پنج شنبه 1396/1/3 - 53 : 20
مشخصات امام جمعه
مجتبی اشرفیان
مجتبی اشرفیان
علی اکبر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
خطبه های نماز جمعه

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع اول : در آستانه سال نو و فصل بهار هستیم و روز های پایانی سال 95 را می گذرانیم ایامی که فصل نو شدن و زنده شدن طبیعت هست ، طبیعت لباس نو و زندگانی بر تن می کند تا بهترین نعمات و برکات الهی را برای مخلوقات یعنی انسان بگستراند تا این انسان خودش نشان بدهد چه مقدار شکر گزار نعمت های الهی و راه پاکی و سعادت را انتخاب ی کند یا ناسپاسی می کند و راه شقاوت و ذلت را انتخاب می کند  چرا که قران کریم می فرماید فأ لهمها فجورها ...در نگاه اول هر چه هست امنیت و آرامش و محبت و ایثار و گذشت و کرامت انسانی است و لذا بر همین دیدگاه مستضعفان و محرومان و ملت های مظلوم و قدس شریف مساله اول جهان اسلام است اما در نگاه دوم اگر چه 7 میلیون یعنی مظلوم غذایی برای خوردن ندارند و با محاصره شدید در قحطی و قتل عام جمعی هستند همزمان شکم پارگان رژیم صعودی و پادشا بیمار و بی عقل انها با 500/1 خدمه و همراه برای خوش گذرانی و عیاشی در خارج از مرزهای کشور شان اردو می زند ، برایشان فرق نمیکند اوضاع یمن  یا بحرین و عراق و سوریه و ...، چرا چون فقط به راحتی و لذت های خود و شرافت انسانی آنها  نابود شده است

موضوع دوم:انقلاب اسلامی  به زن ایرانی شخصیت  هویت ، کرامت و ارزش داده در عصری که زن هیچ جایگاه اجتمایی نداشت اسلام احترام به زن را و رعایت حقوق زنان را واجب و از ضروریات دین می دانست و انقلاب اسلامی تمدن جاهلیت  رژیم پهلوی را ریشه کن و تمدن اسلامی را احیاء کرد . و لذا زن هم می تواند با حفظ اصول عفت درجامعه حضور پیدا کند و نقش پذیر باشد . همانطور که حضرت زهرا (س) در مواقع خاص در جامعه حضور و سخنوری می کرد و از حریم دین حمایت می کرد . اما مهمترین وظیفه زن خانه داری و تربیت اولاد صالح است که از مهمترین مجاهدت های زنان و وظایف زنان است.

گرم نگه داشتن کانون خانواده هنر زن است خداوند متعال بر اساس نوع خلقت و مهر و محبت که در دل زن قرار داده فرزند اوری را مهمترین نر زن میداند چرا که خداوند اینگونه اراده کرده است. که این مسئولیت سنگین تنها ازعهده زن بر می آید . وما امروز از ان غافل نشویم  رشد جمعیت کشور ما در سال 95 صفر اعلام شده و این خطرناک است. چرا رشد جمعیت در بین خانواده ها  اینقدر کم رنگ شده است؟ چرا بعضی خانواده ها به یک فرزند اکتفا میکنند ؟ خانواده ها بای امنیت روانی و اجتماعی فرزنداشان را تامین کنند.

موضوع سوم: 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت است ایران اسلامی در سال 1329 یکی از نعمت های الهی و خدا دادی را در مناطق و عمده کشور های مختلف نعمت نفت است که از آن تعبیر به طلای سیاه شده می شود و بسیار ارزش پولی خوبی برای کشور ها دارد و تقریبا اقتصاد بسیاری از کشور ها از تبادل و معاملات نفت تامین می شود و الحمد الله کشور ما از بیشترین منابع و معادن نفتی و گازی برخوردار است و این صنعت نفت به عنوان منابع عمومی که حق استفاده آن برای عموم ملت ایران هست. و ملی شدن صنعت نفت از افتخارات تاریخ است .از طرفی هم همه ملت حق دارنداز منابع عموومی عادلانه بهره ببرند ف اکنون که اوضاع استان سیستان و بلوچستان بسیار آشفته و بحرانی است از جهت اقتصادی و بیکاری و مهاجرت صد ها هزار خانوار ، دولت محترم می تواند با اختصاص یک روز از هزینه نفت کشوربه این استان ، تحولی عظیم در منطقه ایجاد کند و مهاجرت معکوس به منطقه را شاهد باشد . اما نه تنها این امر محقق نمی شود بلکه در

امد میلیاردی میلک هم به خزانه دولت واریز می شود .و لذا برای مرز داران تنگه احد جز رنج مقاوت و مرز داری چیزی نمانده است که البته این مرز داری و دفاع از آرمان های نظام و دفاع از مرز های اعتقادی و تمامیت ارضی این کشور باعث عزت و شرف این مردم است. اما مسئولین هم باید در این اشفته بازار بداد مردم برسند . زمینه و بستر را برای امید به ماندگاری مردم فراهم کنند.

اما نکته اخر: هفته گذشته گلایه مندی مردم را از فرماندار محترم هامون عرض کردیم و تشکر می کنم از مدیر کل محترم شیلات استان که تشریف آوردند دفتر و مشکلات مردم را از زبان بنده شنیدند و از اقدامات خوب انجام شده برای رفای حال صیادان و رها سازی بچه ماهی در چاه نیمه چهارم گزارش دادند و قول مساعدت بیش از پیش را و لزوم پیگیری و ارتباط مستمر با صیادان و ایجاد اشتغال زایی و سیع برای صیادان از برنامه خوب ایشان هست که انشاءالله در فرصت مناسب به سمع و نظر صیادان خواهد رسید.

اما گلایه  ما از شخص خانم فرماندار ادامه دارد بلکه بیشتر شده است ، فرماندار یعنی نماینده ارشد دولت در هر شهرستان و باید مشکلات و مطالبات مردم را بشنود و پاسخگو باشد ، پیگیری کند یا اگر امکان حل ان نیست با احترام و صادقانه با مردم صحبت کند مردم را قانع کند نه اینکه بد گویی و پرخاش کند وقتی فردی به نمایندگی از مردم برای حل مشکل مردم به دفترشان مراجعه میکنند به جای توهین باید قول به همکاری و پیگیری بدهد توهین مشکلی را حل نمیکند بلکه بیشتر میکند توهین نشانه ضعف افراد است نه نشانه قدرت ، نمیشود به بهانه اینکه گرفتار مسایل انتخابات هستیم مشکلات مردم را ندیده گرفت . اساسا فلسفه این انتخابات ها همین است . اگر خانم فرماندار خسته شده اند میتوانند بروند اما تا روز اخر باید مجدانه پیگیر مسایل مردم باشد با مردم خوشرفتاری کند ما نمی توانیم از مطالبات مردم کوتا ه بیایم هر کس ناراحت شود به کار نامه و عملکرد خودش نگاه کند مگر میشود در نظام اسلام که با خون هزاران شهید به دست امده دهان انتقاد را ببندید لذا به خانم فرماندار توصیه میکنیم با مردم مهربان تر و صادقانه برخورد کند و دست از توهین بردارند که به صلح سیاسی خودشان هم نسبت و مردم هم از این موضوع ناراحت ند و همیشه تحمل نخواهند کرد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه