يکشنبه 1395/11/3 - 11 : 7
مشخصات امام جمعه
قاسم خداپرست
قاسم خداپرست
شریف آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
آمریکا به دنبال اسرائیل ، و غرب به دنبال آمریکا ، در صدد نقشه کشی برای ایران هستند .

نماز عبادی سیاسی جمعه ۹۵/۱۱/۱ بخش شریف آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین اردستانی امام جمعه #موقت اقامه گردید.

حجت الاسلام والمسلمین اردستانی در خطبه اول ضمن سفارش به تقوا ، ذیل تفسیر ایه شریفه ۸۶ سوره مبارکه هود "بقیه الله خیر لکم ان کنتم مومنین" حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله نقل کردند که آن حضرت فرمود : " المهدی رجل مِن وُلدی ، وجهه کالکوکب الدری " مهدی مردی از فرزندان من است و چهره اش چون اختر تابناک است.

امام جمعه موقت شریف آباد در ادامه ، روایاتی از ائمه معصومین علیهم السلام در فضل و شأن حضرت صاحب الزمان صلوات الله علیه نقل کرد.

وی گفت : درک محضر مبارک و نازنین امام عصر لیاقت میخواهد و زیارت امام عصر خیلی ارزش و قداست دارد ولی بالاتر از آن ، پیروی کردن از دستورات ایشان است.

ایشان در ادامه ضمن بیان روایتی گفت : غیبت حضرت ولی عصر عج به اندازه ای طولانی میشود که در مورد ایشان شک می شود و تنها کسانی پایدار هستند که برای آن حضرت دعا میکنند.

حجت الاسلام والمسلمین اردستانی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا با تسلیت حادثه آتش سوزی پلاسکو گفت : ملت ما ، ملت پرحادثه ایست و حوادث ناگواری در طول سال به وجود می آید که عواملی دارد از جمله اینکه بعضی از مردم  با وجود تذکرات ایمنی گاهی  این موارد ایمنی مراعات نمی شود . ساختمان پلاسکو بیش از نیم قرن عمر کرده است و باید مسائل ایمنی آن بیشتر مراعات می شد.

وی در ادامه گفت : مسئولین مخصوصا شهرداری ها و تمام مسئولین مربوط به این گونه اتفاقات باید دقت نظر داشته باشند .

حجت الاسلام والمسلمین اردستانی با اشاره به پیام  مقام معظم رهبری گفت : همیشه آتش نشانی جان بر کف بوده و در این حادثه هم بیشترین صدمه را آتش نشانی دیده است.

در ادامه امام جمعه موقت شریف آباد گفت : نزدیک چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی میگذرد. انقلابی که با رهبری امام امت به پیروزی رسید. دشمن با تمام توان در برابر این انقلاب ایستاد و هنوز هم دنبال فرصتی برای ضربه زدن به این نظام است .

ایشان در ادامه با اشاره به بصیرت و آگاهی مردم و رهبری بزرگوار و فرزانه گفت : حضور باشکوه و عظمت در اجتماعات مخصوصا راهپیمایی ۲۲ بهمن سبب نشان دادن علقه مردم و مسئولین با این انقلاب است.

حجت الاسلام والمسلمین اردستانی گفت : در بحث خارجی و برجام ، به خودمان و فرزندان خودمان ایمان داریم ، ولی به  دشمن مان اعتماد نداریم . به تعبیر امام ، آمریکا گرگ است  و توقع دیگری جز بی اعتمادی نمی توان داشت . گرگ دنبال حمله است تا ما را از بین ببرد ، آمریکا هم همینگونه است ، خوی ددمنشانه ای دارد و دنبال از بین بردن ماست . دنیا عجیب است ، آمریکا به دنبال اسرائیل ، و غرب به دنبال آمریکا ، در صدد نقشه کشی برای ایران هستند .

ایشان با اشاره به روی کار آمدن رییس جمهور جدید آمریکا گفت : کسانی که در آمریکا با شعار مسالمت آمیز سر کار آمدند را دیدیم که به دولت بعد از خود هشدار میدادند نسبت به ایران که مراقب ایران باشید و با او کنار نیایید . مگر ایران چه میگوید ؟ میگوید شما از خوی ظالمانه خود دست بردارید و از این جایگاه پایین بیایید. اینها [دولت جدید آمریکا]که دیگر با شعار پاره کردن برجام آمدند و رهبری هم جواب دادند که ما هم برجام را آتش می زنیم .

وی گفت : امیدواریم دشمن سر عقل بیاید و از این رفتارهای خود دست بردارد.

در پایان هم از برگزاری نماز جمعه در بخش شریف آباد ابراز خرسندی نمودند و در منزلت روز جمعه به عنوان سید ایام  و نماز جمعه سخن گفتند .

ارتباط با امام جمعه