شنبه 1396/4/3 - 2 : 10
مشخصات امام جمعه
ابراهیم گزمه
ابراهیم گزمه
هيرمند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
خطیب جمعه هیرمند:عده ای بدنبال دودستگی و توطئه در نظام هستند

بسه تعالی

خلاصه خطبه  نمازجمعه 26 خرداد ماه 

 نماز جمعه این هفته شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام ابراهیم گزمه در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد.

 
خطیب جمعه هیرمند: اینترنت پر سرعت مشکل روستاها را حل نمی کند.

امام جمعه هیرمند گفت: امروز عده ای به دنبال دو دستگی و توطئه در کشور هستند؛ حضرت آقا در طول این سه دهه سابقه نداشته است که اینگونه مردم را به روشنگری دعوت کند لذا باید این افراد را نصیحت کرد تا از راه اشتباه خود منصرف شوند.

امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های این هفته از نماز  جمعه گفت: افراد را باید با دین محک زد و نه افراد را با دین ؛ عمر سعد در زمانی که در رکاب حضرت علی (ع) بود را می توان تحسین کرد اما در واقعه عاشورا نه لذا این موضوع مورد توجه قرار گیرد که انسان ها می توانند متغیر باشند.

وی افزود: در طول دوران حکومت اسلامی بارها دیده شده است که عده ای با بی بصیرتی در مقابل دین ایستادگی می کنند؛ و اسلام را فدای حزب و گروه می کنند؛ امروزه باید این افراد را شناسایی کرد و بصیرت را به آنان نشان داد.

خطیب جمعه هیرمند تصریح کرد: کسانی که می خواهند در هنگام فتنه نجات پیدا کنند به خدا و همچنین بصیرت در راه قرآن؛نهج البلاغه واقعه عاشورا و ...پناه ببرند.

حجت الاسلام گزمه ضمن تسلیت شهادت حضرت امام علی (ع) گفت: امروزه جامعه ی ما با مشکلاتی همچون بیکاری؛مسکن جوانان و ازدواج رو به ور است؛ مشکلاتی که دولت باید آستین همت را بالا بزند و برای رفع آنان اقدام کند.

خطیب جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: بیش از سه ماه است که از انتخابات ریاست جمهوری می گذرد با توجه به اینکه در سال تولید و اشتغال قرار داریم امروز دولت بیان کند که چه اقداماتی در این زمینه انجام داده است.

وی بیان داشت: روستاها که قطب اصلی اشتعال و تولید هستند امروز بی توجه قرار گررفته اند امروز دولت باید با توجه به شعار سال از روستاها حمایت شود و زمینه خرید محصولات کشاورزی و صنایع دستی آنان را فراهم کند زیرا که دلالان در این بین با خرید محصولات آنان با قیمت ارزان روستائیان را از سود کلان بی بهره می گذارند.

حجت الاسلام گزمه اظهار داشت: متاسفانه پس از تبدیل جهاد سازندگی به جهاد کشاورزی وضعیت روستاها روز به روز بدتر از قبل شده است؛ امروزه یازده تا شانزده میلیون حاشیه نشین در کشور وجود دارد.

وی گفت: مقام معظم رهبری در جمع مسئولین نظام به صراحت اعلام کرده اند اینکه اینترنت پر سرعت به یک روستا کشانده شود نشان از آبادانی آن روستا ندارد بلکه باید بازار خرید را برای محضولات آنان تضمین کنیم تا در این بین محصولات روستائیان با قیمت ارزان فروخته نشود.

امام جمعه هیرمند خاطرنشان کرد:امروز عده ای به دنبال دو دستگی  و توطئه در کشور هستند؛ حضرت آقا در طول این سه دهه سابقه نداشته است که اینگونه مردم را به روشنگری دعوت کند لذا باید این افراد را نصیحت کرد تا از راه اشتباه خود منصرف شوند.

امام جمعه هیرمند گفت: دولت آقای روحانی می گوید منتقدان آزاد هستند اما بیشترین و بدترین برخوردها را در دولت روحانی با منتقدان مشاهده کرده ایم برخی از رسانه ها به دنبال مطالبات مردم هستند چرا به دنبال تحریم و حذف یک رسانه هستند.

وی ادامه داد: انتظار ما از دولت مردان بیشتر از این است بستن دهان منتقدان قابل پذیرش نیست با شناختی که ما از آنها داریم نمی خواهیم در مسیر اشتباهی که دیگران رفته اند آنها نیز بروند.

خطیب جمعه هیرمند گفت: هر مسئولی اگر کاری انجام می دهد وظیفه اش است؛ نباید به خاطر انجام وظیفه ی خود بر سر کسی منت بگذاررد و یا انتظار تشویق داشته باشد؛ اگر نمی توانید کار کنید بروید کنار تا دیگران جای شما را بگیرند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه