سه شنبه 1395/12/10 - 17 : 11
مشخصات امام جمعه
مجتبی اشرفیان
مجتبی اشرفیان
علی اکبر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
خطبه های نماز جمعه

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع اول:جای دارد که حضور پر شور و با عظمت مردم را در 22 بهمن در واقع تبریک بگیم و قدردان باشیم حضور گسترده ای که مردم در 22 بهمن جمعه هفته گذشته داشتند انصافا رو به رشد و دشمن شکن بود  جایی که دشمن دندان تیز کرده بود که این حضور رو کمرنگببیند تا طمع بکندبه ایران اسلامی الحمد الله مردم بعد از 38 سال از گذشت انقلاب اسلامی ما را از این پیروزی شکوهمند پا به ارزش های خود و پا به ارزش های امام راحل ایستادند و به پیام مقام معظم رهبری و به دعوت مقام معظم رهبری لبیک گفتند . جای دارد از تک تک شما مردم عزیز تشکر کرد و اشاره ایی به این مطلب داشته باشیم در دیداری که مردم تبریز با مقام معظم رهبری داشتند . اشاره به همین مطلب شد و مقام معظم رهبری به ظرافت لازم این مطلب را بیان داشتند که این حضور ، حضور در واقع تعهد و مسئولیت مردم در قبال نظام بود یعنی یک تجدید میثاق با اصل نظام بود . با اصل نظام مشکلی ندارند .نظام را قبول دارند . رهبری را قبول دارند . ولایت فقیه را قبول دارند . با این امنیت خودشان ایستادند و قدردان این زحمات و پیشرفت ها هستند . الحمد الله ما در این 38 سال پیشرفت خوبی در کشور داشتیم .قابل مقایسه نیست با زمان قبل از انقلاب .

موضوع دوم:رهبری فرمودند آخر سال است و سال جدید در پیش است شعار امسال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل بود امید واریم همه مسئولین ما در جمع مردم حاضر بشوند از اقدامات انجام شده گزارش بدهند ونه  از اقداماتی که انجام خواهد شد در امسالی که گذشت چه کاری کردند چه نتایجی داشتند زحماتشان و خدماتشان قطعا اگر ارتباطی بین مردم و مسئولین اندکی عمیق تر بشود و دقیق تر بشود و مطالب را به مردم شفاف کنند و مردم از آنهایی که خدمتگذار هستند قدردان هستند.

موضوع سوم :29 بهمن سالروز قیام مردم تبریز در چهلمین روز شهادت مردم قم است در سال 1356 که جای دارد یاد بکنیم امام راحل را شهداء و شهدای انقلاب را و همه آنهایی که در مسیر انقلاب زحمت کشیدند و قدم بر داشتند .

موضوع اخر:در ایام فاطمیه هستیم ، ایام فاطمیه هم فرصتی است برای اینکه  به رفتار و کردار خودمون بیشتر دقت کنیم در آستانه سال نو هم هستیم خیلی از مردم خانه تکانی میکنیم و نونوار میکنیم وضعیت خونه ها رو  باید از این فاطمیه درس بگیریم که زندگی ما زندگی فاطمی باشد از اسراف دور باشیم بیایم همراه با شعار سال باشیم اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل و از کالا های ایرانی خرید بکنیم . اسراف و چشم هم چشمی را بگذاریم کنار در مسیری باشیم که انشاءالله حضرت زهرا(س)می پسنده و مراقبت بکنیم که فضای خونه هامون فضای فاطمی باشه.

ارتباط با امام جمعه