دوشنبه 1396/2/4 - 2 : 12
مشخصات امام جمعه
حسین توسلی
حسین توسلی
پردیس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
نماز جمعه 1 اردیبهشت 96 شهرستان پردیس

نماز جمعه 1 اردیبهشت 96

 


حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین توسلی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته که در مسجد الغدیر شهر پردیس برگزار شد، با اشاره به سالروز بزرگداشت شاعر ارزشمند سعدی شیرازی اظهار کرد: همچنین روز ۲۵ ماه رجب سالگرد شهادت حضرت موسی بن جعفر (ع) است و توصیه به اهتمام در برگزاری مراسم شهادت معصومان می‌شود.


وی افزود: همچنین ۲۷ ماه رجب سالگرد بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) است که بایستی خطبه‌ها و روایاتی که در باب فلسفه بعثت داریم در میان خودمان و جوانان و نسل آینده خودمان تبلیغ و ترویج کنیم تا بخشی از وظایف دینی خود را انجام داده باشیم.


امام جمعه پردیس با اشاره به اینکه ۵ اردیبهشت‌ماه و سالگرد شکست مفتضحانه حمله آمریکایی‌ها در صحرای طبس، خاطرنشان کرد: امام بزرگوارمان فرمودند شن‌ها مأموران خدا بودند که در طبس به پا خواستند و خداوند مکر آنها را نقش بر آب کرد و شنها را فرستاد و نقشه آنها تار و مار کرد که معجزه عجیبی در تاریخ انقلاب بود.


حجت الاسلام توسلی بابیان اینکه شهدای بسیاری را مانند شهید منتظر قائم تقدیم انقلاب کردیم، تصریح کرد: مناسبت دیگر هفته پیش رو، سالگرد تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان نیروهای حافظ انقلاب و اقتدار انقلاب ما است که همین‌جا به این عزیزان خدا قوت می‌گوییم.


وی با تأکید بر اینکه نخستین و مهم‌ترین مسئله در انتخابات، رعایت اخلاق انتخاباتی است، ادامه داد: جنبه مهم و مثبت انتخابات حضور عاشقانه مردم پای صندوق‌ها و تجدید بیعت مردم با آرمان‌های امام و انقلاب است و تجدید پیمان با آرمان‌های شهدا، تحمیل یاس و ناامیدی به دشمنان و بد خواهان است.


امام‌جمعه پردیس خاطرنشان کرد: جنبه‌های منفی انتخابات بدخلقی و کج‌خلقی انتخاباتی بعضاً آر کاندیداها و کسانی که تأیید شده‌اند و طرفداران آنها است.


حجت الاسلام توسلی با اشاره به اینکه انتخابات شوراهای شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری را پیش رو داریم هر دو به سهم خود مهمند، خاطرنشان کرد: به کاندیداها و طرفداران کاندیداها می‌گویم که مصلای نماز جمعه محل امن و آرامش برای همه کاندیداها و طرفداران آنها است، ما از هیچ‌کس جانب‌داری نداریم.


وی بابیان اینکه ضرورت تصحیح قانون انتخابات دیده می‌شود، تاکید کرد: افراد مختلف با چهره‌های عجیب‌وغریب با ژست‌های عجیب و غریب در انتخابات حضور دارند و خبر حضور همه آنها در رسانه‌های دنیا منعکس می‌شود؛ تنها در انتخابات ریاست جمهوری شاهد این چهره‌ها هستیم که جایگاه و وزنه انتخابات پایین می‌آید و ضرورت دارد قانون انتخابات ریاست جمهوری تصحیح شود.


امام‌جمعه پردیس با تأکید بر اینکه شخصیت‌هایی در انتخابات حضورداشته باشند که حداقل‌های ماده ۱۱۵ قانون اساسی را داشته باشند، از شرایط اصلی رجال سیاسی و مذهبی، مدیر و مدبر باشند، کادر و تیم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشند، بیان کرد: طبق قانون اساسی تأیید صلاحیت اشخاص و افراد در ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان و برای شوراها بر عهده نمایندگان مجلس است و قانون در این زمینه فصل الخطاب است.

 

روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان پردیس

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه