جمعه 1396/1/4 - 36 : 12
مشخصات امام جمعه
علی اکبر کیخـــا
علی اکبر کیخـــا
زابل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
امام جمعه موقت زابل : لزوم گسترش تفکر انقلابی در جامعه/ دشمنان اسلام از طرق مختلف به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند

حجت الاسلام وحیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زابل ابراز داشت: از زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و دشمنان متوجه شدند که منافع آنها در خطر است به فکر افتادند که این انقلاب را به هر روشی که شده جمع کنند و دیگر چیزی بنام انقلاب اسلامی در ایران نباشد.

وی با بیان اینکه، دشمنان مباحث جنگ و قومیتی را مطرح کردند افزود: تضغیف گفتمان انقلاب اسلامی و تهی سازی هویت نظام اسلامی و معرفی انقلاب و تفکر انقلابی بعنوان عامل اصلی مشکلات کشور به عنوان تهدیداتی برای انقلاب به شمار می رود.

خطیب جمعه زابل خاطرنشان کرد: فعال سازی گُسل های قومی و مذهبی با افزایش مطالبات آنها ، کاهش سرمایه احتماعی نظام از طریق دلسردسازی مردم از نظام و عملکرد آنها از دیگر راه های دشمنان برای از بین بردن انقلاب به شمار می رود.

وحیدی همچنین گفت: سرگرم سازی مسئولان به مسائل حاشیه ای و کاهش توان نظام در جهت حل معضلات اجتماعی و تغییر گروه های مرجع اعتماد ساز از گروهای داخلی به گروهای همسو با دشمنان نیز جهت ناکارآمدسازی انقلاب توسط دشمنان بهره برداری می شود.

وی با بیان اینکه، یکشنبه هفته جاری، روز تكريم مادران و همسران شهدا و روز بزرگداشت شهدا است بیان داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری؛شهادت گُل خوش بو و معطری است که جز دست برگزیدگان خداوند در میان انسانها کس دیگری به آن نمی رسد بنابراین شهدا زمانی که اولین قطره خون بدنشان می ریزد بخشیده می شوند و آنها زنده اند و نزذ خداوند خودشان روزی می خورند.

خطیب جمعه زابل تاکید کرد: با توجه به نیاز منطقه به روحانی سعی کنیم افرادی را که دارای استعداد می باشند را معرفی کنیم تا در حوزه های علیمه ثبت نام کنند زیرا همان طوری که منطقه ما نیاز به پزشک متخصص و مهندس متخصص دارد نیاز به متخصص دین هم دارد و این زمانی جامعه عمل می پوشد که خوش استعدادان، خوش فکران و خوش اخلاقان در حوزه های علمیه درس بخوانند و به مقامات بالای علمی برسند تا در این زمینه هم جامعه و منطقه ما بی نیاز شود و عزیزانی به مثل آیت الله بختیاری ، آیت الله شریفی و شهید حسینی طباطبایی و دیگر عزیزان در جامعه تکثیر یابند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه