پنج شنبه 1396/7/27 - 28 : 1
مشخصات امام جمعه
حسین اسحاقی
حسین اسحاقی
پردیس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
نماز جمعه 21 مهر 96 شهرستان پردیس

نماز جمعه ۲۱ مهرماه ۹۶ شهرستان پردیس


نماز جمعه این هفته ۲۱ مهرماه ۹۶ شهرستان پردیس به امامت حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس در محل مصلی این شهرستان و با حضور جمع کثیری از نمازگزاران و مسئولین استانی و شهرستانی اقامه شد.

وی در خطبه اول پیرامون اخلاق اسلامی و رضائل اخلاق گفت:

حب دنیا  سرمنشا همه گناهان است، حب مال نیز جزیی از حب دنیا، زراندوزی و عدم انفاق در راه خداست که هفته های گذشته مفصل بحث شد.

بحث امروز تقلید کورکورانه کفار از اجدادشان است که استاد مطهری در کتابشان میفرماید: در دوره پیامبر اسلام (ص) کفار به شرک خود ادامه میدادند چون رهبرانشان اینگونه از اجدادشان آموخته بودند ولی در قیامت رهبران کفار میگویند: ما از پیروانمان بخاطر این تقلید کورکورانه متنفریم.

وی ادامه داد: کسانی که در قیامت حسرت میخورند کسانی هستند که در راه خدا انفاق نکرده اند.

حجت الاسلام توسلی افزود: در حد عقلایی برای وراث خود ارث بگذارید چرا که وراث شما زحمتی برای آن نکشیده اند و ممکن است در راه نادرست هزینه کنند و عواقب بدی داشته باشد.

امام علی (ع) فرمود: آنچه از مالی که بدست آورده اید: آنچه را که میخورید، آنچه را که میپوشید (و سرپناه)، آنچه را که در راه خدا انفاق میکنید برای شماست.

حجت الاسلام توسلی در خطبه دوم با اشاره به سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی و گرامیداشت این روز افزود: ۲۴ مهر روز پیوند اولیا و مربیان است.

وی ادامه داد: باید بین خانه و مدرسه پیوندی قوی باشد تا حاصل آن تربیت صحیح کودکان باشد.

حجت الاسلام توسلی خاطرنشان کرد: امروز بیشتر بار تربیت کودکان بر دوش مدرسه است که باید با تعامل بین خانه و مدرسه، هردو نقش خود را در تربیت کودکان به درستی ایفا کنند.

امام جمعه پردیس با اشاره به شهادت امام سجاد(ع) ۳۵ سال بعد از عاشورا گفت: نقش مهم این امام در شناساندن راه و هدف امام حسین (ع) به مردم باعث شد یاد و هدف شهدای کربلا بخصوص سیدالشهدا بین مردم از بین نرود و سینه به سینه به دست ما برسد.

حجت الاسلام توسلی با اشاره به هفته بهداشت روانی افزود: متاسفانه امروزه بهداشت روانی کمتر از بهداشت شخصی و بهداشت محیط مورد توجه قرار گرفته.

وی افزود: ضرورت دارد برای حفظ امنیت و آرامش جامعه بیش از پیش به بهداشت روان اهمیت داده شود.

وی در ادامه راجع بهاعلام موضع رییس جمهور آمریکا درباره برجام گفت: مدتی است همه جا میگویند ترامپ همچون نیکسون دیوانه است و ممکن است تصمیمات دیوانه وار بگیرد، غافل ازینکه نه ترامپ نیکسون است و نه آمریکا قدرت زمان نیکسون را دارد.

وی خاطر نشان کرد: آن زمان جمهوری اسلامی بوجود نیامده بود ولی امروز با حضور ایران در منطقه کل سیاست های آمریکا و اسراییل مورد مناغشه قرار گرفته و بخاطر همین است که آمریکا به دنبال انتقام از ایران است.

حجت الاسلام توسلی ادامه داد: فرمانده محترم سپاه پاسداران اعلام کرد اگر آمریکا اسم سپاه را در لیست تروریستی قرار دهد، اگر چنین بی عقلی بکند، ما از این به بعد تمام نیروهای آمریکایی بخصوص نیروهای در منطقه خاورمیانه را بعنوان داعشی میشناسیم.

امام جمعه پردیس در پایان اعلام کرد: ما همیشه در کنار سپاه بوده ایم و اکنون نیز مردم ایران حمایت همه جانبه خود را از سپاه پاسداران اعلام می نمایند.

 

روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان پردیس

 
اخبار
ارتباط با امام جمعه