شنبه 1395/11/2 - 7 : 23
مشخصات امام جمعه
حسین توسلی
حسین توسلی
پردیس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
نماز جمعه 1 بهمن 95 شهرستان پردیس

نماز جمعه این هفته یکم بهمن 95 شهرستان پردیس به امامت حجت الاسلام والمسلمین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در مصلی نماز جمعه این شهرستان و با حضور مردم مومن و مسئولین شهرستان پردیس اقامه شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه اول پیرامون بحث اعراف و اعرافیان و خصوصیات آنها سخن گفته و در بین سخنان خود دلایلی برای اثبات معاد آوردند که بع از اتمام نماز بصورت سوال از نمازگزاران پرسیده شد تا به قید قرعه به تعدادی از کسانی که جواب درست دادند جوایزی اهدا شود.

 

وی ابتدا از احکام نماز جمعه برای حضار مطالبی بیان کرد و گفت: بین خطبه خواندن نماز مستحبی جایز نیست و همینطور خطبه های نماز جمعه قسمتی از آن است ، پس حضور در زمان قرائت خطبه و گوش دادن به آن نیز جزو نماز است.

 

امام جمعه پردیس در خطبه دوم ضمن توصیه خود و حاضرین در نماز جمعه به تقوی گفت: تقوا یعنی ترس از خدا و یاد خدا بودن در هر حال و شرایط و احوال.

وی در ادامه  فاجعه بزرگ آتش سوزی ساختمان پلاسکو را به همه مردم و بخصوص آتش نشانان زحمت کش تسلیت گفته و از خداوند متعال برای بازماندگان این عزیزان  طلب صبر کردند.

 

امام جمعه پردیس در ادامه به یک ساله شدن برجام اشاره کرد و افزود: ایران به همه تعهدات خود عمل کرده ولی از کشورهای دیگر برجام جز بد عهدی و دروغ چیزی ندیدیم.

 

وی افزود: البته نباید زحمات شبانه روزی و بی وقفه تیم مذاکره کننده را نادیده گرفت و باید به معنای واقعی از آنها تقدیر و تشکر کنیم و گفتن اینکه برجام فایده نداشته ناسپاسی بزرگ است.

 

حجت الاسلام توسلی خاطر نشان کرد: از دست آوردهای برجام برای ایران میتوان از افزایش فروش نفت آنهم بیش از دو برابر گذشته نام برد و دیگری مذاکره برای تبادل کالای اقتصادی و تجاری است.

 

وی افزود : مواردی مثل انعقاد قرارداد برای خرید هواپیمای مسافر بری و جذب سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف و آزاد شدن نسبی بیمه حمل و نقل و کشتی رانی از این دست آوردهاست.

 

امام جمعه پردیس خاطر نشان کرد: چیزهایی هم بوده که نتوانستیم بدست بیاوریم، مانند لغو کامل تحریم های بانکی و بلوکه ماندن پول ایران در کشورهای دیگر.

 

وی ادامه داد: عدم انتقال پولهای بلوکه شده ، عدم اجازه برای انتقال پول فروش فعلی نفت ، اضافه کردن تحریم های جدید و تمدید برخی از تحریم های قبلی و همینطور عدم لغو بسیاری از تحریم ها توسط آمریکا از این دسته هستند.

 

روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان پردیس

ارتباط با امام جمعه