يکشنبه 1396/8/28 - 42 : 2
مشخصات امام جمعه
حسن خدری
حسن خدری
زهك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
سرمایه گذاران مانع مهاجرت مردم سیستان شوند

 

 

گزیده خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زهک به امامت حجت الاسلام و المسلمین خدری

امام جمعه ی زهک در خطبه های نخست ضمن دعوت مردم به تقوی الهی سالروز رحلت پیامبر اکرم را تسلیت گفته و افزودند : آل پیامبر منتخبین و برگزیده گان خدا هستند . دین پیامبر بر اساس فرد محوریت نداشت بلکه این تفکر بود که محور قرار گرفت .خداوند بخاطر اینکه تمام درسهای الهی را توسط انبیا آموخته شده بود پیامبر را ختم زسل قرار داد و ایمان به خدا ، علم به کتاب خدا و سنت پیامبر ، داشتن همسری مانند فاطمه ، برتری داشتن فرزندانی مانند حسن و حسین همانند دندان های برنده برای علی ع بودند.

ایشان در خصوص روزهای پایانی عمر پیامبر اسلام گفتند: پیغمبر بر اساس هوا و هوس صحبت نکرد ، برخی خواص و کسانی که از وصیت پیامبر سرپیچی کردند جزو متضررین قرار گرفتند و در نهایت پس از رحلت پیامبر صبر علی علیه السلام باعث شد تا اسلام نوپا بر قوت خود باقی بماند و امروزما شیعیان با افتخار سرمان را بالا بگیریم پس کسانی که از دین مراقبت کردند جزای نیکی شأن را خواهند گرفت.

حجت الاسلام خدری در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی جمعه پس از دعوت مردم به تقوی الهی و تسلیت ایام رحلت پیامبر ص و امام حسن ع زلزله اخیر کرمانشاه را امتحان الهی و مشیت الهی دانستند و گفتند : می طلبد در خصوص تامین مایحتاج گرمایشی و سرمایشی این عزیزان توجه داشتیم چرا که غم از دست دادن بسیاری از هموطنان برای آنان بسیار سنگین است پس دولت با رفع مشکلات آب و برق و مردم با همکاری سایر دستگاه ها مصیبت زلزله زدگان کاهش را کاهش دهد.

خطیب نماز جمعه زهک در ادامه از توطئه های منطقه سخن به میان آورد و گفت : توطئه های زیادی از ابتدای انقلاب اسلامی صورت گرفته که هزینه های زیادی به ما تحمیل کرده  اما مردم ما حتی با اهدای خون مان مقامت کردند در حالی که امروز توطئه های عربی عبری منطقه را متاثر کرده و موجب بر افروخته شدن جنگ نیابتی در خاورمیانه شده است.

وی افزود : امروز عربستان که در حماقت شهره جهان شده است از درون حکومتش در حال از هم پاشیدگی ست و با دخالت های بیجا در سوریه عراق و لبنان و یمن موجبات انزوای خود را فراهم کرده است.

ایشان حملات دولت سعودی به ملت یمن را ناجوانمردانه عنوان کردند و گفتند :  زیر فشار حملات ، قحطی و بیماری قراربوجود آمده است اما قطعا این توطئه آنان خنثی خواهد شد.

حجت الاسلام خدری بحران های خانوادگی، اشتغال و مهاجرت را تهدیدی برای خانواده های سیستانی دانستند و افزودند : در حال حاضر بحرانی تر از بحران مهاجرت در سیستان عدم امنیت سرمایه‌گذاری است و بسیاری از افراد توانمد به جای سرمایه گذاری در سیستان در دیگر نقاط کشور سرمایه گذاری کرده اند پس با ایجاد زمینه برای جذب سرمایه گذار موجبات ماندگاری مردم در منطقه را فراهم کنیم

ایشان در سخنان پایانی خود با اشاره به کم فروغ  شدن اقتصاد مقاومتی گفتند : این راهکار باید مورد توجه قرار گیرد چرا که راه نجات منطقه و نقطه مقابل تحریم دشمنان است

ارتباط با امام جمعه