عبادات و سیاسی و سنگر استحکام انقلاب اسلامی ایران است.


امام جمعه زابل جمهوری اسلامی و حکومت مردم سالاری دینی را هدیه خداوند به ملت ایران دانست و گفت: به پاس زحمات زیاد و جهاد فی سبیل الله مبارزان و دلیرمردان انقلابی و از خودگذشتگی های ملت در سال های طولانی شکنجه ها، سختی ها و تبعیدها، ما امروز توفیق داریم که در زیر سایه پرچم حکومت اسلامی و دینی زندگی می کنیم.


وی ادامه داد: کمر طاغوت را شکستیم و شیطان بزرگ و دیگر شیاطین را از کشور اخراج کردیم و عزت و شرف از دست رفته را پس گرفتیم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه